PDA

Zobacz pełną wersję : Dojazd drogą gminną czy prywatna (współwłasność)-co wybrać?



iks_75
13-03-2006, 09:31
Mam do wyboru 1) działkę przy drodze gminnej albo 2) działkę przy drodze prywatnej (droga byłaby współwłasnością kilku/kilkunastu domów). Co wybrać? Wydaje mi się, że lepsza jest wersja 1. Na chwilę obecną obie drogi wygladają jak pole tzn brak jest ich utwardzenia. Droga gminna ma mieć 12 m, a prywatna 8 m. Czy w przypadku drogi prywatnej wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę np na doprowadzenie kanazlizacji, gazu itp Proszę o wasze opinie i sugestie. Zastanawia mnie także dlaczego jest różnica w szerokości obu dróg, z czego to może wynikać? Proszę o wasze opinie i sugestie.

tadzel
13-03-2006, 09:34
Moim zdaniem tylko wersja z droga gminna. Juz na tym forum pisali ludzie z kłopotami z drogami prywatnymi nie warto nigdy.

rafałek
13-03-2006, 09:36
Przy takim wyborze ja jestem tylko za wariantem 1. Gmina nie zrobi Wam wszystkiego od ręki, ale kiedyś zrobi. Odchodza kłopoty z załatwianiem czegokolwiek "bo sąsiad nie wyraża zgody". Inwestorem zawsze będzie gmina - łątwiej ścigać za naprawy czy odśnieżanie. A co jeśli gmina nie ma pieniędzy... można zrobić samemu, ale w wariancie 2 będzie podobnie.

tornado17
16-03-2006, 15:13
Tylko droga gminna.
1. Jeden właściciel (gmina) jeden problem.
2. Jest szersza = wieksza wygoda jazdy (jak zrobią chodnik i asfalt)
3. Może będą chcieli kiedyś na swój koszt budować media
4. Wszelkie naprawy nawierzchni na koszt gminy (jak zrobią drogę) + teraz możesz pisać wnioski z innymi właścicielami o utwardzenie drogi (oczywiście na koszt gminy :-)

Danielek
16-03-2006, 21:17
wybrac jazde po drodze gminnej :) niech oni sie martwia utrzymaniem drogi ;)

KrzysiekSw
17-03-2006, 10:05
Dokładnie, prowadzenie czegokolwiek w drodze prywatnej wymaga uzgodnień z wszystkimi współwłaścicielami.
W przypadku trudnych sąsiadów możesz poledz na etapie mediów.

Funia28
17-03-2006, 12:56
Ja też jestem za gminną - mniejsze kłopoty

casandra75
22-03-2006, 19:27
Tak sąsiedzi to jest problem zawsze znajdzie się jakaś czarna owca z którą ni jak nie pogadasz ani dogadasz ..sama mam problemy z przyłączeniami ogrodzeniem itp.....odradzam

Jerzysio
22-03-2006, 19:47
...podejrzewam, że nie znajdzie się nikt, kto mógłby radzić inaczej jak 1.
Pozdro
J
... oczywiście 1 !

iks_75
24-03-2006, 21:52
Jesteście niezawodni! Oczywiście wybieram działkę z droga gminną, po waszych postach już nie zamierzam myśleć nad współwłasnoscią drogi! Dzięki,
pozdro,
A

Jerzysio
25-03-2006, 13:19
... praktyka wskazuje, że prywatna droga = baaaaardzo prawdopodobne problemy :(
Pozdro
J