PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kłopot, pomożecie????



AxLe
11-03-2006, 12:45
Jak przekonać sąsiada żeby pozwolił położyć kabel energetyczny. Sytuacja jest taka że muszą ciągnąć mi przewód około 250m od najbliższej podstacji. Probrem polega na tym że trzeba kopać przy jezdni, ale w granicach działek już zagospodarowanych, chociaż na zewnątrz ich ogrodzeń. Niby miejsca jest sporo, ale jest już tam poprzedni kabel. wodociąg i projektowanana kanalizacja. Najgorsze jest to że jeden z sąsiadów posadził dość sporo iglaków za płotem a przewód należałoby zakopywać bezpośrednio przy korzeniach tych młodych drzewek.Rozmawiałem z nim bardzo grzecznie ponieważ zdaję sobie sprawę że jest to jego ziemia, ale on teraz zaczyna grać na zwłokę, nie chce umówić się na spotkanie, mam wrażenie ża ma mój problem głęboko w du... .ZUD nie zatwierdzi mojego projektu bez jego pisemnej zgody, a on jeżeli wogóle miałby cokolwiek podpisać to tylko projekt przez ZUD i ZE zatwierdzony. Trochę ręce mi już opadają ponieważ koszty już poniosłem dodatkowe gdyż poprzedni projekt przyłącza nie wypalił (z winy ZE ). Jeżeli macie jakieś pomysły jak z nim rozmawiać i jak rozwiązać ten problem to piszcie.

Patos
11-03-2006, 13:17
A może zatrudnić" kreta"?
Bez kopania rowu można położyć kabel, a raczej przeciągnąć pod iglakami.
Tak jak przepuszczają instalacje pod ulicami.

zygmor
11-03-2006, 18:56
U mnie było podobnie, chyba nie uwierzycie, dwadzieścia lat temu zamiast 45m wykopu musiałem ze względu na brak zgody sąsiadów położyć 250m kabla ziemnego. Sąsiad koło, którego drewnianego płotu kopałem biegał z siekierką krzycząc, żebym nie kopał tak blisko płotu...
Może to Wam pomoże, innym też się zdażyło.
Pozdro

areq
11-03-2006, 20:41
Jak to "na ich działkach,ale poza ogrodzeniem"?
Jeżeli udostępnili część działki na inne media,to dlaczego nie chcą udostępnić i Tobie...Coś mi tu nie pasuje???dlaczego ogrodzenie jest cofnięte w stosunku do granic działki???Może istnieje zapis o przekazaniu gmine wycinka działki na pas mediów,za które ten gość otrzymał jakąś korzyść w gminie? Sprawdź najpierw w gminie,co jest grane...
Jak przyjdzie do rozmowy to powiedz sąsiadowi tak:
"Jestem w sytuacji bez wyjścia,muszę to zrobić w ten sposób,liczę na Pańską pomoc-jeśli powie nie-powiedz nie ma sprawy..właśnie sobie pan zrobił wroga,nie zapomne tego nigdy"...gwarantuje w 90% działa...

AxLe
12-03-2006, 09:22
Plan zagospodarowania przestrzennego zezwala grodzić działki 10 m od osi jezdni. Wszystkie działki przy tej ulicy sięgają do samych krawężników, ale gminie nie spieszy się wcale z wykupem tych części. Np w moim przypadku jest to ponad 200m2 po 50zł za m2.