PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrze zatynkować skrzynke rolety?



Inwestor128
10-03-2006, 09:31
Planuję montaż okien wraz z roletami nakładanymi SKS. Wybrałem rozwiązanie z rewizją od spodu, żeby móc zatynkować front skrzynki rolety od wewnątrz. Mój dostawca okien zasygnalizował mi, że może być problem z zatynkowaniem tej skrzynki od frontu, gdyż skrzynka pracuje. Czy jest jakiś sposób, żeby to tak zatynkować, żeby nie było problemu? Wydaje mi się, że wystarczy zrobić dylatacje między tynkiem i skrzynką. Czy fachowcy od rolet i tynkowania moga coś doradzić?

holusio
10-03-2006, 09:35
w okolicy skrzynki proponuje lekka zabudowe :roll:

co do systemu to sks pierwsze slysze raczej rks ale to dotyczy montazu w nadprozu a tym masz pewnie system nadstawny.

reasumujac to tynkowanie nie za bardzo ale poradz sie jeszcze budowlancow to oni powinni to zopiniowac w koncu znaja sie na tynkach :wink:


www.roletyhoryzont.pl

Inwestor128
10-03-2006, 09:40
Rolety nadstawne. Niektórzy nazywają je SKS, ale w sumie nie wiem, czy to poprawne nazewnictwo.
A tak w ogóle, to które rozwiązanie polecasz: z rewizją od spodu, czy od frontu w kształcie litery L? Bo jak juz mam nie tynkować, to może lepiej wybrac to drugie?

holusio
10-03-2006, 09:52
zdecydowanie nadstawne i montarz okien licujacy ze sciana pozniej pieknie wykonczysz elewacje na rowno z wewnetrzna czescia prowadnic i dodatkowo wzmocnisz system

jesli chodzi o rewizje to od dolu
chyba ze zdecydujesz sie na brak zabudowy to wowczas obojetnie

ale ledniej wyglada zabudowane i rewizja z dolu pomysl jak w twoim przypadku wykonczyc obudowe bo kazdy jest inny ja mam okna okleinowane i mimo ze skrzynka moze byc okleinowana na ten sam kolor wykonam lekka zabudowe takze od spodu w formie naturalnej odkrecanej deski

pozdrowka i zyczy dobrego efektu


musze ci powiedziec ze jak masz zamiar zakladac zewnetrzne to jest to najlepsze rozwiazanie oslonowe
nie jakies tam systemy wewnetzrne ja bym nie zalozyl no ale wiem ze jest to bardziej kosztowne ale tylko na poczatku ...

Inwestor128
10-03-2006, 10:26
A fachowcy od tynkowania mogą coś podpowiedzieć?

jareko
10-03-2006, 10:45
ja rozumiem wzgledy estetyczne ale..... czasem cos sie psuje i to przewaznie w najmniej odpowiednim momenci (prawo Murphiego ;) ) wiec po coz dodawac sonie roboty tynkujac skrzynke i pozbawiajac sie dostepu do rewizji?
jesli juz to moze warto zdecydowac sie na cos takiego? Przystosowane do otynkowania a rewizja dosc estetycznie wyglada
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/roleta_Be_Clever.jpg

Inwestor128
10-03-2006, 11:19
Ale ja chce tynkować skrzynke od frontu a rewizje mam od spodu. Dostęp więc będzie.

pokar
10-03-2006, 17:52
Uszanowanie!
Wygląda na to, że sie Panowie jareko i inwestor182 przekonujecie się nawzajem do tego samego. To co jareko wkleił na zdjęciu to jest SKS, chyba, że producent podczas szkolenia wpuścił mnie w maliny, co czasem też się zdaża...
Niektórzy inwetorzy, posiadający grubą warstwę docieplenia obkładająskrzynkę styropianem, co jest słuszne, bo pusta skrzynka ( roleta opuszczona ) ma tendencje do przemarzania. Wtedy też styropian niweluje w pewnym stopniu efekty pracy skrzynki.
Postawą jednak jest, aby front skrzynki miał kątownik, na którym tynk bądzie mógł się wesprzeć. Dodatkowo zazbrój go siatką do dociepleń i nie powinno nic mu sie stać.

blondyna
10-03-2006, 20:59
to moze tu ktoś mi doradzi?w sprawie rolet,jak zaczynałam budowe wstepnie zdecydowałam sie na okna pcv i rolety firma zaproponowała mi rozwiazanie z roletami integro i "wykonałam"tzw.L pod rolety,ale jak to bywa z blondynkami zmieniłam okna z pcv na drewnianei firma która robi pcv wykonuje rolety tylko gdy zamawia sie okna,a ta ktora wybrałam z drewnianymi oknami nie robi tzw.integro i teraz musze tak zrozumiłam znalesc firme od rolet ktora równoczesnie z montazem okien zamontuje rolety,dobrze zrozumiałam?i czy prowadnice rolet sa montowane do framugi okien .. moze jakies zdjecia macie jak to wyglada

Rezi
11-03-2006, 10:41
Ale ja chce tynkować skrzynke od frontu a rewizje mam od spodu. Dostęp więc będzie.

mam zrobione identycznie jak ty, rolety z rewizja od dołu pokryte zewnatrz tynkiem, przy oknach większych ( tarasowych) rolety chowane w podbitke dachu - pancerz pracuje pomiędzy dwiema warstawami styropianu na elewacji. Niestety nie jest to tanie ale technologia która zastosowałem daję gwarancję ze nic nie będzie.Dodatkowo rewizję mam pomalowaną proszkowo pod kolor elewacji

1. skrzynka u mnie max 165 mm , więc aby całosc się schowała w elewacji musiałem dac styro na elewację 20 cm ( 165 mm + 30mm styropianu na puszkę rolety) - przynajmniej mam ciepły dom i w chwili obecnej małe spalanie gazu
kołkowanie ( ja mam porotherm) kołki z stalowym trzpieniem długości 30 cm ( dostaniesz w dobrej cenie w Wkręmet) -jako opcej zastosuj tzw thermodyble ( system chowania - wpuszczania kołków w elewacje ) umożliwia dokładne ew wyszlifowanie elewacji przed nałozeniem warstwy zbrojącej.( frez na wiertarkę i wycinak do styro kosztuje ok 300 zł lub jak nie dostaniesz moge ci pozyczyć )

2. przed przykręceniem skrzynek koniecznie daj 2 cm styropianu lub PE ekstrudowany jako przekładka termiczna pomiędzy puszka rolety a murem - musisz w takim przypadku zastosowac pogrubione prowadnice- cena taka sama ale trudniej dostępne bo nie w standarcie

3. przyklejając styropian na puszkę tak aby zlicowac się z elewacją daj klej dyspersyjny akrylowy, przyklejasz na puszkę i z zakładem min 10 cm na elewację i na to siatka ( ja dałem podwójną siątke)Pamiętaj ze lepiej całośc przeszlifować po montazu przed nałozeniem siatki i kleju

no i chyba najważniejsza rzecz z tego wszystkiego - musisz zastosowac w newralgicznych miejscach elastyczną mase klejowa i tynk elastyczny - więc w tym przypadku odpada tynk mineralny a pozostaje silikonowy lub silikatowy lub najlepiej akrylowy.

Ja na elewacji jako warstwa zbrojona zastosowałem system STO oparty na bezcementowaej masie ArmirungPutz- jest ona elastyczna i wytrzymała na napręzenia jakie moga przy oknach pod puszkami, równiez tej masy użyłem jako kleju do klejenia styropianu do blaszanej puszki rolety. Masa jest rewelacyjna - nie potrzeba stosowac przy niej np zbrojeń diagonalnych przy narożach okien
W moim przypadku zdecydowałem się na tynk akrylowy ale aby zabezpieczyc elewacje pomaluje ją farba silikonowa Lotusan STO
całość trzyma się od 6 miesięcy i nic się nie dzieje
mozesz zaoszczędzić i zastosowac zwykły klej do przyklejenia styro do ściany.
o masie bezcementowej poczytaj tutaj (http://www.sto.pl/produkte/tm/it/tm_pdf/Sto-Armierungsputz.pdf)

mało widac ale moze się dopatrzysz
http://rezulak.pl/Inwestor128/Zdjecie003.jpg
poszerzone prowadnice
http://rezulak.pl/Inwestor128/rolety4.jpg

http://rezulak.pl/Inwestor128/rolety5.jpg

http://rezulak.pl/Inwestor128/rolety3.jpg

jak masz pytania pisz - spędziłem nad tym problemem prawie pół roku po tym jak wszyscy twierdzili ze się nie da

zuczek
11-03-2006, 11:21
Jak tyle przy tym kombinacji, to może suma sumarum wyszło by na to samo kupując nadproża już z wnęką na roletę? :roll: Ktoś się już spotkał z takim rozwiązaniem? Może ktoś użytkuje? Obecnie interesuję się tym problemem, bo cały czas nie wiem czy kupować te nadproża z wnęką (które tanie nie są) czy wymyślić coś innego, tańszego. Tylko właśnie - czy rzeczywiście tańszego?
Nadproża do zobaczenia np tutaj:

www.zfe-ziegel.com

Inwestor128
11-03-2006, 13:03
REZI - Bardzo Ci dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Mam nadzieje, ze poradze sobie z tym wszystkim. Niestety nie buduje sam, mam wykonawce. Ale teraz mam juz argument, ze jednak sie da zarowno dla niego, jak i okniarzy, ktorzy zgodnie twierdzili, ze nic z tego. Jeszcze raz wielkie dzieki.
Gdybym mial jeszcze jakies pytania istotnie pozowole sobie zapytac :)

Rezi
11-03-2006, 13:15
moi wykonawcy bali sie jak diabli ... nigdy tego nie robili
życze powodzenia i jak będziesz chciał jakiekolwiek szkice postrama się cos zrobic i wysłac
pytaj na PRV

holusio
13-03-2006, 11:11
zuczek jak chcesz wpuscic samego siebie w maliny to prosze bardzo w innym wypadku odpusc sobie :roll:

zuczek
13-03-2006, 11:38
zuczek jak chcesz wpuscic samego siebie w maliny to prosze bardzo w innym wypadku odpusc sobie :roll:

A mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź? :roll: Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi malinami :-?

holusio
13-03-2006, 12:44
pochodz po firmach ktore sie tym zajmuja i zapytaj czy to sprzedali i czy jest FAJNE :roll:

uzasadnienie dzieciece BO NIE

FACHOWE nie chce mi sie pisac :wink:

sks to dobry wybor-chyba najlepszy jak dotychczas :roll:

Rezi
13-03-2006, 12:49
sks skausit rewelacyjny system - ale puszki mają ścięte pod kątem
ja zastosowałem puszki heroala ( heroal jest z reszta tańszy )

holusio
13-03-2006, 13:18
REZI dal skrzynke na zewnatrz ale mozna na odwrot wowczas ukrycie systemu nie nastrecza tylu klopotow i jest latwiejsze przede wszystkim z uwagi na wykonczenie elewacji

poza tym rewizja jest dostepna od podworka wiec jest ryzyko wyciagniecia pancerzy przez ososbe zorientowana w czasie do 5 minut o co gorsza bez halasu... :o

troszke sie dziwie ze juz drugi forumowicz zdecydowal sie na takie rozwiazanie :roll:

Rezi
13-03-2006, 13:38
mam teścia który ma rewizję od rolet w środku - nigdy wiecej
1. głośniejsza praca rolet
2. ja się cos spie............ masz rozrytą skrzynke ( jak masz lun tapety współczuje )
3. Rolety zawsze mozna sforsować - żadna bariera dla włamywacza, lepiej nich odkręci i pozostawi śrubki na parapecie
4.
jest latwiejsze przede wszystkim z uwagi na wykonczenie elewacji to prawda ale rolete zew możńa dac moim sposobem.

widziałem jeszcze jeden sposób montazu, podwyżone nadproża zew, i rolet przykręcona do okna, wewnątrz nadproże obniżone do poziomu standardowego.

http://rezulak.pl/Inwestor128/system_integro.gif

zuczek
13-03-2006, 20:06
pochodz po firmach ktore sie tym zajmuja i zapytaj czy to sprzedali i czy jest FAJNE :roll:

uzasadnienie dzieciece BO NIE

FACHOWE nie chce mi sie pisac :wink:

sks to dobry wybor-chyba najlepszy jak dotychczas :roll:


Bardzo mi nie pomogłeś tym wyjaśnieniem :(

71kkk
05-04-2006, 23:35
PYTANIE DO REZI- niczego nie podejrzewajac zaufalem swojej zonie orazpanu z firmt Leier i kupilem 13 nadprozy skrzynkowych do rolet wewntrznych. sa wmurowane w sciane 24 cm silka. pytanie - jak radzisz zrobic klapy rewizyjne od srodka- od dolu??? czy jest jakis producent w wwie i okolicach ktory sobie z tym poradzil?? czy trzeb apo prostu robic samemu klapy rewizyjne z plyty gk plus styropian aby nie gnilo??? pomocy REZI bo wlasnie/ po roku od zakupu/ zorientowalem jaki to badziew. kkk :lol:

Rezi
06-04-2006, 12:52
jezeli dobrze zrozumiałem chodzi ci o "płyte maskującą" mocowaną od wewnątrz

http://rezulak.pl/rolety_6.jpg
jezeli pytasz o plytę maskującą od wewnątrz
dla okien drenianych - płyta MDF z fornirem w kolorze drewna
dla pcv - mozesz wykorzystać bozaerie ścienną z mdf w kolorze okleiny okna.

zakończenie śrub mocujących kapslami - dostaniesz w marketach budowlanych w kolorze brazowym lub białym.

Maciek-MZM
06-04-2006, 15:59
Witam!

Ja mam rolety elektrycznez rewizja od dolu na zwenatrz. Caly dom, jak rowniez rolety byly robione klejem wzmocnionym Knaufa, siatka i tynk akrylowo - silikonowy. Co prawda na razie mam je pol roku , ale nic nie peka.


Tutaj zdjecie po siatce i kleju duzego okna:

http://img83.imageshack.us/img83/5418/imga01040uk.jpg

A Tu juz mniejsze na gotowo.

http://img213.imageshack.us/img213/1284/imga03415te.jpg

Osobiscie polecam do tego moskitiery chowane w skrzynce. Latem niezastapiona sprawa :)

Rezi
06-04-2006, 18:18
a myślałem ze byłem pierwszy z tym pomysłem :evil:

71kkk
06-04-2006, 22:02
Rezi - kurcze naprowadziles mnie - to jest bardzo dobry pomysl z tym ze by klapy robic z boazerii mdf. lepiej niz z plyty gk.

dzieki dzieki, czy jakas zlota raczka zrobi mi 18 klap z mdf???? :lol: czy znacie kogos solidnego z wawy i okolic od montazu rolet????? byl u mnie jeden koles - ale jakis taki mlay, pokurczony i strasznie nerwowy- nakrzyczal na mnie ,bo patrzyl na mnie od dolu. :cry:

Rezi
07-04-2006, 08:24
każdy stolarz za niewielkie pieniądze

irtad
07-04-2006, 14:58
Rezi a gdzie się zaopatrywałeś w materiały STO? Czy może ekipa to organizowała?

Rezi
07-04-2006, 18:11
na strzeszyńskiej , jadac od lutyckiej około 200 za skrzyżowaniem po lewej stronie

irtad
07-04-2006, 19:08
dostałeś jakiś rabacik?