PDA

Zobacz pełną wersję : warto mieć dobrego wójta



MartekP
14-03-2006, 08:47
Wiem, że to dosyć wyjątkowe, co napiszę, ale okazało się, że nie wszędzie samorzadowcy to dramat.
Było tak. Kiedy 5 lat temu kupowałem działkę okoliczni mieszkańcy mówili, ze nie ma szans na wodę, kanalizację itd. "Panie - słyszałem - tu już od 30 lat obiecują różne cuda i nic" Mimo wszystko zaryzykowałem, miejsce było przesliczne.
Wykopałem studnię głębinówkę, dom wyposażyłem w szambo itd. Mniejwięcej w tym samym czasie zmieniły sie władze samorządowe. No ale wierzyłem tubylcom, że "od 30 lat ...". Tymczasem, wójt zaskoczył wszystkich: doprowadzono wodę, zbudowano latarnie, za miesiąc będą kopać kanalizację ! Doszło nawet do tego, że kiedy stawiali latarnie, wójt przyjechał osobiście i razem z ekipą monterską i mieszkańcami korygował miejsce ich postawienia tak, aby wszystkim pasowało (bliżej/dalej od bramy czy okien sypialni). Dla okolicznych, zwłaszcza chłopów, to szok. Wójta wybrali na drugą kadencję miażdżącą większością. Facet wszędzie jeździ i ze wszystkimi sie zna. Polityka kompletnie przestała być istotna - ja i inni nie mamy zielonego pojęcia, czy gość jest z lewa czy prawa, i z resztą nikogo to nie interesuje.

Mały
14-03-2006, 08:49
Wiem, że to dosyć wyjątkowe, co napiszę, ale okazało się, że nie wszędzie samorzadowcy to dramat.
Było tak. Kiedy 5 lat temu kupowałem działkę okoliczni mieszkańcy mówili, ze nie ma szans na wodę, kanalizację itd. "Panie - słyszałem - tu już od 30 lat obiecują różne cuda i nic" Mimo wszystko zaryzykowałem, miejsce było przesliczne.
Wykopałem studnię głębinówkę, dom wyposażyłem w szambo itd. Mniejwięcej w tym samym czasie zmieniły sie władze samorządowe. No ale wierzyłem tubylcom, że "od 30 lat ...". Tymczasem, wójt zaskoczył wszystkich: doprowadzono wodę, zbudowano latarnie, za miesiąc będą kopać kanalizację ! Doszło nawet do tego, że kiedy stawiali latarnie, wójt przyjechał osobiście i razem z ekipą monterską i mieszkańcami korygował miejsce ich postawienia tak, aby wszystkim pasowało (bliżej/dalej od bramy czy okien sypialni). Dla okolicznych, zwłaszcza chłopów, to szok. Wójta wybrali na drugą kadencję miażdżącą większością. Facet wszędzie jeździ i ze wszystkimi sie zna. Polityka kompletnie przestała być istotna - ja i inni nie mamy zielonego pojęcia, czy gość jest z lewa czy prawa, i z resztą nikogo to nie interesuje.
A gdzie tak jest? W innym kraju? Ja też tam chcę...!

14-03-2006, 09:08
Wiem, że to dosyć wyjątkowe, co napiszę, ale okazało się, że nie wszędzie samorzadowcy to dramat ...
...Tymczasem, wójt zaskoczył wszystkich: doprowadzono wodę, zbudowano latarnie, za miesiąc będą kopać kanalizację ! ...

u mnie podobnie ... wójt - to wykonana woda i rozbudowa kanalizacji ...
a zamiast latarń /bo juz były/
wicewójt dołozył internecik dla mieszkańców ...
bez zadnego abonamentu ... oczywiscie ...

pzdr

Mały
14-03-2006, 09:15
A propos lamp - poprzednik walnšł lampy i...chwała byłaby mu za to gdyby przy tym albo był albo pomyœlał.Teraz jak przyjdzie chodnik to lampy będš centralnie w œrodku jego cišgu...

areq
14-03-2006, 09:23
Ej Wy naprawdę mieszkacie w Polsce? No coś podobnego...internet bez abonamentu......

MartekP
14-03-2006, 09:35
Pytanie: co zrobić z szambem, kiedy przyjdzie kanalizacja. Zasypać ?

14-03-2006, 09:49
Pytanie: co zrobić z szambem, kiedy przyjdzie kanalizacja. Zasypać ?
jesli jest z kręgów betonowych - jeden z betonów - najwyższy mozesz wykorzystac jako studzienke rewizyjną ...
jesli szambo jest monolityczne i stanowi spora wartośc ... mozna zastanowic sie nad kalkulacja wydobycia go i odsprzedania



Ej Wy naprawdę mieszkacie w Polsce? No coś podobnego...internet bez abonamentu......

"Korzystać z bezpłatnego Internetu może każdy kto ma własny komputer. Na początku jednak trzeba zainwestować około 300 złotych - tyle kosztują urządzenia potrzebne do odbioru sygnału. Jest to opłata jednorazowa, która przy stałym i nieograniczonym dostępie do sieci szybko się zwróci jeśli abonent dotychczas korzystał z internetu za pośrednictwem komercyjnego operatora.

Władze .... liczą, że darmowy dostęp do internetu zachęci mieszkańców Podkarpacia do osiedlania się w gminie i prowadzenia tam działalności gospodarczej.

Uruchomienie darmowego dostępu do Internetu kosztowało prawie 200 tysięcy złotych. Samorząd liczy, że zwrot 75 procent tej kwoty otrzyma z Unii Europejskiej..."

to cytat - ja dodam ze, na terenie gminy zbudowano sieć 24 punktów dostępowych, koszt 300 zł to maxymalny koszt na antene, przewód i karte sieciowa ...
mieszkajacy w poblizu anten nadawczych nie koniecznie musza instalowac antene odbiorcza i przewody ... czesto wystarcza sama karta sieciowa z dołaczoną do niej "miniaturką - antenką" ...

_Beti_
14-03-2006, 10:26
brzoza jestem w szoku to u nas na Podkarpaciu :o
Słyszałam że mają takie cuda robić w Rzeszowie net za darmo ale na wiosce :o jestem pełna podziwu 8)

14-03-2006, 13:14
_Beti_ - tak ... u nas... miło ze tak myslisz :)
pokłon za to należy sie wicewójtowi ...
operatywny gość ... swierzo po polibudzie rzeszowskiej ze specjalizacją w tym kierunku ...
wraz z kolegami z politechniki opracowali projekt ... i ruszyło
siec wymagała"dotarcia" ale w tej chwili działa bez zarzutu ...
zasiegiem obejmuje kilka miejscowości ... całą gmine ...