PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana jednowarstwowa



trybun
08-03-2006, 08:01
Cześć
W mojej przygodzie z budowaniem nadszedł czas wyboru materiału na ściany. Skłaniam się do ścian jednowarstwych z pustaków ceramicznych 440x250x250 o wspołczynniku U<0,35, Porotherm. Ciekaw jestem opinii użytkowników domów z taką właśnie ścianą.
Część znajomych przekonuje mnie, że to za mało, że najlepszy styropian że będzie zimno w domu. Ja jednak chciałbym zrezygnować z ocieplenia styropianem i pozostać przy jednym, grubym pustaku. Jaka jest wasza opinia na ten temat. Co Was przekonało do ściany jednowarstwowej.

_Beti_
08-03-2006, 11:45
na forum dużo ludzi buduje z Porothermu proponuje Ci wpisać Porotherm w wyszukiwarce znajdziesz mnóstwo informacji. Ja osobiście jestem za zwykłym maksem + styropian ale to tylko moje zdanie

Qgiel
08-03-2006, 18:45
Ja jednak chciałbym zrezygnować z ocieplenia styropianem i pozostać przy jednym, grubym pustaku.
Skoro chcesz ścianę 1W to ją buduj. Ludzie na różne sposoby tłumaczą swoje wybory i na obiektywną odpowiedź bym nie liczył. Nawet jeśli okaże się, że źle wybrali, to zwyczajnie przyzwyczają się i zaakceptują swoje decyzje.
A najlepiej sam sobie odpowiedź, czemu chcesz budować taką ścianę ?
Jeśli znajdziesz argumenty, nie będziesz musiał oglądać się na innych.

Bonzai
09-03-2006, 06:47
Ja buduję z porothermu 44. Dopiero stan surowy więc nic tobie nie powiem odnośnie "ciepła". Jednak jak byłem na targach BUDMA i widziałem dom z ociepleniem watą bardzo mi się podobało i nie wiem czy gdybym budował się w tej chwili to nie zrobiłbym właśnie 25cm i ocieplenie watą. Wygląda to już na pierwszy rzyt oka "ciepło". Z drugiej strony jak patrzę na moje ściany, na ich grubość to sobie myśle że to musi działać. Grubość tych ścian robi wrażenie. Podstawa to dobra ekipa.

jacek_cn
09-03-2006, 10:39
Jamam œciany jednowarstwowe z BK 36,5 cm Prefabet Łagisza. Od zewnštrz zamierzam położyć tynk docieplajšcy....

NJerzy
09-03-2006, 17:45
Chciałem budować ścianę 1W ale mnie Konstruktor przekonał że nie jest to idealne rozwiazanie w naszym klimacie - będą okresy kiedy w ścianie wystąpi kondensacja pary wodnej a więc jej zamakanie. Nie jest to problem wielki ale w specyficznej sytuacji może być istotny (na przykład jesteśmy na urlopie i nie grzejemy w okresie kiedy owe zamakanie ścian występuje). W wypadku ściany 2W ocieplonej styropianem taki problem nie występuje. Jeśli ściana 2W będzie ocieplona wełną kondensacja moze zachodzić w warstwie werłny - znowu niedobrze.

AVID
09-03-2006, 23:12
Cóz miałem ten problem przed dwoma laty zdecydowałem sie na pth 44 na zaprawie ciepłochronnej tj gotowej Winenbergera z dodatkiem perlitu.Mam zamiar otynkować z zewnątrz systemem przewidzianym w tej technice .Czyli krótko mówiac zastosuje dokładnie cały system jak książka pisze ZAPEWNIAM ZE JAK TO NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ TO POINFORMUJE I TYM WSZYSTKICH KOGO SIE DA Ja uwierzyłem w tą technologię i w nią wierz poprostu nie chciałem mieszkac w termosie:):::)
PS Powodzenia w budowie :):)::)A jak sie zdecydujesz na PTH daj znac to Ci powiem co i jak:)

AldonkaS
10-03-2006, 06:58
Podoba mi się wypowiedź Qgiel'a - jedna z nielicznych logicznych wypowiedzi na forum. To TY musisz byc przekonany do danej technologii i NIE wierz !!!!!!!!!!!!!!!!! w 100% w wypowiedzi forumowiczów. Ja na kilku prawie się naciąłam - ktoś (nie powiem kto - bo to szacowny FORUMOWICZ) pisał o interesującej mnie "rzeczy" - więc umówiłam sie z nim na miejscu aby zobaczyć tą "rzecz" w praktyce - i co ?????????? Rzecz w kawałkach poskładana w pudełkach od roku leżąca w garażu - nie działająca, a wypowiedzi to same superlatywy o działaniu tej rzeczy!!!! Zawsze patrz przez PALCE. Ja nie mam przekonania do ścian 1 warstwowych i takiej nie mam. Przekanan jestem do ściany 3-W ale na taką mnie nie stać, więc wybrałam ścianę 2-W. Mam 3 znajomych, którzy po 2-3 latach użytkowania domu 1-W (44 PHT) i tynku ciepłochłonnego (wg instrukcji 4cm na ścianę zewnętrzną - policz ile to kasy) doplali domy styropianem :) :) :).
Reasumując - SAM podejmij tą decyzję i pamiętaj - TO TY i TWOJA rodzina będziecie mieszkać w tym domu przez lata, będziecie patrzyli na wykończenia, itp. Resztę dodaj sobie SAM :) :) :).

JACKIE P
12-03-2006, 23:52
mam wybudowany dom z porothermu 44 P+W /bez docieplenia/ - w styczniu przy temp. -24 st.C zużycie nie przekroczyło pułapu 11 m3/dobę /zaznaczam I sezon grzewczy od 22 grudnia 2005/, jestem b. zadowolony, nie ma nadmiernego zużycia gazu, obecnie na poziomie 6-7 m3/dobę /razem z CWU/, 105m2 powierzchni, temp. 20 st.C, w nocy 18 st.C., warunek - b. dobre ocieplenie stropu /isover 20cm + isomata 5cm + paroizolacja+18mm płyta wiórowa/, dobre okna /drewniane Galux urzędowskiego/, a przede wszystkim super dokładność przy układaniu i klejeniu porothermu zaprawą - to podstawa aby uniknąć mostków.
Obiektywnie !!!!!!!!!!!!!!

markus_gdynia
13-03-2006, 07:26
Podoba mi się wypowiedź Qgiel'a - jedna z nielicznych logicznych wypowiedzi na forum. To TY musisz byc przekonany do danej technologii i NIE wierz !!!!!!!!!!!!!!!!! w 100% w wypowiedzi forumowiczów. Ja na kilku prawie się naciąłam - ktoś (nie powiem kto - bo to szacowny FORUMOWICZ) pisał o interesującej mnie "rzeczy" - więc umówiłam sie z nim na miejscu aby zobaczyć tą "rzecz" w praktyce - i co ?????????? Rzecz w kawałkach poskładana w pudełkach od roku leżąca w garażu - nie działająca, a wypowiedzi to same superlatywy o działaniu tej rzeczy!!!! Zawsze patrz przez PALCE. Ja nie mam przekonania do ścian 1 warstwowych i takiej nie mam. Przekanan jestem do ściany 3-W ale na taką mnie nie stać, więc wybrałam ścianę 2-W. Mam 3 znajomych, którzy po 2-3 latach użytkowania domu 1-W (44 PHT) i tynku ciepłochłonnego (wg instrukcji 4cm na ścianę zewnętrzną - policz ile to kasy) doplali domy styropianem :) :) :).
Reasumując - SAM podejmij tą decyzję i pamiętaj - TO TY i TWOJA rodzina będziecie mieszkać w tym domu przez lata, będziecie patrzyli na wykończenia, itp. Resztę dodaj sobie SAM :) :) :).

A ja zbudowałem dom ze ściany I-warstwowej. Ytong 40cm. Zdjęcia w moim albumie.

Garfield
13-03-2006, 12:44
i jak cieplo było tej zimy? jakie koszty ogrzewania?

markus_gdynia
13-03-2006, 13:41
i jak cieplo było tej zimy? jakie koszty ogrzewania?

170 - Listopad, Grudzień
250 - Styczeń, Luty

AldonkaS
13-03-2006, 13:46
Mogę prosić o kubaturę i o temp. wewnątrz domu i o źródło ogrzewania.

markus_gdynia
13-03-2006, 14:05
Odsyłam do sąsiedniego wątku:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66186

Temperatura w domu 21C

AldonkaS
13-03-2006, 14:07
Możesz podac koszt instalacji.

Ghostbuster
13-03-2006, 14:54
miecy

toomas
13-03-2006, 17:30
J postawiłem na BK 36 cm z Solbet-Kolbuszowa. Po wielu anlizach doszedłem do wniosku że będzie OK. Jak zamieszkam ( ato jeszcze trochę) to bede pisal...

trybun
14-03-2006, 16:31
Mają racje ci którzy piszą, że decyzja należy do mnie. Są plusy i minusy ściany jednowarstwowej jak i docieplanej styropianej. Wiele zależy od wykonania, prawdopodobnie do ściany 1W będzie się trzeba bardziej przyłożyć.
Po rozważeniu za i przeciw. Podejmuję więc decyzję: Buduje ścianę jednowarstwową z porothermu 44cm. A powód: Bo nie lubie latających po działce kulek styropianu . :-)

toomas
14-03-2006, 16:47
Każdy powód dobry. Ja na 1W zdecydowałem sie głoónie przez latwość wykonania (beton komórkowy), dopbrą izolacyjnoćś i cene. Kupiłem z Kolbuszowej jeszcze po starych cenach. teraz widzę że sie podnieśli ...Pozdrawiam[/url]

piejar
14-03-2006, 18:13
Poszukaj na forum wypowiedzi tych, którzy wybudowali z PTH44 i już mieszkają. Ja kiedyś śledziłem takie wątki i widziałem, że niektórzy docieplali . Jeżeli docieplisz PTH44 to oczywiście będzie cieplutko ale stracisz finansowo bo m2 ściany będzie b. drogi. Ja mam MAX-a i 10 cm styropianu.
I pamiętaj, że straty ciepła to nie tylko ściany!!!
Popatrz na bilans strat mojego domu ! Sciany to 14% strat ciepła a mam ledwie U=0,3!
http://republika.pl/piejar/images/straty.jpg

Ghostbuster
14-03-2006, 18:22
banana

toomas
14-03-2006, 18:29
u mnie podobnie

http://www.toomas.neostrada.pl/grafika/pr_k36.jpg

Obliczenia dla BK400 gr. 36 cm prod. Solbet- Kolbuszowa. Obliczenia na programie PURMO OZC.

Ghostbuster
14-03-2006, 19:26
parad

Qgiel
14-03-2006, 21:17
Jeśli jest róznica temperatur po obu stronach tej ściany, to straty będą..........między częścią mieszkalną a pomieszczeniem gospodarczym, gdzie jest niższa temperatura, bądź garażem np.

toomas
15-03-2006, 06:37
Jeśli jest róznica temperatur po obu stronach tej ściany, to straty będą..........między częścią mieszkalną a pomieszczeniem gospodarczym, gdzie jest niższa temperatura, bądź garażem np.

Albo łazienką gdzie wg PN jest 24 a w pom. mieszkalnych 20 :))

Ghostbuster
15-03-2006, 09:03
ucika

toomas
15-03-2006, 09:06
oj czepiasz sie :) Wiadomo że w ogólnym bilansie wszystko ucieka przez przegrody zewnętrzne ale program jest tak skonstruowany ze podaje prze sciany wewn. Ja np niewiem czemu na moim wykresie nie ma składowej "Podłogi na gruncie"...

Ghostbuster
15-03-2006, 09:25
A jaks

toomas
15-03-2006, 10:09
a wejsc na www.sankom.pl....tam jest do wyboru do koloru. Programy producenckie sa za free..