PDA

Zobacz pełną wersję : Woda na budowę z rzeki



Kali
12-03-2006, 12:00
No właśnie, czy ktoś tak robił? Mam co prawda wodę w granicy działki, ale załatwienie wody na czas budowy w wydawało by się najprostszy sposób, czyli wylewka z istniejącego trójnika, nie trafia do urzędasów w RPWK - chcą projektów, uzgodnień, studzienki i wodomierza.Innymi słowy - pieniędzy i czasu, a jednego i drugiego mi szkoda. Moja działka kończy sie rzeką, na oko ani brudną, ani czystą, jak to w naszym kraju.. Oczywiście takiej wody nikt pić nie będzie, ale moim zdaniem taka woda nadaje się do umycia narzędzi, rąk czy też do rozrabiania zaprawy , klejów i t.p..
- czy woda z rzeki nie wpłynie na jakość materiałów jak wyżej?
- czy nie doczepi się nikt, np. jakiś sanepid, że używam na budowie wody "bez atestu " ?
Oczywiście, postawię jakąś niwielką beczkę z wodą z kranu do celów socjalnych...
Pozdrawiam.

bladyy78
12-03-2006, 12:04
Ja mam dzialke przy granicy z potokiem i stosowalem wode wlasnie z tego potoku do budowy.

Geno
12-03-2006, 13:03
Dużo zależy od samej rzeki bo czesto zamiast wody jest ale to cała tablica Mendelejewa i niestety ta chemia ma wpływ na materiały.

budulec
12-03-2006, 16:27
a herbatę byś z niej zagotował ?

Geno
12-03-2006, 16:40
a herbatę byś z niej zagotował ?

Herbatę się chyba parzy :wink:

Kali
12-03-2006, 19:13
No cóż..mogę tylko powiedzieć, że woda nie śmierdzi. Rzeka ma źródła niedaleko, ale zanim do mnie nie doplynie, zalicza po drodze średnie miasto, a więc wiadomo: ścieki legalne i nie pozbiera..Nie jest to więc niestety potok jak w przypadku powyżej.