PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja O.C. kto sam zakładał ?



Kulin
10-03-2006, 16:22
Witam.

Właśnie zakupiłem materiały potrzebne do założenia instalacji odkurzacza centralnego. Czy ktoś z Was zakładał sam taką instalację. Może ma jakieś dobre rady lub uwagi ?

Pozdrawiam.

ps. to którędy będą szły rurki mam już ustalone z gościem co się tym zajmuje, przed odkurzaczem będzie w najniższym punkcie zamontowany korek rewizyjny, czy jak to się nazywa.

Grzesiek13
10-03-2006, 20:14
Pierwsza dobra rada to jak najmniej kolan 90 stopni, stosuj 45 stopni. Przy montażu gniazda montuj krótkie kolana 90 st. a nie łuki 90 st.
Instalacja ma być szczelna i jak najprostrza, wal na siagę jak się da. Nie przesadzaj z ilością gniazd 4-5 wystarcza na dom w zupełności. W kuchni można dać gniazdo szufelkowe, ale nie łudź się, że spełni swoją role w 100%, lepiej zebrać śmieci czy okruchy normalnie szczotką na wężu, a nie zamiatać przez całą kuchnię śmieci do gniazda, gdzie lubi być brudno.
Pamiętaj o kablach przy rurach od gniazd do odkurzacza (lepiej nie pchaj się w system włączania podciśnieniowy, bo awaryjny i lepszy tradycyjny mechaniczny niskonapięciowy). Instalacja odkurzacza ma pierszeństwo przed instalacja CO i wodną.
Tyle z grubsza.

Kulin
10-03-2006, 20:32
Wszystko - tak jak mówisz, tylko ta kolejność, woda i ogrzewanie już zrobione :(

ania
11-03-2006, 11:35
Zajrzyj tutaj:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=1406

Grzesiek13
11-03-2006, 14:53
Wszystko - tak jak mówisz, tylko ta kolejność, woda i ogrzewanie już zrobione :(

To teraz się troszkę pomęczysz z innymi rurkami.

Kulin
11-03-2006, 23:05
Dzisiaj mit troszkę zeszło przy tym, ale już mam wszystko przygotowane pod sklejenie instalacji, i wyszło mniej "zakrętów" niż przewidział to fachowiec co zakłada, robiłem sam i miałbym już skończone, ale miałem trochę kucia (to przez te inne rurki).

Pozdrawiam