PDA

Zobacz pełną wersję : Zasobnik do pieca - firmowy, czy tańszy niefirmowy?



rafal9
08-03-2006, 12:18
Czy piec 1-funkcyjny lepiej zakupić w zestawie z firmowym zasobnikiem, czy może połączyć to z jakimś tańszym innej produkcji niż piec.
Czasami różnica w cenie wychodzi do 1 tys. zł.

Mały
08-03-2006, 16:10
Zasobnik to zasobnik ,firmowy wytrzyma raczej więcej niż niefirmowy (zwłaszcza te najtańsze), ale i tak trzeba dokupis czujkę co jest kosztem i tak ok. 200-300 zł.

08-03-2006, 16:26
ja mam piec Vaillanta Turbo VU202-5 i zasobnik polski firmy Biawar. Używam prawie bez żadnych problemów. Mam tylko orygunalny czujnik temperatury wody w zasobniku vaillanta, przyłącza pomiędzy piecem a zasobnikiem nie są już vaillanta, robił je hydrauluk.
Teraz już nie pamiętam, ale wychodziło to łącznie kilkaset zł teniej niż oryginalny zasobnik Vaillanta w pakiecie

NJerzy
08-03-2006, 17:05
Te tańsze też produkują jakieś firmy, a więc są także firmowe. Chyba że ktoś ma na myśli taki klepany przez Pana Wacka na kolanie :-)
Wolałbym "niefirmowy" zasobnik z nierdzewki niż najbardziej "firmiwy" z st3 emaliowany :-)

pawel_l
08-03-2006, 18:11
Mój Galmet (b. dobra firma) kosztował 2,5 raza mniej niż podobny Junkersa.

rafal9
08-03-2006, 18:26
A jak jest z wydajnością, energooszczędnością i innymi wskaźnikami bądź odczuciami użytkowymi?

pawel_l
08-03-2006, 20:40
A jak jest z wydajnością, energooszczędnością i innymi wskaźnikami bądź odczuciami użytkowymi?
Nie sądzę aby różnice (jeśli w ogóle są) były warte ponad 1000 PLN

J_K_K
08-03-2006, 22:11
ja mam piec Vaillanta Turbo VU202-5 i zasobnik polski firmy Biawar. Używam prawie bez żadnych problemów.

Dwa pytania:
- co to jest "prawie" ?
- jak wygląda gwarancja w takim układzie ?

Pzdr

JKK

rafal9
08-03-2006, 22:50
ja mam piec Vaillanta Turbo VU202-5 i zasobnik polski firmy Biawar. Używam prawie bez żadnych problemów.

Dwa pytania:
- co to jest "prawie" ?
- jak wygląda gwarancja w takim układzie ?

Pzdr

JKK

No właœnie - co z gwarancjš?
Bo jeden ze sprzedawców coœ przebškiwał o problemach z gwarancjš.

VPS
09-03-2006, 05:24
Było już o tym pisane. NIE traci się gwarancji na kocioł.

milimetr198
09-03-2006, 11:02
Też mam jakiś niefirmowy.
Sporo tańszy niż firmowy Junkersa.
Działa bez zarzutu. Jest jedynie problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury. Pokrętło na piecu nie działa zbyt liniowo i trzeba je wyczuć.
Serwisant z Junkersa odpowiedział że jak się zaoszczędziło na zasobniku to teraz trzeba się pomęczyć z regulacją ;)
W moim przypadku jakoś to ustawiłem i teraz nie dotykam a wiec teraz to w żaden sposób mi nie przeszkadza.
Poza tym drobnym szczegółem reszta OK i troche kasy zostało.

09-03-2006, 17:08
ja mam piec Vaillanta Turbo VU202-5 i zasobnik polski firmy Biawar. Używam prawie bez żadnych problemów.

Dwa pytania:
- co to jest "prawie" ?
- jak wygląda gwarancja w takim układzie ?

Pzdr

JKK
Przepraszam, źle się wyraziłem. Zasobnik nie sprawia ŻADNYCH problemów.
Z gwarancją też nie ma kłopotu. I jeszcze jedna pomyłka. Mam zasobnik firmy Galmet a nie Biawar. Chciałem kupić na początku Biawar ale w końcu kupiłem Galmet ze względów czysto estetycznych. Ceny były podobne.

nom
09-03-2006, 18:00
Kumpla ojciec jest serwisantem Junkersa i mowil, ze spokojnie mozna kupowac tansze zasobniki polskie czy tez sa czeskie, nie odbiegaja jakoscia a sa duzo tansze.

Mały
09-03-2006, 18:20
Tu są istotne mozliwości zasobnika - np montujecie Galmeta/Elektrometa o pojemności 140(poziomy) z pojedynczą wężownicą ,a on ma wydajność 126l/h o 35 st.w drugiej wersji montujecie Ouattro z Biawara 100l który ma wydajność ponad 600l/h...we współpracy z kociołkiem pracujacym na max (czyli ok 22-24kW) na potrzeby CWU ten pierwszy wodę będzie grzał jakiś czas a ten drugi błyskawicznie.

nom
09-03-2006, 19:41
U mnie w vitovrll-W 100 - zbiornik 120l napisali:
wydajnosc od 10*C do 45*C przy 24kW mocy kotła - 590l/h
wydajność krótkotrwała w ciągu 10minut - 153l/min.

straty energii dyżurnej 1,65kWh/24h
powłoka emaliowana - ceraprotect

damiang
10-03-2006, 08:45
Tu są istotne mozliwości zasobnika - np montujecie Galmeta/Elektrometa o pojemności 140(poziomy) z pojedynczą wężownicą ,a on ma wydajność 126l/h o 35 st.w drugiej wersji montujecie Ouattro z Biawara 100l który ma wydajność ponad 600l/h...we współpracy z kociołkiem pracujacym na max (czyli ok 22-24kW) na potrzeby CWU ten pierwszy wodę będzie grzał jakiś czas a ten drugi błyskawicznie.

Mam Vaillanta VU Plus 24kW Turbo + Biawar 150 l (chyba ten quattro) + czujnik temperatury Vaillanta.
Całość działa wymienicie, a jest tańsza myślę więcej niż 1 tysiąc.
Jak Mały napisał, istotna jest moc którą może przenieść wężownica. Jak będzie za mała to piec będziee gotował wodę, a w zasobniku będzie się powolutku nagrzewała. Ja za radą hydraulika wybrałem Biawara, bo miał lepsze parametry niż Galmet. A co do estetyki - stoi takie pudło w kotłowni, jak dla mnie wygląda w porządku. Niebieskich lampek nie będę dorabiał :D

kris19
18-09-2006, 00:12
Kotłownia to serce domu.
Myslę że oszczędzanie na sprzęcie może się kiepsko skończyć.
Kończy się gwarancja i wszystko zaczyna się psuć.
A przy wyjątkowym pechu w Wigilię przy 20 stopniowym mrozie.
Tanio kupujesz dwa razy kupujesz !
Ale czasami ta reguła nie ma zastosowania :D
Jezeli chodzi np o elektronikę to mozna być pewnym wysokiej i skontrolowanej jakości tylko przy topowych modelach danej firmy.
Może warto w to miejsce potargować się z wykonawcą.
Ale to tylko moja opinia
Pozdrawiam
Ja chyba wybiorę kotłownie firmy BROTJE

ppp.j
18-09-2006, 10:13
Też wybrałem BROTJE bo niemiecki, górna półka i stosunkowo tani, ale do tego dodałem ZCW 200l Galmeta z dwoma wężownicami, bo tańszy niż ten z kompletu a pewnie w przyszłym roku podłączę solara.

rafal9
18-09-2006, 10:36
Widzę, że wątek powrócił.
Zdecydowałem się w końcu na całość sprzętu jednej marki: Buderus.