PDA

Zobacz pełną wersję : ARCHITEKTURA LAT 20-30 XXw PILNE!!!



Kasiorek
10-02-2003, 15:31
Kochani Forumowicze
PILNIE poszukuję informacji na temat architektury lat 20-30 XX w
Szczególnie interesują mnie dane na temat stacji kolejowych oraz drewnianych domów w niskiej zabudowie.Informacje te są mi niezbędne przy wykonaniu pracy dyplomowej ,której tematem będzie stacja kolejowa.Muszę wykonać makietę takiej stacji,więc potrzebuję informacji na temat rzutów i przekrojów tego rodzaju architektury oraz wystroju wnętrz.
serdecznie pozdrawiam Kasiorek :smile:

Alanta
11-02-2003, 09:14
Wybierz się do Oddziału Informacji Naukowej biblioteki Twojej uczelni, lub jakiejś innej biblioteki, która ma dział architektura i poproś o pomoc

ryniu
11-02-2003, 10:42
Kasiorek, ja się ta tematyką trochę interesuję (tzn. budownictwem mieszkaniowym i użyteczności publicznej z tamtego okresu, o budowlach kolejowych raczej nie mam za wiele) i mam jakąś tam literaturę. W niej jednak są tylko przedruki oryginalnych materiałów. Ponieważ są to często publikacje, by tak rzec, półnaukowe mógłbym np. podać Ci nazwiska ludzi, którzy je przygotowywali i mają dostęp do oryginałów (Wrocław).

Kasiorek
11-02-2003, 11:11
Ryniu drogi
Spadłeś mi z nieba
Tak naprawdę przydatna mi będzie wiedza na temat architektury z tamtych czasów,niekoniecznie stacji kolejowych,bo samą stację mam zaprojektować.
Czekam z niecierpliwością na informacje

ryniu
11-02-2003, 11:20
Ale jak konkretnie mógłbym Ci pomóc?

Kasiorek
11-02-2003, 11:38
Szukam publikacji,rysunków,zdięć i jeśli to możliwe rzutów i przekroji budynków.Interesują mnie drewniane domy,stylizowene na szwajcarskie,jakie np.były budowane w Nałęczowie lub innych mijscowościach sanatoryjnych i uzdrowiskowych

ryniu
11-02-2003, 11:53
Hmmm, tak jak napisałem to co mam dotyczy głównie przedwojennego Wrocławia (i Dolnego Śląska).

Kasiorek
11-02-2003, 12:31
Przedwojenny Wrocław - piękna rzecz.Ale to raczej chyba budownictwo murowane.Ale jeśli możesz podać kilka tytułów ,będę wdzięczna.Zawsze mogę wykorzystać jakiś detal architektoniczny

ryniu
11-02-2003, 13:01
O budynkach drewnianych też coś znajdę, chodziło mi tylko o to, że nie będzie tam nic o Nałęczowie. Proponuję przejść na kontakt mailowy, opisz dokładnie co i w jakiej formie byś chciała otrzymać.