PDA

Zobacz pełną wersję : Strop Teriiva - czy można zrobic dziure do komina??



Richard_S
12-03-2006, 18:19
Witam!

Mam pytanko...

Czy można w stropie Terriva, a dokladniej w tych pustakach keramzytowych wybic lub wywiercic dziure na rurę kominowa??

Czy ktos to robił??

Pamietam, że jak kładli mi strop Terriva, to jeden pustak upadł.. i zaraz sie potłukl..

Czy jeśli spróbuję zrobić dziurę w takim pustaku na rure kominową.. to on mi pęknie??

Czy ktoś już to ćwiczył??

Jak można taką rure kominową wstawić w strop Terriva nie niszcząć takiego pustaka??

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam...

Witos
12-03-2006, 18:47
to zależy jaka duża dziurę masz zamiar wykonac ale jak na jeden kanał np do kominka to jasne o ile otwór będzie w środku bloczka. Bloczki teriva nie sa elementami konstrukcji tylko stanowią wypełnienie dla konstrukcji stropu gęstozebrowego. Przy komiach normalnie się robi zbrojenie. Zanim jednak zaczniesz kuć napisz pod co to ma byc dziura i jakiej średnicy.

Richard_S
13-03-2006, 16:42
Ta dziura ma być na rure srednicy 130 mm zeby odprowadzac spaliny z piecyka CO

Mozesz dokladniej powiedziec o co chodzi ze zbrojeniem przy kominach??

Jak sie przebijasz kominem przez strop to zbroisz dodatkowo strop??

??

jareko
13-03-2006, 16:49
ja zapomnialem o podobnym otworze to wywiercilem. Narysowalem sobie otwor i raz kolo razu wiertarka z udarem wiercilem ale..... na sotatniej dziurze calu dol pustaka mi pekl i wylecial. ALe nic to - to tylko wypelnnienie wiec klopoty byly tylko z uzupelnieniem tak ogromnej dziury przy tynkowaniu sufitu - poradzilem sobie wrokami po cemencie - wpychajac je w strop i siatka tynkarska. Jakos po dzis dzien nei popekalo

pawelurb
13-03-2006, 16:57
mozna zrobić, ale najlepiej wyciąć lub ponawiercać, ja robiłem dziure na rury kanalizacyjne ( piony ) i o ile od góry udało się wykuć w warstwie betonu w miarę ładny otwór , to jak udeżyłem w spód pustaka to rozleciał się na kawałeczki i od spodu miałem wielką dziurę ( wiec najlepiej to wymierzyć , i zrobić otwór najpierw od góry , a później od dołu powtórzyć to samo ) A przy kominach niekoniecznie jest zbrojenie, moje kominy mieszczą się akurat między belkami i poprostu w miejscu gdzie przechodzą nie ma kilku pustaków.