PDA

Zobacz pełną wersję : Odzysk deszczówki.



Kulin
10-03-2006, 22:10
Wiem że ten temat był juz nie raz wałkowany.

Ale mam zamiar zrobić coś takiego:

Zakopać pod ziemie 3 zbiorniki po 1000 l (z tworzywa sztucznego na palecie również z tworzywa), połączyć je za pomocą rur i doprowadzić do kotłowni, gdzie będzie pompa, która będzie ta wodę pompowała do jednego tylko kranu w garażu, do mycia samochodu, podlewania trawnika, itp. W jednym z tych zbiorników zrobię na górze dziurę, wstawię kawałek rury i poprowadzę metr dalej do dziury zasypanej kamieniami (taki ala drenaż). Czy to mi się sprawdzi ? Czy wysoki poziom wód gruntowych nie wypcha pustych zbiorników ponad powierzchnie ziemi ? Może je dodatkowo obciążyć ?

geguś
10-03-2006, 22:50
Witam :)
Sam zbiornik waży dobre 40kg, to nic mu nie będzie. Ja mam też taki pomyślunek :D.

marjucha
11-03-2006, 06:46
Moim zdaniem się sprawdzi, bo robiłem coś takiego u sąsiada. Działa to cóś już kilka lat i jest naprawdę przydatne. Jedyne co bym zmienił, to długość rury z odprowadzeniem nadmieru wody. Myślę, że trochę za krótka. Sąsiad też przedłużał, bo woda wypłukiwała mu ziemię obok zbiornika i ciężko było mu zagospodarować teren.

zygmor
11-03-2006, 08:51
Ten otwór z kamieniami, gdzie będzie odpływał nadmiar wody ja bym brzegi wymościć folią, bo po dłuższym używaniu ziemia z okolicy otworu przeniknie pomiędzy kamienie.
Moim zdaniem w centralnej Polsce zrobienie czegoś takiego to pomyłka...
Może w górach, lub nad morzem tak, tu zdecydowanie częściej pada deszcz i wieje wiatr niż w centrum kraju.