PDA

Zobacz pełną wersję : czy da sie mieszkac bez odkurzacza?



m.dworek
10-03-2006, 12:47
witam
okazalo sie ze syn jest alergikiem na kurz
wybralem sie wiec od razu do sklepu w celu zakupu jakiegos odkurzacza z filtrem wodnym, bo wydawalo mi sie ze to bedzie najlepsze wyjscie
odwiedzilem wiec media markt

obejrzalem oferte i okazalo sie ze nie prowadza zadnych odkurzaczy z filtrem wodnym, bo wak sie pani wyrazila "nie ma zapotrzebowania"

jedyne co mogla mi zaoferowac to karcher z katalogu za 300 euro
bylem przygotowany na wydatek rzedu 200 euro wiec nie zdecydowalem sie
pani zapytala tez po co mi taki odkurzacz i kiedy jej wyjasnilem stwierdzila
ze najlepszym wyjsciem bedzie po prostu rezygnacja z wykladzin i dywanow
i po prostu wycieranie wszystkiego na mokro

w sumie bardzo sensownie
tylko zastanawiam sie tak teoretycznie
czy w dzisiejszych czasach
budujac dom mozna w ogole obejsc sie jeszcze bez odkurzacza?

Cypek
10-03-2006, 12:52
A nasz wodnik, rainbow ??
jak dywaniuków nie będzie bez odkurzacza pociągniesz spokojnie.

Majka
10-03-2006, 12:54
pomyśl o odkurzaczu centralnym. A ze zwykłych odkurzaczy z filtrem wodnym był np. wodnik

wpisz w google, a pojawia sie propozycje

areq
10-03-2006, 13:07
Poszukaj na alledrogo :) karcher za 800zł przyzwoity model dostaniesz..
nie wyobrażam sobie przy dziecku alergiku /pewno na roztocza kurzu też??/ życia bez dobrego odkurzacza.Uważaj na gatunki traw jakie zamierzasz siać...też potrafią dać silne alergeny.
Pomocne są wszelakie nawilżacze powietrza oraz klimatyzatory,tylko w tym przypadku dochodzi nam problem z grzybkami w instalacji:)
Ponoć wskazane jest ogrzewanie tradycyjne nie podłogowe,choć z tym to bym polemizował.
Przede wszystkim życzę wyleczenia z tej przypadłości!!!!!!!
Wiem coś na ten temat -mój starszy był silnie uczulony...najbardziej właśnie na roztocza i na...kota.Jak kiedyś poszliśmy do cyrku to po występie tresera z lwami nastąpił tak silny atak ,że ...się bałem mocno:(

Kulin
10-03-2006, 16:32
Najbardziej sensowne wg mnie to odkurzacz centralny (dobrze się mówi jak dom jest jeszcze bez tynków, w gotowym troszkę gorzej z założeniem instlacji). Odkurzanie odbywa się bez wymiany powietrza wewnątrz pomieszczenia, to co w ciągnie odkurzacz, to zostawi w pojemniku, a powietrze wydali na zewnątrz budynku. Ja bym zaproponował coś takiego. Wiem że są wodne odkurzacze, ale to dodatkowy kłopot. W każdym razie życzę aby syn wyzdrowiał z tego (o ile to możliwe).

Proszę się zastanowić nad tym odkurzaczem centralnym...

Pozdrawiam.

rafgam
10-03-2006, 16:45
Przy dziecku alergiku...
Ponoć wskazane jest ogrzewanie tradycyjne nie podłogowe,choć z tym to bym polemizował.

Każdy kto cokolwiek wie o podłogówce i kurzeniu się to by polemizował - więc lepiej nie powtarzać takich ....

modulor
10-03-2006, 16:48
to zalezy co ten odkurzacz wciąga
bo jak dobry towar to dom pójdzie pod młotek
licytacji

BadIDea
10-03-2006, 17:36
Polecam
wodnik duo

Ma dwa wymienne "w locie" moduly - wodny i workowy.
Jestem bardzo zadowolony.


http://www.rtvagd.sklep.pl/?prod_id=4706

dominikams
10-03-2006, 18:10
Leon, u nas jest ten sam problem. W tej chwili mamy Rainbow'a (od wielu lat), w nowym domu będzie centralny. Moim zdaniem bez odkurzacza się nie da. Od czasu do czasu (my odkurzamy przeciętnie raz na miesiąc, czasem trochę rzadziej) trzeba odkurzyć łóżka, materace, pościel, kanapy czy sofy i fotele (chyba, ze ma się skórzane). Tam tez się kurzy - dokładnie tak, jak na podłodze.

Problem z pościelą mozna rozwiązać za pomocą pokrowców na kołdry i materace (antyalergiczne).
Pamiętaj, ze jeśli chcesz mieć zasłony, to muszą być one przystosowane do prania w 60 stopniach (taka temp. zabija roztocza). Prać powinno się raz w miesiącu, jest to do przeżycia.

Ja wolę odkurzyć szybko podłogę niz latać ciągle z mopem. Dlatego u nas będzie centralny.

Bogumiła
11-03-2006, 14:57
Też mam alergię na roztocza. Pani alergolog powiedziała, że wilgoć sprzyja rozwojowi roztoczy, więc odkurzacz wodny odpada. Ja będę miała centralny.

sylvia1
11-03-2006, 15:14
a ja proponuje kupic dobry odkurzacz z filtrem hepa 13. jedyny odkurzacz polecany przez wielu alergologów wodne odpadaja,chyba ze rainbow jako jedyny pioracy a nie typowo wodny... nie jestem pewna czy przy odkurzaczu centralnym roztocza lbo pleśnie albo inne świństwo łatwo uczulające mimo wszytko nie zalegna sie w rurach? (to juz pytanie do fachowców)

Bikerus
11-03-2006, 15:48
Kup dobry odkurzacz z filtrem HEPA - te 200 euro starczy.
Co do alergii syna - znajdz dobrego alergologa i zacznij odczulanie.
pzdr

dominikams
11-03-2006, 16:02
nie jestem pewna czy przy odkurzaczu centralnym roztocza lbo pleśnie albo inne świństwo łatwo uczulające mimo wszytko nie zalegna sie w rurach?

Zalęgna się i będą w nocy wychodzić
:lol: :lol:

Yogi66
11-03-2006, 16:05
.....nie jestem pewna czy przy odkurzaczu centralnym roztocza lbo pleśnie albo inne świństwo łatwo uczulające mimo wszytko nie zalegna sie w rurach? (to juz pytanie do fachowców)

Być może i coś w tych rurach zostanie ale nawet "jeśli tak" to te "świństwo" nie ma szans na wydostanie się do wnętrza budynku. Przy najbliższym odkurzaniu zostanie wyrzucone na zewnątrz budynku.
Ruch w instalacji centralnego odkurzacza jest jednokierunkowy. I właśnie to jest zaletą „centralnego” w porównaniu z innymi odkurzaczami.

Być może Rainbow ma znakomity filtr. Jeśli tak to nie ma sprawy. Powinien spełnić swoje zadanie.
Chciałbym tylko dodać, że cena wykonania kompletnej instalacji „centralnego” może być niższa niż zakup odkurzacza klasy Rainbow.

m.dworek - życzę Twojemu dziecku powodzenia w walce z tą dolegliwością.

Pozdrawiam

Bikerus
11-03-2006, 17:55
Być może Rainbow ma znakomity filtr. Jeśli tak to nie ma sprawy. Powinien spełnić swoje zadanie.


Jesli chodzi o filtr, to Rainbow nie posiada sprawniejszego filtra, niz zwykly odkurzacz z HEPA.
Dla alergików HEPA to w zasadzie jedyna droga.
pzdr

sarwa
11-03-2006, 18:26
Witam,
Mam w domu 200m2 paneli, żadnych dywanów i wykładzin.
Sprzątamy przeważnie w soboty odkurzając je i myjąc potem na mokro...
Od momentu gdy zainwestowaliśmy w jak dla nas porządny odkurzacz Samsunga Silwer Nano i gdy widzimy zebrany bród jesteśmy przerażeni jego ilością.

NIE DA SIĘ ŻYĆ BEZ ODKURZACZA!!!

Tomek

Zbigniew Rudnicki
11-03-2006, 18:39
Na alergię :
- odkurzacz centralny z wylotem na zewnątrz, oraz
- wentylator nawiewny z filtrem EU5, EU7
Wentylator utrzymuje w domu nadciśnienie, nie wpuszczając kurzu przez okna do wnętrza.
OAZA CZYSTOŚCI

Cypek
11-03-2006, 19:36
A potem z tej oazy czystości pójdzie do biura, gdzie leżą 10 ltnie wykładziny i dostanie zawału. Trzeba leczyć chorobę.

Zbigniew Rudnicki
12-03-2006, 10:14
A potem z tej oazy czystości pójdzie do biura, gdzie leżą 10 ltnie wykładziny i dostanie zawału. Trzeba leczyć chorobę.
Podstawą w leczeniu alergii jest ograniczenie kontaktu z alergenami.
http://www.przychodnia.pl/alergia/index29.php3?s=3&d=5&t=29

m.dworek
13-03-2006, 12:03
dzieki za wypowiedzi
jesli macie jakies ciekawe linki na temat alergii na kurz to bede wdzieczny

co do tych odkurzaczy centralnych
to jaka jest ich moc?

mam nadzieje ze watek bedzie sie rozwijal jak populacja roztoczy w moim mieszkaniu....

Zbigniew Rudnicki
13-03-2006, 12:44
co do tych odkurzaczy centralnych
to jaka jest ich moc?

1400-1900 W

JackD
13-03-2006, 12:57
mam podobny przypadek w rodzinie..... pościel antyalergiczna
w oknach tylko firanki... na podłogach zero wykładzin i dywanów meble wypoczynkowe tylko w skórze
często wietrzyc i zmywac... to podstawy....
meble tak ustawiać, żeby za nimi i pod nimi mozna było ścierać na mokro...

Paulka
13-03-2006, 16:05
czy w dzisiejszych czasach
budujac dom mozna w ogole obejsc sie jeszcze bez odkurzacza?

Nie miałam odkurzacza przez dwa lata. Mialam jeden dywan, który trzepałam raz w tygodniu, albo cześciej - jesli tego wymagał. Dwa razy w tygodniu myłam podłogi. Myślę że było czysto...
Nie odczułam potrzeby kupienia odkurzacza i myślę, że można się bez niego obejść.
Tylko, ze mój dom był bardzo mały. Nie wiem jakby sie to sprawdziło, gdyby powierzchnię pomnożyć x dwa lub trzy... :wink:
pozdrawiam

darek63
14-03-2006, 19:10
Ja też mam w domu alergików.
Najpierw miałem kilka lat Gisowata za 1.500 zł (włoska podróbka Rainbowa z separatirem wodnym), ale znaczny jego ciężar (ok. 10 kg) i mały silnik tylko 900 W powodowało, że mieliśmy niedosyt.
Potem kupilismy Elektrolux Clario Hygienik (filtry HEPA, 5 lub 7 stopni filtrowania), dodatkowo dokupilismy elektroszczotkę ; za komplet 700 zł. Lekki, cichy i skuteczny.

kropi
14-03-2006, 20:05
Hmm, z tego co pamiętam z immunologii (a niewiele tego jest, przyznaję się bez bicia) to odkurzacze wodne są wręcz przeciwwskazane u osób uczulonych na roztocza kurzu domowego - też byliśmy zdziwieni na co pani doktor prowadząca zajęcia stwierdziła, że odkurzacz taki wydziela drobną mgiełkę pełną roztoczy i zarodników grzybów.
Jedyna rada to dobry drobny filtr w miarę często zmieniany albo faktycznie odkurzacz centralny.
Inna metoda: zmiotka i mop. Też działa :lol: