PDA

Zobacz pełną wersję : KOCIOŁ BROETJE



ewa007
12-03-2006, 16:16
Mam bardzo wazne pytanko :czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat kotłów gazowych tej firmy poniewaz znalazłam dość tani tj z zasobnikiem 120 l za 3800 zł.Na ich stronie jest niewiele informacji,a moze ktos z was uzytkuje taki kocioł?PROSZĘ O POMOC!!![/b]

ewa007
15-03-2006, 21:29
czy nie ma osoby która coś może powiedzieć na temat tej kotłów tej firmy??? :cry:

Janu
16-03-2006, 05:56
Pewnie Cię to nie usatysfakcjonuje ale...
Mam dwa kotły tej firmy w pracy (po 115 kW). Troche duże, jak na potrzeby domu jednorodzinnego. Nie jest to marka popularna w naszym kraju. W okolicy Wrocławia znam tylko dwie firmy serwisujące.
Przez pięć lat użytkowania jedyną istotną awarią było uszkodzenie sterownika (cóż, elektronika też się psuje czasem), który kosztował - bagatela - 2500 zł. Mam nadzieję że przy mniejszych mocach sterowniki są tańsze. Przegląd kotła (palnik, ustawienia spalania itp.) konieczne są dwa razy w roku.
Janu

MartekP
16-03-2006, 07:51
Ja mam kocioł Brotje - z tym, ze olejowy. Zatem palnik jest inny, ale reszta urządzenia taka sama jak w gazowych. Nawet monterzy mówili, że jeśli tylko mi się zachce, to wymieniam palnik i grzeje się gazem. TAkże biorę to pod uwagę, kiedy poprowadzi gmina gaz (na razie nie ma).

A co do kotła, zanim go kupiłem zrobiłem przegląd rynku. Ja wiem, że są nieustające dyskusje Buderus czy Vissman. Jednak wybrałem Brotje, podobnie jak wiele osób w moich okolicach. To drogi kocioł, ale z tego co wiem to w Niemczech jest bardziej popularny od wymienionych wczesniej. Serwisują go ta sama firma co zajmuje się Vissmanem i Buderusem. Kiedy przyjeżdzają do mnie (a trzeba zrobić raz w roku przegląd) to za każdym razem przekonuja mnie, że zrobiłem świetny wybór. Cmokają, przeżywają itd.
Działa żyleta juz 3 i pół sezonu. CWU + CO, cichutko, nie śmierdzi, mało pali (co przy oleju jest ważne).

Tyle mogę napisać o olejowym, podejrzewam, że przy gazie jest podobnie - marka Brotje jest w Europie znana i ceniona.

areq
16-03-2006, 08:20
Mam bardzo wazne pytanko :czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat kotłów gazowych tej firmy poniewaz znalazłam dość tani tj z zasobnikiem 120 l za 3800 zł.Na ich stronie jest niewiele informacji,a moze ktos z was uzytkuje taki kocioł?PROSZĘ O POMOC

Podejrzewam ,że kupiłem dokładnie ten kocioł..firma która mi sprzedała /instalacje+montaż/ powiedziała,że w ostatnim czasie sprzedała 150 sztuk tych kotłów.Na razie zamontowano i uruchomiono 3/4 z nich i....... Wszyscy chwalą je sobie...i instalatorzy i inwestorzy.Jego zaletami są ponoć cicha praca,niewielka awaryjność i oszczędność.

Jaro27
16-03-2006, 16:48
Moj znajoma ma ten kocioł i powiem szczerze była zadowolona do poty dopoki nie zepsuł się jej sterownik kotła.Zeby uruchomic wzywała kilku serwisatów i zaden z nich nie był w stanie jej pomóc.Maja beznadziejny serwiz w polsce bo ich dystrybutorem na Polskę jest tylko Bims a oni nie maja własnych serwisantów tylko szkolą ludzi.Jak sie potem okazało albo tak szkolą albo ludzie szkoleni w tym kierunku nie wiele z tych szkoleń wynosili :-?

ewa007
18-03-2006, 15:50
dzieki bardzo za te info ,ten kocioł kupiłabym z montarzem,ta sama firma robi równiez serwis i jest ona ok .15 km od Sulejówka tj.miejsca w którym mieszkam.Firma ma w sprzedazy rózne kotly i facet powiedzial ze tak naprawde jak sie otworzy te wszystkie pokrywy to w srodku jest to samo,poniewaz skladaja z czesci ktore sa robione przez rozne firmy a skladane pod swoimi nazwami.Natomiast ten kocioł z zasobnikiem jest w cenie 3500 zł,mysle ze to dobra cena. Dzis sie tez dowiedzuialam ze to ze na blasze od spodu jest napis Szwecja to nie ma znaczenia bo czesto sa one robione gdzies w czechach a tylko wystepuja pod jakas marka,oczywiscie nie mowie o Planji czy innych drogich blachach.Strasznie duzo trzeba wiedziec budujac dom :o

nurni
18-03-2006, 15:57
Chyba 2 lata temu w niemiecki piśmie w teście kocioł tej firmy "zlał" całą resztę śmietanki od kotłów. Też się zastanawiałem nad kotłem tej firmy, ale nie miałem serwisu w pobliżu (lub nie mogłem znaleźć). Staneło na immergasie ale kotły Brotje uważam za bardzo dobe jakościowo.

Pozdrawiam

ewa007
18-03-2006, 18:51
dzieki bardzo w takim razie kupuje w przyszłym tygodniu,bo jeszce i kotły pojdą w góre z ceną.

areq
18-03-2006, 19:49
dzieki bardzo w takim razie kupuje w przyszłym tygodniu,bo jeszce i kotły pojdą w góre z ceną.

Wstrzymaj się jeśli mozesz,za pare dni Brotje wprowadza na Polski rynek nowy model pieca odpowiednika tego za 3500zł z zasobnikiem /
Technologia nowsza a cena wyższa o.... tylko 5%.Tak dziś usłyszałem od gościa który mi montował /i sprzedawał/ instalacje.

ewa007
18-03-2006, 19:52
ok bardzo dzieki,moze wiesz jak on sie bedzie nazywał,jaki bedzie miał symbol.Zobaczę na ich stronce moze juz maja,chociaz niewiele informacji jest na tej stronie.

klips
18-03-2006, 21:41
witam,
o kotłach Broetje słyszałem same dobre opinie od przedstawicieli "z branży", sam zastanawiam sie nad kotłem tej marki ale ja chce kondensata jednofunkcyjnego z zasodbnikiem. Mam propozycję na
WBS 22KW+ 120L ZASOBNIK i pogodówka za 7300 PLN - podobno jest promocja do końca marca 2006? Czy ktoś może to potwierdzić, tzn, że to dobra cena i ta promocja jest rzeczywiście, czy tylko sprzedawca chce mnie naciągnąć na kupno już teraz?

kruszek
19-03-2006, 14:07
Mam piec Brotje olejowy od 2 lat, namówil mnie na niego instalator. W pierwszym roku zepsuło sie coś w elektronice, ale całe szczęcie był jeszcze na gwarancji. Poza tym poprostu działa, trudno powiedzieć coś o spalaniu bo brak porównania. Teraz zakładają gaz i myśle o przerobieniu go na gaz.
Pytanie do MartekP: Czy wiesz jaki jest koszt wyminy palnika na gazowy.

Pozdrawim

Smoła
19-10-2006, 09:23
Pomocy! Nabyłem dom z kotłowinią olejowa typu:
BROTJE HEIZUNG EUROCONTROL TH Kessel Typ LSL-UG-17 17 KW 3 bar.
Nie mam instrukcji obsługi pieca. Proszę o pomoc! Może ktoś wskaże miejsce gdzie ją zdobyć?
Czy to prawidłowe, ze przy włączonym na piecu ogrzewaniu, gdy włączy się palnika i nagrzeje ciepłą wodę w kotle, pomimo iż sterownik w domu nie definiuje konieczności ogrzewania (temperatra pomieszczeń jest wyższa od zadanej), włącza się na jakiś czas pompa pchajaca wodę w kaloryfery? Tak się dzieje, gdy temperatuta na wyjściu przekracza 50oC?!
Zakładam dodatkowo kominek z płaszczem wodnym. Jak podłączyć hytraulikę do instalacji pieca, by czegoś nie zepsuć?
Pozdrowienia
R.S.

P.e.t.e.
19-10-2006, 17:25
Mam bardzo wazne pytanko :czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat kotłów gazowych tej firmy poniewaz znalazłam dość tani tj z zasobnikiem 120 l za 3800 zł.Na ich stronie jest niewiele informacji,a moze ktos z was uzytkuje taki kocioł?PROSZĘ O POMOC!!![/b]
A mozesz podac symbol tego kotla?
Czy chodzi o kociol Economy 24 kW + stojacy zasobnik 120 litrow?

lukol-bis
19-10-2006, 17:59
kruszek koszt palnika gazowego wentylatorowego jest dość duży. Nowy kosztuje w granicach 3,5 - 6 tys. zł. Jeszcze dodatkowo instalator musi mieć naprawdę dużą wiedzę i praktykę.
Oczywiście nie są to problemy nie do pokonania. Jeżeli interesują Cię konkretne rozwiązania pisz na priva.
Pozdrawiam

kze
15-04-2007, 10:16
A jaka jest strona www brotje o której była mowa?

P.e.t.e.
15-04-2007, 12:06
A jaka jest strona www brotje o której była mowa?
http://www.broetje.com.pl/

kze
15-04-2007, 12:16
Dzięki! 8) Złą nazwę wpisywałem (bez "e").
Niemniej widze, ze ta strona np. nie ma cen.. :o Junkers np. podaje... :-?