PDA

Zobacz pełną wersję : Ława i stopnie kominiarskie - czy to ma sens?



rafałek
10-03-2006, 10:30
Tak się zastanawiam czy ma sens montowanie tych akcesoriów. A dla czego? - już wyjaśniam. Od pewnego czasu do rodziców przychodzi kominiarz czyścić komin. zamiast wspinać się na komin (dobudowany do ściany szczytowej domu (słąby dostęp) czyści przez wyczystkę. Szczotkę ma na długim wyciorze i wpycha ją do gówy. Twierdzi, że efekt taki sam gak od górnego końca. Teraz zastanawiam się czy jets sens wstawiania łay i stopni (na razie ich nie mam) skoro można robić to w ten sposób. Jak na razie sam mam szczotkę na łąńcuszku i łażę po dachu, ale zaczynam się przekonywać do tego opisanego powyżej rozwiazania.
Czy ktoś się z Was z tym spotkał? Czy uważacie, że jakość takiego czyszczenia będzie podobna? Wada to więcej sprzątania przy wyczystce, ale mam ją w kotłowni więc nie mam jakiś uprzedzeń.

Marek30022
10-03-2006, 10:36
Z wyjścia na dach mam trzy stopnie kominiarskie do komina dymnego i tylko do tego. Mnie te stopnie się przydały przy instalacji anten. Czy będą przydatne dla kominiarza to nie wiem.

bor
10-03-2006, 10:55
Jedno ALE ....
Jak czyścisz przez wyczystke to cała zawartość komina leci na czyszczącego i do pomieszczenia. Druga sprawa dostęp z góry daje lepszą możliwość operowania. Dasz jakieś ładne stopnie i nie powinno być tak brzydko :)
aha jak za pare lat bedziesz chciał sprawdzić stan komina, fug, etc to bedziesz miał z czego czyli mała kładeczka pzdr

Kacperski
10-03-2006, 12:32
:lol: Pozdrawiam najpiękniejsze miejsce na ziemi - Puszcza Notecka i Sieraków- mam tam wielu przyjaciół.
Wiem o wyczystkach pod dachem,ale jeśli tego nie mozna już zrobić radzę jednak ławki dla kominiarza,w naszym rejonie są kłopoty z kominiarzami, nie chcą odbierać dachów, może u Ciebie są bardziej tolerancyjni.Podobno zmieniły sie przepisy po wejściu do UE, wymagają dostępu nawet do kominów wentylacyjnych.Pozdraiwam

Kacperski
10-03-2006, 12:33
:lol: Pozdrawiam najpiękniejsze miejsce na ziemi - Puszcza Notecka i Sieraków- mam tam wielu przyjaciół.
Wiem o wyczystkach pod dachem,ale jeśli tego nie mozna już zrobić radzę jednak ławki dla kominiarza,w naszym rejonie są kłopoty z kominiarzami, nie chcą odbierać dachów, może u Ciebie są bardziej tolerancyjni.Podobno zmieniły sie przepisy po wejściu do UE, wymagają dostępu nawet do kominów wentylacyjnych.Pozdraiwam

rafałek
13-03-2006, 06:14
Bor - z tym, że leci na czyszczącego to racja, co do zabrudzeń - hmmm w kotłowni i tak jest brudno więc jakoś gorzej nie będzie. Zastanawia mnie to operowanie... O co tu chodzi? Obecnie po prostu szarpię łańcuchem ze szczotką na końcu i tyle. W sobotę czyściłem kokmin i nie było większych kłopotów tylko boję się, że kiedyś dachówka jakaś mi pęknie pod nogą... Chyba jednak dam sobie na luz i zacznę wzywać kominiarza - niech ON się gimnastykuje...[/url][/i]

Andrzej Wilhelmi
18-03-2006, 23:24
Akcesoria na dachu powinny być. Dojœcie do komina to podstawa. Zastosowanie atestowanych elementów gwarantuje bezpieczeństwo i nie niszczy pokrycia. Pozdrawiam.

Funia28
19-03-2006, 16:00
Nowe przepisy wymagają, stopni i ław.
Pozdrowionka