PDA

Zobacz pełną wersję : koszt domu, a koszt mieszkania



aga_P
13-03-2006, 12:08
mam takie pytanko, czy ktos moze porownywal koszty miesiecznego utrzymania domku (okolo 110m2),z kosztami miesicznymi mieszkania w nowym bloku (okolo 60m2). zdaje mi sie ze koszt domu jest znacznie wyzszy - ogrzewania, szambo, smieci, prad, chociaz nieznalazlam nigdzie ceny czynszu w takim bloku. jezeli ktos ma jakies doswiadczenie w tej sprawie, prosilabyl o odpowiedz.

Marek13
13-03-2006, 12:33
Witam,
Czynsze różnią się od siebie w zależności od miasta, dzielnicy, standardu, rodzaju ogrzewania itp. Musisz zrobić rozeznanie w swojej okolicy. Wszystkie elementy kosztów, o których mówisz, występują zarówno w mieszkaniu jak i w domu. Arkusz kalkulacyjny w dłoń i do obliczeń. Najważniejszą pozycją będzie ogrzewanie (niektórzy złośliwi mówią, że żona), a koszt ogrzewania będzie zależny od technologii budowy domy, oraz od miejsca, w którym mieszkasz (w Szczecinie wyjdzie taniej niż w Suwałkach).

W czynszu występuje jeszcze rezerwa na remonty, w domu sam decydujesz co i kiedy naprawiać.

Generalnie w domu możesz palić szyszkami, a w mieszkaniu musisz i tak płacić czynsz.

Dopuser
13-03-2006, 13:06
mam takie pytanko, czy ktos moze porownywal koszty miesiecznego utrzymania domku (okolo 110m2),z kosztami miesicznymi mieszkania w nowym bloku (okolo 60m2).

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=22141&highlight=