PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można tak zrobić?



Bonzai
09-03-2006, 06:25
Mam piec kondensacyjny i chciałem zrobić w otworze kominowym podwójną rure kwasówkę przez całą dł. komina. Jednak instalator zaproponował żeby nie dawać podwójnej rury tylko dać pojedyńczą do spalin pośrodku a powietrze byłoby wciągane zewnętrzną powierzchnią nie zabezpiecząną przez rurę. Czyli tak obrazowo przekrój komina to okrąg w kwadracie. W środku spaliny na zewnątrz powietrze. Jak tak się zastanawiam to ma to sens. Z kotła będzie wychodzić podwójna rura może jakieś 0,5m a póżniej do końca już tylko pojedyńcza i na końcu też pewnie podwójna żeby można było zamocować. Czy macie podobne rozwiązania? Nie ulega wątpliwości że są to spore oszczędności.

paweu
09-03-2006, 07:42
Ja mam takie rozwiązanie. Co prawda nie mam kondensata, tylko zwykłe turbo, ale pobieranie powietrza z przestrzeni przewodu kominowego i odprowadzenie spalin rurą prowadzoną wewnątrz tego przewodu to normalne, powszechnie stosowane systemowe rozwiązanie. Przewód do pobierania powietrza do spalania tylko dochodzi do komina a wewnątrz idzie odprowadzający spaliny. U góry na kominie oczywiście musi być koncówka, żeby nie zasysało spalin do spalania.

Bonzai
09-03-2006, 08:02
Dziękuję bardzo. Jestem uspokojony że to nie jest tylko wymysł instalatora.

oli_oli
09-03-2006, 08:44
Też mam taką systuacje ale przy turbo. Śmiga dobrze.

Mały
09-03-2006, 08:50
Żeby tylko rura była szczelna bo kondensat mocno wykrapla spaliny...w odróżnieniu od turbo.