PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż osprzętu elektr



jacek_cn
14-03-2006, 09:59
Drodzy Forumowicze,
Czy ktoś dysponuje informacjami na temat montażu osprzętu elektrycznego (gniazdka, łaczniki, lampy) w wersji "step by step"?
Dzięki za info

marcin_u
14-03-2006, 12:49
Drodzy Forumowicze,
Czy ktoś dysponuje informacjami na temat montażu osprzętu elektrycznego (gniazdka, łaczniki, lampy) w wersji "step by step"?
Dzięki za info
napisz z czym masz problem to ci pomozemy..jest zbyt duzo roznych urzadzen zeby odpowiedziec ci ogolnie

jacek_cn
14-03-2006, 13:17
Po prostu samodzielnie montuję sobie osprzęt w domku (nie chcę płacić jakiemuœ elektrykowi 5 zł od punktu). Jednak nie chciałbym popełnić jakiegoœ błędu podczas montazu co skutkowałoby komplikacjami

marcin_u
14-03-2006, 13:25
Po prostu samodzielnie montuję sobie osprzęt w domku (nie chcę płacić jakiemuœ elektrykowi 5 zł od punktu). Jednak nie chciałbym popełnić jakiegoœ błędu podczas montazu co skutkowałoby komplikacjami
jak nie zadasz konkretnego pytrania to moge ci jednynie napisac ze przewod zolto/zielony to PE..czyli podlaczasz go do bolca(gniazda) lub obudowy(lapmpy i inne urzadzenia)..czesto sa oznaczenia na zaciskach.
Przewod czarny,brazowy(lub inny) to faza i podlaczasz go do zacisku L
Przewod niebieski to neutralny i podlaczasz go do zacisku N
Ale jezeli masz w instalcji laczniki krzyzowe ,schodowe to jak nie masz pojecia o pradzie to bedziesz mial problem z polaczeniem tego...
Jezeli zadajesz takie pytanie jak polaczyc wlaczniki,gniazda itp...to wydaje mi sie ze nie masz o tym pojecia i w tym wypadku lepiej zlecic to elektrykowi ktory zrobi to dobrze...bo jak cos namieszasz to moze sie to zle skoczyc..porazenie lub pozar...

jacek_cn
14-03-2006, 13:33
Rzecz dotyczy podłšczenia wyłšczników krzyżowych i seryjnych. Gniazdka oraz wyłaczniki pojedyncze mam podłšczone