PDA

Zobacz pełną wersję : POCZATEK BUDOWY



lisu
13-03-2006, 16:28
Posiadamy juz działke budowlaną, wybrany projekt i CO DALEJ????????? :o :o :o :o

Piotrek-xc
13-03-2006, 16:49
hmm..... ! Jestem w takiej samej sytuacji co Ty :)

rafałek
13-03-2006, 16:59
Posiadamy juz działke budowlaną, wybrany projekt i CO DALEJ????????? :o :o :o :o

A po co Ci ta działka i projekt?

A tak na poważnie - WZiZT masz? Jeśli nie to może się okazać, że działka nie jest budowlana, albo, że Twój projekt do niej się nie nadaje.
Jeśli jest OK to zawalcz o przyłącza jeśli ich nie ma - zanim zaczniesz robić projekty warto mieć przynajmniej jakieś uzgodnienia. Jeśli jest to już za Tobą to daj projekt do adaptacji... Chyba nie zrobiłęm zbyt dużego uproszczenia? :roll:

Piotrek-xc
13-03-2006, 17:24
Witaj rafałek !

Jeśli chodzi o mnie to jestem świeżo upieczonym użytkownikiem tego forum, próbuje jak to funkcjonuje, jesli chodzi o działke właśnie jestem po jej zakupie napewno budowlana częściowo przyłącza też posiada a co do projektu rozważam jego kupno oczywiście pod tą działke, reszta wkrótce, planowane rozpoczecie prac budow. 2007r.

Pozdrawiam rafałka a powodzenia dla lisu :D

AAgnieszk@
13-03-2006, 17:48
Piotrek, jaki projekt wybrałeś?

AnetaS
13-03-2006, 17:54
Piotrek, powodzenia.
Z Twojego postu mogę wywnioskować, że części papierkowej jeszcze nie rozpocząłeś.
1. Krok to uzyskanie warunków na dostawę mediów (woda, prąd, gaz, kanalizacja)
2 Wniosek o warunki zabudowy do gminy (tu musisz załączyć m.in. uzyskane warunki na media)
3 kupno projektu i adaptacja do Twoich potrzeb
4 Pozwolenie na budowę
I przyjemność budowania
To tak pokrótce.
Na Podkarpaciu chwilę to schodzi, oczywiście zależy to od gminy.
W Rzeszowie na warunki zabudowy czeka się średnio ok. 3-6 miesięcy.
W Twoim przypadku termin rozpoczęcia budowy wiosna 2007 jest bardzo realny. :wink:

Piotrek-xc
13-03-2006, 18:07
Witaj Agnieszka "

Na 99,9 % jestem zdecydowany na Bilbo 2 z pracowni Horyzont.

Pozdrowionka dla całych Bieszczad. :)

A co do Anety liczę się z tym mysle, że podołam jesli chodzi o terminy i warunki.

Pozdrawiam :)

lisu
13-03-2006, 19:04
Nareszcie jakies konkrety.Czekam na wiecej!!!!! Jestem laikiem jesli chodzi o budowe domu a tu jeszcze trzeba zasadzic drzewo i spłodzic syna!!!!

Piotrek-xc
13-03-2006, 19:12
Na szczęście ten ostatni watek mam juz za sobą :)

Pozdrawiam !

marjucha
14-03-2006, 09:11
Piotrek, powodzenia.
Z Twojego postu mogę wywnioskować, że części papierkowej jeszcze nie rozpocząłeś.
1. Krok to uzyskanie warunków na dostawę mediów (woda, prąd, gaz, kanalizacja)
2 Wniosek o warunki zabudowy do gminy (tu musisz załączyć m.in. uzyskane warunki na media)
3 kupno projektu i adaptacja do Twoich potrzeb
4 Pozwolenie na budowę
I przyjemność budowania
To tak pokrótce.
Na Podkarpaciu chwilę to schodzi, oczywiście zależy to od gminy.
W Rzeszowie na warunki zabudowy czeka się średnio ok. 3-6 miesięcy.
W Twoim przypadku termin rozpoczęcia budowy wiosna 2007 jest bardzo realny.

Czy na pewno potrzeba cokolwiek dołączać do wniosku o warunki zabudowy?

bingo-ada
14-03-2006, 09:14
[/quote]
Czy na pewno potrzeba cokolwiek dołączać do wniosku o warunki zabudowy?[/quote]

Z tego co pamiętam to jedynie mapy i wypełniony gotowy dostępny w urzędzie formularz.

AnetaS
14-03-2006, 10:14
Nie potrzeba warunków, jeśli we wniosku napiszesz: woda z własnej studni, szambo, ogrzewanie na paliwo stałe, prąd-własna elektrownia - wiatraczek.
W przeciwnym razie trzeba załączyć jeśli nie warunki to przynajmniej oświadczenie z odpowiedniego Przedsiębiorstwa o możliwości dostawy poszczególnego media.
W Rzeszowie zaczęto wymagać chyba w połowie 2005 r, nie wiem dokładnie na jakiej podstawie (wcześniej nie było tego).
Oczywiście można złożyć wypełniony wniosek 2egz. kopii mapy zasadniczej z zaznaczoną inwestycją, kopię mapy ewidencyjnej, wypis pełny na działkę na której ma być inwestycja oraz skrócony na sąsiednie. Jednak jeśli do danej inwestycji potrzebne są media to na pewno Urząd wyśle o pismo o uzupełnienie wniosku w określonym terminie. Jeśli nie uzupełni się w terminie następuje unieważnienie postępowania. I można składać wniosek od nowa.

Piotrek-xc
14-03-2006, 10:25
Aneta -Rzeszów

Ile mniej-wiecęj czekałaś na pozwolenie od chwili złożenia wniosku w Rzeszowie ?

Pozdrawiam !

marjucha
14-03-2006, 10:28
Wniosek, którego druk otrzymałem w Urzędzie gminy, ma miejsce tylko na określenie numeru działki i nie wymaga żadnych załaczników. Tak przynajmniej mnie poinformowano. Jutro to zweryfikuję, bo właśnie takowy wniosek jutro składam.

Piotrek-xc
14-03-2006, 10:31
Czyżby na północy było inaczej niż na południu """ :(

AnetaS
14-03-2006, 10:47
Aneta -Rzeszów

Ile mniej-wiecęj czekałaś na pozwolenie od chwili złożenia wniosku w Rzeszowie ?

Pozdrawiam !

Prywatnie- warunki zabudowy Gmina - ok. 4 miesiące (2003) , Pozwolenie na budowę - Starostwo ok. 1,5 miesiąca (początek 2004)

Służbowo różnie to bywa, warunki od 3-6 miesięcy, pozwolenie od 2tygodni do 1,5 miesiąca (zależnie od tego na co to jest)
W zeszłym tygodniu byłam w urzędzie zapytać jak tam moje warunki, a Pan który opracowuje projekt warunków zabudowy, mówi mi że na razie to zajmuje się wnioski jeszcze z zeszłego roku, a mój jest z lutego tego roku. :cry:
Może da się coś zrobić za 3 tygodnie. :wink:

AnetaS
14-03-2006, 10:55
Czyżby na północy było inaczej niż na południu """ :(
Nic się nie martw wszystko jest do zrobienia. A jeśli nawet gdzieś nie wymagają od razu warunków na media to i tak będą potrzebne do opracowania przyłączy.
Więc jakie to ma znaczenie czy wystąpi się o nie teraz, czy za 2 miesiące

marjucha
14-03-2006, 11:55
[/quote]1. Krok to uzyskanie warunków na dostawę mediów (woda, prąd, gaz, kanalizacja)


A gdzie to uzyskać i ile mniej więcej kosztuje?

ZakWr
14-03-2006, 13:57
A czy trzeba się starać o warunki przyłaczenia mediów gdy:
- prąd jaet podciągnięty do działki, skrzynka stoi licznik bije (jak podpisze umowę z elektrownią która już mnie ściga żebym podpisał)
- woda jest w drodzie przy działce, jakiś komitet mi podciągnął, zabuliłem i mam pismo z gminy że mnie zwalniają z opłat bo już zabuliłem,
-kanalizacji nie ma, może kiedyś będzie ale na razie szambo
- gazu nie ma, w gminie w ogóle nie ma, i na razie nie będzie

Uchwała o zagospodarowaniu przestrzennym jest ale chyba właśnie traci ważność (2001). Czy trzeba występowac o warunki na media i na zabudowę w takim wypadku?

wbrat
14-03-2006, 14:19
A gdzie to uzyskać i ile mniej więcej kosztuje?

Po prąd do elektrowni, po gaz do gazowni itd. Myślę, że w gminie powinni Ci podać adresy. Generalnie takie wstępne papierki nic nie kosztują - w końcu chcesz korzystać z ich usług, więc im też powinno zależeć.

EZS
14-03-2006, 18:07
Wniosek, którego druk otrzymałem w Urzędzie gminy, ma miejsce tylko na określenie numeru działki i nie wymaga żadnych załaczników. Tak przynajmniej mnie poinformowano. Jutro to zweryfikuję, bo właśnie takowy wniosek jutro składam.


O rany. A masz plan zagospodarowania w gminie? Bo taki wniosek składa się na wypis i wyrys. No, trzeba dołaczyć kopię mapy zasadniczej. Jak składasz o decycję (gdy nie ma planu), to trzeba więcej, o ile wiem - sama tego nie przerabiałam.

EZS
14-03-2006, 18:14
A czy trzeba się starać o warunki przyłaczenia mediów gdy:
- prąd jaet podciągnięty do działki, skrzynka stoi licznik bije (jak podpisze umowę z elektrownią która już mnie ściga żebym podpisał)
- woda jest w drodzie przy działce, jakiś komitet mi podciągnął, zabuliłem i mam pismo z gminy że mnie zwalniają z opłat bo już zabuliłem,
-kanalizacji nie ma, może kiedyś będzie ale na razie szambo
- gazu nie ma, w gminie w ogóle nie ma, i na razie nie będzie


Też się zastanawiam. Ogólnie, to chodzi o to, że w decyzji np. było podane: woda z wodociągu - więc muszę dołączyć uzgodnienia z wodociągami, że tak, zgadzają się i przyłączą mnie na jakiś tam warunkach. Jak masz prąd wcześniej, to dołączasz umowę i tyle.
Jedno, co mnie zastanawia, to czy muszę dołączyć projekt przyłacza (od drogi do domku) do tego wniosku o pozwolenie, czy mogę sobie te projekty zrobić potem, jak będę robiła konkretne przyłącze???

macek
14-03-2006, 18:31
mam dzialke, czy 200 tys. zl. wystarczy na budowe i wykonczenie domu parterowego z czesciwoym podpiwniczeniem?

14-03-2006, 18:48
... Jedno, co mnie zastanawia, to czy muszę dołączyć projekt przyłacza (od drogi do domku) do tego wniosku o pozwolenie, czy mogę sobie te projekty zrobić potem, jak będę robiła konkretne przyłącze???

wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowe
składasz projekt ...
i plan zagospodarowania działki / na którym autor planu adaptacji wrysowuje Ci przebieg mediów i ich srednice - a robi to na podstawie wczesniej wydanych "warunków"/

pzdr

EZS
15-03-2006, 18:47
To co to są za sumy wyszczególnione przez architekta: 700 instalator za mapkę przyłącza elektrycznego, 700 za gazowe i 900 za wod-kan??? Co to są za mapki i czy można je zrobić później w ramach robienia instalacji, czy muszą być dołączone do projektu???

15-03-2006, 20:57
To co to są za sumy wyszczególnione przez architekta: 700 instalator za mapkę przyłącza elektrycznego, 700 za gazowe i 900 za wod-kan??? Co to są za mapki i czy można je zrobić później w ramach robienia instalacji, czy muszą być dołączone do projektu???

mysle, ze sumy wymienione przez architekta opiewaja nie za mapy ...
a za projekty ... projekty przyłaczy ...

projekt budynku, plan zgospodarowania działki, projekty branżowe /tj. przyłaczy/ i ewentualnie inne rysunki składaja sie na "dokumentacje budowy"

pzdr

AnetaS
16-03-2006, 06:49
Ja za adaptację swojego projektu zapłaciłam 1700 ( w tym jest 800 konstrukcja i projekt zagospodarowania terenu, 300 woda i kanalizacja, 300 gaz, 300 prąd) mapę do celów projektowych ja dostarczałam (500 zł)
EZS jeśli robisz wszystko od razu jest taniej i mniej problemów.
A ceny które podałeś na pewno są za projekty przyłączy (wszystkie wyrysowywane są na jedną mapę!)

marjucha
16-03-2006, 07:49
Już jestem trochę "mądrzejszy" :D
Był to wniosek o wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego i będzie mnie to kosztowało 62zł. Czas oczekiwania to 14 dni, ale po tygodniu mam zadzwonić, bo powinno już być. Trochę się boję tych wszystkich formalności, bo zupełnie sie w nich gubię( co doskonale udowodniłem w poprzednich postach) :( .
Jak już dostanę ten wypis to dopiero będę wiedział jakie mam szansę na budowę na działce o której myślę i dlatego nie chce ponosić żadnych kosztów zanim nie będę miał pewności, że ta trudna działka jest do zagospodarowania.
pozdrawiam. :D

iwo_72
16-03-2006, 08:06
Moja kolejnosc dzialania byla taka:

1. wybór działki
2. wypis i wyrys z planu zagospodarowania
3. warunki zabudowy
4. uzyskanie warunków przyłączy (woda+kanalizacja / gaz / prąd)
5. sprawdzenie księgi wieczystej
6. zakup działki
7. projekt budowlany
8. badanie geotechniczne gruntu
9. pozwolenie budowlane uprawomocnione (tu minęło mi 1,5 ROKU!!!!)
10. wybór kierownika budowy
11. wybór ekipy budowlanej
12. zgłoszenie rozpoczęcia robót
13. ZACZYNAM

O kurcze nie wiedzialam ze jestem w 13 punkcie mojej działalności!!!!