PDA

Zobacz pełną wersję : MODELARSTWO ! PILNE !!!



Kasiorek
10-02-2003, 15:15
Drodzy Forumowicze
PILNIE poszukuję informacji na temat starych stacji kolejowych do wykonania pracy dyplomowej ,której tematem będzie makieta stacji kolejowej z lat 30-tych XX wieku.Będę wdzięczna za wskazanie żródeł informacji .
pozdrawiam i dziękuję
Kasiorek

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-02-10 16:15 ]</font>

Kasiorek
16-02-2003, 11:34
Czy naprawdę nikt nie buduje makiet,myślałam że to popularne hobby.Duzi chłopcy nie wyrastają z kolejek.A wtedy trzeba zbudowaćdo niej stację.Mam wiele pytań.Np. z czego zrobić drzewa,podłoże?A trawę?

ckwadrat
16-02-2003, 20:24
Kasiorek. Mogę Ci jedynie doradzić żebyś takie pytania zadała na jakimś forum makieciarzy kolejowych albo bezpośrednio komuś, kto prowadzi tego typu stronkę. Na pewno takowych jest sporo. Wrzuć tylko do wyszukiwarek hasła: makiety, koleje, piko itd.

brzuzens
03-03-2004, 08:21
A ja odswieze ten watek: Czy sa na forum jacys modelarze (byli lub aktywni :) )? I jesli tak, to na jakim etapie jest budowa waszego "malego" domku? Ja wlasnie zaczynam tworzyc makiete swojego projektu, dzieki temu latwiej mi bedzie pokazac zonce o co chodzi, bo nie wszystko potrafi sobie wyobrazic.

pzdr.
brzuzens

Przem1
19-05-2004, 10:18
Ja jestem w trakcie wykończenia modelu w skali 1:1
:lol:

tom soyer
19-05-2004, 12:43
kasiorek
masz problemy ze znalezieniem wzorca czy z samym wykonaniem makiety? dobrym wzorcem moga byc dworce w poznaniu, wroclawiu, berlinie, monachium itd itd ... To ze PKP ma jakies plany w to mi sie nie chce wierzyc ale niemcy na pewno. MOze byc jednak problem z wyciagnieciem ich od nich ale list polecajacy z uczelni powinien ten problem rozwiazac. POdobnie postepowalem przy mojej pracy chociaz nie byla ona z architektury.

adi_
09-10-2006, 16:58
czesc pohwalcie sie swoimi makietami domkow tez o czyms takim mysle i jak dtylko odbiore projekt zaczynam do domek muj bedzie dopiero stawiany za rok oki czekam na zdjecia na ppriv czy tu obijatnie

Charlie
09-10-2006, 18:07
Drodzy Forumowicze
PILNIE poszukuję informacji na temat starych stacji kolejowych do wykonania pracy dyplomowej ,której tematem będzie makieta stacji kolejowej z lat 30-tych XX wieku.Będę wdzięczna za wskazanie żródeł informacji .
pozdrawiam i dziękuję
Kasiorek

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-02-10 16:15 ]</font>

...zainteresuj się dworcem kolejowym w SKIERNIEWICACH. Jest to obiekt z przełomu XIX/XX wieku wybudowany na polecenie CARA, który miał tam swoją siedzibę letniskową. Myślę, że plany ma Urząd Miasta. Na ich podstawie możesz wybudować MAKIETE a nawet DIORAME. Pewne elementy typowej dioramy kupisz sobie w profesjonalnym sklepie modelarskim ale...nie są to tanie modele (wagony, semafory, czy ciuchcie). W takim sklepie dostaniesz też kontakt na hobbystów, którzy mogą za Ciebie wykonać taką makietę/dioramę jeśli sama nie czujesz się na siłach. W Łodzi wiem gdzie jest taki sklep ale w W-wie nie mam pojęcia.

Pozdrawiam

adi_
09-10-2006, 19:37
mysle ze ta stacja to juz w niepamiec poszla post jest z 2002 roku hyba do tej pory napisala juz swoja prace ale oczywiscie jestesmy ciekawi makiety prosimy o wklejenie zdjec