PDA

Zobacz pełną wersję : Jak malować (gruntować) tynki cementowo-wapienne???



mgrob
11-03-2006, 08:43
Witam wszystkich.
Właśnie podpisałem umowę z gazownią i od poniedziałku mam gaz!!!! (Po kilku miesiącach czekania :evil: )
Mogę grzać CO, a więc pora na malowanie. Na ścianach mam tynki cementowo-wapienne zacierane piaskiem kwarcowym. Chciałem rozpocząć gruntowanie ścian przed malowaniem na kolor. Mam farbę (Śnieżka) którą zamierzam rozcieńczyć 1:1 z wodą i taką mieszaniną pomalować ściany, kilkakrotnie aż do całkowitego wyrównania koloru. Czy to jest dobry pomysł? Jakiego wałka użyć? Krótkie czy długie włosie? I z jakiego materiału?

11-03-2006, 12:32
mgrob,rozcieńczenie to pomysł - wg mnie - dobry
na pierwszy raz proponuje pendzel
pendzel sciagnie luzne ziarna piasku i wtłoczy farbe w zagłębienia lepiej niz wałek ...
pzdr

nurni
12-03-2006, 10:56
Niedawno to przerabiałem.
Śnieżka Grunt i wałek sznurkowy. Koniecznie "zrzuć" ziarenka piasku lekko przyklejone do tynku - szpachelką lub siatką ścierną.
Grunt Śnieżki jest naprawdę rewelacyjny, dużo lepszy niż rozcieńczona farba. Kup sobie małe opakowanie i "przećwicz" na jakiejś ścianie.

Pozdrawiam

mgrob
12-03-2006, 12:05
Niestety farba już kupiona. Śnieżkę Grunt użyłem do malowania płyt GK na poddaszu. Przed malowaniem zamierzam przetrzeć ściany papierem ściernym aby usunąć resztki piasku. I odkurzyć oczywiścia.
A jki wałek? Dłudie czy któtkie włosie??

nurni
12-03-2006, 13:09
...A jaki wałek? Dłudie czy któtkie włosie??
Mi podpasował z krótkim, ponieważ z długim włosiem potrafił oderwać gips przy malowaniu - jakby robił większe podciśnienie przy odrywaniu się od podłoża.