PDA

Zobacz pełną wersję : Porotherm na zewnątrz, ściany działowe z silki - problem



Gracz
11-03-2006, 23:20
Witam,

wymysliłem sobie kombinację jak w temacie, ze względu na wszędzie opisywany korzystny mikroklimat, jaki daje silka i dużą dźwiękochłonność.
No i problem - wykonawca mówi, że to komplikuje budowę, bo bloczki porothermu i silki są różnej wysokości. Ma rację, ale może też być nieco nieobiektywny (nie chce mu się kombinować). Może ktoś z praktyką mógłby mi doradzić, czy jest sens się w to bawić?

Aha, różnice w kosztach nie są dla mnie istotne.

pozdro

ZakWr
12-03-2006, 00:56
A sprawdziłeś to co mówi? jakie on bloczki wybrał? Bo silikaty robi się najczęsciej z modułem czyli wysokościa 22cm a ceramikę poryzowaną w standardzie 22cm 18,8 cm (np Jopek, większośc polskich firm), leier robi 250, wienerberger i roben 23.8
Wszystko po to żeby było trudniej. Możesz poszukać takiego silikatu i takiej ceramiki żeby pasowały, myślę że to taniej nawet wyjdzie niż oryginalny wienerberger.
Albo masz drugie wyjście - zamiast stosować kotwy standardowe użyć kotew późniejszego montażu np Habe. jedna kosztuje ok 1plz więc z torbami nie pójdziesz. tych materiałow się raczej nie przemurowuje wiec nie powinno być problemów