PDA

Zobacz pełną wersję : Cena za plan zagospodarowania działki-szok!!!!!



pawlem
09-03-2006, 08:59
Witam. Krok po trochu zbliżam się do złożenia dokumentów związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zatrzymałem się jednak na pani architekt która w promocji zaoferowała mi zrobienie planu zagospodarowania działki za 2500 zł!!! Myślę ze chce ze mnie zedrzec ostatnią koszulę. Inny z kolei gostek zaoferował mi cene 1200 z Vatem. Czy ta cena według was jest już OK. A może powinienem dalej szukać. To są ceny poznańskie a działka jest goła i ma 1270 m.

Pozdrawiam

Hube
09-03-2006, 10:46
Witam. Jesli pod pojeciem zagospodarowanie kryje sie wrysowanie budynku, szamba, studni i obliczenie powierzchni czynnej biologicznie, to podziekuj tej pani i zycz powodzeni na przyszlosc. Wielkosc nie ma chyba wielkiego znaczeenia. Ja dla przykaldu w okolicach Warszawy, oddalem ostatnio mapy dla dwoch dzialek naraz i zaplacilem 400 zl od dzialki(cene utargowalem). Wyjsciowa cenaa od dzialki pod Warszawa to 600 zl.


Nie daj sie nabrac. POZDRAWIAM Hubert :)

Heath
09-03-2006, 14:24
Hmmm, czy zażyczyłeś sobie ogródka japońskiego z oczkiem wodnym, wodospadem i skalniakiem? Jeżeli nie, to pani chce cię wyd..oić.
Ja za projekt zagospodarowania działki + adaptację + załatwianie reszty papierów w starostwie zapłaciłem 700 zł za wszystko.
Pogoń panią na szczaw!!

pawlem
09-03-2006, 16:58
jUZ PANI PODZIEKOWAłEM :lol:

areq
09-03-2006, 18:00
W Poznaniu ceny za tą usługę to średnio 800-1200zł,choć przy wielu zmainach w projekcie typowym mogą brać i więcej....

Hube
09-03-2006, 19:37
areq zagospodarowanie dzialki to nie zmiany w projekcie :) Pozdrawiam!!!

areq
09-03-2006, 20:36
No to u nas nie ma czegoś takiego jak sam projekt zagospodarowania terenu bo i po co on?Lepiej raz zapłacić już za to co napisałem poniżej
Wrysownaie na mapkę planu zagospodarowania terenu+adaptacja projektu typowego do warunków miejscowych +drobne zmiany w projekcie nie wymagające zgody autora projektu typowego.

bullish
11-03-2006, 09:11
Ja tez na początku trafiłem na takiego "zdolnego" architekta, który za wrysowanie domku na mapkę i załatwienie papierów (czego było nie duzo bo działka jest "goła" a projekt typowy bez zmian) chciał ponad 2000 + zwrot kosztów transportu i materiałow :-))))

Ostatecznie znalazłem poleconego w Urzedzie gminy architekta, ktry bez gadania zrobił wszystko za 800 zł

_Beti_
11-03-2006, 12:39
u mnie projekt zagospodarowania działki 700zł
zmiany w projekcie(w tym dorobienie piwnicy)400
ale babka nas oszukała bo umawialiśmy się na inne kwoty ale mądry polak po szkodzie
więc radze wam mieć wszystko na papierze a nie na gębę

remx
16-03-2006, 19:05
2 lata temu 500zł

marcin-jogo
19-03-2006, 01:53
Ja u projektanta gdzie swój projekt zamawiałem zapłaciłem 700 zł za zagospodarowanie :lol:

deb
19-03-2006, 09:59
Człowiek, który robił projekt nawet słowem nie wspomniał na ten temat. Oczywiście było to tylko wrysowanie budynku, szambo, podjazdy, brama, furtka, chdnik, powierzchnia biologicznie czynna.

ex67
22-04-2006, 00:00
W moim wypadku było to 1000 zł.
Mogłem to zrobić u projektanta budynku za 500 zł.
Zdecydowało jednak coś innego. Dzięki wyborowi wariantu 1-ego pozwolenie na budowę dostałem po... jednym dniu oczekiwania :-)

remx
25-04-2006, 20:28
W moim wypadku było to 1000 zł.
Mogłem to zrobić u projektanta budynku za 500 zł.
Zdecydowało jednak coś innego. Dzięki wyborowi wariantu 1-ego pozwolenie na budowę dostałem po... jednym dniu oczekiwania :-)

Cholera, długo.

MD
22-06-2006, 12:22
Przyślij jak możesz na PRV namiary na twojego projektanta. Mnie powiedzieli że od złożenia papierów mogą mi wydać pozwolenie nawet po 65 dniach.
MD
:cry:

antolek
22-06-2006, 13:46
W moim wypadku było to 1000 zł.
Mogłem to zrobić u projektanta budynku za 500 zł.
Zdecydowało jednak coś innego. Dzięki wyborowi wariantu 1-ego pozwolenie na budowę dostałem po... jednym dniu oczekiwania :-)
A w jakiej dzielnicy dany projektant ma takie przełożenia ??
Jeśli w dzielnicy Wawer ti i ja poproszę na PRIV.

Pozdrawiam
A.

retrofood
22-06-2006, 16:14
Witam.
Szwagier robi po 500. Wiecej - z adaptacjš projektu. i tu już zależy od iloœci rysunków i zmian.

jorg
22-06-2006, 18:27
Zazwyczaj stawka to 400- 700 zł. Jest to tak prosta czynność że nie wiem skadtakie astronomiczne ceny. Ja polecam zlecić tą robotę urzędnikowi w urzędzie który wydaje pozwolenie. Sam tak zrobiłem, 600 zł, wszystkie pozwolenia i uzgodnienia. Sam zadzwonił do domu kiedy to wszystko pozałatwiał.

Nefer
13-07-2006, 13:38
Zazwyczaj stawka to 400- 700 zł. Jest to tak prosta czynność że nie wiem skadtakie astronomiczne ceny. Ja polecam zlecić tą robotę urzędnikowi w urzędzie który wydaje pozwolenie. Sam tak zrobiłem, 600 zł, wszystkie pozwolenia i uzgodnienia. Sam zadzwonił do domu kiedy to wszystko pozałatwiał.
W moim urzędzie tymi sprawami zajmuje się panienka z mysimi ogonkami, głosikiem cichutkim którym oznajmia tylko jedno : "Nie wiem" - na każde pytanie :) Wolałabym jej tego nie zlecać..:)

Za zagospodarowanie i zmiany w projekcie ( drugie wejście, inne rozplanowanie przestrzeni, wprowadzanie wszystkich zmian zrobionych przez architekta wnętrz uprzednio, znalezienie gości od przyłączy, zaplanowanie przyłaczy i uzgodnienia z mediami i przegadanie tematu z konstruktorem) 1500 pln.
Oddzielnie kasa dla przyłączy - po 500 od sztuki.
NIe mam czasu tego załatwiać i jestem szczęśliwa jak prosię, że ktoś to za mnie zrobi :):)

marcin714
13-07-2006, 20:47
Zazwyczaj stawka to 400- 700 zł. Jest to tak prosta czynność że nie wiem skadtakie astronomiczne ceny. Ja polecam zlecić tą robotę urzędnikowi w urzędzie który wydaje pozwolenie. Sam tak zrobiłem, 600 zł, wszystkie pozwolenia i uzgodnienia. Sam zadzwonił do domu kiedy to wszystko pozałatwiał.


Aby taką prostą czynność wykonać trzeba zdobyć odpowiednie uprawnienia. Aby je zdobyć trzeba długo chodzić do szkoły i dużo się uczyć. Potem trzeba długo praktykować za psie pieniądze. Potem trzeba przejść procedurę egzaminacyjną. Potem trzeba opłacać się w izbach.
Więc po tym wszystkim ktoś kto już może projektować ma robić coś za pół darmo? .

mynia_pynia
14-07-2006, 08:20
Za adaptację projektu 1200zł + 600zł badania geologiczne. Na adaptacje składa się: zrobienie projektu przyłączy, przeliczenie konstrukcji jeszcze raz, dopasowanie fundamentu, korekta okien i ścianek działowych a co za tym idzie korekty w rozprowadzeniu mediów po domu (woda, kanalizacja, co, prąd).
Ale ... po przeliczeniu projektu okazało się że krokwie dachowe należy przerysować, strop - inna koncepcja, inne materiały, fundament też do zmodernizowania.
I raptem z kosztu 1200zł zrobiło się około 5tyś ;).
Ale dzięki temu zaoszczędzę na koszcie budowy około 15tyś, i nie będę miała stres’a że mi strop spieprzą bo zaprojektowany jest łatwiejszy w wykonaniu. A dach ma redukcje w konstrukcji o kilka zbędnych elementów, które nie były potrzebne do szczęścia, a został wzmocniony tam gdzie jest to niezbędne.

marcin714
14-07-2006, 21:55
Witam.

Nie wiem poco opracowujecie projekty przyłączy. To może być po stronie np energetyki w opłacie przyłączeniowej a ja bym miał jeszcze więcej roboty i kupę kasy a wy mniej płacilibyście architektom o 600 zł.
Na przyłączenie i tak i tak czekacie po 2 latka.

Podobno już niedługo na przyłącza budowlane też będziemy opracowywać dokumentację trchniczno- prawną . I znów kilka stóweczek....

krisow
29-08-2006, 22:27
@Witam

Na sląsku za plan zagospodarowania działki zapłaciłem 700 albo 800 zł( juz nie pamietam dokładnie)
i to razem z BIOS-em


pzdw

Kris