PDA

Zobacz pełną wersję : budowanie w zimę



maria_dominika
11-03-2006, 12:40
witam :)
mam pytanie, kupujemy mieszkanie z mężem które ma być wybudowane w sierpniu przyszłego roku i stąd moje pytanie. Pierwsza rata za mieszkanie była na początku lutego, następna za 1,5 miesiąca. Ofertacja była w styczniu na te mieszkania. Byliśmy ostatnio w miejscu gdzie ma stanąc nasz blok i... nic się tam jeszcze nie dzieje. Pozwolenie na budowę mają. Zbliża się kolejna rata a nie są to małe pieniądze i stąd moje pytanie. Czy przedłużający się okres rozpoczęcia budowy może być spowodowany pogodą jaką mamy w tym roku? czy można budować w takich temperaturach? Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie, bo nie wiem gdzie szukaćinformacji na ten temat... z góry dziękuję

Dominika

bladyy78
11-03-2006, 14:42
Oczywiscie ze pogoda ma duzy wplyw na prowadzone roboty budowlane. Duze mrozy uniemozliwiaja prowadzenie robot budowlanych, a nawet jak nie uniemozliwja a to sporo zwiekszaja koszty budowy z powodu stosowania specjalnych dodatków do zapraw i cementów. Ale juz mrozy naszczescie sie koncza i wiec niebawem zapewne roboty powinny ruczyc czego Ci zycze :wink: .

Cypek
11-03-2006, 15:09
blady, tam nic nie ma, najpierw trzeba by dziure wykopać, a tego się nie da nawet ze 100 litrami polepszacza, chyba, ze granatem :)

Mały
11-03-2006, 15:16
Na Pomorzu ziemia ostatnio była przemarznięta na głębokość ponad 80 cm! Tam to tylko granatem.

bladyy78
11-03-2006, 15:24
Dlatego zakup granatow zwiekszy koszty :wink: . Ale tak naprawde to zeby zrobic wykop pod fundamet nie trzeba zeby byla temeratura dodatnia. Kazda koparka poradzi sobie z zamarznieta ziemia nawet twarda jak kamien. Wykop to akurat najmniejszy problem.

maria_dominika
13-03-2006, 06:23
no tak... i już teraz sama nie wiem co w takiej sytuacji robić... Chyba po prostu jutro przejadę sie do dewelopera i dowiem się dokładniej dlaczego prace nie ruszyły... Dzięki za odpowiedzi ,pozdrawiam:)

Geno
13-03-2006, 08:16
witam :)
mam pytanie, kupujemy mieszkanie z mężem które ma być wybudowane w sierpniu przyszłego roku i stąd moje pytanie. Pierwsza rata za mieszkanie była na początku lutego, następna za 1,5 miesiąca. Ofertacja była w styczniu na te mieszkania. Byliśmy ostatnio w miejscu gdzie ma stanąc nasz blok i... nic się tam jeszcze nie dzieje. Pozwolenie na budowę mają. Zbliża się kolejna rata a nie są to małe pieniądze i stąd moje pytanie. Czy przedłużający się okres rozpoczęcia budowy może być spowodowany pogodą jaką mamy w tym roku? czy można budować w takich temperaturach? Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie, bo nie wiem gdzie szukaćinformacji na ten temat... z góry dziękuję

Dominika

Jeśli nie zaczęli na jesień robót ziemnych to teraz nie bardzo jest jak - geodeta nawet nie wytyczy budynku nie mówiąc o kopaniu.

maciek.tor
13-03-2006, 08:30
... Czy przedłużający się okres rozpoczęcia budowy może być spowodowany pogodą jaką mamy w tym roku? czy można budować w takich temperaturach? Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie, bo nie wiem gdzie szukaćinformacji na ten temat... z góry dziękuję

Dominika

Takich informacji szukaj u Dewelopera.
Powinien przedstawić harmonogram prac.
Jeśli widzisz już teraz opóźnienia to jest to niepokojące.
Czy Twoja umowa nakada obowiązek wnoszenia transzy należności w zależności od postępu prac czy też są sztywno oznaczone daty wpłat?

maria_dominika
13-03-2006, 09:13
Niestety, płatności są z góry ustalone kwartalnie ok. 17 000 zł. Właściwie nasze mieszkania mają stanąc do sierpnia 2008 roku, natomiast pojawiły się w ofercie dopiero teraz w styczniu,więc nijak deweloper nie miał możliwości rezalizowania czegokolwiek, nawte wykop dziury nie był możliwy:) pozwolenie zaś na budowę dostali pod sam koniec grudnia... No nic, przejadę się tam i dowiem o co dokładnie chodzi i jaki jest szczegółowy plan i etapy budowania :)
pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia i szybkiej pracy :)