PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie formalności po sprzedaniu mieszkania



noblokers
12-03-2006, 10:23
wiele mam zapisane, ale może cos przeoczę.. podpowiedźcie

gabi99
12-03-2006, 11:01
wiele mam zapisane, ale może cos przeoczę.. podpowiedźcie
a na jakim jesteś etapie??? po akcie?
gabi

noblokers
12-03-2006, 18:55
jestem przed aktem (oczywiście nie erotycznym, a notarialnym)

przypomina mi sie że mam się:

wymeldować
zameldować

zmienić dowód rejestracyjny, dowód osobisty, prawo jazdy, swoje i żony

złozyć PIT aktualizacyjny

złozyc deklaracje w Urzędzie Skarbowym że kasę wydam na cele budowlane (bo nie mija 5 lat od zakupu) może ktoś poda linka do tejże deklaracji

wypowiedzieć umowy w gazowni, elektryce, wodociągach, spółdzielcze członkostwo

zmienić lekatrza rodzinnego (bo do innego miasta się wyprowadzam)

yyyyyy wszystko??????

adam_mk
12-03-2006, 20:07
Graty trzeba pozabierać.
Swoje :lol:
Adam M

noblokers
13-03-2006, 12:15
i posprzatać

podciągam

e'mma
13-03-2006, 13:24
Moze to drobiazg, ale u mnie okazał się ważny: telefon. Jeśli zabierasz numer ze sobą, to pół biedy (chociaż lepiej wczesnie dowiedz sie, co musisz zrobic), jeśli zostawiasz, to najlepiej uwzględnić to w akcie (tym notarialnym, oczywiscie :wink: ). Bo inaczej bedziesz musial potem jezdzic z nowymi wlascicielami do telepunktu i zrzekac sie...
I licz się z tym, że potem przez pół roku nowy właściciel bedzie Ci donosił pocztę, bo wciąż będzie część przyhodziło na stary adres. Czyli niech Cie dobrze wspomina, bo bedzie korespondecje po prostu wyrzucal :-?

noblokers
13-03-2006, 13:46
telefon już wypowiedzialem i go nie ma

poczte podobno można zgłosić na poczcie by przychodzila na nowy adres, ale sam wiem ze poprzedni właściciele tak zrobili a i tak część poczty przychodziła do mnie, nwet w 2-3 lata po sprzedaży mieszkania

reklamy wyrzucałem, a ważne rzeczy przekazywałem... no raz kartki pocztowej donosu na męża od kochanki nie przekazałem :)

noblokers
19-03-2006, 19:10
może komus się coś jednak przypomni ponad moje wypociny....

co do telefonu....
to o ile w TELE 2 można wypowiedziec i nie ma problemu to w TPSA nie można
złozyłem wypowiedzenie 30 grudnia, dostałem potwierdzenie że umowa kończy się 28 stycznia 2006 i................ TPSA przysłała mi rachunek za abonament za marzec :):):)

polecam przykład zwolennikom naszej szalonej liberalnej prywatryzacji.... przecież musze płacić budżetowi Francji kasiorę :):):)