PDA

Zobacz pełną wersję : Z krzyżakiem czy bez ??



tola
08-03-2006, 22:24
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/takczytak.jpg


Mam do Was prośbę. Stanęłam przed dylematem, czy w lukarnie nad oknami zamontowac taki krzyżak, jaki narysowałam na zdjęciu obok, czy nie.

Jak będzie lepiej.
Podbitkę mam w ciemnym brązie, parapety zewnętrzne też. Czy krzyżak jeśli go montować ma być też w ciemnym brązie?
Proszę, pomóżcie mi.

paradox
08-03-2006, 22:29
Hmmm mysle ze krzyzyk jest ok...oczywiscie kolorak taki jak podbitka..


Pozdrawiam
Paradox

inż. Mamoń
08-03-2006, 22:32
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/takczytak.jpg


Mam do Was prośbę. Stanęłam przed dylematem, czy w lukarnie nad oknami zamontowac taki krzyżak, jaki narysowałam na zdjęciu obok, czy nie.

Jak będzie lepiej.
Podbitkę mam w ciemnym brązie, parapety zewnętrzne też. Czy krzyżak jeśli go montować ma być też w ciemnym brązie?
Proszę, pomóżcie mi.

Krzyżyk w kolorze okien i podbitki na pewno będzie OK. Tylko na zdjęciu wydaje mi się, że podbitka jest dużo ciemnijesza od okien - może to złudzenie?

EDZIA
08-03-2006, 22:33
Ja mam ogromny sentyment do tych krzyżyków...bardzo mi się podobają.
Jestem za krzyżykiem :D

tola
08-03-2006, 22:35
Podbitka i parapety zewnętrzne są w czekoladowym brązie.
Taka też będzie balustrada na balkonie.

Ew-ka
08-03-2006, 22:37
Mojemu koledze na takich krzyżakach siadają gołębie i najnormalniej w świecie srają :evil: .....osobiście zrezygnowałam z takich elementów zdobniczych ,które mogą okazać sie mało zdobnicze 8)

a u Ciebie widzę balkon pod spodem ..... :D

dumaj ,dumaj .....koleżanko.... :D

J_K_K
08-03-2006, 22:38
czy w lukarnie nad oknami zamontowac taki krzyżak

Optycznie obniża wysokość budynku, "coś się dzieje" na pustej ścianie.
Wady: mój cieśla twierdzi, że lubią na czymś takim siadać ptaki i ....
(a balkon pod spodem) ;-)

Pzdr

JKK

tola
08-03-2006, 22:49
Widziałam na takiej belce montowaną "kolczatkę" przeciw ptakom.
Taki cienki pasek naszpikowany igiełkami. Prawie go nie widać, a ptaki mają trudność.
Balkon jest teraz mocno odkryty, nieprzytulny. Na posesji nie ma drzew.
Chciałabym na balkonie postawić duże donice i posadzić pnącza.
Oplotłyby ten krzyżyk, dodały przytulności, dom zrobiłby wrażenie bardziej zasiedziałego.
Ale z tymi ptakami to może być koszmar i jeszcze ptasia grypa :wink:
No i co robić?

rrmi
08-03-2006, 22:57
Jesli z kwiatami pnacymi to jestem na tak .
Mi sie takie dodatki nie podobaja.

Mały
09-03-2006, 06:24
Jestem na tak - wypełni to ta "łysinę"...a cpo do ptaków tez racja sam je mam w dużych iloœciach.

Grzesiek13
09-03-2006, 06:29
Pasuje tu, a ptaki siadają też na barierce :roll:

trobe
09-03-2006, 07:21
Hm, a ja zdecydowanie wolę bez. Mam wrażenie, że to nie ten typ domu do krzyżaka. :roll:

tczarek
09-03-2006, 07:35
Ja mam z przodu domu taką lukarnę z krzyżakiem. Za krzyżakiem mam zrobioną podbitkę która jest biała(jest przymocowana do ściany i stanowi jakby ekran za krzyżakiem), bardzo ładnie to wygląda. Jest to dodatkowy element dekoracyjny.

Maluszek
09-03-2006, 07:41
Tolu - a mnie się bardziej podoba Twój domek bez tego krzyżaka. A jeśli już bym go robiła to zdecydowanie w kolorze okien bo ten ciemny jakoś mi nie pasuje.

redrum
09-03-2006, 07:47
Myśle że na pytanie powinien odpowiedziec kolo w środeczku
http://foto.da.ru/albums/userpics/10789/Bez%20tytu%26%23322%3Bur.jpg
pozdr ol

tola
09-03-2006, 07:50
Redrum :D

Komtura nie omieszkam zapytać osobiście.
A Ty stawiasz na TAK czy na NIE ?

selimm
09-03-2006, 08:02
Tola robic....i kotka zatrudnic co by te ptaszki gonił ...

Maluszek
09-03-2006, 08:16
Tolu - a czy mogłabyś dorysować do tego zdjęcia z krzyżakiem barierki? Wtedy będzie lepiej widać czy one pasują do domu.

tola
09-03-2006, 08:20
Tola robic....i kotka zatrudnic co by te ptaszki gonił ...
Kocie pazurki lekiem na całe zło? :wink:

tola
09-03-2006, 08:23
Maluszku, słuszna sugestia.
Teraz dodatkowe pytanie: jaka balustrada powinna się znaleźć na tym balkonie?
Myślałam o metalowej, takiej jak ogrodzenie. Pionowe proste pręty bez udziwnień.

redrum
09-03-2006, 08:23
A Ty stawiasz na TAK czy na NIE ?
U siebie w projekcie mam takie wstawki i okiennice - nie bardzo przepadam za elementami drewnianymi w elewacji .
Ale nie jestem w tych sprawach ortodoksem - wydaje się że i jedna i druga propozycja wygląda ok. Ze względu na szerokość tej lukarny - krzyżak nada jej - symetrie i będzie wyglądać "lżej"
pozdr ol

tola
09-03-2006, 08:38
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/takczytakamozetak.jpg

maksiu
09-03-2006, 08:40
Coż ... to jest dylemat, napewno taki krzyżak wpływa na urozmaicenie elewacji, i jesli bedzie zrobiony fajnie to będzie ciekawym wyróżnikiem, ale z drugiej strony ... ptaki, jesli znajdziesz skuteczny sposób na przegonienie ich z krzyżaka to jestem jak najbardziej za...
a na dokładke wklejam jedno zdjęcie krzyżaka
http://212.244.189.200/pics/prymulki/emilka/61d.jpg

oli_oli
09-03-2006, 08:42
Mnie się osobiście podoba krzyżak.
A co do ptaków to nie możemy przesadzać. Znam takich co piękne drzewa wycinali wokół domu bo im wróble hałasowały.

Mały
09-03-2006, 08:45
Ja własnie mam na belce nad wejœciem sporo ptaków. Trzeba po nich troszkę sprzštać...ale ten œwiergot co rano a także zimš jest super.

SławekD-żonka
09-03-2006, 08:52
Ja jestem za krzyżakiem 8) Ładnie będzie wyglądał jako dopełnienie slicznego domku ... ale te ptaki :o

tola
09-03-2006, 09:01
Szczerze mówiąc, ten balkon ma służyć do wietrzenia pościeli, jest jeden na całym poddaszu. Czy te ptaki na to pozwolą?
A ptaków jest bardzo dużo, bo za naszą posesją są niezabudowane łąki i las. Kawa i tak będzie wypijana na tarasie na dole.

Mały
09-03-2006, 09:05
A może jakieœ straszki nawróblowe zastosować...?Wiatraczki...?Coœtam coœtam...

Majka
09-03-2006, 09:17
krzyżak tak, jeżeli barierka drewniana 8) , albo przynajmniej słupki drewniane.
Nie uważasz, że pomieszasz troche style?

Maluszek
09-03-2006, 09:17
Tolu - z balkonikiem ten krzyżak zdecydowanie lepiej wygląda. Jednak ja nie zrobiłabym go w takim ciemnym kolorze - chyba bardziej pasuje taki kolor jak okna.

Jednak dalej jestem za tym, że Twój dom lepiej wygląda (oczywiście wg mnie) bez tego krzyżaka.

tola
09-03-2006, 09:23
krzyżak tak, jeżeli barierka drewniana 8) , albo przynajmniej słupki drewniane.
Nie uważasz, że pomieszasz troche style?

Majka, no właśnie sie obawiam takiego przerostu formy nad treścią.
Poza tym ta lukarna jest mocno nasłoneczniona, bo to południowy zachód.
Co z odnawianiem takiego ustrojstwa, czy to nie będzie tak, że więcej z tym kłopotu niż przyjemności.

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi i piszcie nadal....wszystkie głosy za i przeciw pomogą mi w końcu podjąć decyzję.

Ew-ka
09-03-2006, 09:46
cha,cha ...wiedziałam ile osób ...tyle zdań :D

i co Tola .....jesteś dalej w podjęciu decyzji czy w tym samym miejscu?

ja nie mam krzyżaka ,ale zauważyłam ,że na rynnie w jednym miejscu jakieś wróblowate znalazły sobie kawiarenkę ,bo krzaczek pod tą rynna jest cały "ustrojony" :(

nie ma rady na przyrodę .....a co do odstraszaczy .....to Dawid w Krakowie miał na swoim balkonie osobisty "Kopiec Kościuszki" z tego co robiły gołębie :evil: nic nie pomagało ....ani butelki plasikowe,ani wiatraczki ani jakieś wstążeczki fruwające.....

zygmor
11-03-2006, 20:22
Oczywiście z takim krzyżakiem wyglądać będzie RASOWO...
Pozdro

areq
11-03-2006, 20:57
I tak ładnie i tak ładnie...jeśli czeka Cię jeszcze balustrada dla balkonu to w tym momencie jakiekolwiek zapaćkanie ściany nadokiennej "krzyżakiem" będzie nieharmonijne z prętami balustradowymi balkonu..
Ja bym tam widział jakiś symbol czycuś:) np. znak templariuszy....:):) reszta mojej wypowiedzi na poważnie jakby co.