PDA

Zobacz pełną wersję : Sciana z cegiełek



elysa
10-03-2006, 13:21
Mam takie pytanie .Planuje remont pokoju (okolo 12m) i strasznie mi sie podoba taka sciana zrobiona z cegiel ( efekt odkrytych golych cegiel) i nie wiem jaki bedzie efekt w mieszkaniu czy ktos tak robil i ma jakies dostepne materialy i jakie dobrac do tego kolory (myslalam o pomalowaniu 2 scian jednym kolorem trzeciej kontrastowo innym kolorem i czwarta scianka z cegielek) prosze o pomoc :)) bede wdzieczna

oli_oli
10-03-2006, 20:36
Pomysł bardzo fajny tez tak chcieliśmy zrobić, ale że jako mamy nowy dom to postawilismy sobie ścianę z cegieł.

Ponizej jest link do wątku na temat cegieł we wnetrzach, tam też znajduje sie więcej zdjęć.

Oto zdjęcie mojej ściany w połączeniu z płytkami:

http://www.dzidkaserdeczna.k9.pl/plytkiiklinkier.jpg

Janussz
10-03-2006, 21:41
Nie ma linka :evil:

Mały
10-03-2006, 21:46
Widziałem u znajomego (ale miał dużo wolnego czasu) ścianę i obramowania otworów drzwiowych z cegieł rozbiórkowych szlifowanych "flexem".Zajefajnie toto wyglądało. Jak w krzyżackim zamku. A do kompletu drewniane/belkowe wykończenia sufitu.

oli_oli
10-03-2006, 22:44
Już jest. Jestem zakręcony ostatnio :D
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61365&highlight=

oli_oli
10-03-2006, 22:48
Też mam belkowe wykończenie sufitu, a ścianę chcieliśmy zrobić z rozbiórkowych, ale cegły, które posiadałem były zbyt pomarańczowe.
Bardzo fajne do tego są cegły postarzane, gdzieś widziałem nazwę "cegły francuskie".

elysa
13-03-2006, 13:49
tak panowie macie racje wyglada to dokladnie jak wkeiliscie na linkach ale ja nie mam domu jak Wy tylko maly pokoj gora 12 m w bloku i musze te plytki nakleic na sciane nie stawiac sama sciane z cegiel a nakleic takie plytki jak sie na elewacje zewnetrzna wykleja widzial ktos w takim malym pomieszczeniu jak to wyglada? boje sie ze w takim malym pomieszzeniu poprostu ta sciana bedzie przytlaczajaca i w efekcie niepotrzebnie wydam kase na nia :))

13-03-2006, 15:11
... boje sie ze w takim malym pomieszzeniu poprostu ta sciana bedzie przytlaczajaca i w efekcie niepotrzebnie wydam kase na nia :))

boje sie ze masz racje ...
gdybym był na Twoim miejscu, ozdobiłbym tylko obramienia otworów lub wystajace /ewentualne/ inne elementy, jak komin czy belka ...
kolorystyke stonowałbym do płytek ...

pzdr

oli_oli
13-03-2006, 20:31
Myslę że nie musi to byc przytłaczające,bo niby dlaczego cegły sa bardziej przytłaczające od gładkiej ściany.
Oczywiście pozostałe sćiany muszą być kolorystycznie dobrane, można tę ściankę podswietlić i będzie gites.
DO roboty :lol: