PDA

Zobacz pełną wersję : O co w tym chodzi - przedmiar robot



arecki1338
10-03-2006, 06:56
Witam, W projekcie oprocz kosztorysu uproszczonego wskaznikowego ma tez cos takiego jak przedmiar robot. I wlasnie w tym zastanawia mnie jedna rzecz. Docelowo sciany maja byc z pustaka ceramicznego 25 cm i wybire raczej Porotherm 25PW, ale wlasnie w tym przedmiarze sa pozycje ktorych nie rozumie:
Fundamenty:

- sciany betonowe gr. 20 cm - 72,34m2
- sciany betonowe za kazdy 1cm roznicy gruosci 432,65 m2 (??????)


Strop:
plyty zelbetowe palskie gr 15cm -93,36m2
plyty zelbetowe dodatek za kazdy 1cm roznicy w grubosci plyty - 96,69m2 (?????)

Stropy maja byc wylewane na miejscu.

Czy mozecie mi wyjasnic o co chodzi z tym 1cm?

nad-pro
11-03-2006, 06:01
Witam !

W Twoim projekcie napewno są ściany fundamentowe betonowe gr. 26 cm. Ponieważ w katalogach KNR lub innych (Katalog Nakładów Rzeczowych) brak jest gotowych podstaw wyceny dla takiej grubości ściany, tj ściany gr. 26 cm, więc te brakujące 6 cm należy dodatkowo wycenić, czyli dodatek za następne 6 cm grubości ściany betonowej. W skład tego dodatku wchodzi: Robocizna, Materiał, Sprzęt. Osoba, która sporządzała Twój przedmiar robót tj. ilość robót do wykonania obliczona na podstawie projektu, sporządziła błąd, zamieniając dodatek za następne 6 cm grubości ściany betonowej o powierzchni 72,34 m2 na jedną płaszczyznę o gr. 1 cm i powierzchni 432,65 m2. Prawidłowy zapis tej pozycji powinien brzmieć: Dodatek za następne 1 cm grubości ściany - krotność: 6.
Podobnie jest ze stropem, sprawdź, jaką grubość ma zaprojektowana płyta żelbetowa w Twoim budynku. Z informacji jaką podałeś wynika, że zaprojektowana płyta żelbetowa ma 16 cm grubości: czyli 15 cm + dodatek za następny 1 cm grubości płyty. Mam nadzieję, że te kilka słów rozwieje Twoje wątpliwości.

Pozdrawiam !

Patos
11-03-2006, 06:16
nad-pro
Nie tylko Jego wątpliwości rozwiałeś w tym temacie :wink: