PDA

Zobacz pełną wersję : Licznik wody - czy potrzebny?



MarkS
07-03-2006, 14:41
Prosze o informację na temat zakładania licznika wody. Jestem w trakcie czekania na decyzję przyłączy wodno kanalizacyjnych i chcę wiedzieć czy rzeczywiście mam obowiązek założenia licznika czy mogę rozliczac się ryczałtem za wodę.

Lee
07-03-2006, 14:45
Mozesz ryczałtem ale z licznikiem :D
Chodzi o to ze płacisz stałastawke a raz na rok sprawdzają licznik, przynajmniej tak to u mnie wyglada.
Jeszcze nie widziałem ryczałtu bez licznika.
Licznik i tek dostaniesz gratis od wodociągów, a na allegro kupisz magnes za 30 zł i bedziesz miał ryczałt bez zużycia :lol: ja tak zrobiłem :lol:

Majka
07-03-2006, 15:06
chciałeś powiedzieć, że kradniesz wodę?

Lee
07-03-2006, 16:02
nie nie kradne biore na ryczałt :lol:

I.W.
07-03-2006, 16:12
Na szczęście coraz częściej wodociągi biorą podejrzane wodomierze do laboratorium na badanie na okolicznośc poddawania działaniu pola magnetycznego. Taka ekpertyza jest dowodem w sprawach o kradzież wody(równiez prądu). Wiele wprowadzanych obecnie wodomierzy mają wskaźnik który takie działanie pokazuje bez ekspertyzy. Myślę że jak kogoś stać na budowe domu to powinno byc go stać również na wodę a nie branie "na ryczałt" i chyba nie jestem osamotniony w tym osądzie

Lee
07-03-2006, 19:31
I.W co ty jakis dobry samarytanin, chłopie w naszym kraju jest tylko jedno wielkie złodziejstwo na ktore sie przyglądamy codzienie i zapewne te 3 m3 na miesiac nie doprowadzi go do bankructwa.
Wiesz moze sobie z tego sprawy nie zdajesz ile ludzi stosuje takie bądz inne obejścia.
Co to znaczy stac mnie na budowe?
Mnie nie stac bo buduje z pieniedzy ktore w danym momencie zarobiłem a nie z kredytu, moze dla ciebie zaoszczedzenie paru złotych to sie nie liczy bo poprostu dostajesz kase z banku i budujesz. Tylko pomyśl ze bedziesz płacił 25 lat raty i wtedy moze zaczniesz coś kombinowac zeby zaoszczedzic.
A ja juz nie bede musiał bo mi bedzie zwisac te pare złotych

Wolf PL
07-03-2006, 19:51
Mozesz ryczałtem ale z licznikiem :D
Chodzi o to ze płacisz stałastawke a raz na rok sprawdzają licznik, przynajmniej tak to u mnie wyglada.
Jeszcze nie widziałem ryczałtu bez licznika.
Licznik i tek dostaniesz gratis od wodociągów, a na allegro kupisz magnes za 30 zł i bedziesz miał ryczałt bez zużycia :lol: ja tak zrobiłem :lol:


Widzisz to miałeś szczęście, bo teraz na rynku jest nowa generacja wodomierzy, które są zabezpieczone na wypadek działania pola magnetycznego. Części, z którego są wykonane to wysokiej jakości tworzywo (producenci piszą, że to tworzywo jest wykorzystywane w technolgi NASA :wink: ), ale reasumując gdyby taki wodomierz Ci założyli to d..a blada :) A poza tym jak Cię złapią ( a jest duże prawdopodobieństwo wykrycia działania magesu na wodomierz) to nie wiem czy będzie dla Ciebie opłacalne branie "na ryczałt" - kara będzie będzie o wiele wyższa :wink:
Radzę Ci nie daj się złapać...

zielonooka
07-03-2006, 21:31
I.W co ty jakis dobry samarytanin, chłopie w naszym kraju jest tylko jedno wielkie złodziejstwo na ktore sie przyglądamy codzienie i zapewne te 3 m3 na miesiac nie doprowadzi go do bankructwa.
Wiesz moze sobie z tego sprawy nie zdajesz ile ludzi stosuje takie bądz inne obejścia.
Co to znaczy stac mnie na budowe?
Mnie nie stac bo buduje z pieniedzy ktore w danym momencie zarobiłem a nie z kredytu, moze dla ciebie zaoszczedzenie paru złotych to sie nie liczy bo poprostu dostajesz kase z banku i budujesz. Tylko pomyśl ze bedziesz płacił 25 lat raty i wtedy moze zaczniesz coś kombinowac zeby zaoszczedzic.
A ja juz nie bede musiał bo mi bedzie zwisac te pare złotych


a ja powiem jedno - jestes po prostu zwykłym złodziejem

jesli uwazasz ze to ze w naszym kraju zlodziejstwo jest na potege i to cie USPRAWIEDLIWIA to gratulacje
jesli uwazasz ze roznisz sie od od kolesia ktory wyrwie komus torebke na ulicy czy wlamie sie do samochodu bo ukradłes "państwu" a nie konkretnej osobie - GRATULACJE ponownie
i zycze dobrego samopoczucia

ps. i nie kpij z ludzi majacych jeszcze poczucie przywoitosci nazywajac ich wzgardliwe "dobrymi samarytaninami", jesli uwazasz ze jest jak jest to zastanow sie dlaczego i zastanow sie jak ma byc inaczej jesli masa ludzi rozumuje tak ograniczenie jak ty
nie pozdrawiam

1950
07-03-2006, 22:11
yes, yes, yes,
podoba mi się ta akcja

Janussz
07-03-2006, 22:59
Miałem wodę na ryczałt przez 15 lat. Bez żadnych liczników. Teraz mam wodomierz i wychodzi podobnie. Zastanawiam się tylko, czy nie załozyć podlicznika do zaworu zewnętrznego. Podlewanie i mycie samochodów.
W tej chwili liczą zużycie wody równe zrzutom ścieków. A tak nie jest.

VPS
08-03-2006, 05:38
Znam przypadek, że po wymianie wodomerza (po 5 latach) stary wodomierz wodociągi wzięły na ekspertyzę.
Wynik badań potwierdził działanie pola magnetycznego.
Oszczędność kosztowała gościa 1800 PLN kary za nielegalny pobór wody.

marcin_budowniczy
08-03-2006, 05:53
złodziej i tyle

Wciornastek
08-03-2006, 08:18
złodziej i tyle
Spokojnie z osądami bo możecie się pomylić. W mojej gminie istnieje pojęcie ryczałtu budowlanego na wodę, otrzymuje się go na dwa lata i płaci z góry. Nie zakłada się licznika, licznik jest dopiero montowany w domu. Jest w tym podwójna korzyść bo nie trzeba na czas budowy zakładać tymczasowej studzienki wodomierzowej, która znacznie więcej kosztuje niż ryczałt na dwa lata.

Inka1
08-03-2006, 09:58
Miałem wodę na ryczałt przez 15 lat. Bez żadnych liczników. Teraz mam wodomierz i wychodzi podobnie. Zastanawiam się tylko, czy nie załozyć podlicznika do zaworu zewnętrznego. Podlewanie i mycie samochodów.
W tej chwili liczą zużycie wody równe zrzutom ścieków. A tak nie jest.


załóż, ja mam i sobie chwalę, choć przyznaję, ze troche jest zachodu (podania, rysunki, akceptacja wodociągów) i trochę kasy (opłaty za warunki zabudowy, podlicznik)

zielonooka
08-03-2006, 17:04
złodziej i tyle
Spokojnie z osądami bo możecie się pomylić. W mojej gminie istnieje pojęcie ryczałtu budowlanego na wodę, otrzymuje się go na dwa lata i płaci z góry. Nie zakłada się licznika, licznik jest dopiero montowany w domu. Jest w tym podwójna korzyść bo nie trzeba na czas budowy zakładać tymczasowej studzienki wodomierzowej, która znacznie więcej kosztuje niż ryczałt na dwa lata.


Wciornastku, ja mowilam o magnesie na liczniku a nie o kwesti ryczałt/licznik

nurni
08-03-2006, 20:17
Po kradzieży wodomierza (na początku budowy) napisałem do wodociągów o ryczałt na czas budowy. Dali mi bez problemu tylko poprosili o zgłoszenie kiedy przechodzę na wodomierz. Ryczałt ustalili według czegoś tam na 12m3 - czemu akurat tyle, nie wiem.

Pozdrawiam

Wciornastek
09-03-2006, 08:10
[quote=marcin_budowniczy]złodziej i tyle

Wciornastku, ja mowilam o magnesie na liczniku a nie o kwesti ryczałt/licznik
Sorki ale zrozumiałam nieco opatrznie :oops: :oops: