PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącza-zmiana w stosunku do projektu zagosp. terenu



Kleszcz
07-03-2006, 14:49
Witam,
mam pytanie dotyczące kwestii przyłączy (elektryczne, gazowe). Na projekcie zagospodarowania terenu składanym do pozwolenia na budowę mam je wrysowane w pewnych miejscach.
Obecnie dochodzę do etapu wykonywania tych przyłączy i po przemyśleniach chciałbym umieścić je w innym miejscu.

Czy ktoś już to przerabiał? Jaka jest najprostsza metoda? Czy wystarczy zrobić je jak chcę i potem wykazać przy inwentaryzacji powykonawczej?
Czy jakaś inna metoda jest na to?
Przejmować się tym bardzo czy trochę mniej?

qdlaty
07-03-2006, 15:23
Czy wystarczy zrobić je jak chcę i potem wykazać przy inwentaryzacji powykonawczej?

Tak mi powiedzial architekt i tak mam zamiar zrobic.
Przylacza w planie zagospodarowania ida inaczej niz pojda w rzeczywistosci (mam dzialke narozna).

Qdlaty

marcin714
07-03-2006, 16:40
Witam.

Jeśli dotyczy to tylko Pana działki to może problem nie jest tak duży

Kleszcz
08-03-2006, 11:01
Oki - czyli inwentaryzacja powykonawcza.
A czy ktoś fizycznie już przerabiał odbiór takiego domku?
Są jakieś problemy, dodatkowe papierkologie?

qdlaty
08-03-2006, 11:17
Co Ty!
Jak ktos fizycznie przebrnie przez budowe to juz przestaje czytac forum
:)

Qdlaty

Kleszcz
08-03-2006, 11:52
No może i tak ;)
Ale przecież zawsze można zbierać doświadczenia na następną budowę

Marek30022
08-03-2006, 13:14
Moim zdaniem zależy to od rodzaju przyłącza. Jeśli na planie zagospodarowania były zaznaczone tylko miejsca usytuowania skrzynek w ogrodzeniu to pewnie inwenaryzacja wystarczy. Chociaż już przebieg gazociągu i kabla zakopanego w ziemi trzeba wcześniej uzgodnic w ZUD.

Ja zmieniłem usytuowanie zbiornika na gaz. Nie musiałem poprawiać planu zagospodarowania, ponieważ projekt instalcji gazowej był uzgodniony w ZUD. Uzgodniony projekt dołączyłem do dokumentacji przekazanej Powiatowemu Insp. Nadz. Budowlanego.