PDA

Zobacz pełną wersję : JUNKERS WRP-11 czy WRP-14 ???



Marshall
07-03-2006, 16:28
Witam wszystkich :D Mam "nóż na gardle" - chodzi o zakup gazowego piecyka przepływowego do ciepłej wody. Piecyk ten ma doprowadzac wodę do wanny i dwóch umywalek (jedna z nich poniżej łazienki w którym będzie zamontowany). Na razie korzystam z bojlera z wężownicą ale po sezonie grzewczym bedzie kłopot. Kupiłem dom w którym dziesięć lat nikt nie mieszkał. Na ścianie wisi TERMET z 1987 roku ale nie mam odwagi go uruchamiać. Nie wiem więc czy był wystarczający czy nie.
Chcę kupić taki podgrzewacz, aby dawał rade szybko napełnić wannę oraz aby dało się wykąpać pod prysznicem przy mocnym ciśnieniu wody. Jaki wybrać - o przepływie 11 czy 14 l/min ??? Różnica w cenie niewielka około 150 zł. Nie chciał bym się denerwować, widząc jak woda do wanny leje się jak krew z nosa.
Większość firm produkuje 11-stki i tylko w ofercie junkersa znalazłem 14 za 1330 zł. Wsród 11-stek wybór jest ogromny np. Euroterm, Termet, Valliant.... , tylko czy zaspokoja moje zapotrzebowanie na wodę ???
P.S. Bateria przy wannie będzie termostatyczna, nie wiem czy to ma znaczenie ale taką mam.
Z góry dziękuje za odpowiedź - w tym tygodniu musze zamówic piec więc ta sprawa jest Pilna.

Mały
07-03-2006, 18:51
Przy 3 punktach zdecydowanie 14 (on ma wiekszą moc) co do baterii termostatycznej - może ona powodowac wyłączanie sie piecyka wskutek zmniejszonego przepływu wody.

Marshall
07-03-2006, 20:28
A znacie jakiegoś producenta, który ma w ofercie 14-tki dobrej jakości ??? U mnie w sklepach rozkładaja ręce i mówią "tylko Junkers". W akcie rozpaczy odwiedziłem www.allegro.pl i efekt ten sam :cry: O 14 ani widu ani słychu.

VPS
08-03-2006, 06:28
Vaillant, Saunier Duval, Beretta, Ariston mają "14" w swojej ofecie.
Myślałeś może o pojemnościowym gazowym są wiszące i stojące?

Sp5es
08-03-2006, 23:33
Mam doświadczenia z 3 rónymi Junkersami i tylko najlepsze kometarze.
Innych piecyków nie znam , oprócz polskich (świebodzin?), który wywaliłem po 3 latach i zastąpiłem Junkersem.

Pędzi mi równiez bateria jednouchwytowe i działa prawidłowo.

Przychylam się do "tylko Junkers"