PDA

Zobacz pełną wersję : EKO-GROSZEK- USTAWIENA STEROWNIKA - pomocy



RR67
11-03-2006, 08:54
-wczoraj z teścim (jego dom i piec) robiliśmy pierwsze uruchomienie pieca na ekogrosze było to tak:
- przygorowaliśmy ręcznie żar
- majster ustawił czas podawania groszku na 15s i czas spoczynku podajnika na 35s i poszedł sobie, niestety piec przy tych ustawieniach gasł.
- ja prubowałem zmiejszyć dawkę paliwa ale gasł ze względu na małą ilość paliwa,
gdy zwiększyłm zaduszał żar (wentylator cały czas na max)

-jakie macie parametry ustawinia na sterowniku

dodam: dom 150m2 nidocieplony, piec 25KW,

Jakie kolwiek porady i spostrzeżenia będą bardzo pomocne

Pozdrawiam!

JarL
11-03-2006, 09:04
RR67

Pewnie się wypowiedzą bardziej kompetentne osoby, ale wydaje mi się że jeśli jest tak jak mówisz to może być problem
a) z ciągiem kominowym
b) z jakością paliwa

Jakie masz możliwości ustawienia wentylatora?
Może nim trzeba popróbować?

U siebie jeszcze nie paliłem na ekogroszek, choć mam taką możliwość
ale zapoznałem się z techniką rozpalania.
1. włączasz podajnik aby groszek wyszedł do krawędzi palnika
2. Robisz żar używając podpałki płynnej
3. Włączasz nadmuch
4. Jak się rozpali trochę włączasz piec

RR67
11-03-2006, 09:33
- moje myślenie jest takie same jak pana, w tej chwili prubujemy na pożyczonym groszku.
- moim dodatkowym problemem jest to żebym przekonał teścia, że w fazie pób powinniśmy działać przy maxymalmym ciągu komina bez ograniczeń czopuchem, czy może ktoś mógłby podać swoje ustawienia sterownika.
będę wdzięczny!
pozdrawiam!
ps. niby proste

AldonkaS
13-03-2006, 07:49
Moje nastawy:
5 sek. podawania groszku,
8 sek. przestój.

Z moich obserwacji wynika, że jest OK.
Przy zwiększaniu drugiego parametru: piec zjadał więcej węgla, przy nastawach: np. 10 (podawanie) i 15-20 (podstój) piec również zjadał więcej węgla.

krobo
13-03-2006, 10:31
Spróbuj przydławić wentylator na min (tak żeby nie dymiło). U mnie pomogło

kuleczka
13-03-2006, 12:38
U nas również dopóki nie przykręciliśmy wentylatora często wygasało. Teraz gaśnie tylko jak w podajniku paliwa zabraknie :wink:

Leszek
13-03-2006, 13:39
Potwierdzam, zmniejszenie mocy wentylatora pomaga. Po zmniejszeniu mocy wentylatora trzeba też skorygować stosunek podawanie/przerwa (mniej węgla, bo mniej powietrza)
Powodzenia