PDA

Zobacz pełną wersję : Gazownia - juz nic nie rozumiem



qdlaty
07-03-2006, 14:45
Czesc,
czytam archiwum i czytam i nic nie rozumiem.
Dostalem takie warunki przylaczenia gazu:
projektowany koszt wykonania przylacza: 3800 zl (co z VAT?)
oplata za przylaczenie: 1170 + vat

Pani w gazowni powiedziala, ze moge sobie sam pszystko "pociagnac".
Moge tez zaplacic gazowni te 5 tys i pociagna mi gaz do ogrodzenia.

I pytania:
to chyba drogo? Jest 12 mb, ale droga asfaltowa, powiatowa.
Niektorzy mowili, ze placili tylko oplate przylaczeniowa a gazownia robila na swoj koszt. Dlaczego?
Nie mam nic w warunkach o partycypacji. Nie mam tez nic o nieoplacalnosci przylaczenia.

Natomiast jesli zrobie to prywatnie, to juz na wstepie projektant chce 1100 za projekt i ZUD.

Wykonawca nie chce podac kosztow dopoki nie ma projektu.

Bede wdzieczny za wszystkie dobre rady co dalej robic :)

Qdlaty

Marynia
07-03-2006, 16:16
My budowaliśmy do pod Łodzią.I też muszę ci powiedzieć,ze sprawy załatwiane w gazowni i elektrowni to koszmar do kwadratu.To jest osobne państwo i tylko pomór by im pomógł.My przeszliśmy jakoś,ale byliśmy wdeptani w ziemię.Jeszcze na koniec panowie próbowali po załączeniu nieszczelnego zaworka udowodnićze jest nieszczelność.A wszystko dlatego ,że wykonawca był z poza ich ekipy.

J_K_K
07-03-2006, 18:09
projektowany koszt wykonania przylacza: 3800 zl (co z VAT?)
oplata za przylaczenie: 1170 + vat

Pani w gazowni powiedziala, ze moge sobie sam pszystko "pociagnac".
Moge tez zaplacic gazowni te 5 tys i pociagna mi gaz do ogrodzenia.

I pytania:
to chyba drogo? Jest 12 mb, ale droga asfaltowa, powiatowa.
Natomiast jesli zrobie to prywatnie, to juz na wstepie projektant chce 1100 za projekt i ZUD.

Za podobny podział cenowy + 200 pln za projekt instalacji wewnętrznej (tzn. tą większą część zapłaciła gazownia) pociągnęli ok. 20m, z instalacją licznika na ścianie domu, wszelkimi projektami zewnętrznymi, mapkami, itd. (ale gazociąg na mojej działce). Jeszcze po drodze masz drogę powiatową - zapewne zbyt szeroka na zastosowanie przebicia ?

Pzdr

JKK

qdlaty
08-03-2006, 08:05
Za podobny podział cenowy + 200 pln za projekt instalacji wewnętrznej (tzn. tą większą część zapłaciła gazownia)

co znaczy "wieksza czesc zaplacila zagownia"?
w moim przypadku ja mam wszystko zaplacic.


Jeszcze po drodze masz drogę powiatową - zapewne zbyt szeroka na zastosowanie przebicia ?

zwykla asfaltowa 6 m szerokosci

Qdlaty

J_K_K
08-03-2006, 08:30
co znaczy "wieksza czesc zaplacila zagownia"?
w moim przypadku ja mam wszystko zaplacic.

No to faktycznie masz mniej ciekawe warunki ...


zwykla asfaltowa 6 m szerokosci

Np. u mnie opłacało się pociągnąć wodę z drugiej strony działki (~60m),
spoza drogi gminnej (~3m), chociaż z drugiej było bliżej (~25m), ale właśnie droga powiatowa + solidne, głębokie rowy po obu stronach (~2 m szerokości i ~1 m głębokości), co wg. kładącego (wodociągów) skutkowało
nie przebiciem / przewiertem, a przekopem, zajęciem pasa drogowego, itp. atrakcjami.

Pzdr

JKK

qdlaty
08-03-2006, 09:17
Wode i kanalize tez ciagne z gminnej :)

q.

Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly na gazownie to poprosze.