PDA

Zobacz pełną wersję : Hol - powierzchnia



trybun
08-03-2006, 08:07
Cześć
Projektant proponuje mi w projekcie hol o pow. około 3x4m, 12m2.
Jak Wam się wydaje czy to nie zadużo jak na hol?. Kuchnia z jadalnia będzie miała prawie 19m2 a salon stosunkowo niewiele bo 23 m2. Ja mam wrażenie, że ten hol bedzie nieproporcjionalnie duzy i będzie sprawiał wrażenie hali a nie holu. W holu dodatkowo do tych 12m2 będą schody.
Jakie powierzchnie holu macie w swoich domach i jaką pow. uważacie za najbardziej odpowiednią?.

jareko
08-03-2006, 08:20
szanowny Trybunie wybacz ale Twoje pytanie w oderwaniu od reszty chalupy - wybacz - jest jakby bez sensu.
Czasem i te 12mkw jest za male by calosc ladnie sie prezentowala i byla co najwazniejsze funkcjonalna !!! a jej funkcjonalnosc takze zalezy od funkcji jaka ma pelnic w mieszkaniu. Jesli ma to byc tylko ciag komunikacyjny to moze i za duzo ale tez pamietaj o tym zeby domownicy nie zderzali sie ze soba zmieniajac miejsce pobytu i z hallu korzystajac w tym samym czasie
Popatrz na rzut kondygnacji, zamknij oczy i wyobraz sobie jak sie bedzie chodzilo a jesli wyobrazni przestrzennej Ci zbraknie moze warto w jakis programik (by wizualizacje taka uczynic) zainwestowac? Jest tego sporo na rynku i nawet nie kosztuja tyle kasy

anfield
08-03-2006, 09:01
ja bym powiedziala ze to nawet malo- jesli maja tam wejsc jeszcze schody. w mieszkaniu mialam taki hall przy kuchni 12 m i 24 m. salonie.
Po wejsciu mialo sie b. fajne wrazenie przestrzeni i ze mieszkanie jest b. duze.

qdlaty
08-03-2006, 11:24
Przy tak malym salonie wogole nie robilbym holu.
12 m + 23 m = 35 m2 i masz fajny salon.

Ale faktycznie bez rzutu powierzchni ciezko doradzac.

Qdlaty