PDA

Zobacz pełną wersję : Ciśnienie wody z hydroforu



Bogusław Sołdon
13-03-2006, 18:19
Czy ktoś z Was próbował w jakiś sposób stabilizować ciśnienie wody w instalacji zasilanej z własnego hydroforu. pulsacja wody sprawia ze kąpiel pod prysznicem staje się mało przyjemna.
Czy jest na to jakiś w miarę niedrogi sposób?
:x

Janussz
13-03-2006, 18:54
Sądzę, że mozna to załatwić reduktorem ciśnienia wody.
Zbych podobno jakiś elegancki kupił. Jego spytaj.

tadzel
13-03-2006, 19:34
Mam hydrowor ze zbiornikiem 300 litrów i nie mam takie zjawiska jak opisujesz.

inwestor
13-03-2006, 21:56
A poduszkę powietrzną w zbiorniku hydroforowym to kolega posiada :-? ???
Nie musi byc wcale taki wielki zbiornik 300 L 100L spoko wystarcza ale oczywiscie warunek aby było powietrze. Czyli zbiornik membranowy czy bez zainstalować wentylek i pompką samochodową dopompować.
Pozdrawiam

Janussz
13-03-2006, 22:08
No co wy.
Mamy poduszkę powietrzną i włączanie pompy ustawione np. na 1,5atn.
Pompa pompuje wodę, te spręża powietrze i przy np. 4atn. wyłącza się. Spada do 1,5atn. to włącza i tak naokrągło.
Bogusław zaczyna kąpiel np. przy 1,5atn. to ciśnienie zaczyna rosnąć i nic dziwnego, że nastawy wody będą się zmieniać. Tak samo jest jak zacznie kąpiel przy innym ciśnieniu.
Jest to denerwujące.
U teściów w bloku 11 piętrowym też jest hydrofor podnoszący ciśnienie wody. I też występują te wahania ciśnienia.
Dopompowywanie powietrza może najwyżej wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi załączeniami pompy, no i oczywiście troszeczkę poprawia sytuację. Wolniej następują wyraźne zmiany ciśnienia, ale to nie rozwiązuje sprawy.

Grzesiek13
14-03-2006, 07:29
Reduktor + wydajny hydrofor + odpowiednia nastawa ciśnienia.

inwestor
14-03-2006, 07:51
Janusz przestaw nastawy. U mnie jest wyłącz 0,3 MPa załącz nieco ponad 0,2 MPa. Zbiornik zwykły bez membrany 150L. Po napompowaniu wodą poduszka powietrzna zajmuje jakieś 1/3 objętości baniaka. Zero problemów.
Pozdrawiam

Janussz
14-03-2006, 08:33
Można nastawić mniejszą różnicę ciśnień tylko, że takie nastawy bardzo szkodzą pompie.

Mały
14-03-2006, 08:53
Można nastawić mniejszą różnicę ciśnień tylko, że takie nastawy bardzo szkodzą pompie.
Cos za coœ komfort kosztuje niestety.
Mam z klientka podobny kłopot - hydrofor i kociołek 2f...do wanny. NieŸle wariuje.

słaby
14-03-2006, 10:18
widziałem w castoramie hydrofory bezzbiornikowe cena ok 800 zł jestem ciekaw jak sprawdzają się w praktyce .Cz ktoś używa już takiego hydroforu.

Janussz
14-03-2006, 10:43
Jakieś chyba nieporozumienie, gdyż zbiornik jest hydroforem.

słaby
14-03-2006, 11:27
przepraszam żle się wyraziłem , ćhodziło mi o pompę która pracuje bez zbiornika.

Marek30022
14-03-2006, 11:59
Z tego co wiem to tzw. hydrofory membramowe żle znoszą wodę z duża ilością żelaza a ponadto mając zbiornik z poduszką powietrza nie ma problemu z instalacją odżelaziacza.

Bogusław Sołdon
14-03-2006, 19:07
Mam w hydroforze poduszke powietrzną. Sprawdzam ilość powietrza w hydroforze. Gdy pompa zaczyna włączać się zbyt często wiem, że należy uzupełnić powietrze w zbiorniku. Robię to pompką samochodową. Niestety nie mam możliwości zamontowania w pomieszczeniu studni większego hydrofora. Jest to pomieszczenie wymurowane w wykopie w ziemi o wymiarach ok. 1,4 X 1,9 m i wysokie ok. 1,7 m.
Zmiana ustawień ciśnienia i ilości powietrza powoduje co najwyżej zmianę częstotliwości załączania i wyłaczania się pompy hydroforu, a co za tym idzie częstsze lub wolniejsze zmiany ciśnienia.
Myślałem też, by całkowicie zrezygnować z poduszki powietrznej. Sądzę, że wówczas pompa podawałaby wodę w momoncie odkrecenia kranu (uruchomienia prysznica). Ten pomysł muszę jednak zostawić na cieplejszy okres czasu, bo w tej chwili pomieszczenie studni jest z zewnątrz zamarznięte (zamarzła pokrywa ze śniegu).
Czekam na inne pomysły - zrealizowane przez Was. :evil:

tom soyer
29-06-2006, 09:54
Powiedzcie mi jeszcze jak prawidlowo napompowac to powietrze do zbiornika? CZy przed pompowaniem nalezy oproznic zbiornik?

msobanie
02-07-2006, 11:47
Witam,
Tom soyer, jest na to prosty sposob.
Ustawiasz cisnienie zalaczania pompy na 3 atm, wylaczanie 4 lub wyzej.
Wstawiasz reduktor cisnienia za hydroforem i ustawiasz na 2.5 atm.
Dzieki temu w instalacji masz zawsze 2.5 atm.
Ktos juz kiedys o tym pisal.
Pozdrawiam
Mirek