PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C115 SKRZAT



Strony : [1] 2

krasnal04
25-10-2005, 00:06
czy ktoś budował SKRZATA C115? szczerze mówiąc zakochałem się w tym :oops: :roll: :lol: projekcie
Może ktoś wyleje mi wiadro zimnej wody na łeb? jak nie - to jest to miłość od pierwszego wejrzenia...
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=330&action=showProject
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_330_8.jpeg

krasnal04
25-10-2005, 11:58
coś nikt nie podziela mojego zachwytu. Może więc ktoś obiektywnie skrytykuje (bo ja mam klapki na oczach)
z góry dzięki

Irma
25-10-2005, 13:05
coś nikt nie podziela mojego zachwytu. Może więc ktoś obiektywnie skrytykuje (bo ja mam klapki na oczach)
z góry dzięki
bardzo podobny jest jeszcze bliski
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=251&action=showProject i zreczny
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=252&action=showProject
, oba trochę wieksze i chyba przez to bardziej mi sie podobaja, aczkolwiek sama bryła domu jest super. A i wykorzystanie przestrzeni w zasadzie jak dla mnie bez zarzutu.

Joanna i Janusz
25-10-2005, 13:15
Bardzo sympatyczny domek!

krasnal04
25-10-2005, 13:28
Irma - dzięki za namiary na faktycznie fajne domki. Co najlepsze - odkryłem klucz do tych wszystkich - domków : ich autora Pana Biryło (a z zawodu wcale nie jestem detektywem :wink: ) Więc nie dziwne, że są podobne.
Inna sprawa, że jeszcze kilka dni mówiłem C115 i nic innego. Teraz znalazłem kolejny domek dla krasnoludków (z tego samego klucza): C113. Podobna powierzchnia, daszek jak czapka skrzata ; a ma pokój na parterze. Tylko zajmuje miejsce na działce - a ja mam działkę dla krasnaludków:
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_329_8.jpeg
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=329&action=showProject
No i oczywiście zaczynają się dylematy. Zależy mi bardzo na minimalnych kosztach - i coś mi się wydaje że dach w C113 może być droższy...
może ktoś rzuci fachowym okiem?
pozdrawiam

Irma
25-10-2005, 13:57
kolejny domek dla krasnoludków (z tego samego klucza): C113. Podobna powierzchnia, daszek jak czapka skrzata ; a ma pokój na parterze. pozdrawiam
ten chyba ma troche lepiej wykorzystana przestrzen dołu

akacja
25-10-2005, 14:15
Witam, moim zdaniem C113.

Ma lepiej rozwiązany wiatrołap - nie można dostać w nos drzwiami od garażu;
większe sypialnie przy takiej samej pow. salonu i kuchni;
brak okienka w spiżarni - jest i tak malutka i okno zabiera miejsce na półki; w C115 też niby można je zlikwidować, ale wtedy elewacja na tym ucierpi;
sypialnia na dole ma swoją łazienkę, sypialnie górne - swoją; w C115 ktoś będzie musiał biegać po schodach w szlafroku albo piżamce;
chociaż jedna sypialnia bez skosów- łatwiej ją umeblować;
lepiej chyba wyglądają na tarasie drzwi balkonowe od sypialni niż drzwi od pom. gosp.

Stawiam na C113 :)

krasnal04
25-10-2005, 14:30
Dzięki za podpowiedzi i chętnie wysłucham więcej.
Inna sprawa, że podobno wybory wczoraj się skończyły - natomiast dla mnie dopiero się zaczyły - i to POWAŻNE wybory :wink:
pozdrawiam

jaskul
14-11-2005, 07:12
czy ktoś buduje C115 z muratora http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=330&IdKolekcji=21&&action=showRzuty&ver=mirror
jeśli tak to może podzieliłby się ze mną swoimi doswiadczeniami w sprawie tego projektu. Za przeciw plusy minusy, koszty itp.

krasnal04
14-11-2005, 23:23
Cieszę sie, że ktoś poza mną też się zastanawia nad tym projektem. Raczej skłąniam się do C115 ale zwrócił tez moją uwagę c113. w tym wątku już pare słów było powiedziane:http://www.murator.pl/forum/viewtopic.php?t=57710&highlight=c115&sid=b716ce1ff268b94e6afc71c71568eb83
pozdrawiam

jaskul
15-11-2005, 10:15
projekt C115 bardzo nam sie podoba, c113 niestety przez ten garaż może mieć problem z usadowieniem na naszej działce ma 18,5 metra szerokości. Myśleliśmy też o C77A ale ten jest mniejszy, przytulniejszy i napewno tańszy. Chętnie bym sie czegoś dowiedział od kogoś kto buduje ten domek a moze już wybudował - może podzieli sie doświadczeniami, kosztorysami :) bo to na etapie liczenia sił na zamiary najważniejsze

krasnal04
17-11-2005, 13:39
Witam,

Rozmawiałem ze znajomym kierownikiem budowy, który prawdopodobnie w przyszłości będzie prowadził moją budowę. Stwierdził, że stan surowy zamknięty w C115 można spokojnie zamknąć w kosztach poniżej 90 tys. zł. :o
Ma doświadczenie na budowach więc chyba są to słowa wiarygodne.

pozdrawiam

jaskul
29-11-2005, 11:04
:( czyżby nikt nie miał doświadczenia z budową c115.
Krasnalu a masz jakieś materiały dotyczące tego domku? bo ja narazie tylko to co dostępne jest na stronie internetowej i tam niestety nie ma dostępnych żadnych kosztorysów.

krasnal04
29-11-2005, 13:05
Witam,

Jeszcze projektu nie kupiłem - zamierzam w grudniu (decyzję już podjąłem).
Odrobinę więcej informacji jest w ostatnim katalogu domów muratora.
W porównaniu ze stroną jest tam jeszcze przekrój i kosztory stanu surowego zamkniętego z zestawieniem materiałów (mini zestawieniem). Kosztorys mówi o 95 tys zł. Mówią że jest on trochę zawyżony - ceny warszawskie.
C115 jest w tym katalogu nowością - obawa\iam się że to znaczy że te domy w najlepszym przypadku dopiero powstają.

pozdrawiam

abram
17-12-2005, 21:47
Też się zastanawiam nad tymi projektami C113 i C115, chociaz biorę pod uwagę C77a, M05, M05a - szukam opninii,komentarzy, fotek i nie bardzo moge znaleźć.

abram
17-12-2005, 21:55
Tez sie zastanawiam nad tymi projektami. Jak znaleźć tych co je budują lub juz zbudowali?

jaskul
08-02-2006, 12:45
czy znalazł się ktoś nowy kto chciałby wybudować ten domek.
A co u ciebie krasnalu - robota wre czy została odłożona.

izydor
09-02-2006, 16:53
Witam,
mnie również spodobał się c115 i razem z żoną teraz go "omawiamy" ale myślę że pozostaniemy przy tym domku. teraz jestem na etapie dogadywania sie z właścicielem działki tzn. doszlismy do porozumienia ale czekają go teraz regulacje spadkowe, zrzekanie się itp, trwa to już miesiąc i końca nie widać, po rozmowie z notariuszem myślę że na kwiecień-maj to się wyjaśni a potem czeka mnie biurokracja itp. myślę że w tym roku chociaż fundamenty zalęję. Mimo że jescze nie buduję to zchęcią dołącze do miłośników" skrzata" i sobie pogadamy
Pozdrawiam budujących

asiul
19-02-2006, 10:08
witam
my wreszcie zdecydowaliśmy sie i zakupiliśmy projekt c115 SKRZAT.
Wybieraliśmy z kilku projektów ale tu przeważył stosunek fukcnjonalności i wyglądu domnku do jego ceny.
Rozmawiałem z firmą która będzie nam go budować i kosztorys muratora jest realny.
Budowę rozpoczniemy za około 2 miesiące w Gdańsku i będziemy mogli dzielić się spostrzeżeniami.
Jeśli ktoś z Was już zaczął lub zbodował ten domek to prosimy o wszelkie opinie i informacje

GosiaKa
12-03-2006, 15:41
Czy ktoś z Was buduje lub wybudował dom wg projektu Muratora - C115 Skrzat? Jeżeli tak, a chce się podzielić swoimi uwagami na jego temat to byłabym bardzo wdzięczna, ponieważ jesteśmy zainteresowani zakupem tego projektu. :D

jaskul
12-03-2006, 16:25
Witaj domek sliczny też jesteśmy zainteresowani jego budową działeczka już kupiona :lol: mamy nadzieje ze za 3-4 lata będziemy w takim mieszkać.
polecam linki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57710&highlight=c115

GosiaKa
12-03-2006, 17:32
Wielkie dzięki za szybką reakcję i namiary na link dot. skrzata. Wiedziałam, że na forumowiczów Muratora można liczyć! A tak na marginesie to zazdroszczę działeczki, bo nasza dopiero w sferze marzeń :D

jaskul
13-03-2006, 10:17
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38547&highlight= zobacz jeszcze wątek odnośnie bliźniaczego projektu
i ten - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58887&highlight=
no i czekamy czy ktoś już Skrzata wybudował i się doświadczeniami podzieli :D

jaskul
19-03-2006, 11:50
mam pytanie do budowniczych skrzata albo do posiadaczy projektu - jaka jest wysokość pomiesczeń na poddaszu ile wynosi sciana kolankowa, czy te pomieszczenia są ustawne - praktyczne - ma może ktoś przekroje przez nasz wymazony domek??

jasminaa
20-03-2006, 19:30
Wita kolejna wielbicielka skrzata. Tylko zastanawia mnie to poddasze- czy te sypialnie nie będą za małe? Nieustawne? Ciemne?

Skarbnik
05-04-2006, 08:34
Witam !
Własnie w dniu dzisiejszym składam zamówienie na projekt SKRZATA (C115) i szukałem na tym forum jakiejś podpowiedzi co do adaptacji projektu. Tymczasem okazuje się, że bedę wśród tych którzy szlak będą przecierać.
Może jednak ktoś już wprowadził ciekawe zmiany w projekcie ? Sam planuję przeniesienie łazienki na parterze do pomieszczenia gospodarczego. Scianę nośną oddzielającą łazienkę i hol od salonu chcę zastąpiś filarem i uzyskać tym samym znacznie wiekszy salon.
Proszę o opinie i co do proponowanych zmian, a jesli ktoś już realizuje ten projekt to proszę o podzielenie się doświadczeniami.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=330&IdKolekcji=

Pozdrawiam
Skarbnik
[/url]

Skarbnik
05-04-2006, 09:09
Witam !
SKRZAT (C115) podoba się mi i mojej zonie i własnie dzisiaj zamawiamy jego projekt.
A czy pan już realizuje swoją budowe SKRZATA ?

pozdrawiam
Skarbnik

gourmand
05-04-2006, 09:27
Skrzaty, leśne ludki, krasnale...... kto je widział i gdzie? Wielu widziało je w kinie. Do tego jeszcze czarodziejski napój - Polo-cocta. To działało na skrzaty. Specyfik ten jest już produkowany na skalę przemysłową i jest ogólnie dostępny na rynku. Może to wystarczy do tego żebyś stał się właścicielem praktycznego i urokliwego domu? Myślę jednak, że twój przyszły dom podobnym prawom nie będzie podlegał. Czy może o to ci chodziło?

Z całym szacunkiem, szanuj czas forumowiczów.
Na początek wklej link do tego domu, a później napisz czego oczekujesz od forumowiczów. Napewno wyrażą swoje opinie,podpowiedzą, pomogą itd.
Pozdrawiam.

abram
05-04-2006, 12:28
jeszcze nie zdecydowałem jaki projekt wybiorę, ale podoba mi się domek z pracowni Lipińskich. Niestety jest on większy i droższy - dlatego sie waham.

Skarbnik
12-04-2006, 13:35
Witam !
Właśnie w dniu dzisiejszym otrzymałem projekt SKRZATA (C115) i ponownie szukam na tym forum jakiejś podpowiedzi co do adaptacji projektu. Tymczasem okazuje się, że bedę wśród tych którzy szlak przecierają. Może jednak ktoś już wprowadził ciekawe zmiany w projekcie ? Sam planuję przeniesienie łazienki na parterze do pomieszczenia gospodarczego. Scianę nośną oddzielającą łazienkę i hol od salonu chcę zastąpiś filarem i uzyskać tym samym znacznie wiekszy salon.
Proszę o opinie i co do proponowanych zmian, a jeśli ktoś już realizuje ten projekt to proszę o podzielenie się doświadczeniami.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=330&IdKolekcji=

Pozdrawiam
Skarbnik

Skarbnik
17-08-2006, 08:43
:wink: w końcu odezwał się do mnie ktoś, kto rownież beedzie budował SKRZATA. A już się obawiałem, że będę osamotniony. Jest to naprawdę piękny, maly domek a przy tym w pełni funkcjonalny - polecam !

jaskul
23-08-2006, 15:55
podciągam pytanko czy ktoś buduje, lub zbudował taki domek.

Skarbnik
24-08-2006, 06:11
Witam !

Minęło kilka miesięcy a na tym forum nadal jestem jedynym, ktory przyznaje się do budowy C115. Obecnie jestem na etapie wznoszenia ścian konstrukcyjnych parteru.

Pozdrawiam
Skarbnik

jaskul
24-08-2006, 10:39
czesc Skarbniku
a gdzie budujesz swojego skrzata, masz może jakieś zdjęcia z budowy, jakieś zmiany w projekcie robiłeś? Czy nie uważasz że pokoiki na górze sa troche małe - myślałeś o podniesieniu ściany kolankowej?
czy kosztorys Muratora wg ciebie jest realny

Skarbnik
24-08-2006, 11:17
Buduję w Głogowie, woj. dolnośląskie (100 km na północ od Wrocławia).
Fotek do tej pory nie robiłem ale chyba na to przyszedł czas.
Jesli chodzi o zmiany w projekcie to:
1) likwidacja łazienki na parterze i powiększenie salonu o jej powierzchnię,
2) zastąpienie ściany nośnej oddzielającej salon od łazienki i przedpokoju
słupem co znaczaco zwieksza przestrzeń,
3) podzielenie pomieszczenia gospodarczego wzdłuż komina i urządzenie małej
łazienki pod schodami.
4) rezygnacja ze spiżarni i powiększenie kuchni o jej powierzchnię.
O podnoszeniu ściany kolankowej nie myślę z powodów:
1) obawiam się zepsucia bryły, ktora nam się podoba,
2) podnoszenie ściany to wzrost kosztów budowy,
3) pokoiki i tak są wieksze od tych ktore mam do dyspozycji w mieszkaniu.
Kosztorys Muratora wydaje mi się realny. Do tej pory mogę porównać jedynie stan "0" ale na tym etapie jestem poniżej kosztporysu Muratora. Stan surowy zamknięty powinienem osiągnąć na poziomie kosztorysu.

jaskul
25-08-2006, 08:30
oj to troche daleko od Łodzi na odwiedziny :)
Poczekamy może ktoś będzie budował bliżej. Jeśli bys kiedyś miał troche czasu to porób zdjęcia z budowy chętnie pooglądamy. I pisz o wszelkich problemach lub wg ciebie niedociągnięciach projektu.
Gratulujemy pięknego domku i mamy nadzieję że też kiedyś u nas taki powstanie:)

Skarbnik
25-08-2006, 08:55
Dziękuję za gratulacje ale to jeszcze za wcześnie. Myślę, że w listopadzie będe miał stan surowy zamknięty i wtedy może uznam, że już coś jest osiągniete. Fotki chyba zrobię jeszcze dzisiaj i przedstawię je tutaj.
Czy ty również nosisz się z zamiarem budowy Skrzata ?

jaskul
25-08-2006, 09:16
tak mamy działeczkę o szerokości 18,6 metra i powierzchni 650 metrów pod Łodzią, ten domek idealnie na nią pasuje. Po drugie bardzo nam sie podoba zewnętrznie w środku też wydaje sie być funkcjonalny.
Skrzat jest dla nas na 1 miejscu - w przyszłym roku zamierzamy zacząć papierkologię i może już budowe, którą chcemy skończyć w 2008.
Takie plany a rzeczywistość - zobaczymy.

Skarbnik
25-08-2006, 10:00
Faktycznie SKRZAT idealnie pasuje na taką działkę. Moja działka ma wymiary 18,2m x 32m i teraz widzę, że z tyłu zostaje bardzo ładny prawie kwadratowy fragment działki. Dom nie zajmuje dużo miejsca i na małej powierzchni ma praktycznie wszystko czego my potrzebujemy. Mała bryła powoduje, że materiały nie kosztują tak drogo, mimo, że buduję z porothermu (ściany konstrukcyjne).
Wam również gratuluję ! :wink:

jaskul
30-08-2006, 09:23
To czekam z niecierpliwością na twoje zdjęcia i relacje z budowy. I mam cichą nadzieje że ktoś jeszcze buduje Skrzata, bo bliźniaczy C77 cieszy sie większą popularnością.

Skarbnik
30-08-2006, 10:01
Ja już straciłem nadzieję, że ktoś sie podzieli ze mną doświadczeniami z budowy SKRZATA. C77 to równiż bardzo ładny dom ale już nieco większy a co za tym idzie i droższy. Co do zdjęć to zniechęciła mnie pogoda. Jak tylko wyglądnie słoneczko to zrobię foto i je tu przedstawię.
Obecnie kończymy murowanie ścian parteru i w przyszłym tygodniu ruszymy ze stropem. Idzie w górę :)

Skarbnik
04-09-2006, 07:44
Witam !
W niedzielę zrobiłem kilka zdjęć mojego SKRZATA i zgodnie z obietnicą chciałbym je tutaj przedstawić ale nie mam kompletnie pojęcia jak przenieść pliki z płyty.
[/img]

jaskul
04-09-2006, 10:09
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615 tu może znajdziesz rozwiązanie problemu :) a mi mozesz przesłać osobiście na adres [email protected]

Skarbnik
12-09-2006, 10:47
Przedstawiam fotki mojego SKRZATA.
http://img183.imageshack.us/my.php?image=budowa004bt9.jpg

http://img222.imageshack.us/my.php?image=budowa011xy8.jpg

Skarbnik
12-09-2006, 11:01
Czy ktoś wie dlaczego te fotki nie są widoczne ?

ave!
12-09-2006, 12:58
[quote="Skarbnik"]Przedstawiam fotki mojego SKRZATA.
http://img183.imageshack.us/my.php?image=budowa004bt9.jpg

http://img222.imageshack.us/my.php?image=budowa011xy8.jpg

:D obyło się bez i

Skarbnik
12-09-2006, 13:31
hm............
dziękuję za pomoc

Gregor74
25-09-2006, 11:06
Witam wszystkich miłośników Skrzata (chociaz jest nas niewielu;) )
Jaskul dzięki za namiary na ten wątek.
Jak już wspomniałem w wątku o C77 buduję sie w Brzegu woj Opolskie, pozwolenie dostałem w sierpniu, na dzień dzisiejszy mam wystawione ściany fundamentowe i czekam na murarzy;) których ostatnio jak na lekarstwo. Co do zmian wprowadzonych to najważniejsza zmiana to likwidacja garażu na rzecz pokoju, podniesienie ścian fundamentowych(myślałem też o wykorzystaniu tego faktu i zrobieniu piwnicy), dodatkowy wąski korytarzyk do pomieszczenia gospodarczego, zmniejszenie liczby okien dachowych, no i podniesienie ścianki kolankowej o jeden bloczek.Mam nadzieję że nie zakłóci to pięknej bryły jaką ma SKRZAT. Myślałem też o wysunięciu do przodu ściany kuchennej i tym samym powiększenie spiżarni i kuchni, ale nie zrealizowałem tego pomysłu:). Mam troszkę fotek i z chęcia bym je tutaj umieścił ale nie wiem za bardzo jak to sie robi.
Pozdrawiam wszystkich

Skarbnik
25-09-2006, 11:23
Witaj Gregor !

Chetnie obejrzę fotki Twojego SKRZATA. Kilka postów wcześniej Jaskul zamiescił adres pod ktorym dowiesz się jak załączyć zdjęcia.
Czekam z niecierpliwością. Gdybyś chciał przesłać mi fotki na maila to też byłoby mi miło.

Pozdrówka

Gregor74
26-09-2006, 06:39
Witaj Gregor !

Chetnie obejrzę fotki Twojego SKRZATA. Kilka postów wcześniej Jaskul zamiescił adres pod ktorym dowiesz się jak załączyć zdjęcia.
Czekam z niecierpliwością. Gdybyś chciał przesłać mi fotki na maila to też byłoby mi miło.

Pozdrówka

Witaj Skarbnik

Jak znajdę chwilkę czasu to umieszczę je na forum (ale to dopiero jak pogoda sie popsuje, bo teraz każdą wolną chwilkę spędzam na budowie. Jak podasz adres email to Ci wyślę to co do tej pory zbudowałem ;)

Pozdro

Skarbnik
26-09-2006, 12:04
Oto mój adres: [email protected]
Czekam na fotki z niecierpliwością.

Rodzyn
26-09-2006, 23:29
Witam!
Jestem w punkcie rozważania na który projekt się zdecydować. Poszukuje małego i estetycznego projektu. Wpadł mi w oko Skrzat. Możeci mi napisać jakie sa minusy tego projektu a jakie plusy.

Skarbnik
27-09-2006, 06:31
Hej Rodzyn !

Z przyjemnością przedstawię Ci własny punkt widzenia na temat SKRZATA.
Mocne strony to:
- zwarta, prosta bryła i mała powierzchnia co przekłada się na niskie koszty budowy,
- mała kubatura i w konsekwencji niskie koszty ogrzewania,
- dom posiada wszystko co niezbędne do życia 4-osobowej rodziny,
- przyjemny wygląd zewnętrzny domu dający się wkomponować zarówno w zabudowę miejską jak i wiejską,
- zajmuje mało miejsca przez co nadaje się na małą i wąską działkę,
- duży taras,
- ganek od frontu,
- po zmianach jakich dokonaliśmy w projekcie otrzymaliśmy duży salon (36m), czego często brakuje w domach nawet o powierzchni 200m,
- po likwidacji spiżarni uzyskuje się również dosyć dużą kuchnię.

Słabe strony to:
- mały i wąski garaż,
- brak pomieszczenia na garderobę,
- małe pomieszczenie gospodarcze,
- brak pokoju na gabinet,
- brak osobnej jadalni,
- brak miejsca na duże szafy.

Podsumowując: wśród domów na jakie mnie stać, to własnie ten dom .

Życzę udanego wyboru !

Rodzyn
27-09-2006, 23:26
Pytanie. Czy likwidacja łazienki na parterze jest dobrym pomysłem? Druga kwestia. Zliwkidowałbym garaż a na jego miejscu powstałby gabinet. Uważacie że to dobry pomysł? Jeżeli chodzi o przechowanie samochodu to myœlałem o postawieniu wiaty przy œcianie garażu.
Czy ma ktoœ może zdjęcie wybudowanego już domu. Chciałbym zobaczyć jak to wyglšda naprawdę.
Pozdrawiam

Skarbnik
28-09-2006, 06:21
Czy likwidacja łazienki to dobry pomysł ? Dla nas tak - zmniejsza się przez to pomieszczenie gospodarcze, bo właśnie tam umieszczamy malutką łazieneczkę (duża w końcu jest na górze), w której będzie wc natrysk i pralka. Wymaga to również zwiększenia wysokości stopnia schodów z 16,7 do 19 cm, wydłużenia zagięcia schodów oraz powiększenia otworu na schody. Te zabiegi jednak wystarczają by umieścić łazienkę właśnie pod schodami. Nasz architekt dokonujący adaptacji projektu poradził sobie z tym.
Dzięki tym zmianom uzyskuje się naprawdę dużą przestrzeń salonu, który służyć musi oprzecież również za jadalnię
Jeśli chodzi o wykorzystanie garażu na gabinet to myślę, że nie jest to zły pomysł - sam też o tym myślałem.
Garaż z boku ? Hm ... ? SKRZAT wizualnie prezentuje się świetnie. Jak to by wyglądało z dobudowanym garażem ?

Skarbnik
03-10-2006, 10:52
Coś mi nie wychjpodzi wstawianie zdjęć[/url]

Skarbnik
03-10-2006, 11:21
Powolutku do przodu :)

Czy ktoś mógłby mi doradzić w sprawie wydłużenia kalenicy w SKRZACIE o 1m ?
Cieśla twierdzi, że słupy S2 są zbyt słabe by utrzymać krokwie narożne KN1 i w związku z tym należy je oprzeć na słupach S1. W śad za tym należy wydłużyć kalenicę o 1m i podnieść ściankę kolankową. Czy to dobre rozwiązanie ?
Osobiście mam wątpliwości.

http://img179.imageshack.us/img179/4652/zbudowy01102006034sm5.th.jpg
http://img241.imageshack.us/img241/9972/zbudowy01102006021vc9.th.jpg
http://img241.imageshack.us/img241/703/zbudowy01102006028ju7.th.jpg

mmmagdaa
03-10-2006, 21:55
a o jaki projekt chodzi jesli mozna wiedziec?

Skarbnik
04-10-2006, 06:10
Witam !

Ja jednak zdecydowałem się na budowę SKRZATA. Fotki z budowy zamiesciłem w temacie "Czy ktoś buduje SKRZATA ?". Zapraszam do obejrzenia.
Pozdrawiam
Skarbnik

romario4
08-10-2006, 19:32
Powolutku do przodu :)

Czy ktoś mógłby mi doradzić w sprawie wydłużenia kalenicy w SKRZACIE o 1m ?
Cieśla twierdzi, że słupy S2 są zbyt słabe by utrzymać krokwie narożne KN1 i w związku z tym należy je oprzeć na słupach S1. W śad za tym należy wydłużyć kalenicę o 1m i podnieść ściankę kolankową. Czy to dobre rozwiązanie ?
Osobiście mam wątpliwości.

Witam!
Mój architekt zwrócił mi uwagę, że w projekcie jest mała nieścisłość tzn. na rzutach elewacji okapy ze wszystkich stron mają równą długość ok. 1metra. Z pozostałych rzutów wynikałoby inaczej. Szczegółów nie pamiętam, ale to co mi właśnie utkwiło w głowie to właśnie to że krokwie narożne oparł właśnie o słupy S1, czego chyba konsekwencją będzie wydłużenie kalenicy o niecały metr. Teraz wszystkie papiery leżą w urzędzie, więc nic więcej nie mogę narazie napisać.
Pozdrawiam.

sosek2
15-10-2006, 16:43
Witam, my z żoną też myślimy o tym projekcie.Ze względu na małą działkę i odległość od granicy w garażu i pomieszczeniu gospodarczym trzeba będzie zastosować pustaki szklane.O ile to będzie możliwe to chcemy powiększyć jeden pokój na górze, a z tego co zostanie zrobić jakąś małą garderobę.

Skarbnik
16-10-2006, 06:20
Witam kolejnych fanów SKRZATA ! :)
Kiedy chcecie rozpocząć budowę ?
Jeśli chodzi o luksfery w garażu i pomieszczeniu gospodarczym to chyba nie jest złe rozwiązanie.
U mnie działka ma szerokość 18,15 m i mój architekt zmieścił ten dom z oknami.
Pozdrawiam
Skarbnik

sosek2
16-10-2006, 06:53
Witam, nasza działka ma metr mniej.Teraz zacząłem zbierać dokumenty do wystąpienia o warunki zabudowy,czyli wiadomo....trzeba czekać.Natomiast jeśli chodzi o początek budowy to sprawa jest skomplikowana.Musimy sprzedać mieszkanie(znajdując kupców, którzy mogą poczekać na wprowadzenie) i o ile to jest realne postawić domek w ciągu roku i zamieszkać w nim.
Jaki rodzaj ogrzewania kolega wybrał do swojego domu?, ja myśle o gazie i kominku z płaszczem wodnym.Mam znajomego "od kominków" i on mówi ze ten rodzaj pieca do tak małego domu jest za mocny i sugeruje kominek z DGP.

Skarbnik
16-10-2006, 07:09
Jesteśmy w podobnej sytuacji ! Sprzedaliśmy mieszkanie ale jeszcze w nim mieszkamy.
Jeśli chodzi o postawienie w ciągu roku to muszę Ci powiedzieć, że mój znajomy rozpoczął budowę domu 120 m około 20 kwietnia ubiegłego roku a w grudniu tego samego roku wprowadził się. :)
Ogrzewanie wybrałem gazowe (buduję na osiedlu gdzie jest już sieć), planuję kocioł kondensacyjny Viessman Vitodens 200. Oczywiście kominek również, zastanawiam się tylko czy robić rozprowadzenie ciepła z kominka do pokoików na górze - jeszcze nie zdecydowałem. W kuchni oraz łazienkach planuję elektryczne ogrzewanie podłogowe.

sosek2
16-10-2006, 11:00
No to fajnie :D , czy będzie dużym nietaktem jak zapytam się ile macie pieniążków na budowę? Jeśli chodzi o kocioł kondensacyjny to czy pytałeś się fachowców czy będzie spełniał swoją funkcję?,chodzi o kondensacje która odbywa się w jakiejś tam temp., a jak masz dom solidnie ocieplony i dogrzewasz się kominkiem to kocioł ma niską temp.pracy i nie ma tej kondensacji (mam nadzieje że nie napisałem jakiś głupot).My chyba zostaniemy przy płaszczu ze względu na to że wtedy można połączyć kominek z centralnym i kocioł gazowy tak mocno nie pracuje i łatwiej kontrolować temp. Czytałem o rozprowadzeniu ciepła, trzeba tam wstawić wentylator co może generować szum, popytaj czy ludziom nie brudzą się ściany przy wylotach powietrza.

Skarbnik
17-10-2006, 06:23
Pieniążków planowo 200 tys. ale liczę się z tym, że może będzie trzeba zwiększyć budżet. Ja również ciekawy jestem jaki jest Twój plan finansowy na SKRZATA.
Co do kotła to myślę, że jednak będzie to główne źródło ciepła w naszym domu. Faktem jest że sprawność kotła kondensacyjnego jest wysoka przy pracy "na wysokich obrotach". Dlatego kocioł kondensacyjny nie powinien posiadać dużej mocy. Wg. instalatora, który będzie to u nas montował w takim domku jak nasz wystarczy moc 19 KW.
Jeśli chodzi o kłopoty związane z rozprowadzeniem ciepła to chyba masz dużo racji ale wśrod moich znajomych nikt nie korzysta z tego rozwiązania i wyrobić własne zdanie mogę jedynie na podstawie forum i literatury.

sosek2
17-10-2006, 07:11
My też planujemy tyle wydać, za tyle mamy nadzieję sprzedać nasze "m". Obawiam się tylko tego czy wszyscy budowlańcy nie wyemigrują z naszego kraju i wtedy nie będzie komu postawić Skrzata.
Posiadając kominek z płaszczem wodnym masz również ciepłą wodę , tu już jest więcej użytkowników którzy chwalą sobie te rozwiązanie.Czy na poddaszu chcesz używać tylko dgp?

Skarbnik
17-10-2006, 08:04
Jak już mówiłem głównym źródłem ciepła będzie piec gazowy. Jeśli chodzi o rozprowadzenie to jeszcze muszę przemyśleć. Oboje z żoną dużo pracujemy i zabawa z kominkiem to raczej będzie tylko w dni wolne.
(ups ! ratunku ! - właśnie w radio mówią, że Lepper znowu został premierem).
Jeśli chodzi o kominek z płaszczem to w zeszłym roku znajomy oddał do użytku i jest bardzo zadowolony. On jednak nie ma sieci gazowej więc poprostu nie miał innej możliwości. Ja nastawiam się na gaz.

sosek2
17-10-2006, 08:23
Same dobre wieści: oc podrożeje, czynsz wzrosnie itd,itp. Ja też nastawiam się na gaz a kominek jako wspomaganie( czytaj oszczędzanie gazu), tylko dylemat czy piec kondensacyjny czy zwykły.A jak będzie u Was z ciepłą wodą?

Skarbnik
18-10-2006, 06:11
taaaaaa................już trzej panowie Lepper, Giertych i J. Kaczyński zadbają żeby nie było nam za dobrze - jeszcze tylko NBP przejmą i będziemy tu mieli prawdziwy Eden. Ciepła woda użytkowa też z pieca gazowego.

sosek2
18-10-2006, 10:25
No a jak tam z budową, na jakim etapie jesteście, czy wystąpiły jakieś problemy?
Ja teraz czekam na warunki przyłączenia z elektrownii i gazownii, czyli jestem w lesie :wink:

Skarbnik
19-10-2006, 06:34
My jesteśmy na etapie stropu i właśnie kończone są kominy (Schiedel). Mamy nadzieję założyć dach do końca roku. Jeśli chodzi o media to też jesteśmy jeszcze w lesie. Mamy na wszystko warunki przyłącza, ale podłączona jest tylko woda. Z kanalizą są jakieś problemy, energetyka nie ma mocy przerobowych i mimo, że już dawno opłaciłem przyłącze i zrobiłem na własny koszt projekt to jeszcze prądu nie mam i muszę korzystać z energii sąsiada. Gaz będę miał przyłączony w II kwartale 2007. Jak widać my też jesteśmy jeszcze daleko w lesie.

romario4
27-10-2006, 21:56
Witam!
Tak sobie przeglądając projekt "Skrzata", a konkretnie rzut więżby dachowej - a ponieważ jestem laikiem to nie bardzo wiem i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić przestrzennie elementów S2 i S3 (słupków podajże). Bo mnie się wydaje że elemeny KN1 (krokwie narożne) leżą bezpośrednio na elementach M1 i M2 lub M3 (w zależności która), a w projekcie widzę jakieś S2,S3. Druga sprawa to co z tym słupkiem nad garażem pod który wzmocniono strop a który nie jest opisany i uwzględniony w spisie materiałów. Po trzecie czy przewidujecie jakieś dodatkowe słupy podtrzymujące konstrukcje dachu. Bo mi architekt dołożył dwa słupki ( w ściankach działowych) i zwiększył przekroje niektórych elementów. I tak się zastanawiam, czy aby nie przesadził?

jaskul
02-12-2006, 17:31
czesc budowniczowie skrzata jak wyglądają wasze domki na koniec sezonu budowlanego 2006 - chwalcie się pokazujcie zdjęcia :)

kasia w
08-12-2006, 12:44
Hej Rodzyn !

Z przyjemnością przedstawię Ci własny punkt widzenia na temat SKRZATA.
Mocne strony to:
- zwarta, prosta bryła i mała powierzchnia co przekłada się na niskie koszty budowy,
- mała kubatura i w konsekwencji niskie koszty ogrzewania,
- dom posiada wszystko co niezbędne do życia 4-osobowej rodziny,
- przyjemny wygląd zewnętrzny domu dający się wkomponować zarówno w zabudowę miejską jak i wiejską,
- zajmuje mało miejsca przez co nadaje się na małą i wąską działkę,
- duży taras,
- ganek od frontu,
- po zmianach jakich dokonaliśmy w projekcie otrzymaliśmy duży salon (36m), czego często brakuje w domach nawet o powierzchni 200m,
- po likwidacji spiżarni uzyskuje się również dosyć dużą kuchnię.

Słabe strony to:
- mały i wąski garaż,
- brak pomieszczenia na garderobę,
- małe pomieszczenie gospodarcze,
- brak pokoju na gabinet,
- brak osobnej jadalni,
- brak miejsca na duże szafy.

Podsumowując: wśród domów na jakie mnie stać, to własnie ten dom .

Życzę udanego wyboru !

Witaj Skarbnik!!!
Mam straszny dylemat. Przez 6 miesięcy byliśmy z mężem przekonani, że naszym wymarzonym domem będzie BARWNY.
Aż do czasu gdy przyszło nam kupować projekt. Teraz mamy straszne wątpliwości, czy ten dom nie jest dla nas za duży. Raczej to już nie są wątpliwości, lecz stwierdzony fakt.
Bardzo spodobał nam się mniejszy brat BARWNEGO, czyli SKRZAT.
Dlatego proszę, abyś podzielił się kilkoma informacjami, dzięki którym łatwiej będzie nam podjąć decyzję.
Chodzi mi o to
ile osób będzie mieszkać w tym domku,
czy pokoiki na poddaszu są w miarę ustawne
czy w tym garażu oprócz samochodu to jescze się coś zmieści???
My chcemy na poddaszu mieć sypialnie i pokoiki dla dzieci.
Jeżeli miałbyś jakieś zdjęcia to bardzo proszę, wrzuć tutaj lub przeslij na [email protected].

I jeszcze jedno coraz bardziej jestem przekonana, że na nasz wcześniejszy BARWNY po prostu nas nie stać.
Pozdarwiam cię kasia

MARLENE
08-12-2006, 21:33
Interesuja mnie wszelkie informacje dotyczące projektu 'Skrzat' Muratora, zwłaszcza koszty budowy i ewentualne zmiany w projekcie oraz zdjęcia wnetrz. Słowem wszystko co wiecie !!!! :)

beton44
08-12-2006, 22:05
elegancko by było rzucić link http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=330&IdKolekcji=21&action=showRzuty

a tak w ogóle projekt hmmm do d..py

1/4 rzutu budynku zajmuje garaż....

co za troska o samochód :wink:

MARLENE
08-12-2006, 22:16
hmm, niezbyt dobry początek ..dla nas projekt super!.. zamiast garażu będzie pokój..pozdrawiam

Janson
15-12-2006, 07:36
No dobra to i my sie dolaczamy do klubu budujacych. Na razie zalatwiamy temat dzialki. Potem (luty) kompletujemy dokumentacje i pozwolenie a na koncu kredyt na budowe.

Bardzo jestem ciekaw jak Wam idzie budowa - szczegolnie informacje zwiazane z kosztami:)

Pozdrawiam

rafalb7
16-12-2006, 18:48
Ja tez zrezygnowałem z Barwnego i zdecydowałem się na Skrzata.
Ciekaw jest jak się ma wycena Skrzata na stronach muratora do rzeczywistości ...
Ja mam na razie wszystko przed sobą za 2 tyg. dopiero będę finalizował kupno działki.

Janson
16-12-2006, 20:34
Witajcie.

Moja wstepna wycena budowy Skrzata systemem gospodarczym opiewa na 230 tys. Zalozylem średnie ceny, a poniewaz mam ograniczona zdolnosc kredytowa i akceptuje fakt urzadzania domu po budowie z wlasnych srodkow licze na nizsze koszty budowy - powiedzmy 190 tys.

Wiem, ze znajda sie ludzie ktorzy mnie skrytukuja o powiedza ze to niemozliwe ale ja nie mam wyboru. Skrzat nas zauroczyl i bedziemy go budowac - a co z tego wyjdzie... zobaczymy:)

Jeszcze wybiore sie do hurtowni by ugadac ceny materialow

rafalb7
17-12-2006, 14:59
Witajcie.

Moja wstepna wycena budowy Skrzata systemem gospodarczym opiewa na 230 tys. Zalozylem średnie ceny, a poniewaz mam ograniczona zdolnosc kredytowa i akceptuje fakt urzadzania domu po budowie z wlasnych srodkow licze na nizsze koszty budowy - powiedzmy 190 tys.

Wiem, ze znajda sie ludzie ktorzy mnie skrytukuja o powiedza ze to niemozliwe ale ja nie mam wyboru. Skrzat nas zauroczyl i bedziemy go budowac - a co z tego wyjdzie... zobaczymy:)

Jeszcze wybiore sie do hurtowni by ugadac ceny materialow

Witam,
Mam pytanko odnośnie twojej wyceny ... na podstawie czego ją robiłeś (zestawienia materiałowego ze strony muratora czy zakupionego projektu i dołączonego zestawienia) ?

Janson
17-12-2006, 16:24
Czesc,

orientacyjna wycene robilem na podstawie zestawienia na stronie muratora + wycena szczegolowa innego projektu, bardzo podobnego (Archeton) + ceny podawane przez ludzi z forum (poszczegolne roboty i etapy) - zrobilem srednia

Co o tym myslisz? Masz bardziej wiarygodne dane?

Rom
18-12-2006, 08:13
Witajcie.

Moja wstepna wycena budowy Skrzata systemem gospodarczym opiewa na 230 tys. Zalozylem średnie ceny, a poniewaz mam ograniczona zdolnosc kredytowa i akceptuje fakt urzadzania domu po budowie z wlasnych srodkow licze na nizsze koszty budowy - powiedzmy 190 tys.


Spoko Jansonie :D
Najwyżej nie wykończysz góry i będziesz sobie spokojnie wykańczał już mieszkając :D

Janson
18-12-2006, 09:29
Oby jeszcze nam tylko Bank udzielil kredytu na 220 tys;)
Wstepnie rozmawialismy z Millenium i wszystko wskazuje na to ze dostaniemy taki kredyt.

Teraz czekam na podzial dzialki. Wczoraj okazalo sie ze sa juz wbite kamienie graniczne - 3 tygodnie do momentu umówienia się z geodeta!

kasia w
18-12-2006, 13:41
Witajcie!
Zapisuje się do miłośników Skrzata i posiadaczy projektu również.

A oto mój projekt kuchni po zlikwidowaniu spiżarki :)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/3/8/2/21126045_d.jpg

Pavel&
19-12-2006, 12:03
Witam;)
śledzę Wasze losy niemal od pczątku. Od Barwnego - którego sam chciałem wybudować, po Skrzata. Pewnie gdyby miał ten Skrzat jedną sypialnię więcej to kto wie... to byłby pewnie Barwnym;)
Z żonką ostatecznie będziemy się decydowali na inny projekt: http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=361 - po kilku zmianach będzie do przyjęcia;) Chcemy zacząć na jesieni 2007.

Mam pytanie trochę z innej beczki. Widząc kolejny raz to zestawienie kuchenne zastanawiam się czy nie koliduje ze sobą bliskość piekarnika, mikrofali i lodówki? Czy to nie jest jak ogień i wida, zimne i ciepłe? Czy mówili coś projektanci o taim połączeniu? Czy to może jest kuchnioprojektor z ikea?;)

Rom
19-12-2006, 12:19
Witam;)
śledzę Wasze losy niemal od pczątku. Od Barwnego - którego sam chciałem wybudować, po Skrzata. Pewnie gdyby miał ten Skrzat jedną sypialnię więcej to kto wie... to byłby pewnie Barwnym;)
Z żonką ostatecznie będziemy się decydowali na inny projekt: http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=361 - po kilku zmianach będzie do przyjęcia;) Chcemy zacząć na jesieni 2007.

Mam pytanie trochę z innej beczki. Widząc kolejny raz to zestawienie kuchenne zastanawiam się czy nie koliduje ze sobą bliskość piekarnika, mikrofali i lodówki? Czy to nie jest jak ogień i wida, zimne i ciepłe? Czy mówili coś projektanci o taim połączeniu? Czy to może jest kuchnioprojektor z ikea?;)

Myslę, że piekarnik z mikrofalówką nie koliduje. W końcuto ciepłe i to ciepłe. No ale myślę, że już z tą lodówką to gorzej. Przecież jak się włączy piekarnik na 200 stopni to musi to ciepło oddziaływać na lodówkę. Wtedy ona żeby utrzymać zadaną tep musi mocniej chłodzić. Wytłumaczyłem to sobie tak łopatologicznie :D na chłopski rozum :D
A nie wystarczy włożenie pomiędzy te dwa urządzenia jakiegoś styropianu czy jakiejś np folii aluminiowej odbijającej ciepło???

kasia w
19-12-2006, 13:43
Witam;)
śledzę Wasze losy niemal od pczątku. Od Barwnego - którego sam chciałem wybudować, po Skrzata. Pewnie gdyby miał ten Skrzat jedną sypialnię więcej to kto wie... to byłby pewnie Barwnym;)
Z żonką ostatecznie będziemy się decydowali na inny projekt: http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=361 - po kilku zmianach będzie do przyjęcia;) Chcemy zacząć na jesieni 2007.

Mam pytanie trochę z innej beczki. Widząc kolejny raz to zestawienie kuchenne zastanawiam się czy nie koliduje ze sobą bliskość piekarnika, mikrofali i lodówki? Czy to nie jest jak ogień i wida, zimne i ciepłe? Czy mówili coś projektanci o taim połączeniu? Czy to może jest kuchnioprojektor z ikea?;)

Witaj Paweł!
Jeśli chodzi o bliskość lodówki i pieca to chyba masz rację. Dokładnie nie wiem, ale tak na logikę (jak Romek :wink:) to raczej tak nie może być. Zorientuje się i dam znać. Zawsze można piekarnik dać pod płytę grzewczą a tą wysoką szafkę z mikrofalówką, albo bez (jak kto woli) zostawić. Taka wysoka szafka to w kuchni skarb.
A program jest ze strony Ikei :) :) :)
Pozdrawiam kasia

kasia w
21-12-2006, 13:43
Oglądałam teraz w necie różne projekty kuchni i jest sporo z układem lodówka koło piekarnika... :)
Pozdrawiam kasia

kasia w
22-12-2006, 13:28
Dzisiaj rozmawiałam z jednym gościem i chce 30 tys. za robociznę stanu surowego zamkniętego...

Janson
22-12-2006, 14:12
Kasiu - mysle ze to dobra cena. A co z dachem? Osobne ekipy?

kasia w
22-12-2006, 19:08
To jest cena z dachem... :)

jaskul
27-12-2006, 18:49
czy ktoś z was rozważał zrobienie z dolnej łazienki malutkiego pokoju - lekko przesunąć sciankę działową zmniejszając kotłownie i taki pokoik by sobie powstał. Natomiast WC z umywalką można by zmieścić pod schodami - widziałem parokrotnie takie rozwiązanie - jest to więc możliwe. Co o tym sądzicie.?

Janson
27-12-2006, 19:08
myslalem o tym, jednak zona mi ten pomysl wybila... ten pokoj na dole bylby malutki, tak samo jak kotlownia po zmianach... nie mowiac juz o tym malym kibelku pod schodami:) a tak mi sie marzyl gabinet..;)

jaskul
27-12-2006, 19:14
Można by spróbować wypuścić trochę tylnią ścianę kosztem tarasu gabinecik i kotłownia się powiększy - tak widziałem powiększali kuchnie więc tył też można.
Po prostu w tym projekcie ta łazienka na dole z prysznicem nie jest do końca potrzebna - na górze są sypialnie jest łazienka na dole przy salonie wystarczył by sam WC-et z umywalką. (Jeszcze z żoną nie rozmawiałem - sam na razie kombinuję :wink: )

Gregor74
28-12-2006, 06:07
myslalem o tym, jednak zona mi ten pomysl wybila... ten pokoj na dole bylby malutki, tak samo jak kotlownia po zmianach... nie mowiac juz o tym malym kibelku pod schodami:) a tak mi sie marzyl gabinet..;)

Witam

Ten pokoik zamiast łazienki bylby naprawdę bardzo malutki, tak jak i sama łazienka, wypuszczenie ścian kosztem tarasu popsułoby bryłę pięknego Skrzata. Kotłownia sama w sobie jest bardzo malutka, więc także nie polecam zmiejszania jej. Pod schodami pozostaje bardzo malutko miejsca i nie wyobrażam sobie zrobienia tam WC. Ja również chciałem mieć pokój dodatkowy na dole i zrobiłem to kosztem garażu, który i tak jest za mały na moje auto. Garaż zrobię osobny, z kanałem i przestrzenią do majsterkowania natomiast w zamian tego zyskałem niezły pokoik który można wykorzystać np na gabinet;).W miejsce bramy garażowej umieściełem duże okno (takie jak w kuchni). Na pięterku także wprowadzięłem malutką kosmetykę tzn podniosłem ścianę kolankową o wysokość jednego bloczka porotherm, pokoje zyskały tym samym na powierzchni, no i żeby mieć wysokie pokoje zostały wyżej umieszczone jętki. A i jeszcze jedna drobna zmiana na dole to zrezygnowałem z pomieszczenia przy kuchni zyskałem tym samym bardziej obszerną kuchnię

Pozdrawiam wszystkich budowniczych Skrzata i nie tylko ;)

kasia w
28-12-2006, 13:33
Witaj Gregor74!
Na jakim etapie jesteś ze swoim Skrzatem?
Czy zacząłeś już budowę?
8) 8) 8)

Gregor74
28-12-2006, 14:10
Witaj Gregor74!
Na jakim etapie jesteś ze swoim Skrzatem?
Czy zacząłeś już budowę?
8) 8) 8)

Witaj Kasia

Budowę zaczęłem na początku września, na dzień dzisiejszy zostało mi położenie łat oraz dachówki wraz z oknami dachowymi i stan surowy otwarty będzie. Jak wspomniałem wcześniej wprowadziłem kilka zmian, które jak myśłę wyjdą mi na dobre;)

kasia w
28-12-2006, 19:54
No to Gregor74 moje gratulacje!!! :) :) :)
To może wrzucisz jakieś zdjęcia z budowy?
O rany było by super. :D :D :D
Jeśli chodzi o zmiany to my też będziemy likwidowali spiżarkę w kuchni, trochę powiększymy przedsionek, ścianka kolankowa na poddaszu o jeden-dwa pustaki w górę, żeby zwiększyć powierzchnię użytkową.
Ze względu na strony świata będziemy przenosili też okno balkonowe.
Pomysł z pokojem zamiast garażu jest fajny. My tą ewentualność zostawiamy na przyszłość. Jak będzie trzeba i sytuacja nas do tego zmusi (mam tu na myśli opiekę na którymś z rodziców) to wtedy zawsze można z garażu zrobić dodatkowy pokój na dole. Jak na razie będziemy mieli garaż... :P
Jeśli można spytać to w ile osób będziecie mieszkać w waszym domku?
Czym zamierzacie go ogrzewać?
Jakie jeszcze zmiany wprowadzałeś oprócz likwidacji spiżarki, garażu i podniesienia ścianki kolankowej?
Pozdrawiam kasia

kasia w
02-01-2007, 21:10
Temat umarł... :( :( :(
A już myślałam, że jakieś fajne fotki pooglądamy :wink: :wink: :wink:

Gregor74
03-01-2007, 16:02
Temat umarł... :( :( :(
A już myślałam, że jakieś fajne fotki pooglądamy :wink: :wink: :wink:

Poglądamy oczywiście, muszę sie tylko zebrać i je umieścić na razie tylko nie wiem jak to uczynić. Szybciej możę będzei jak Ci prześlę poprostu na skrzynkę :) ;)

Pozdrawiam

Gregor74
03-01-2007, 16:23
No to Gregor74 moje gratulacje!!! :) :) :)
To może wrzucisz jakieś zdjęcia z budowy?
O rany było by super. :D :D :D
Jeśli chodzi o zmiany to my też będziemy likwidowali spiżarkę w kuchni, trochę powiększymy przedsionek, ścianka kolankowa na poddaszu o jeden-dwa pustaki w górę, żeby zwiększyć powierzchnię użytkową.
Ze względu na strony świata będziemy przenosili też okno balkonowe.
Pomysł z pokojem zamiast garażu jest fajny. My tą ewentualność zostawiamy na przyszłość. Jak będzie trzeba i sytuacja nas do tego zmusi (mam tu na myśli opiekę na którymś z rodziców) to wtedy zawsze można z garażu zrobić dodatkowy pokój na dole. Jak na razie będziemy mieli garaż... :P
Jeśli można spytać to w ile osób będziecie mieszkać w waszym domku?
Czym zamierzacie go ogrzewać?
Jakie jeszcze zmiany wprowadzałeś oprócz likwidacji spiżarki, garażu i podniesienia ścianki kolankowej?
Pozdrawiam kasia

Witam wszystkich budowniczych Skrzata w tym Nowym Roku

Zastanawiam się Kasiu w jaki sposób przeniesiesz okno balkonowe na inną ścianę, czy to aby dobry pomysł? Nie lepiej obrócić całego domku? Jeżeli chodzi o ogrzewanie to będzie to piec na ekogroszek. Co do przeróbek to jeszcze projektuję sobie schody, których nie zrobiłem tak jak jest w projekcie wylewanych tylko zrobię stopnie drewniane na konstrukcji z profili prostokątnych do tego poręcze z nierdzewki. Na razie na pięterko wchodzę po drabinie ;),jak to zrobię to się zastanowię czy klatkę zostawić otwartą czy też obudować płytami. Kolejną kosmetyką którą wprowadziłem to podbitka którą przybiłem pod dachówkę - tak żę widać podbitkę i belki konstrukcji dachu. W projekcie jest podbitka mocowana prostopadle do ścian. Widziałem to gdzieś i mi się osobiście nie podoba. Co do zdjęć tego wszsytkiego to podaj adres emilowy to Ci prześlę - od zdjęć wykopów pod fundamenty ;) do stanu obecnego;)

Raz jeszcze pozdrawiam

kasia w
03-01-2007, 19:16
Cześć Gregor74!

Jeśli chodzi o przeniesienie okna balkonowego, to będzie wyglądać to tak:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/3/4/7/21126397_d.jpg

Pisałam w tej sprawie maila do pracowni i dostałam odpowiedź, że przy naszym układzie działki (czyli wjazd od południa), jest to najlepszy wariant.

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia i z góry bardzo Ci dziękuję.
Mój adres: [email protected]

Pozdrawiam kasia

kasia w
04-01-2007, 16:14
Witaj Grzegorz!
Ślicznie dziękuję za zdjęcia. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrawiam Cię serdecznie kasia

Magda, Maciej i Marysia
05-01-2007, 19:29
Cześć, pozdrawiamy wszystkich wielbicieli skrzata
Właśnie uprwomocniło się nasze pozwolenie na budowę i wygląda na to, że zaczniemy jeszcze w tym miesiącu, takiej pogody nie można przegapić.
Bedziemy informować o postępach w budowie.

kasia w
05-01-2007, 19:48
Cześć, pozdrawiamy wszystkich wielbicieli skrzata
Właśnie uprwomocniło się nasze pozwolenie na budowę i wygląda na to, że zaczniemy jeszcze w tym miesiącu, takiej pogody nie można przegapić.
Bedziemy informować o postępach w budowie.

Witajcie!!!
Podobno od połowy stycznia ma zacząć się prawdziwa zima :) :) :)
Nie lepiej poczekać do wiosny?
A tak poza pogodą, jeśli można, to jakie zmiany wprowadzaliście w swoim projekcie?
Z czego będziecie budować?

P.S. Podoba mi się wasz podpis - święta prawda...

Pozdrawiam Kasia

Magda, Maciej i Marysia
05-01-2007, 21:27
Może to wszystkich zdziwi, ale nie wprowadzamy żadnych zasadniczych zmian, a te drobne zawsze są możliwe, jak twierdzi nasz architekt.
Co do rozpoczęcia robót, póki ziemia nie jest zmarznięta, chyba warto zrobić fundamenty, oczywiście konieczne są dodatki mrozoodporne i dobre zabezpieczenie. Na wiosnę łatwiej będzie ruszyć. Zresztą zobaczymy, jak będzie.
Chcemy jak najszybciej, bo mieszkamy na kartonach.
Aha, i budujemy z siporeksu.

kasia w
06-01-2007, 13:26
Może to wszystkich zdziwi, ale nie wprowadzamy żadnych zasadniczych zmian, a te drobne zawsze są możliwe, jak twierdzi nasz architekt.
Co do rozpoczęcia robót, póki ziemia nie jest zmarznięta, chyba warto zrobić fundamenty, oczywiście konieczne są dodatki mrozoodporne i dobre zabezpieczenie. Na wiosnę łatwiej będzie ruszyć. Zresztą zobaczymy, jak będzie.
Chcemy jak najszybciej, bo mieszkamy na kartonach.
Aha, i budujemy z siporeksu.

No to trzymam kciuki za waszą budowę. :) :) :)
Pozdrawiam Kasia

Gregor74
09-01-2007, 06:22
Cześć, pozdrawiamy wszystkich wielbicieli skrzata
Właśnie uprwomocniło się nasze pozwolenie na budowę i wygląda na to, że zaczniemy jeszcze w tym miesiącu, takiej pogody nie można przegapić.
Bedziemy informować o postępach w budowie.

Witam kolejnych budowniczych Skrzata. Życzę udanej i szybkiej budowy

kasia w
10-01-2007, 13:29
Cześć Gregor74!
Jak tam Twoja budowa?
Pogoda śliczna... Czy zdecydowałeś się na tynkowanie teraz, czy czekasz do wiosny?
Pozdrawiam kasia

Gregor74
11-01-2007, 06:49
Cześć Gregor74!
Jak tam Twoja budowa?
Pogoda śliczna... Czy zdecydowałeś się na tynkowanie teraz, czy czekasz do wiosny?
Pozdrawiam kasia

Witaj Kasiu

Pogoda śliczna rzeczywiście i każdą wolną chwilkę spędzam na budowie, a uwierz jest co robić ;) i końca nie widać;) Myślałem o tynkowaniu, ale mury są jeszcze mokre, nie miały zresztą kiedy wyschnąć. No i sam fakt, że w końcu mamy zimę i pogoda może w każdej chwili się załamać;). Mimo chęci poczekam do wiosny z tynkowaniem.

Pozdrawiam

Grzegorz

kasia w
11-01-2007, 13:21
Cześć Grzegorz!
Zerknij na pocztę :)
Pozdrawiam kasia

Skarbnik
17-01-2007, 08:00
Witam miłych budowniczych SKRZATA !

Udanych inwestycji budowlanych w 2007 r. wszystkim SKRZATOLUBOM życzy:
Skarbnik.
Dawno nie pojawiałem się na forum i teraz jestem mile zaskoczony - grono SKRZATOLUBÓW się powiększa ! U mnie w tej chwili kładzie się dach. myślę, że za kilka dni będe mógł zrobić fotki domku już z dachówką. Jak tylko będę je miał to zamieszczę na forum. Wczoraj zakończono nabijanie łat.

Pozdrawiam
Skarbnik

kasia w
17-01-2007, 12:52
Witam miłych budowniczych SKRZATA !

Udanych inwestycji budowlanych w 2007 r. wszystkim SKRZATOLUBOM życzy:
Skarbnik.
Dawno nie pojawiałem się na forum i teraz jestem mile zaskoczony - grono SKRZATOLUBÓW się powiększa ! U mnie w tej chwili kładzie się dach. myślę, że za kilka dni będe mógł zrobić fotki domku już z dachówką. Jak tylko będę je miał to zamieszczę na forum. Wczoraj zakończono nabijanie łat.

Pozdrawiam
Skarbnik

Witaj Skarbnik po długiej nieobecności :D
Będzie mi bardzo miło jak umieścisz zdjęcia na forum. :D
Gratuluję dachu i pozdrawiam kasia

Gregor74
17-01-2007, 13:46
Witam miłych budowniczych SKRZATA !

Udanych inwestycji budowlanych w 2007 r. wszystkim SKRZATOLUBOM życzy:
Skarbnik.
Dawno nie pojawiałem się na forum i teraz jestem mile zaskoczony - grono SKRZATOLUBÓW się powiększa ! U mnie w tej chwili kładzie się dach. myślę, że za kilka dni będe mógł zrobić fotki domku już z dachówką. Jak tylko będę je miał to zamieszczę na forum. Wczoraj zakończono nabijanie łat.

Pozdrawiam
Skarbnik

No to moje gratulacje Skarbnik, udanego układania dachówki;)

Pozdrawiam

anettta
17-01-2007, 22:19
Bardzo podoba mi się projekt Skrzata i chciałabym na wiosne zacząć jego budowę. W związku z tym byłabym wdzięczna gdyby ktoś z budujących (lub zamierzających budowac) powiedział mi tak orientacyjnie w jakiej sumie zamknął się ( bądz zamierzacie zamknać) jesli chodzi o stan surowy otwarty :)
z góry dziekuje za wszelkie info:)
Pozdrawiam:-)

Skarbnik
18-01-2007, 06:50
Oto jak powiększyliśmy przestrzeń salonu:

http://foto.m.onet.pl/_m/84b3b08210c88b1b030a1648fc2e7648,5,19,0.jpg[img]http://foto.m.onet.pl/_m/03401f6d3c7fe82dab163ec556502ef7,5,19,0.jpg
schody zabiegowe zastąpiliśmy schodami ze spocznikiem - spocznik do samej ściany z oknem dzięki czemu mamy doświetloną klatkę schodową. Łazienka na parterze w miejscu przewidzianym w projekcie została przez nas zlikwidowana przez co powiększyła się przestrzeń salonu. Malutki WC z natryskiem umieściliśmy pod schodami - troszkę kosztem pomieszczenia gospodarczego.

a kuchnię mamy częsciowo zamkniętą:
http://foto.m.onet.pl/_m/2e4f0b4ec189ba480829237b21397969,5,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/2a957e98c4f4b246ec54a565df5ea730,5,19,0.jpg

A tak mój SKRZAT wyglądał w dniu 17.12.2006.
http://foto.m.onet.pl/_m/0b3c633a3b9fd2911aff0ac7edcf08e2,5,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/9c826e0f5067d84c5a3c74d3693f5dd1,5,19,0.jpg

kasia w
18-01-2007, 13:24
Gratuluję :)
Śliczny domek :D

Skarbnik jak dasz radę to proszę wklej zdjęcie gdzie będzie widać to okno na klatce schodowej.
Bardzo mnie ciekawi jak to wygląda :)

Pozdrawiam kasia

MARLENE
18-01-2007, 17:53
witamy!

Też jestesmy fanami Skrzata! Czy możemy doswiadczonych inwestorów prosić o zdjecia i inne info (koszty budowy i zmiany jakich dokonaliscie) ?

[email protected]

Będziemy BAAAARDO WDZIECZNI!!!

anettta
18-01-2007, 18:08
Jesli można to ja też bym baaaardzo prosiła:)!!:)

[email protected]

Zgóry dziękuje!!!:) :)

Misia i Krzysiek
18-01-2007, 20:04
Witajcie :)
Mam pytanko do Skarbnika i Gregora czy konstrukcję więźby dachowej w swoich skarzatach podpieraliście jakimiś słupami? Wogóle chodzi mi o to czy dawaliście jakieś dodatkowe mocowania dladachu lub zwiększaliście przekroje elementów?
Czy byłaby mozliwość zobaczenia w realu Twojego domku Skarbniku? Jesteśmy z Wrocławia i bardzo chętnie odwiedzilibyśmy Twojego Skrzatka i Ciebie :D Pozdrowienia dla wszystkich

crusty
19-01-2007, 00:48
witam wszystkich budujacyhc skrzata tak se czytam i czytam i bardzo mi sie podoba co tutaj piszecie na temata skrzata wprowadzania swoich pomyslow co do przebudowy i mam kilka pytan zwiazanych z tym projektem
1. Czy na nielepiej by bylo zrobienia scian dzialowych poprzez wybudowanie ich w systemie konstrukcja aluminiowa i obloznia tego plyta gipsowo kartonowa (szybciej mozna doprowadzic do stanu koncowego i jak sie znudzi zawsze mozna przestawic je bez zbednego robienia gruzowiska)??
2. Czy konstrukcja dachu opiera sie wylacznie na tych kilku rzadkach cegiel wokol budynku (chodzi mi o to czy jest mozliwe zrobienie jedego ogromnego pomieszczenia na poddaszu)??
w kwestii ogolnej uwarzam ze SKRZAT to swietny projekt prosty i fukncjonalny jestesmy razem z zona zauroczeni nim i rozwazamy nad kupnem projektu pozdrawiam

Gregor74
19-01-2007, 06:34
Witajcie :)
Mam pytanko do Skarbnika i Gregora czy konstrukcję więźby dachowej w swoich skarzatach podpieraliście jakimiś słupami? Wogóle chodzi mi o to czy dawaliście jakieś dodatkowe mocowania dladachu lub zwiększaliście przekroje elementów?
Czy byłaby mozliwość zobaczenia w realu Twojego domku Skarbniku? Jesteśmy z Wrocławia i bardzo chętnie odwiedzilibyśmy Twojego Skrzatka i Ciebie :D Pozdrowienia dla wszystkich

Witam nowych sympatyków Skrzata, widzę że powieksza sie to nasze skromne grono. U mnie jeżeli chodzi o dach to nie zwiększałem przekrojów elementów. Dałem jedynie metalowe wzmocnienia na połączeniach. W jednym miejscu mam ładny słupek w pokoju. Ale to też wynika z powiększenia poddasza związanego z podniesieniem ścianki kolankowej. Jeżeli jesteście z Wrocławia to na moją budowe macie dokładnie 50km :) w kierunku na Opole. Zapraszam serdecznie i z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat budowy Skrzata. Dzisiaj kończę układanie dachówki, jak dobrze pójdzie to może w przyszłym tygodniu będę miał już okna i drzwi. Mam nadzieję że te silne nocne wiatry nie wyrządziły większych szkód na budowie.;)
Pozdrawiam wszystkich budowniczych

Skarbnik
19-01-2007, 16:57
Witam rosnące grono SKRZTOLUBÓW !

Na prośbę Kasi zamieszczam foto okna na klatce schodowej:
http://foto.m.onet.pl/_m/03401f6d3c7fe82dab163ec556502ef7,5,19,0.jpg

więcej fotek mojego SKRZATA możecie zobaczyć pod adresem:
http://foto.onet.pl/b1i7,dpsb0jwp2ucs,u.html?V=1
Oczywiście wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć mojego SKRZATA zapraszam do Głogowa - to raptem 100 km od Wrocławia.
Sam chętnie również obejrzałbym wasze budowy.

W takim stanie mój domek przetrwał wichurę
http://foto.m.onet.pl/_m/cd37f3498535ac6d1e88a6312e381431,5,19,0.jpg

Pozdrawiam
Skarbnik

kontakt: [email protected]

kasia w
19-01-2007, 19:37
Witam rosnące grono SKRZTOLUBÓW !

Na prośbę Kasi zamieszczam foto okna na klatce schodowej:
http://foto.m.onet.pl/_m/03401f6d3c7fe82dab163ec556502ef7,5,19,0.jpg

więcej fotek mojego SKRZATA możecie zobaczyć pod adresem:
http://foto.onet.pl/b1i7,dpsb0jwp2ucs,u.html?V=1
Oczywiście wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć mojego SKRZATA zapraszam do Głogowa - to raptem 100 km od Wrocławia.
Sam chętnie również obejrzałbym wasze budowy.

W takim stanie mój domek przetrwał wichurę
http://foto.m.onet.pl/_m/cd37f3498535ac6d1e88a6312e381431,5,19,0.jpg

Pozdrawiam
Skarbnik

kontakt: [email protected]

Witaj Skarbnik!
Chcę powiedzieć, że śliczny jest ten domek. :D
Bardzo podoba mi się ten pomysł z oknem na klatce schodowej :D
Widziałam na zdjęciach dwójkę dzieciaczków, więc domek chyba będzie czteroosobowy, jeżeli się mylę to proszę popraw mnie.
Jak widzisz te pokoje na poddaszu? Wiem, że nie podnosiłeś ścianki kolankowej. Czy nie są one zbyt ciasne?
Po ile okien dachowych planujesz w pokojach na poddaszu? Jak będziesz miał zdjęcia poddasza to proszę wklej je tutaj :roll:
Czy do tego garażu to wjedzie jakiś samochód, zakładając, że będą tam jakieś regały i półki?
Czy kominek będziecie mieli w tym miejscu, w którym przewiduje projekt?
Jedyna rzecz jaka mi za bardzo w tym wszystkim nie pasuje to to wąskie okienko w dużym salonie :( Nie myśleliście o tym, żeby dać tam większe okno?

Pozdrawiam kasia

Skarbnik
22-01-2007, 08:57
Hej Kasia !
Tak ! Nasz SKRZAT będzie zamieszkiwany przez 4 osoby.
Co do pokoików na poddaszu to muszę powiedzieć, że moje dzieciaczki do tej pory dzielić muszą jeden pokój 12 m. Po zamieszkaniu w SKRZACIE każde z nich otrzyma własny pokoik 13 m. liczone po podłodze. Z tego punktu widzenia to pełny luksus. Ja z żoną zamieszkuję w pokoju stołowym (mamy mieszkanie dwupokojowe) więc perspektywa własnej sypialni (nawet małej) to dla nas szczyt marzeń. Co do garażu - hm.....może mały.........Mercedes pewnie nie zmieści się - to jednak nie mój problem. Jeżdżę Fiatem Siena (mieści się z zapasem) i po zbudowaniu domku na nic większego przez wiele, wiele lat nie będzie mnie stać - gdybym jednak w tym zakresie się mylił to cóż - tylko takich problemów sobie życzę. :wink:
Co do wąskiego okna w salonie - hm.....są tam trzy okna, w tym jedno wielkie tarasowe więc światła jest pod dostatkiem. Urok tego okna ? Nam się podoba.

Pozdrawiam
Skarbnik

kasia w
22-01-2007, 13:02
Hej Kasia !
Tak ! Nasz SKRZAT będzie zamieszkiwany przez 4 osoby.

U nas na razie 3, w planach 4 :lol:


Co do pokoików na poddaszu to muszę powiedzieć, że moje dzieciaczki do tej pory dzielić muszą jeden pokój 12 m. Po zamieszkaniu w SKRZACIE każde z nich otrzyma własny pokoik 13 mliczone po podłodze.Z tego punktu widzenia to pełny luksus.

Zgadzam się w 100% :D :D :D


Ja z żoną zamieszkuję w pokoju stołowym (mamy mieszkanie dwupokojowe) więc perspektywa własnej sypialni (nawet małej) to dla nas szczyt marzeń.

jakbym siebie słyszała (no tylko zamiast słowa żona - mąż :wink: :wink: :wink: )


Co do garażu - hm.....może mały.........Mercedes pewnie nie zmieści się - to jednak nie mój problem. Jeżdżę Fiatem Siena (mieści się z zapasem) i po zbudowaniu domku na nic większego przez wiele, wiele lat nie będzie mnie stać - gdybym jednak w tym zakresie się mylił to cóż - tylko takich problemów sobie życzę. :wink:

U nas garaż będzie domkiem dla rowerów, wózka, kosiareczki mojego męża itd. :) Nasze autka będą sobie stały na zewnątrz :)


Co do wąskiego okna w salonie - hm.....są tam trzy okna, w tym jedno wielkie tarasowe więc światła jest pod dostatkiem. Urok tego okna ? Nam się podoba.

Pozdrawiam
Skarbnik

Najważniejsze żeby wam się podobało :D

Pozdrawiam całą czwórkę
Kasia

kasia w
22-01-2007, 21:45
Cześć!
Co sądzicie o mojej wersji SKRZATA, bo mi bardzo się podoba :wink:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/6/2/21846524_d.jpg

Pozdrawiam kasia

crusty
23-01-2007, 02:21
witaj kasiu. Co do twojego pomyslu to bardzo popieram takie rozwiazanie bo tak prawde mowiac ta czesc tarasu jest praktycznie nie potrzebna zakladajac ze i tak bedziesz miala oddzielne miejsce na grilla stolik i krzeselka ogrodowe taki pokoik sie bardzo przydaje garderoba rowniez przeciez wszyscy wiedza ze kobiety lubia miec duzo ciuszkow ale czy wejscie do niej pod schodam nie bedzie zbyt niskie. a tak wogle to zachecam do sciagniecia programu arcon w ktorym mozna zaprojektowac swoj domek pomalowac sciany wewnatrzi nazewnatrz oraz umeblowac go. pozniej mozna urzyc opcji wirtualnej i zwyczajnie zwiedzic swoje wlosci. bardzo przydatny program dla ludzi ktorzy wlasnie zamierzaja budwoac swoj wymarzony domek z czerwona dachowka i bialym plotkiem pozdrawiam serdecznie

Gregor74
23-01-2007, 06:20
Cześć!
Co sądzicie o mojej wersji SKRZATA, bo mi bardzo się podoba :wink:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/6/2/21846524_d.jpg

Pozdrawiam kasia

Witaj Kasiu

Nio ciekawe rozwiązanie, zastanawiam się tylko na tym wejściem do tego pokoju malutkiego, bo z tego co widać to będzie chyba pod schodami, a więc czy będzie swobodny dostęp

Pozdrawiam wszystkich

Skarbnik
23-01-2007, 07:13
Cześć SKRZATOLUBY !
Przyznam, że oryginalna bryła SKRZATA bardzo przypadła mi do gustu. Czy po takich zmianach nadal domek robi takie miłe wrażenie ? Masz Kasiu może wizualizację zewnętrzną wprowadzonych zmian ?

Pozdrawiam
Skarbnik

kasia w
23-01-2007, 12:36
witaj kasiu. Co do twojego pomyslu to bardzo popieram takie rozwiazanie bo tak prawde mowiac ta czesc tarasu jest praktycznie nie potrzebna zakladajac ze i tak bedziesz miala oddzielne miejsce na grilla stolik i krzeselka ogrodowe taki pokoik sie bardzo przydaje garderoba rowniez przeciez wszyscy wiedza ze kobiety lubia miec duzo ciuszkow ale czy wejscie do niej pod schodam nie bedzie zbyt niskie. a tak wogle to zachecam do sciagniecia programu arcon w ktorym mozna zaprojektowac swoj domek pomalowac sciany wewnatrzi nazewnatrz oraz umeblowac go. pozniej mozna urzyc opcji wirtualnej i zwyczajnie zwiedzic swoje wlosci. bardzo przydatny program dla ludzi ktorzy wlasnie zamierzaja budwoac swoj wymarzony domek z czerwona dachowka i bialym plotkiem pozdrawiam serdecznie

Cześć crusty!
Jeśli chodzi o moją wizję to dostałam odpowiedź z pracowni, że nie ma problemu z wprowadzeniem tych zmian. Jedynym niezbyt trafnym pomysłem jest właśnie ta garderoba dostępna od schodów :(
Ale to nie jest dla nas żaden problem :D
To miejsce może być dostępne z pokoju :D
Dzięki za info o programie. Spróbuję :roll:



Witaj Kasiu

Nio ciekawe rozwiązanie, zastanawiam się tylko na tym wejściem do tego pokoju malutkiego, bo z tego co widać to będzie chyba pod schodami, a więc czy będzie swobodny dostęp

Pozdrawiam wszystkich

Wejście do tego małego pokoju na dole nie będzie utrudnione :D
Trzeba tylko o tym wszystkim pamiętać i dobrze zaprojektować schody :D
Fajnie będzie...


Cześć SKRZATOLUBY !
Przyznam, że oryginalna bryła SKRZATA bardzo przypadła mi do gustu. Czy po takich zmianach nadal domek robi takie miłe wrażenie ? Masz Kasiu może wizualizację zewnętrzną wprowadzonych zmian ?

Pozdrawiam
Skarbnik

Cześć Skarbnik!
Według mnie po takich zmianach domek robi jeszcze milsze wrażenie :wink: :D
Niestety nie mam żadnej wizualizacji, ale jak będę miała chwilkę to spróbuję coś stworzyć w tym programie, który poleca crusty :D

Pozdrawiam wszystkich Kasia

Skarbnik
23-01-2007, 18:39
Witam !
Chyba popełniłem gafę :oops: , za którą najmocniej przepraszam. Nie odpowiedziałem Misi i Krzyśkowi - niniejszym to naprawiam :D .


Witajcie
Mam pytanko do Skarbnika i Gregora czy konstrukcję więźby dachowej w swoich skarzatach podpieraliście jakimiś słupami? Wogóle chodzi mi o to czy dawaliście jakieś dodatkowe mocowania dladachu lub zwiększaliście przekroje elementów?
Czy byłaby mozliwość zobaczenia w realu Twojego domku Skarbniku? Jesteśmy z Wrocławia i bardzo chętnie odwiedzilibyśmy Twojego Skrzatka i Ciebie Pozdrowienia dla wszystkich

Więźby dachowej nie podpierałem żadnym dodatkowym słupem ani też nie zwiększałem przekroju belek. Podobnie jak Gregor74 wzmocniłem połączenia metalowymi złączami ciesielskimi.
SERDECZNIE ZAPRASZAM WAS DO GŁOGOWA. Chętnie pokażę swoją budowę i podzielę się doświadczeniami.

Pozdrawiam
Skarbnik

kontakt: [email protected]

MARLENE
24-01-2007, 19:45
Witamy!

Czy macie może wizualizacje wnętrz SKRZATA C 115? Chodzi nam głównie o pokoje na poddaszu, zastanawiamy się na ile są funkcjonalne z czterospadowym dachem. A może ktoś już wykończył swój domek?
Z zazdrością (niewinną) wczytujemy się w kolejne etapy powstawania waszych domków i z niecierpliwością czekamy kiedy przyjdzie nasza kolej

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na odpowiedzi... :D

Skarbnik
26-01-2007, 13:45
Witaj Marlene !

Ja niestety nie mam jeszcze dokończonych ścianek działowych na poddaszu. Są jednak już do wysokości 2m i stwierdzam, że pokoiki są całkiem niezłe. Ale dla mnie punktem odniesienia jest mieszkanie dwupokojowe w bloku. Najniższy punkt ściany ma 1,30m co jest chyba dobrym wynikiem.
Jak tylko zrobię zdjęcia to je tu zamieszczę.

Pozdrawiam
Skarbnik

MARLENE
26-01-2007, 21:42
Witamy Skarbnik!

Dziękujemy za info. Będziemy czekać na obiecane fotki..Może w tym czasie i nasze formalności co do działki posuną się do przodu..Podobno w połowie lutego dopiero mozemy spodziewać się wieści z urzędu w sprawie podziału działek a potem już 'tylko' wyznaczenie w terenie, spotkanie u notariusza i działeczka nasza! Ciągną się te formalności okropnie!
Nie wiem wprawdzie skąd weźmiemy pieniążki na tą działkę (nie mówiąc o budowie...), ale nie tracę ducha i wierzę, że się uda...jakoś...

Chetnie odwiedzilibyśmy Ciebie Skarbnik i Twoją rodzinę ale to chyba za daleko z opolskiego...
Pozdrawiamy! :D

Gregor74
29-01-2007, 06:20
Witam wszystkich

Muszę sie pochwalić bo w piątek w końcu wstawiłem okna i drzwi od pomieszczenia gospodarczego do mojego Skrzata i od razu zrobiło się przytulniej i cieplej w środku. Na drzwi wejciowe muszę poczekać jeszcze dwa tygodnie więc na razie są budowlane. Ktoś mi może podpowie jak umieszczać zdjatka na forum.

Pozdrawiam

Skarbnik
29-01-2007, 08:08
Witaj Gregor74 !

Chętnie obejrzymy fotki twojego SKRZATA. Jak wstawiać zdjęcia ? http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615 - tu znajdziesz rozwiązanie. Zajrzyj również do postów z września 2006.

Powodzenia
Skarbnik

kasia w
29-01-2007, 13:35
Cześć Grzegorz!
Najprościej będzie jak założysz sobie album w necie np. http://www.fotosik.pl/, a na forum udostępnisz tylko linka do zdjęć.
Jakbyś miał problem to służę pomocą.

Pozdrawiam kasia

Gregor74
29-01-2007, 15:38
Kasia i Skarbnik - wielkie dzięki za poradę. Mam nadzieję że mi się uda z tymi zdjęciami ;)

Pozdrawiam

Gregor74
30-01-2007, 07:08
Witam

No i chyba udało mi się wkleić kilka fotek Skrzata co prawda są sprzed 15 dni i jeszcze nie widać na nich gotowego dachu i wstawionych okienek, ale na dobry początek mogą być :).Te aktualne postaram sie dodać w najbliższym czasie. A oto link do albumu:

http://gregor74.fotosik.pl/albumy/122943.html

Pozdrawiam wszystkich

Skarbnik
30-01-2007, 10:12
:wink: piękny domek - BRAWO GREGOR !

Mogę go poniżej zamieścić ?

http://images14.fotosik.pl/78/476c23093718cfddmed.jpg

Widzę, że nie robiłeś przedścianek na poddaszu. W sypialniach zdecydowałeś się zamontować po jednym oknie - czy będą wystarczająco doświetlone ?

To kiedy się wprowadzasz ? :D

Pozdrrawiam i życzę dalszych sukcesów
Skarbnik

Gregor74
30-01-2007, 10:50
:wink: piękny domek - BRAWO GREGOR !

Mogę go poniżej zamieścić ?

http://images14.fotosik.pl/78/476c23093718cfddmed.jpg

Widzę, że nie robiłeś przedścianek na poddaszu. W sypialniach zdecydowałeś się zamontować po jednym oknie - czy będą wystarczająco doświetlone ?

To kiedy się wprowadzasz ? :D

Pozdrrawiam i życzę dalszych sukcesów
Skarbnik

Dzięki Skarbnik
Rzeczywiście w 2 sypialniach od strony południowo zachodniej mam po jednym oknie w trzeciej od stony północno wschodniej mam dwa okna. Jak wykończę poddasze to zobaczę czy będzie dostateczna ilość światła, zawsze można dołożyć po jednym oknie;)
No, a zanim przeprowadzka to jeszcze czeka mnie cała masa roboty :), a jak tam u Ciebie? kiedy planujesz zamieszkać w swoim Skrzacie?

Pozdrawiam

Skarbnik
30-01-2007, 11:21
........kiedy zamierzam zamieszkać ? Hm........JESZCZE W TYM ROKU ! :D
Gregor możesz powiedzieć co to za dachówka na Twoim dachu ? Wygląda bardzo ładnie.
Ja zakładam Koramic E-32 (holenderka płaska von Muller), czerwona angoba - myślę, że będzie bardzo podobnie wygladać jak twój dach.

Gregor74
30-01-2007, 13:42
........kiedy zamierzam zamieszkać ? Hm........JESZCZE W TYM ROKU ! :D
Gregor możesz powiedzieć co to za dachówka na Twoim dachu ? Wygląda bardzo ładnie.
Ja zakładam Koramic E-32 (holenderka płaska von Muller), czerwona angoba - myślę, że będzie bardzo podobnie wygladać jak twój dach.

Ja założyłem Nelskamp nibra f10 kolor czerwono brązowy

Gregor74
31-01-2007, 06:43
........kiedy zamierzam zamieszkać ? Hm........JESZCZE W TYM ROKU ! :D
Gregor możesz powiedzieć co to za dachówka na Twoim dachu ? Wygląda bardzo ładnie.
Ja zakładam Koramic E-32 (holenderka płaska von Muller), czerwona angoba - myślę, że będzie bardzo podobnie wygladać jak twój dach.

Ja założyłem Nelskamp nibra f10 kolor czerwono brązowyhttp://images11.fotosik.pl/36/59b39da58d2aa664med.jpg

Gregor74
31-01-2007, 06:53
A oto obiecanych kilka fotek Skrzata jak widać jeszcze bez okien i drzwi( nie zrobiłem jeszcze nowych fotek ;)
http://images14.fotosik.pl/84/6b455a0c8aa72210med.jpg
http://images12.fotosik.pl/29/ed4eccd29810ef73med.jpg
http://images12.fotosik.pl/29/100f2d5ad15cc4c7med.jpg
http://images12.fotosik.pl/29/4f2eba7c2f9652efmed.jpg
http://images12.fotosik.pl/29/35d7e46834de345amed.jpg
[/img]

kasia w
31-01-2007, 22:02
Co tu dużo mówić - śliczny ten domek :D

Gregor74
05-02-2007, 12:21
Co tu dużo mówić - śliczny ten domek :D

Dzięki Kasiu

A poniżej obiecane zdjecia Skrzata z okienkami. A co tam u pozostałych Skrzatów na budowach słychać?
http://images11.fotosik.pl/41/a784c2096269e8a7med.jpg
http://images12.fotosik.pl/35/123d386240b4f310med.jpg
http://images13.fotosik.pl/34/9127cc63228be77fmed.jpg
http://images14.fotosik.pl/105/1cdd0c44b781b27bmed.jpg
http://images12.fotosik.pl/35/55137110fae03922med.jpg
http://images14.fotosik.pl/105/566c9f9faee1ed3dmed.jpg

Pozdrawiam wszystkich

kasia w
05-02-2007, 12:57
Cześć Grzegorz!
Muszę przyznać, że z oknami domek wygląda uroczo.
Już nie mogę się doczekać Takich zdjęć z mojej działki :wink:
Możesz mi podać jakie szerokie jest Twoje okno balkonowe?

Pozdrawiam kasia

Gregor74
05-02-2007, 15:23
Cześć Grzegorz!
Muszę przyznać, że z oknami domek wygląda uroczo.
Już nie mogę się doczekać Takich zdjęć z mojej działki :wink:
Możesz mi podać jakie szerokie jest Twoje okno balkonowe?

Pozdrawiam kasia

Witaj Kasiu

Poczekaj jeszcze troszkę i będziesz na swojej budowie stała przed problemem jakie okna wybrać, jakie drzwi, itd :) a wybór jest ogromny, a tylko jeden domek ;( co do okna balkonowego to jest pomniejszone o jeden segment czyli chyba dokładnie o 1/3

Pozdrawiam

Gregor74
07-02-2007, 12:15
Witam

Mam pytanie do budowniczych Skrzata, czy ktoś z was zastosował w swoim domku piec na ekogroszek?

Pozdrawiam

Grzegorz

Skarbnik
08-02-2007, 18:05
Witam !

Obawiam się, że domek jest za mały na ekogroszek - gdzie miałby być składowany ? Ja sam zamierzam zainstalować piec gazowy, kondensacyjny.

Pozdrawiam
Skarbnik

Gregor74
09-02-2007, 06:11
Witam !

Obawiam się, że domek jest za mały na ekogroszek - gdzie miałby być składowany ? Ja sam zamierzam zainstalować piec gazowy, kondensacyjny.

Pozdrawiam
Skarbnik

Witam

Piec do pomieszczenia gospodarczego wejdzie, a ekogroszek będę przechowywał w garażu obok domu, co prawda bedzie to kłopotliwe by za każdym zasypem krążyć pomiędzy domem i garażem, no ale zasyp jest co kilka dni więc chyba dam radę ;). A co do pieca gazowego to też sie zastanawiałem w trakcie budowy, ale zdecydowałem się na piec na ekogroszek, teraz żęby zastosować piec gazowy musiałbym do kominów dawać wkłady np. z nierdzewki

Pozdrawiam

Skarbnik
09-02-2007, 07:25
Gregor74 napisał:


Piec do pomieszczenia gospodarczego wejdzie, a ekogroszek będę przechowywał w garażu obok domu, co prawda bedzie to kłopotliwe by za każdym zasypem krążyć pomiędzy domem i garażem, no ale zasyp jest co kilka dni więc chyba dam radę . A co do pieca gazowego to też sie zastanawiałem w trakcie budowy, ale zdecydowałem się na piec na ekogroszek, teraz żęby zastosować piec gazowy musiałbym do kominów dawać wkłady np. z nierdzewki


Nie musisz nic do kominów dodawać o ile wstawisz piec gazowy z zamkniętą komorą spalania. Takim piecem jest np. piec kondensacyjny. W tym przypadku nie jest wogole wymagany komin - wystarczy wyprowadzenie spalin przez ścianę.

Pozdrawiam
Skarbnik

Gregor74
09-02-2007, 10:56
Nie musisz nic do kominów dodawać o ile wstawisz piec gazowy z zamkniętą komorą spalania. Takim piecem jest np. piec kondensacyjny. W tym przypadku nie jest wogole wymagany komin - wystarczy wyprowadzenie spalin przez ścianę.

Pozdrawiam
Skarbnik[/quote]

A mam pytanie jak wygląda to patrząc ekonomicznie, czy robiłeś symulację jakie będą koszty zużycia gazu i ile taki piec kosztuje. Z góry dziękuję za wszelkie info.

Skarbnik
09-02-2007, 13:54
Ja zdecydowałem się na jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny z zasobnikiem 120 litrów Vitodens 200 marki Viessmann - koszt około 9000 zł. Oszczędności w zużyciu gazu około 30 % w stosunku do tradycyjnych kotłów.

jaskul
12-02-2007, 12:55
patrząc na strone "naszego" projektu - zakładka koszty wydaje mi się że coś zdrożało jego wykonanie :) :evil:

kasia w
12-02-2007, 13:59
patrząc na strone "naszego" projektu - zakładka koszty wydaje mi się że coś zdrożało jego wykonanie :) :evil:

Cześć jaskul!
Zdrożał nasz Skrzacik, ale przynajmniej teraz te liczby są bardziej realne.
Według mnie wcześniejsze kosztorysy były lekko zaniżone.
Pozdrawiam kasia

Gregor74
12-02-2007, 14:08
patrząc na strone "naszego" projektu - zakładka koszty wydaje mi się że coś zdrożało jego wykonanie :) :evil:

wystarczy spojrzeć jak zdrożały materiały w hurtowniach:) o robociznie nawet nie wspomnę która drożeje wg uznania wykonawców :)

Skarbnik
21-02-2007, 08:49
Hej Kasia !

Czytałem Twój komentarz w Muratorze :wink: brawo! brawo! Ujęłaś tam sedno Skrzata.

Pozdrawiam
Skarbnik

kasia w
21-02-2007, 12:45
Hej Kasia !

Czytałem Twój komentarz w Muratorze :wink: brawo! brawo! Ujęłaś tam sedno Skrzata.

Pozdrawiam
Skarbnik

:oops: Dzięki :)
Normalnie cały czas czuję, że to najlepszy dom dla nas.
Już nie mogę doczekać się kiedy w końcu zaczniemy go budować a nie tylko o nim pisać :wink: :D

Pozdrawiam Kasia

kasia w
21-02-2007, 12:48
Skarbnik a jak wygląda u ciebie sprawa ogrzewania?
Zdecydowaliście się na kaloryfery czy ogrzewanie podłogowe?

Magda, Maciej i Marysia
21-02-2007, 15:24
Witamy i pozdrawiamy wszystkich
Wczoraj ściągnęliśmy humus. Gdyby nie fakt, że kilka działek dalej sąsiad ma wodę w wykopach, pewnie ruszylibyśmy z fundamentami. Mamy wysoki poziom wód gruntowych, co teraz jest przekleństwem, ale później może mieć dobre strony. Chcemy wykopać studnię, żeby gratis mieć wodę do podlewania ogródka.
Na razie czekamy i zbieramy materiały.

Wszystkim życzymy trafnych decyzji budowlanych!!!

Skarbnik
22-02-2007, 06:05
Cześć Magda, Maciej i Marysia !

Trzymam za Was kciuki :)

Pozdrawiam
Skarbnik

Skarbnik
22-02-2007, 06:12
Witaj Kasiu !

Ogrzewanie będzie mieszane. W łazienkach oraz w kuchni podłogówka, w pozostałych pomieszczeniach tradycyjnie grzejniki. Wczoraj majster skończył instalacje wod-kan i grzewczą (alupeks). Piec chcemy założyć kondensacyjny - najprawdopodobniej będzie to Vieessman Vitodens 200.

Pozdrawiam
Skarbnik

kasia w
22-02-2007, 11:33
Witaj Kasiu !

Ogrzewanie będzie mieszane. W łazienkach oraz w kuchni podłogówka, w pozostałych pomieszczeniach tradycyjnie grzejniki. Wczoraj majster skończył instalacje wod-kan i grzewczą (alupeks). Piec chcemy założyć kondensacyjny - najprawdopodobniej będzie to Vieessman Vitodens 200.

Pozdrawiam
Skarbnik

Cześć Skarbnik!
Dzięki za info. Fajny pomysł - my jeszcze nie zdecydowaliśmy.
Fajnie by było jakbyś jakieś nowe fotki tu wrzucił.
Zdjęć nigdy nie za dużo :D
A szczególnie takiego ślicznego domku jakim jest Skrzacik.... :wink:
Jak znajdziesz chwilkę to będzie super
Pozdrawiam kasia

Skarbnik
23-02-2007, 06:17
Hej !
Fotki chetnie wrzyucę ale dopiero jak bedę miał co pokazać. Teraz mam bardzo trudną sytuację na budowie. Wyrzuciłem dotychczasowego wykonawcę i mam niedokończony dach :( i niedokończone scianki wewnętrzne :evil: . Najgorsze w tym wszystkim to to, że miałem umówione terminy z elektrykiem i instalatorem wod-kan. Teraz nie mam dachu a już założona jest instalacja elektryczna i wod-kan. To dalej wymusza wylanie podłóg. Jestem wściekły :x . Dach dokończy inny dekarz ale dopiero za dwa tygodnie i wówczas zrobię nowe fotki.

Do zobaczenia
Skarbnik

Gregor74
23-02-2007, 08:57
Witam

Magda Maciej Marysia - życzymy szybkich postępów na budowie i jeszcze szybszego zamieszkania, ale póki co to szybkich wykopów i niech się mury pną do góry i niech ściany trzymają pion :) :D

Kasia W - nawet się niespostrzeżesz kiedy wybudujesz swojego Skrzata, jak już się zacznie to prace lecą błyskawicznie

Skarbnik - wszystko będzie OK, ale podziwiam Ciebie że przeskoczyłeś etap dachu oraz ścianek wewnetrznych i zrobiłeś elektrykę i wod-kan.

Dobrze, że zima w tym roku łaskawa dla wszystkich budowniczych a i wiosna nadciąga

kasia w
23-02-2007, 12:00
Hej !
Fotki chetnie wrzyucę ale dopiero jak bedę miał co pokazać. Teraz mam bardzo trudną sytuację na budowie. Wyrzuciłem dotychczasowego wykonawcę i mam niedokończony dach :( i niedokończone scianki wewnętrzne :evil: . Najgorsze w tym wszystkim to to, że miałem umówione terminy z elektrykiem i instalatorem wod-kan. Teraz nie mam dachu a już założona jest instalacja elektryczna i wod-kan. To dalej wymusza wylanie podłóg. Jestem wściekły :x . Dach dokończy inny dekarz ale dopiero za dwa tygodnie i wówczas zrobię nowe fotki.

Do zobaczenia
Skarbnik

Kurdę to faktycznie nie za fajnie :(
Ale trzymam kciuki, że wszystko będzie dobrze i robota szybko wróci na właściwy tor :D
Pozdrawiam kasia

lenka15
28-02-2007, 11:52
Hej! A nam się wasz dom nie podoba - stanowczo za mały. Jak budować dom - to taki jak z marzeń! A skrzat to nie nasza bajka. Szukamy dalej i pozdrawiamy

kasia w
28-02-2007, 12:06
Hej! A nam się wasz dom nie podoba - stanowczo za mały.

Dla nas wystarczający :D


Jak budować dom - to taki jak z marzeń!

Ten dom jest dla nas marzeniem :lol:
Czy każdy musi marzyć o wielkim pałacu??? :o :o :o


A skrzat to nie nasza bajka.

Wasza nie - nasza tak :wink:


Szukamy dalej

Szukajcie...życzę powodzenia :D


i pozdrawiamy

Również pozdrawiam kasia :D

rea
28-02-2007, 12:17
Witaj Kasiu!
Czyżbym uraziła Twoją ambicję? Przepraszam - jeśli tak. Wyraziłam tylko SWÓJ poglaą i ciesze się jeśli Skrzacik Wam wystarcza. A na marginesie nie marzę o pałacu, to takie banalne:), a pomiędzy malutkim skrzacikiem a wielkim pałacem znajdzie się chyba jeszcze jakiś dom, nieprawdaż?
Pozdrawiam
Lenka

kasia w
28-02-2007, 12:29
Witaj Kasiu!
Czyżbym uraziła Twoją ambicję? Przepraszam - jeśli tak. Wyraziłam tylko SWÓJ poglaą i ciesze się jeśli Skrzacik Wam wystarcza. A na marginesie nie marzę o pałacu, to takie banalne:), a pomiędzy malutkim skrzacikiem a wielkim pałacem znajdzie się chyba jeszcze jakiś dom, nieprawdaż?
Pozdrawiam
Lenka

Lenka nie wiem dlaczego myślisz, że uraziłaś moją ambicję.
Wyraziłaś swoje zdanie, które szanuje, a ja to skomentowałam. PROSTE.
Jak już kiedyś gdzieś pisałam, każdy buduje dom dostosowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych.
My wybraliśmy Skrzata i uważam, że to jest dom stworzony dla nas.
Mam nadzieję, że za 5 lat dalej będę tak myśleć :D :wink:

Życzę powodzenia w poszukiwaniach odpowiedniego dla was domku. :)
Pozdrawiam Cię - kasia

lenka15
28-02-2007, 12:32
Kasiu! Mądra i fajna z z Ciebie dziewczyzna! Życzę Ci powodzenia z budową, na jakiem jesteś etapie?
Serdeczne pozdrawiam!
Lenka

kasia w
28-02-2007, 12:45
W projekcie konstruktor wprowadza zmiany.
Czekam na plan zagospodarowania działki od architekta.
W tym miesiącu muszę pozałatwiać wszystkie uzgodnienia.
Mam nadzieję, że pozwolenie dostanę w maju.
Ekipa od płyty fundamentowej może zacząć w połowie maja.

No i zapraszam cię do mojego dziennika jeszcze nie budowy ale marzeń o własnym domu....
Już coraz bliżej, bliżej.... :wink:

Pozdrawiam kasia

Gregor74
01-03-2007, 12:05
W projekcie konstruktor wprowadza zmiany.
Czekam na plan zagospodarowania działki od architekta.
W tym miesiącu muszę pozałatwiać wszystkie uzgodnienia.
Mam nadzieję, że pozwolenie dostanę w maju.
Ekipa od płyty fundamentowej może zacząć w połowie maja.

No i zapraszam cię do mojego dziennika jeszcze nie budowy ale marzeń o własnym domu....
Już coraz bliżej, bliżej.... :wink:

Pozdrawiam kasia

Witaj Kasiu
Strasznie długo te formalności u was załatwiają, u mnie poszło błyskawicznie, ale ile musiałem sie nabiegać i naprosić :wink: , a i tak z tego rozpędu prace wykopaliskowe :D rozpoczełem przed otrzymaniem pozwoleń.

Pozdrawiam i życzę duuuużoooo cierpliwości w urzędach

kasia w
01-03-2007, 12:44
W projekcie konstruktor wprowadza zmiany.
Czekam na plan zagospodarowania działki od architekta.
W tym miesiącu muszę pozałatwiać wszystkie uzgodnienia.
Mam nadzieję, że pozwolenie dostanę w maju.
Ekipa od płyty fundamentowej może zacząć w połowie maja.

No i zapraszam cię do mojego dziennika jeszcze nie budowy ale marzeń o własnym domu....
Już coraz bliżej, bliżej.... :wink:

Pozdrawiam kasia

Witaj Kasiu
Strasznie długo te formalności u was załatwiają, u mnie poszło błyskawicznie, ale ile musiałem sie nabiegać i naprosić :wink: , a i tak z tego rozpędu prace wykopaliskowe :D rozpoczełem przed otrzymaniem pozwoleń.

Pozdrawiam i życzę duuuużoooo cierpliwości w urzędach

Cześć Grzegorz!
Te formalności wszystkie tak się ociągają przede wszystkim z winy naszej wcześniejszej sprawy z drogą. Gdyby nie to to już dawno pozwolenie by było.
Ale teraz to już może być tylko dobrze :D
A co tam u was?
Jakieś postępy na budowie?

Pozdrawiam kasia

Gregor74
02-03-2007, 06:38
[quote="Gregor74"][quote=kasia w]

Cześć Grzegorz!
Te formalności wszystkie tak się ociągają przede wszystkim z winy naszej wcześniejszej sprawy z drogą. Gdyby nie to to już dawno pozwolenie by było.
Ale teraz to już może być tylko dobrze :D
A co tam u was?
Jakieś postępy na budowie?

Pozdrawiam kasia

Witaj

A na mojej budowie hmm lekki zastój, tzn prace nie idą tak jakbym tego chciał troszeczkę za wolno ;), no ale elektryka i instalacja alarmową położona, teraz tynkarze walczą w środku, instalator ma dla mnie czas dopiero pod koniec marca. Wynika z tego że na pół miesiąca będę musiał wymyśleć sobie jakieś zajęcie przy Skrzacie. Na zewnątrz ogólnie błotko, wysoki poziom wód gruntowych nie pozwala na zrobienie tarasu, lub też chociaż porządkowania terenu wokół domku. No ale najważniejsze że jest coraz cieplej i dzień dłuższy i można więcej czasu spędzać na budowie :D :D

Pozdrawiam wszystkich

saper32
03-03-2007, 19:42
Witam Serdecznie Wszystkich .Razem z zona planujemy budowe SKRZATA :D :D :D bardzo nam sie podoba i mamy ogromną Prośbe do GRZEGORA mieszkamy w Brzegu i , jeśli jest taka możliwość zobaczyć z bliska to cudo
Pzdrawiamy FORUM

Gregor74
05-03-2007, 07:21
Witam Serdecznie Wszystkich .Razem z zona planujemy budowe SKRZATA :D :D :D bardzo nam sie podoba i mamy ogromną Prośbe do GRZEGORA mieszkamy w Brzegu i , jeśli jest taka możliwość zobaczyć z bliska to cudo
Pzdrawiamy FORUM

Witam

Serdecznie zapraszam na moją budowę, podaj adres email to wyślę wam moje namiary.

Pozdrawiam

saper32
05-03-2007, 17:26
Bzrdzo Dziekuję za zaproszenie [email protected]
Pozdrawiam Jacek.

jaskul
05-03-2007, 18:06
szkoda że mam tak daleko bo też bym sie wprosił :) Pytałem sie na targach budowlanych ale nikt nie prowadzi bazy danych - sprzedanych projektów aby dowiedzieć sie gdzie buduje sie interesujący domek. Jakby ktoś budował Skrzata w okolicy Łodzi to prosze o kontakt :)

Gregor74
06-03-2007, 07:05
szkoda że mam tak daleko bo też bym sie wprosił :) Pytałem sie na targach budowlanych ale nikt nie prowadzi bazy danych - sprzedanych projektów aby dowiedzieć sie gdzie buduje sie interesujący domek. Jakby ktoś budował Skrzata w okolicy Łodzi to prosze o kontakt :)

Witaj

Ja też kiedyś próbowałem dotrzeć do osób które w moim regionie budowały Skrzata, ale nikt nie chciał mi zdradzić listy osób które zakupiły projekt, bo po fakturach sprzedaży łatwo można by dotrzeć do tych osób, no ale ochrona danych :D .

Pozdrawiam

asiul
11-03-2007, 22:27
witam

my rok temu byliśmy na etapie kupowania działki. W związku z koniecznoścą kredytowania inwestycji szukaliśmy kredytu odrazu na zakup działki i budowę domu.
Sytuacja zmieniła się momentalnie gdyż z uwagi na pracę zmieniliśmy miejsce zamieszkania. Przez to nasze plany budowlane zostały wstrzymane.

Do celów kredytowych kupiliśmy już projekt i był to SKRZAT.
Wg. nas wystarczający (porównując do mieszkania w bloku 46 m i 2 pokoje to luksus) a dodatkowo niski koszt budowy.

Teraz wrazamy do tematu i okazuje się że nam się odmieniło:(
Chcielibyśmy ok. 20 metrów więcej niż ma skrzat i 1 pokój. Czytaliśmy Wasze pomysły na przeróbki.
Czy może komuś z Was udało się powiększyć SKRZATA?
PRoszę przekonajcie nas do tego domku. Ma ktoś fotki gotowego i wykończonego?

W przeciwnym razie będziemy musieli sprzedać projekt (o ile to się uda i szukać innego).

pozdrawiamy

jaskul
30-03-2007, 14:16
czesc wszystkim czas biegnie i powoli kończą sie przemyślenia i zostaje działanie. Mapka zrobiona media sie uzgadniają trzeba wybrac projekt.
Jestem ograniczony działką 18,5m. I zostały mi na tapecie dwa domki.
Skrzat - pierwszy, który nas zauroczył oraz Tola http://www.archeton.pl/?ProjektID=654
Pomóżcie który wybrać.
Podobna wielkosć w obrysie - użytkowa w Toli większa przez dach.
Kosztorysy dziwne Skrzat 180 tyś Tola 280 tyś wogóle tego nie rozumiem.

kasia w
30-03-2007, 19:05
czesc wszystkim czas biegnie i powoli kończą sie przemyślenia i zostaje działanie. Mapka zrobiona media sie uzgadniają trzeba wybrac projekt.
Jestem ograniczony działką 18,5m. I zostały mi na tapecie dwa domki.
Skrzat - pierwszy, który nas zauroczył oraz Tola http://www.archeton.pl/?ProjektID=654
Pomóżcie który wybrać.
Podobna wielkosć w obrysie - użytkowa w Toli większa przez dach.
Kosztorysy dziwne Skrzat 180 tyś Tola 280 tyś wogóle tego nie rozumiem.

Witaj jaskul :D
Układ pomieszczeń w tych domkach jest niemalże identyczny :lol:
Zajrzyj do mojego dziennika na 2 stronie wkleiłam rzuty po przeróbkach.
Zobacz powierzchnię pokoi na górze. One wcale nie są takie małe :roll:
Według mnie Tola jest również bardzo ładnym domkiem :lol:
No to masz dylemat.....
Pozdrawiam kasia

jaskul
30-03-2007, 19:20
rzeczywiście te domki są do siebie podobne :) różni je dach
na czym polegała ta twoja przeróbka - zrobiłaś taką półokrągłą lukarnę - nie wiem jak to sie nazywa - to dało ci tyle metrów?
Pokoik na dole super - ale znikła kotłownia - gdzie ja sobie popalę :lol: chyba ze zrobi sie tylko WC i z reszty łazienki z wejściem od garażu.
No mam problem i czas do czerwca - chcę w tym roku zrobić fundamenty w przyszłym kredyt i budowa.
A co sądzisz o tych kosztorysach skrzat 180 tyś tola 280 tyś któremu wierzyć na dom za 280 tyś się nie porwę - nie dostane takiego kredytu. Czyżby te kosztorysy były wyssane z palca - bo te domki to prawie takie same :)

kasia w
30-03-2007, 21:02
Ścianki w pokojach na poddaszu będą miały 94 cm. W oryginalnym projekcie były chyba wyższe i stąd ten zwiekszony metraż.
Zdjęcie domku z taką półokrągłą lukraną to tylko przykład kolorystki dachu i elewacji.
Dach zostaje normalny - taki jak w oryginale.
My będziemy grzać gazem, więc typowa kotłownia nie jest nam potrzebna.
A z tymi kosztami zawsze trzeba brać jakiś margines poślizgu.
Ja będę szczęśliwa jak 300 starczy na wszystko (łącznie ze sznurkami na pranie w ogrodzie :wink: )

Kilka miesięcy temu wszystkie materiały budowlane były tańsze, więc najlepiej zrobić kosztorys w firmie budowlanej by mieć realny pogląd na koszty budowy.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru kasia

Magda, Maciej i Marysia
17-04-2007, 20:04
i tak oto w dniu dzisiejszym tj 17.04.2007r. rozpoczęliśmy budowę naszego Skrzacika :lol: z samego rana geodeta wytyczył budynek ( humus mieliśmy ściągnięty już dawno ), wykopano fundamenty, w międzyczasie wpadł archeolog ponieważ jesteśmy w strefie wykopaliskowej ( był u nas może 3-4 minutki i skasował 300zł :o to jest dopiero opłacalna praca :roll: ). Nastepnie złożono w wykopie zbrojenie - i na dzisiaj wystarczy ( UFF !!! - jak budowa ma dalej tak wygądać, to ja tego nie wytrzymam :lol: ) Jutro zalewamy fundamenty i czekamy kilka ładnych dni ( chwila spokoju :D ) a dalej to " niech się mury ..."
Całe szczęście, że praktycznie wszystkie materiały ( po rynny ) mamy juz kupione. Teraz wszystko w rękach aury :-? która do tej pory była raczej przeciwko nam.
pozdrawiamy wszystkich budowniczych c115 i obiecujemy informować o postępach w budowie. :)
ps. budujemy "oryginalnego" Skrzata - przynajmiej w chwili obecnej nic nie chcemy w nim zmieniać.

kasia w
23-04-2007, 13:01
Magda, Maciej i Marysia - gratuluję rozpoczęcia budowy :D
Informujcie o postępach na budowie i koniecznie wklejajcie fotki :lol:

A co tam u bardziej zaawansowanych inwestorów?
Coś Skarbnik i Gregor74 rzadko tu zaglądają :(
Odezwijcie się i pochwalcie się waszymi postępami na budowie :lol:
Pozdrawiam kasia

BungoI
26-04-2007, 16:04
Dołączam do grupy skrzatowców.

Naszła mnie ogrooomna ochota żeby zobaczyć wnętrze Skrzata alive jeszcze zanim rozpocznę swoją budowę.

Najbardziej intrygują mnie schody i ich otoczenie. Coś tam chcę pokombinować ale brakuje mi chyba wyobraźni. Hmm... gdyby ktoś wiedział o jakimś Skrzacie w małopolsce lub w ościennnych....

Gregor74
30-04-2007, 07:58
Magda, Maciej i Marysia - gratuluję rozpoczęcia budowy :D
Informujcie o postępach na budowie i koniecznie wklejajcie fotki :lol:

A co tam u bardziej zaawansowanych inwestorów?
Coś Skarbnik i Gregor74 rzadko tu zaglądają :(
Odezwijcie się i pochwalcie się waszymi postępami na budowie :lol:
Pozdrawiam kasia

Witam nowych jak i starszych sympatyków i budowniczych Skrzata :wink:
Rzeczywiście Kasiu rzadko tutaj zaglądam, bo pogoda taka piękna a na budowie tyle prac :o Wykończeniówka jest strasznie pracochłonna. Teraz zamiast latać z aparatem i robić zdjecia to biegam z narzędziami :D. A co tam słychać na budowach u innych Skrzatolubów :D

BungoI
03-05-2007, 16:55
Asiul,
Wystarczy zrezygnować z garażu w bryle i masz dodatkowy pokój. W moim Skrzacie też tak będzie. Znaleźliśmy piękny projekt garażu z wiatą i będzie super :)

ewa,rafał i mały kuba...
17-05-2007, 08:51
Witam wszystkich serdecznie,

od niedawna zaczęliśmy przygodę z budową skrzata w Kiekrzu pod Poznaniem.
projekt od początku wydawał się nam ok i tak zostało.przeszliśmy kolejne etapy...aż do zakupu materiałów no i dupa:) nigdzie nic nie ma a jak jest to astronomiczne ceny, a o ofertę trzeba usilnie prosić:)
z pozytywów to jutro zdzieramy humus a we wtorek geodeta wytycza chatkę
trochę problemów stanowi wyliczanie ilości materiałów ( brak zestawienia w projekcie )...

pozdrawiamy wszystkich serdecznie

BungoI
17-05-2007, 10:09
Dobrze, poddaję się - w Małopolsce widać nie ma szans. W tej sytuacji:

Czy gdziekolwiek w Polsce jest wybudowany Skrzat (może być w trakcie budowy) a jego właściciel nie miałby nic przeciwko odwiedzinom :)

Skarbnik
17-05-2007, 12:49
Witam Skrzatolubów !

Oczywiście, że Skrzat jest już gdzieś w Polsce wybudowany !
Takim miejscem jest m.in. Głogów (woj. dolnośląskie), do którego mam przyjemność zaprosić.
Na dzień dzisiejszy wykańczamy poddasze - regipsy, ściany wewnątrz już otynkowane i położona gładź, wszystkie instalacje są gotowe. Ściany zewnętrzne są już ocieplone.
Kto chce obejrzeć to zapraszam !

mój e-mail: [email protected] lub [email protected]

Skarbnik

Skarbnik
17-05-2007, 13:02
.............jeszcze jedno ..........

zapraszam do obejrzenia moich fotek:
http://foto.onet.pl/b1i7,dpsb0jwp2ucs,7u8jd,u.html

jedno z nich zamieszczam:
http://foto3.m.onet.pl/_m/df5e55a7b17fa83c2b97fd683c710ce7,5,19,0.jpg

wprawdzie nie jest już aktualne ale zawsze coś.

Pozdrawiam
Skarbnik

BungoI
17-05-2007, 13:30
Bardzo się cieszę z zaproszenia i chętnie skorzystam - uprzedzam lojalnie :) Teraz pozostaje tylko kwestia - kiedy....

Zdjęcia obejrzałam chociaż nie powinnam bo wtedy zaczynam się denerwować, że u mnie jeszcze nic...

Skarbnik
17-05-2007, 13:50
zatem czekam

Gregor74
24-05-2007, 09:45
Dobrze, poddaję się - w Małopolsce widać nie ma szans. W tej sytuacji:

Czy gdziekolwiek w Polsce jest wybudowany Skrzat (może być w trakcie budowy) a jego właściciel nie miałby nic przeciwko odwiedzinom :)

Witam

Po drodze do Głogowa do Skarbnika zapraszam do mojego Skrzata w Brzegu woj. Opolskie :) gg: 4503931

Pozdrawiam

Grzegorz

BungoI
26-05-2007, 20:39
Grzegorz,
Czekaliśmy na Twoje zaproszenie ze względu na belki drewniane. Super będziemy mieć 2 domki do obejrzenia - tyle szczęścia na raz :) Nie wiem jak to zniesiemy :)
Przy okazji, z jakiego drewna masz beleczki i czy ze świeżego drewna czy sezonowango (wysuszonego). Chcielibyśmy zamówić i nie wiemy jakie.

Mogłabym prosić o nr tel. będzie łatwiej umówić szczegóły dotyczące odwiedzin.

Pozdrawiam
Krystyna (Bungo)

Gregor74
31-05-2007, 12:57
Grzegorz,
Czekaliśmy na Twoje zaproszenie ze względu na belki drewniane. Super będziemy mieć 2 domki do obejrzenia - tyle szczęścia na raz :) Nie wiem jak to zniesiemy :)
Przy okazji, z jakiego drewna masz beleczki i czy ze świeżego drewna czy sezonowango (wysuszonego). Chcielibyśmy zamówić i nie wiemy jakie.

Mogłabym prosić o nr tel. będzie łatwiej umówić szczegóły dotyczące odwiedzin.

Pozdrawiam
Krystyna (Bungo)

Witam

Serdecznie zapraszam nr tel 604 853 588

Pozdrawiam

Gregor74
11-06-2007, 08:37
Witam

Coś widzę że ucichło na naszym forum, chyba wszyscy ciężko pracują przy swoich skrzatach. Dołączam kilka fotek z budowy. Pozdrawiam wszystkich
http://images12.fotosik.pl/75/05aab45be90b45d0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images11.fotosik.pl/73/6f2bf0235cb6222d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images21.fotosik.pl/365/c3b3e3aee0d61df0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images22.fotosik.pl/147/69e0fbf5096ae0dc.jpg (www.fotosik.pl)
http://images21.fotosik.pl/365/cc35395ce277cbcc.jpg (www.fotosik.pl)

BungoI
11-06-2007, 12:29
Wow, teraz dopiero będzie co oglądać :)

Skarbnik
12-06-2007, 11:41
Gratuluję Gregor ! Piękny SKRZACIK !

Gregor74
14-06-2007, 05:33
Gratuluję Gregor ! Piękny SKRZACIK !

Dzięki Skarbnik. A jak tam u Ciebie postępy na budowie? Kiedy planujesz zamieszkać w swoim Skrzacie?

Skarbnik
18-06-2007, 06:23
U mnie również wykończeniówka, pozostało założyć piec i grzejniki, malowanie, panele i mogę się wprowadzać ! :D Kafelki na ścianach układają się "szybciuchem", drzwi powstawiane, armatura przygotowana do montażu. W tym tygodniu ma być całkowicie skończona góra i będziemy okładać schody drewnem.

Pozdrawiam
Skarbnik

celtorek
18-06-2007, 07:13
jedno z nich zamieszczam:
http://foto3.m.onet.pl/_m/df5e55a7b17fa83c2b97fd683c710ce7,5,19,0.jpg


Witaj
Bardzo dobry efekt uzyskałeś montując podprzybitkę.
My budujemy c117, pan cieśla był "fachowcem" - obciął krokwie zbyt krótko.
W oczekiwaniu na nowego cieślę podpatrzyliśmy jak ładnie wizualnie "obniżyłeś" dach. Z takiego efektu rzeczywiście możesz być bardzo zadowolony.
Proszę napisz jak najwięcej jak robili podprzybitkę, może fotka? Z czego jest zrobiona? Poniżej rynny jest deska czy blacha? Ile ma cm?

Pozdrawiam Iwona

Skarbnik
18-06-2007, 09:25
Witaj Iwona !

Podbitkę robili fachowcy z Zakopanego, oczywiście w całości jest drewniana - mogę dać Ci namiary. Jeśli chodzi o deskę doczołową, do której przymocowana jest rynna to ma ona szerokość 22 cm, są to dwie deski o szerokości 11 cm w połączeniu sfazowane.
Zrobię fotki podbitki i zamieszczę je tu.

Pozdrawiam
Skarbnik

celtorek
19-06-2007, 07:04
Witaj Iwona !

Podbitkę robili fachowcy z Zakopanego, oczywiście w całości jest drewniana - mogę dać Ci namiary. Jeśli chodzi o deskę doczołową, do której przymocowana jest rynna to ma ona szerokość 22 cm, są to dwie deski o szerokości 11 cm w połączeniu sfazowane.
Zrobię fotki podbitki i zamieszczę je tu.

Pozdrawiam
Skarbnik

cześć

Czekam na fotki. Namiar też proszę na forum lub [email protected]
Dziękuję serdecznie za odp.
pozdrawiam Iwona

Skarbnik
19-06-2007, 13:31
Witajcie !
Mam info na maila, że ktoś wysyła mi prywatne wiadomości. Z niewiadomych mi przyczyn nie mogę odbierać tych informacji. Proszę o kontakt na adres: [email protected] lub [email protected]

Pozdrawiam
Skarbnik

Gregor74
24-08-2007, 11:17
Witam wszystkich budowniczych i nie tylko

Coś ucichło na tym naszym forum, nikt nie pyta ani nie dzieli się informacjami na temat swoich skrzatów. pochwalcie sie jak wam idzie budowanie :wink:

Pozdrawiam serdecznie

BungoI
24-08-2007, 11:44
Fundamenty są gotowe ale nie możemy zrobić podbetonki. Wszystko przez ulewy i piasek.

Tak więc na chwilę obecną mamy 2 tygodnie obsuwy i wywrotkę z piaskiem umówioną dopiero na poniedziałek.

Apropo pytań: Jak planujecie zrobić wasze tarasy? Na gruncie ?

Gregor74
24-08-2007, 13:17
Fundamenty są gotowe ale nie możemy zrobić podbetonki. Wszystko przez ulewy i piasek.

Tak więc na chwilę obecną mamy 2 tygodnie obsuwy i wywrotkę z piaskiem umówioną dopiero na poniedziałek.

Apropo pytań: Jak planujecie zrobić wasze tarasy? Na gruncie ?


ja wykopałem fundament pod murek oporowy a w środku zagęściłem piasek i wylałem chudziaka, a potem odizolowałem to styropianem i folią na całęj powierzchni oraz położyłęm siatkę zbrojącą i wylałem posadzkę

rafalb7
29-08-2007, 17:59
Witam Was !!!

Zastanawiam się nad "Skrzacikiem" ... powiedzcie mi w jakiej kwocie zamierzacie się zmieścić jeśli chodzi o stan surowy zamknięty ?


Pozdr

BungoI
30-08-2007, 08:48
Z instalacjami - 180.000
bez instalacji - 120.000

Magda, Maciej i Marysia
30-08-2007, 14:27
Witam
Dawno się nie odzywaliśmy, ale budowa pochłania nas w 99,9%.
Mamy skończony dach, a w środku ścianki działowe i zaczynamy tynki.
Za jakieś 2 tygodnie pewnie zamkniemy. Jak znajdziemy trochę czasu, to wkleimy zdjęcia.
Mamy jeden cel, WPROWADZIĆ SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ.
Pozdrawiamy wszystkich.

BungoI
31-10-2007, 13:21
Magda, Maciej i Marysia

Jak tam? Udało się? Wklejcie coś...

witomark
12-12-2007, 00:05
Witam, też się przymierzam do budowy skrzata, czekam na warunki zabudowy. Był to pierwszy projekt , który spodobał mi się i pasował do mojej działki i koncepcji, szukałem później czegoś lepszgo, ale nie udało mi się znaleźć.
Tematy związane z tym projektem śledzę bardzo uważnie, szkoda tylko że nie ma ich za dużo.
Trochę dziwię się ludziom, którzy budują domy na wyrost, samego mnie byłoby stać pewnie na większy dom, ale co ja w nim bym robił, kto by go sprzątał, ogrzewał itp.
Ludzie w Polsce mają chyba jakiś kompleks.
Mam nadzieję że nie będzie przeszkód na wybudowanie skrzata na mojej działce i powiększę grono jego sympatyków.

kasia w
12-12-2007, 21:47
Witajcie Skrzatowcy :D :D :D

Zakończyliśmy budowę naszego trochę przerobionego Skrzata.
Mamy stan surowy zamknięty....
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/5/3/9/29873382_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/3/3/7/29873384_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/1/0/4/29873385_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/9/3/9/29873387_d.jpg

Ile razy przeglądam projekty to zawsze sobie myślę, że zbudowaliśmy naprawdę fajny, przytulny domek, spokojnie wystarczający dla naszej rodzinki... Wcale nie jest mały.....
Ze względu na przygody z budowlańcami dopiero na wiosnę ruszamy dalej.....
Ale i tak jest dobrze :) :) :)
Pozdrawiam serdecznie kasia

gietebe
09-01-2008, 21:40
Witam :D
Czy ktoś wybudował lub jest w trakcie budowy domu C115 Skrzat? Ja mam narazie zalane fundamenty do poziomu ziemi, reszta na wiosne.

BungoI
11-01-2008, 03:09
A nie widać powyżej ? :)

Magda, Maciej i Marysia
20-01-2008, 11:55
Witamy wszystkich
Nareszcie zabieramy się za wykończeniówki. Oczywiście nie wszystko będzie jeszcze tak, jak by się chciało (tarasy bez płytek pewnie przez najbliższe kilka lat), ale zamieszkamy w marcu lub w kwietniu.
Pozdrawiamy

Gregor74
31-01-2008, 08:27
Masz rację Kasia W - Skrzacik ma coś w sobie i naprawde jest bardzo przytulny i miejsca jest w nim sporo i nie jest taki mały na jakiego wygląda. ja w swoim mieszkam od września i jedyne co mi brakuje to piwnicy.

Pozdrawiam wszystkich "skrzatolubów"

Uczun
05-03-2008, 08:07
Witam wszsytkich zainterowanych i budujących "Skrzacika".
Niedlugo założymy z żoną dziennik budowy, na razie zajmujemy się załatwianiem wszsytkich dokumentów i poszukiwaniem ekipy na budowę. Mamy już prawie wszystko żeby złożyc wniosek o pozwolenie na budowę, ekipa mniej wiecej wybrana.
Widzę że dużo osób wybudowało już piękne domki. Czy ktoś buduję Skrzata w woj. Pomorskim ? Chcielibyśmy obejrzeć Skrzata w trakcie budowy lub ukończonego na żywo przed rozpoczęciem budowy. Proszę o kontakt na forum lub maila [email protected]
Dziękujemy i pozdrawiamy.

witomark
23-05-2008, 09:59
Widzę że dużo osób wybudowało już piękne domki. Czy ktoś buduję Skrzata w woj. Pomorskim ? Chcielibyśmy obejrzeć Skrzata w trakcie budowy lub ukończonego na żywo przed rozpoczęciem budowy. Proszę o kontakt na forum lub maila [email protected]
Dziękujemy i pozdrawiamy.

No ja buduję ok 60 km od Gdańska, na razie mam piwnicę skończoną i zaczynają stawiać ściany parteru niebawem. Do końca czerwca z dachem mają się wyrobić, więc już niedługo.

kropecka
17-07-2008, 14:35
Szkoda że temat umarł i szkoda że tak mało osób buduje skrzacika. Gregor, Skarbnik, bywaci jeszcze na forum? :roll:

BungoI
17-07-2008, 20:34
Nie umarł tylko każdy skrzatowiec prowadzi swój dziennik, przez co rzadziej zaglądają do tego tematu :)

Swoją drogą można byłoby tu umieścić np. listę wszystkich budujących skrzata (z uwzględnieniem regionu) dla kolejnych osób szukających domku do obejrzenia.

kropecka
18-07-2008, 09:14
jestem za, mój Maciek od razu wyobrqaził sobie zrobienie mapki Polski z zaznaczonymi miejscami skrzatowiczów ;)

Gregor74
23-07-2008, 12:07
jestem za, mój Maciek od razu wyobrqaził sobie zrobienie mapki Polski z zaznaczonymi miejscami skrzatowiczów ;)

Świetny pomysł, ciekawe ile już tych skrzacików jest wybudowanych i jakie zmiany doskonalące wprowadzili budujący, byłoby to na pewno pomocne dla przyszłych budujących.
Pozdrawiam wszystkich skrzatolubów ;)

kropecka
23-07-2008, 12:18
o gregor :) jeśli miałbyś czas wstawić foki wnętrza twojego skrzata byłabym bardzo wdzięczna :)

witomark
24-07-2008, 07:46
Witam
Buduję Skrzata z piwnicą, salon przeróbka jak Skarbnik tylko bez słupa na środku podciągu, łazienka na dole przeniesiona do kotłowni, kotłownia w piwnicy, z garażu zrobiony pokój, schody na górę z stopniem spoczynkowym z doświetloną klatką schodową, ścianka kolankowa podniesiona o 1 pustak.

Prowadzę kalkulację kosztów budowy Skrzata wraz z czasem pracy budowlańców (czyli ile naprawdę może kosztować wybudowanie tego domku oraz ile czasu to zajmuje) i do stanu surowego zamkniętego może się pewnie komuś przydać. Za jakieś 2tyg będę miał już stan surowy zamknięty i będę mógł to chętnym podesłać na maila.

kropecka
24-07-2008, 08:10
ja jestem chętna :lol:

[email protected]

wprawdzie ze zmian to zamieniliśmy tylko garaż na pokój i podnieśliśmy ściankę o jeden pustak ale przybliżone koszty się przydadzą :)

aneta84
02-10-2008, 21:16
Witam wszystkich skrzatolubów !:D

Wstawiam zdjęcia swojego Skrzacika:lol: w stanie jaki jest na dzień dzisiejszy !

:D

Oto moje cudeńko :-)

http://images48.fotosik.pl/16/89e550281891f027med.jpg
http://images31.fotosik.pl/373/79704a74873a92f3med.jpg
http://images34.fotosik.pl/373/a9d54ffa9b34b42bmed.jpg

Pozdrawiam Was cieplutko! :wink:

witomark
02-10-2008, 22:41
Fajny skrzacik, ale jednak czegoś mu brakuje, już wiem elementów drewna - słupy drewniane bardzo zdobią ten domek.

mcz
03-10-2008, 19:52
Super, że pojawił się nowy skrzacik! Dzięki za zdjęcia!
Dużo jest zrobione? Widać, że ocieplenie zakładane... a jak w środku postępy? Wprowadzacie się wkrótce?

Pozdrawiam!

aneta84
07-10-2008, 13:52
Super, że pojawił się nowy skrzacik! Dzięki za zdjęcia!
Dużo jest zrobione? Widać, że ocieplenie zakładane... a jak w środku postępy? Wprowadzacie się wkrótce?

Pozdrawiam!

Ocieplenie faktycznie powoli się robi :-) W środku mamy już zrobioną elektrykę, hydraulikę i tynki :-) Grzejniki już grzeją :D Niedługo będzie robiona wylewka na podłogach a potem zostaną prace wykończeniowe takie jak glazura , panele itd :D Jeszcze trzeba będzie poczekać zanim się wprowadzimy niestety :-(

pozdrawiam!

madmegs
13-10-2008, 13:53
Hejka Kropecka i Kasia w :D
No co Wy dziewczyny nic nie mówicie, że tu taka fajna strona jest?! :P
Buziaki

Hej aneta84 :D
Zajefajniutki Skrzacik! :D Gratuluję!!! :lol: :lol: :lol: Też bym już takiego chciała mieć... 8) No ale nie ma nic lekko, swoje trzeba odcierpieć :wink:
Pozdrówki

Hej Witomark, Skarbnik, Gregor74 :D
Ludzie, to Wy pionierami "skrzatowania" jesteście! :o :lol: Szacuneczek! :lol:
No ale dalibyście jakie linki do dziennika budowy. Popatrzył by sobie człowiek... Znaczy się kobieta... :wink:
Pozdro

witomark
14-10-2008, 09:30
Hejka Kropecka i Kasia w :D
No co Wy dziewczyny nic nie mówicie, że tu taka fajna strona jest?! :P
Buziaki

Hej aneta84 :D
Zajefajniutki Skrzacik! :D Gratuluję!!! :lol: :lol: :lol: Też bym już takiego chciała mieć... 8) No ale nie ma nic lekko, swoje trzeba odcierpieć :wink:
Pozdrówki

Hej Witomark, Skarbnik, Gregor74 :D
Ludzie, to Wy pionierami "skrzatowania" jesteście! :o :lol: Szacuneczek! :lol:
No ale dalibyście jakie linki do dziennika budowy. Popatrzył by sobie człowiek... Znaczy się kobieta... :wink:
Pozdro

Gregor74 i Skarbnik rzeczywiście są pionierami, ja zaczynałem wiosną tego roku, obecnie mam już stan surowy zamknięty, instalacje, wylewki, tynki, są już kafelki, robi się poddasze i ocieplenie, a wprowadzić się mam zamiar początek grudnia. Dziennika niestety nie prowadziłem z braku czasu, zdjęcia może wkleje w ten wątek jak będę miał chwilkę.

mcz
21-10-2008, 20:00
Hej, mam pytanie z ostatniej chwilii, ile wyszło wam cegły klinkierowej na kominy (i czy było coś zmieniane w projekcie kominów)?

Na palecie jest od 250 do 424 szt. w zależności od marki i modelu. Nie wiem ile zamówić.

Dzięki!

Gregor74
27-10-2008, 22:29
Hejka Kropecka i Kasia w :D
No co Wy dziewczyny nic nie mówicie, że tu taka fajna strona jest?! :P
Buziaki

Hej aneta84 :D
Zajefajniutki Skrzacik! :D Gratuluję!!! :lol: :lol: :lol: Też bym już takiego chciała mieć... 8) No ale nie ma nic lekko, swoje trzeba odcierpieć :wink:
Pozdrówki

Hej Witomark, Skarbnik, Gregor74 :D
Ludzie, to Wy pionierami "skrzatowania" jesteście! :o :lol: Szacuneczek! :lol:
No ale dalibyście jakie linki do dziennika budowy. Popatrzył by sobie człowiek... Znaczy się kobieta... :wink:
Pozdro

Gregor74 i Skarbnik rzeczywiście są pionierami, ja zaczynałem wiosną tego roku, obecnie mam już stan surowy zamknięty, instalacje, wylewki, tynki, są już kafelki, robi się poddasze i ocieplenie, a wprowadzić się mam zamiar początek grudnia. Dziennika niestety nie prowadziłem z braku czasu, zdjęcia może wkleje w ten wątek jak będę miał chwilkę.


Witam Skrzatolubów :) Dawno nie zaglądałem bo rozkoszowałem się mieszkaniem w moim skrzaciku ;) Jak już wspomniałem jest domek na 5 kę i bardzo funkcjonalny. Wszystkich odwiedzających pozytywnie zaskakuje wielkością wnętrza i funkcjionalnym rozmieszczeniam pomieszczeń. Poniżej zamieszczam kilka aktualnych fotek mojego skrzacika.
Pozdrawiam wszystkich Skrzatolubów i życzę im by te ich domki w oczach im rosły i by niosły im radość z mieszkania w nich
http://images33.fotosik.pl/394/9cd063f86019eeacmed.jpg
http://images41.fotosik.pl/24/1d678c7488e1016bmed.jpg
http://images35.fotosik.pl/24/09745f9628188702med.jpg

mcz
16-11-2008, 19:15
Przyszedł czas aby się własnym pochwalić ;) Wersja lustrzana.

http://img369.imageshack.us/img369/2986/img2904wh9.jpg
Ścianka kolankowa podniesiona o 25cm (conajmniej :o)
Okap dachu lekko wydłużony. Jednko okno dachowe doszło, a jedno się przesunęło na front.
Kilka innych drobnych zmian.

witomark
08-12-2008, 12:49
Zgodnie z obietnicą zamieszczam fotki pierwszego Skrzata z piwnicą w tym wątku, a może nawet na tym forum. Na razie jest mały nieporządek na budowie, ale wklejam, bo nie wiem kiedy znowu będę miał czas.


http://img300.imageshack.us/img300/7149/1004097mj4.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=1004097mj4.jpg)
http://img300.imageshack.us/img300/1004097mj4.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img300/1004097mj4.jpg/1/)


http://img168.imageshack.us/img168/1252/1004098uq4.jpg (http://img168.imageshack.us/my.php?image=1004098uq4.jpg)
http://img168.imageshack.us/img168/1004098uq4.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img168/1004098uq4.jpg/1/)

Zejście do piwnicy

http://img399.imageshack.us/img399/1271/1004099fe8.jpg (http://img399.imageshack.us/my.php?image=1004099fe8.jpg)
http://img399.imageshack.us/img399/1004099fe8.jpg/1/w601.png (http://g.imageshack.us/img399/1004099fe8.jpg/1/)

Wejście z piwnicy do domu

http://img360.imageshack.us/img360/7467/1004101qs9.jpg (http://img360.imageshack.us/my.php?image=1004101qs9.jpg)
http://img360.imageshack.us/img360/1004101qs9.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img360/1004101qs9.jpg/1/)

Kotłownia

http://img91.imageshack.us/img91/1678/1004102cd3.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=1004102cd3.jpg)
http://img91.imageshack.us/img91/1004102cd3.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img91/1004102cd3.jpg/1/)

http://img517.imageshack.us/img517/5107/1004104rr3.jpg (http://img517.imageshack.us/my.php?image=1004104rr3.jpg)
http://img517.imageshack.us/img517/1004104rr3.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img517/1004104rr3.jpg/1/)

http://img508.imageshack.us/img508/2713/1004105vh3.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=1004105vh3.jpg)
http://img508.imageshack.us/img508/1004105vh3.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img508/1004105vh3.jpg/1/)

http://img229.imageshack.us/img229/6567/1004106td4.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=1004106td4.jpg)
http://img229.imageshack.us/img229/1004106td4.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img229/1004106td4.jpg/1/)

http://img229.imageshack.us/img229/3636/1004110jb2.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=1004110jb2.jpg)
http://img229.imageshack.us/img229/1004110jb2.jpg/1/w601.png (http://g.imageshack.us/img229/1004110jb2.jpg/1/)

Gregor74
12-12-2008, 07:10
Śliczny ten Twój Skrzacik Witomark, interesująco wygląda wnętrze po wprowadzonych przez Ciebie zmianach, no i ta piwnica teraz już wiem że i u mnie przydałaby się :).

Pozdrawiam świątecznie wszystkich Skrzatolubów

kamlotek
20-01-2009, 11:37
Witam :D :D :D . Ogromnie się ucieszyłam, trafiając przypadkiem na te forum!!. My również zaczynamy budowę Skrzata w kwietniu. I w związku z tym mam pytanie do osób budujących dom w normalnych wymiarach. Ile potrzeba m3 więzby?. Bo ja mam różne ilości w wycenach :o . I można sie :evil: . Proszę szacowne grono :wink: o podpowiedz. Pozdrawiam

kasia w
20-01-2009, 11:58
Kamlotku może ja ci pomogę :)
U nas było tak:
drewna na więźbę było około 7m3 - w projekcie mam dokładne wyliczenie ile krokwi głównych, narożnych, jętek, płatwi , itd...

dodatkowo:
łaty 5cm x 5cm - 600mb
kontrłaty 2,5cm x 5cm - 300mb
deska okapowa 20cm x 3cm - 54mb

murłaty:
12m - 2 szt
7m - 1szt
3,5m - 1szt
5m - 1szt
9m - 1szt

słupy klejone, heblowane 25cm x 25cm - h=3,7 - 3szt
belka1 - 25cm x 25cm - 7mb
belka2 - 25cm x 25cm - 5,5mb

no i tyle :lol:
pozdrawiam, kasia

Gregor74
20-01-2009, 17:16
witam kolejnego skrzatoluba ;)
Dokładnie w projekcie było wszystko rozpisane i sumaryczna ilość wyszła w okolicach 7m3, oczywiście w tartaku dodali jeszcze naddatki technologiczne na długościach za które nie policzyli.

Pozdrawiam

witomark
29-01-2009, 18:15
Wprowadziliśmy się prawie 2 tygodnie temu na razie tylko na parter, poddasze jest wycekolowane i wyszlifowane.
salon - te 2 fotele niepasujące do image-u są tu tylko tymczasowo, dopóki tapicer nie obije tych właściwych od kompletu wypoczynkowego. Komplet ten kupiliśmy ponad 10 lat temu i ciągle nam się podoba, więc postanowiliśmy odnowić go i przystosować kolorystycznie do nowego miejsca, gdyż poprzedni jego kolor, to niebieski.

http://img149.imageshack.us/img149/3476/1004455vp8.jpg (http://imageshack.us)
http://img149.imageshack.us/img149/1004455vp8.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img149/1004455vp8.jpg/1/)

Telewizor i szafka też w przyszłości stąd znikną, bo jak nawet widać gniazdka mam przygotowane pod wiszący LCD.

http://img142.imageshack.us/img142/449/1004456dp3.jpg (http://imageshack.us)
http://img142.imageshack.us/img142/1004456dp3.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img142/1004456dp3.jpg/1/)

salon

http://img220.imageshack.us/img220/7376/1004457bf9.jpg (http://imageshack.us)
http://img220.imageshack.us/img220/1004457bf9.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img220/1004457bf9.jpg/1/)

kuchnia

http://img510.imageshack.us/img510/6821/1004460jv4.jpg (http://imageshack.us)
http://img510.imageshack.us/img510/1004460jv4.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img510/1004460jv4.jpg/1/)

kuchnia

http://img183.imageshack.us/img183/2558/1004476qy5.jpg (http://imageshack.us)
http://img183.imageshack.us/img183/1004476qy5.jpg/1/w481.png (http://g.imageshack.us/img183/1004476qy5.jpg/1/)

mały pokoik - trochę zagracony, ale jak będzie zrobiona góra, to będzie to pokój gościnny/bawialnia i będzie tu trochę więcej miejsca.

http://img398.imageshack.us/img398/8858/1004477wb1.jpg (http://imageshack.us)
http://img398.imageshack.us/img398/1004477wb1.jpg/1/w481.png (http://g.imageshack.us/img398/1004477wb1.jpg/1/)

mały pokoik

http://img523.imageshack.us/img523/4260/1004478xw9.jpg (http://imageshack.us)
http://img523.imageshack.us/img523/1004478xw9.jpg/1/w481.png (http://g.imageshack.us/img523/1004478xw9.jpg/1/)

wiatrołap

http://img91.imageshack.us/img91/2616/1004462br6.jpg (http://imageshack.us)
http://img91.imageshack.us/img91/1004462br6.jpg/1/w481.png (http://g.imageshack.us/img91/1004462br6.jpg/1/)

łazienka - najtrudniej robi się zdjęcia małych pomieszczeń i za dużo tu nie widać.

http://img300.imageshack.us/img300/7838/1004463hy0.jpg (http://imageshack.us)
http://img300.imageshack.us/img300/1004463hy0.jpg/1/w481.png (http://g.imageshack.us/img300/1004463hy0.jpg/1/)

łazienka - miała być w trochę innym stylu, ale brakować kasy zaczęło i tak jakoś zrobiła się tradycyjna, ale nawet pasuje wszystko. W łazience na górze zaszalejemy - może :-).

http://img91.imageshack.us/img91/726/1004464yu9.jpg (http://imageshack.us)
http://img91.imageshack.us/img91/1004464yu9.jpg/1/w481.png (http://g.imageshack.us/img91/1004464yu9.jpg/1/)

piwnica - poprzednio nie dodałem zdjęć najważniejszego pomieszczenia w piwnicy, gdyż było zagracone całym naszym dobytkiem z poprzedniego mieszkania i praktycznie nie dało się tu wejść. Nie mogliśmy uwierzyć, że tyle rzeczy zmieściło się w takim małym mieszkanku.
Będzie tu bilard, druga kuchnia przeniesiona z poprzedniego mieszkanka i ogólnie centrum rozrywki.

http://img90.imageshack.us/img90/3379/1004472gp9.jpg (http://imageshack.us)
http://img90.imageshack.us/img90/1004472gp9.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img90/1004472gp9.jpg/1/)

piwnica

http://img522.imageshack.us/img522/3751/1004473ah2.jpg (http://imageshack.us)
http://img522.imageshack.us/img522/1004473ah2.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img522/1004473ah2.jpg/1/)

piwnica

http://img91.imageshack.us/img91/8863/1004475fw0.jpg (http://imageshack.us)
http://img91.imageshack.us/img91/1004475fw0.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img91/1004475fw0.jpg/1/)