PDA

Zobacz pełną wersję : Unigrun czy folia w plynie? co pierwsze?



dabek83gumis
07-03-2006, 20:06
witam. chce polozyc w lazience kafelki na podloge. chce zagruntowac unigruntem i posmarowac folia w plynie. moje pytanie polega na tym w jakiej kolejnosci to zrobic?

slawciol
07-03-2006, 20:10
unigrunt i folia

Sp5es
08-03-2006, 05:23
jak wyżej

dabek83gumis
08-03-2006, 06:52
dzieki

Ula i Sławek
08-03-2006, 08:40
Przepraszam, a po co ta folia w płynie? Nie wystarczy folia pod wylewką?

Lawy
08-03-2006, 08:44
Przepraszam, a po co ta folia w płynie? Nie wystarczy folia pod wylewką?

Jak nachlapiesz w łazience to fugi kiedyś Ci tą wodę przepuszczą, dzięki folii woda przy mokrych punktach w łazienkach nie będzie Ci wchodzić w ściany i podłogi..... np kabinę prysznicową powinno się przemalować takową folią.

A folia pod wylewką chroni dom przed podciąganiem wilgoci z gruntu

SławekD
08-03-2006, 08:46
A ja z ciut innej beczki... czy taka izolacja jest konieczna w każdej łazience??? Pytam bo my juz mamy płytki w łazience a takiej izolacji nie robiliśmy :(

Tomik_B
08-03-2006, 09:08
A ja z ciut innej beczki... czy taka izolacja jest konieczna w każdej łazience??? Pytam bo my juz mamy płytki w łazience a takiej izolacji nie robiliśmy :(

Jeżeli wszystko masz dobrze wykonane, to może nic się nie stanie.
U mnie, fachowcy tak starannie uszczelnili brodzik i kabinę prysznicową, że po trzech miesiącach wybrałem z obudowy brodzika dwa wiadra wody. :o Gdyby nie było folii w płynie, to całą wodę miałbym pewnie w sypiali i korytarzu. :-?

PrzemoBDG
08-03-2006, 12:36
Jedno zapytanie w temacie, którą folię w płynie stosować i gdzie:
- nie przepuszczającą pary wodnej,
- przepuszczającą parę wodną...

Na rynku są dwa rodzaje, a wg opisu to nie przepuszczająca pary wodnej sugerowana jest do zastosowań na zewnątrz budynków. Mam jednak wątpliwości (np. izolacja płyt g-k w łazience na poddaszu). Co stosowaliście i jakie macie doświadczenia?

Lawy
08-03-2006, 13:49
gdzie - to musisz się sam zastanowic czy chcesz całą łązienkę "maznąć" czy też tylko strefy mokre czyli brodzik, wanna, ew. umywalka. Moim zdaniem (ale fachmenem nie jestem) wystarczą jedynei te strefy narażone na zalewanie od czasu do czasu a dodatkowo folia do tanich nie należy.

Sp5es
08-03-2006, 23:26
Ciekłe folie stosuje się w strefach rozbryzgowych, miejscowo. Dodatkowo można dać na podłodze.

Ja tak dałem, wytrzymało dzięki temu 2 tygodniowe zalewanie , jak mi zostawili silnie kapiący kran. A u sąsiadów na dole - nic....

Z tą paroprzepuszcalnością to kombinatorstwo i marketing. I tak nie ma znaczenia, skoro na wierzch idzie ceramika - a ta napewno "nie oddycha". Dać ciekłe folie np firmy PCI lub Sporo 423 typ jednokomponetowy do łazienek wystarcza.