PDA

Zobacz pełną wersję : DANMAR, czy buduje, bo nie istnieje w mediach



e_dom
11-03-2006, 19:48
Poszukuję jakiejkolwiek informacji o firmie z Kaszub DANMAR.Ostatnio niałem okazję być w Urzucie pod W-wą w tzw. wiosce bubowlanej i zainteresowałem się ich wersją domu w konstrukcji szkieletowej w stylu tzw. DWORKU POLSKIEGO. Mówią, że dużo budują, ale tak naprawdę b. trudno ich sprawdzić, chociażby ze względu na odległość. Pomóżcie. Nie chciałbym się sparzyć!

Cpt_Q
11-03-2006, 22:06
http://www.danmardomy.pl/

p.s. u nich jest skansen i najdłuższa deska świata :D

Mały
11-03-2006, 22:10
http://www.danmardomy.pl/

p.s. u nich jest skansen i najdłuższa deska świata :D
Ej widzę, że też kupiłeś mapkę "w 24h dookoła Kaszub"? To był świetny pomysł z tą mapką...
http://www.danmardomy.pl/index.php?i=13&p=1&k=6 - o żesz w mordę! Ja nawet dokładnie wiem gdzie ten domek stoi i do kogo należy...

Cpt_Q
11-03-2006, 22:18
Ej widzę, że też kupiłeś mapkę "w 24h dookoła Kaszub"?

Nie mam mapki, to jest bliziutko od mojego domku letniskowego :wink: Tam jest bardzo ciekawie, odtworzony frgment gułagu, prawdziwy dom Sybiraka przeniesiony z Syberii ok. 8000km i replika podziemnego bunkra "Gryfa Pomorskiego" z widowiskiem typu "światło i dźwięk" (małe dzieci mogą się bać). To wszystko robi wrażenie.

Co do domów Danmaru było na Forum - w ogóle sporo o budownictwie drewnianym - e-dom - poszukaj w wyszukiwarce - całkiem sporo tego było...

pozdrawiam

Mały
11-03-2006, 22:47
No nie mów, że pani Teresa jest Twoja sąsiadką - bo to jej domek z tego linku...poznałem go po zadaszonej werandzie.A stoi sobie spokojnie koło K...ny.

Cpt_Q
11-03-2006, 22:49
Niee, ja w Wieżycy

Mały
11-03-2006, 22:50
W sumie z Kościerzyny do Wieżycy aż tak daleko nie jest...

e_dom
12-03-2006, 11:23
Przejrzałem wszystkie dostępne posty z forum na temat Danmaru i tak naprawdę dalej nic nie wiem. :o Sprawdźcie, same lakoniczne informacje typu: słyszałem, jest skansen, budują itd. itp.
Kilka postów na tak i pojedyncze na nie.
Co jest? Czy będąc z Mazowsza koniecznie muszę jechać na Pomorze, żeby ewentualnie wyrobić sobie jakikolwiek pogląd na firmę która mnie interesuje. :( A może zatrudnię detektywa? :wink:

Ula i Sławek
12-03-2006, 16:29
Znajomemu ta firma budowała dom. Narzekał strasznie. Opóźnienia mieli prawie dwa miesiące. O wszystko musiał walczyć. Sądził, że taka firma, z takimi tradycjami nie okaże się kanałem, ale teraz sądzi, że popełnił duży błąd. Przede wszystkim nie podobało mu się podejście do klienta. Jako człowiek z Wybrzeża piszę o tym z bólem. ula (wspominał, że teraz wybraby Misoni). Odezwij się do mnie na priv, a wskażę Ci dom wybudowany przez nich pod Grodziskiem Mazowieckim - porozmawiasz sobie z inwestorem.

e_dom
13-03-2006, 18:43
Nareszcie jakiś konkret. Dzięki. Zgłosiłem się na priva. :lol:

ewusia
14-03-2006, 07:36
Mój sąsiad budował dom drewniany wg własnego projektu. Czekał ponad miesiąc na przygotowanie materiału. Budowali prosty, nieduży o dwuspadowym dachu dom prawie 2 miesiące. W sumie można by było do paru drobiazgów przyczepić ale generalnie sąsiad nie miał do nich zastrzeżeń.

e_dom
16-03-2006, 07:52
Musiecie wiedzieć - Danmar nie buduje domów - buduje jedynie stan surowy zamknięty czy nawet otwarty - w ich ofercie mam np. okna bez szyb. Stąd tak niska cena, na którą wielu daje się nabrać. Ale to mniej niż 50% domu zbudowanego do zamieszkania.
Poza tym jakość tych domów, niestety, jest bardzo niska. Ktoś kiedyś na tym Forum, lub Forum Budownictwa Drewnianego, domy Danmara porównał do nie produkowanego już dziś Lanosa.


:x Znalazłem powyższe w innym temacie.
Zdaje się, że należy samemu dokładnie sprawdzić zanim rozpocznie się z nimi rozmawiać o budowaniu domu, ponieważ z rozmowy z ich człowiekiem odniosłem b. pozytywne wrażenia.
Te okna bez szyb dotyczą najprostszych domków letniskowych, tak przynajmiej mi powiedziano.

e_dom
16-03-2006, 08:00
Znajomemu ta firma budowała dom. Narzekał strasznie. Opóźnienia mieli prawie dwa miesiące. O wszystko musiał walczyć. Sądził, że taka firma, z takimi tradycjami nie okaże się kanałem, ale teraz sądzi, że popełnił duży błąd. Przede wszystkim nie podobało mu się podejście do klienta. Jako człowiek z Wybrzeża piszę o tym z bólem. ula (wspominał, że teraz wybraby Misoni). Odezwij się do mnie na priv, a wskażę Ci dom wybudowany przez nich pod Grodziskiem Mazowieckim - porozmawiasz sobie z inwestorem.


Ula dzięki za informację. Będę w pobliżu w weekend to postaram się sprawdzić. Przy okazji dokładnie porozmawiam z ich przedstawicielem w Urzucie. Podzielę się wrażeniami i odpowiedziami na konkretnie postawione pytania. Spoko jeżeli chodzi o Wasze namiary.

Leesou
23-01-2007, 19:25
Witaj
Ja niestety mam domek z DANMAR- u. Opinie mam na dwóch skrajnych biegunach. Zaczne jednak od początku. Na początek plusy potem minusy:
1. :D Kontakt z dyrektorem sprzedaży Mirosławem Zielińskim bardzo dobry. Dom dostosowany do moich potrzeb. Cena w miarę przystępna. Negocjacje OK.
2. :D Ekipa budująca - super fachowcy. Podczas montażu miałem tylko jedną uwagę (drobiazg). Ludzie uprzejmi i na poziomie.
3. :D Po wybudowaniu domek wyglądał jak z bajki. Wszyscy którzy go oglądali podziwiali i prosili o adres firmy.
4. :( Na montaż firma spóźniła się 5 dni. Gdyby mnie poinformowali: spóźnimy się 5 dni to nie było by problemu. Przeniósłbym urlop na 5 dni później. Ale oni codziennie informowali mnie że jutro już domek wyjeżdża do mnie.
5. :( Podczas montażu okazało się że gotowe elementy przywiezione z fabryki są delikatnie mówiąc niewłaściwie wykonane (nierówne przekątne w ścianach, za szerokie drzwi itp.)
6. :D Za te fakty dostałem dodatkowy upust.
7. :( Domek był stawiany w marcu 2006r. W lipcu zaczęły odłazić (pierzchnąć) deski elewacyjne. Nie przejmowałem się tym bo to przecież gwarancja więc czekałem co się jeszcze stanie. No i się STAŁO. W październiku gdy przyszły deszcze deski elewacyjne namiękły i tak spuchły że WSZYSTKIE ściany zostały wybrzuszone. Dodatkowo drzwi wejściowe spuchły i nie można ich było otworzyć. Zgłosiłem reklamację na piśmie i... cisza przez prawie miesiąc. Gdy zadzwoniłem gośc który rozpatruje reklamacje zaproponował że przyjedzie w ... kwietniu 2007!!! Zgodziłem się bo wybrzuszenia były lekkie a drzwi
jakoś sie otwierały (gorzej z zamknięciem) i poprosiłem aby przyjechali chociaż poprawić drzwi. To usłyszałem że do samych drzwi to im się nie opłaca przyjeżdżać!!!
8. :( W listopadzie 2006 deski elewacyjne tak się popaczyły że powyrywały listwy ozdobne wokół okien, drzwi i narożników a drzwi wypaczyły się i popękały. Jednak nikt z Danmaru nadal nie reaguje.
9. :( Dach który położyli nie ma kontrałat. Widziałem to co prawda podczas budowy ale nie wiedziałem, że tak się nie robi.
To na razie tyle opisu. Opinię zbvuduj sobie sam. Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia domku i spustoszeń to fotki mogę wysłać na maila.

greg29
25-01-2008, 23:32
Swoja droga...jedne pisze pozytiv a drugi negativ.....
Tak musialo byc widocznie :lol: