PDA

Zobacz pełną wersję : Jakim sposobem wyrównać poziom



VPS
09-03-2006, 19:00
Pomóżciie proszę.
Mam na powierzchni 60m/2 (4 pomieszczenia) wykonać ogrzewanie podłogowe. Po pomiarze poziomów wyszło że róznica wynosi aż 9,5cm.
W najwyższym miejscu 17cm jest miejsce na styropian 2x5cmm plus wylewka 7cm, natomiast w najniższym jest 26,5cm.
Róznica poziomów dotyczy wszystkich pomieszczeń, chyba byli pod wpływem gdy wylewali ten chudziak :evil:
Zamierzam zniwelować to grubością styropianu, ale nie jestem pewien czy bądzie to dobrze.
Na chudziaku jest już izolacja z papy termozgrzewalnej.

Janussz
09-03-2006, 22:05
Ja miałem odwrotny problem. Na płaskim dachu garażowym miałem wykonać spad. Zrobiłem to właśnie styropianem. Leży to już kilka lat i zero problemów.
Oczywiście na tym styropianie wylewka i pokrycie.

1950
09-03-2006, 22:22
VPS zrób podsypkę z piasku,
dopuszczalna jest w normie

bor
09-03-2006, 22:49
proponuje popytać o 'twardszy' styropian bo takowe istnieją w sprzedaży. Oczywiście w miejsca gdzie trzeba podlać najwięcej. Jeżeli bedziesz wyrównywał styropianem a wylewke dawał równą na wszystkich pomieszczeniach to w tych gdzie masz najwięcej podkładu wtop w wylewke siatke to ją wzmocni. Taka moja propozycja
pzdr

Rezi
10-03-2006, 01:34
witam
u mnie różnice poziomów wynosiły do 8 cm i było dużo zabawy aby w rosądny sposób wykonać wylewkę
w miejscu gdzei jest ogrzewanie podłogowe zniwelowaliśmy różnice stosując miejscami styropian EPS 200 w połaczeniu z EPS 100 , grubość wylewki mam w zakresie 6-8cm

1950
10-03-2006, 06:23
VPS skontaktuj się z janzarem

10-03-2006, 06:37
... chyba byli pod wpływem gdy wylewali ten chudziak :evil:
Zamierzam zniwelować to grubością styropianu, ale nie jestem pewien czy bądzie to dobrze.
...
VPS - nie koniecznie byli pod wpływem ...
mogli ściągac do poziomu ścian fundamentowych, a te mogły byc zjechane ...
jesli chcesz te róznice wyrównać styropianem ... to kazda warstwa styropianu kładź nie na styropianie, a na rzadkiej cienkiej podlewce cementowej ...
podziel to warstwami ... jak tort ...
pzdr

VPS
10-03-2006, 18:06
Wielkie dzięki z rady :)

Lee
10-03-2006, 18:13
Zastanawiam sie co to za wykonawcy co sie poziomów nie trzymają, chyba zero kontroli nad nimi i to dlatego, 2 cm to już duzo a 9 to mi sie w głowie nie miesci.
Jak oni murowali skoro takie różnice sa, taką roznice to juz chyba ciagli aż pod dach.