PDA

Zobacz pełną wersję : zsysz



Ghostbuster
14-03-2006, 10:34
rolataka na

zuczek
14-03-2006, 10:49
Przyłączam się do pytania, bo też mnie interesuje. Już o to pytałam, ale nikt nie dał mi rzetelnej odpowiedzi. Nieliczni piszą, żeby je sobie darować, ale nie chce im się wyjaśnić dlaczego (może po prostu tak naprawdę nie wiedzą dlaczego). Moze w końcu komuś się zachce? :wink:

Piotrek-xc
14-03-2006, 10:50
Tomek np. ten problem bede rozważał dużo później ale według mnie raczej w nadproże, tak przynajmniej z tego co zdążyłem zauważyć ma duża większość.

Pozdrawiam i powodzenia !

Piotrek-xc
14-03-2006, 10:57
Do zuczek:

Z mojego punktu widzenia rolety wintegrowane w nadproże dużo estetyczniej wyglądają ale jesli chodzi o przenikalność cieplną napewno to zastosowanie ma minusy ale trzeba wybrac kompromis, też o tym myśle ale to w przyszłości.

Pozdrawiam.

Ghostbuster
14-03-2006, 11:05
puszka

jareko
14-03-2006, 11:06
pomijam sens stosowania RKS-ow w czasach gdy istnieja inne systemy co najmniej tak samo dobre a wiekszosc o niebo lepsza, bez podtsawowych wad RKSow
Sa zwolennicy i przeciwnicy tego rozwiazania
Najczesciej puszka rolety jest wbudowywana w nadproze. Dlaczego? Nad nadprozem w 99% masz jeszcze wieniec stropu, realnie oslabienie puszka rolety nadproza nie ma wiekszego znaczenia. Malo tego, czesc puszek ma taki ksztalt iz same w sobie daja bardzo wytrzymale na zginanie nadproze. A tego wlasnie od niego oczekujemy.
Wlozenie skrzynki w wieniec oslabi go w tym miejscu - czym moze to grozic? Hmmm.....ewentulanym peknieciem wienca w miejscu skrzynki a tym samym pozniejsza zla praca calego stropu ( pekaniem) i nierownym obcizeniem scian.
Ale tez nie przesadzalbym za bardzo w takim czarnowidztwie gdyz mimo wszystko domki jednorodzinne to budownictwo lekkie. Nie ma tu az takich obciazen na sciany jak przy wielokondygnacyjnych.
Ja bym dal skrzynke w nadproze lub zrobil o te kilka cm nizsze okno

holusio
14-03-2006, 11:07
czy wy musicie sie upierac przy systemie z ktorego nikt(=jedna osoba w ciagu..5 lat i byla to poprawka po innej firmie :o ) nie korzysta ?

nawet firmy ktore to maja w ofercie odradzaja tan system poniewaz jest niedopracowanyi jest to opinia jednego z :o takich :roll: co maja taka firme

jeszcze raz mowie dajcie sobie z tym spokoj i jesli chcecie estetyke to system sks

a inaczej nadstawny zintegrowany z oknem :wink:

pozdrawiam
i pozostawiam wybor

MartekP
14-03-2006, 11:07
Co to jest system RKS?

Rolety w nadprożach ja mam zamontowane i w razie czego moge odpowiedzieć na pytania. Nie wiem tylko czy o to wam chodzi?

Kupiłem gotowe nadproza Lejer, specjalne do zamontowania w nich rolet. Murarze je zamontowali. Potem montuje sie okna i na końcu rolety. Moje nadproże nie było ocieplone, ale zostało oklejone styropianem (grubośc - tyle ile się dało, ok. 2-4 cm). Od strony mieszkania umieszczono także oklejona styropianem klapę rewizyjną (aby mieć w razie czego dostep do silnika rolety). Od strony zewnętrznej nadproże, jest tak samo ocieplona, jak cały dom, czyli 12 cm frezowany styropian. Wszystko potem przykrył tynk akrylowy, śladu nie ma.

Rolety to dyskusyjna sprawa. Bardziej ich siła użytkowa tkwi w swoistej "klimatyzacji" niż "antywłamaniowości". Poza tym to droga sprawa i wymaga jednak dokładnych fachowców.

jareko
14-03-2006, 11:12
holusio
Mozna powtarzac ale i tak - jest cos takiego na rynku i amatorzy sie znajda. Nie mysla na tym etapie jak zamocowane zostanie okno o szerokosci ponad 900 cm o dziurach o szerkosci ponad 3 metry nei wspomne. I klopot maja pozniej bo naprawde to rozwiazanie nie nadaje sie do niczego - ale nie mnie oceniac decyzje innych. A chocby oferowany przez Anwis system BeClever jest 100 razy lepszy i co ciekawe nawet tanszy
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/roleta_Be_Clever.jpg

MartekP
14-03-2006, 11:12
Przyszedł mi do głowy pomysł - mianowicie, jeśli to możliwe, można zamontować niższe okno - aby zmieściło się gotowe nadproże po wieniec.
Wieńca raczej bym nie osłabiał.

zuczek
14-03-2006, 11:13
Tą decyzję trzeba podjąć na etapie budowy stanu surowego, bo te nadproża montuje się w ścianę nośną.
Co do przenikalności cieplnej: nadproża te są ocieplone np styropianem, poza tym w przypadku ściany 2 lub 3W nie jest to problem, bo i tak się taką ścianę ociepla.
Same nadproża nie są tanie. Kiedy dzwoniłam do zfe-ziegel dowiedziałam się, że cena za mb takiego nadproża to 175 zł (co prawda do negocjacji, ale to i tak sporo). Nie wiem ile kosztują same rolety, nie wiem czy mogą wystąpić jakieś problemy związane z użytkowaniem tak zamontowanych rolet (np w wypadku urwania się sznurka w rolecie - czy jest do niej dostęp czy trzeba rozwalać scianę).
Tak jak napisał Tomek - producentów takich nadproży jest niewielu, a wiadomo, każdy chwali i będzie chwalił swój produkt. Trudno o obiektywną odpowiedź. Gdzie można dowiedzieć się szczegółów? U producentów okien?

Ghostbuster
14-03-2006, 11:16
holum

holusio
14-03-2006, 11:16
jareko masz racje i widzisz ja w tym siedze i i tak mnie nie sluchaja :P


tak jak mowisz kazda potwora znajdzie amatora 8)

jareko
14-03-2006, 11:18
zuczek - u przyszlych montazystwo okien - bo to oni beda musieli ten pasztet rozwiazac. nikt inny
Wlasnie jestem na etapie wymyslenia metody zamocowania okna szerokkosci 4500 wlasnie z RKS-em.. I juz siwy jestem a czaha mi paruje. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nikt opacowujac ten system chyba nie pomyslal o tym jak okno w nim mocowac. Patent ktory kiedys zastosowalem (sa gdzies zdjecia na forum) nie zawsze jest mozliwy, bo pojawia sie pozniej inny klopot - jak takie cudo obudowac by ladnie wygladalo.
Jesli cokolwiek moge doradzic - omijajcie RKSy z daleka

holusio
14-03-2006, 11:20
buster patrz wyzej


to co wystaje jest wewnatrz pomieszczenia i bardzo ladnie mozna to zabudowac... lub uzyc skrzynki okleinowanej renolitem jesli okna sa takie-bardzo ladnie to wyglada
ale polecamzwykla biala skrzynke za ktora nie ma doplat i oblozenie jej dodatkowo sztywna welna mineralnai zasloniecie plyta kg lu innym rozwiazaniem-- moze byc naprzyklad drewniana oslona dopasowana do parapetu jesli jest z drewna :P lub inne pomysly ktorych jest dziesiatki :wink:

jareko
14-03-2006, 11:20
jareko masz racje i widzisz ja w tym siedze i i tak mnie nie sluchaja
zobacz - post Ghostbuster nad toba - sorki Ghostbuster - czytasz i nic do Ciebie nie dociera
Juz Ci odpowiedz dalem gdzie i co powinienes zrobic. Przeczytaj i pomysl jeszcze raz. A jesli juz nic nie wymyslisz lub nie zamienisz RKS na Integro lub BeClever czy iine podobne systemy zmniejsz sobie okna tak by ten przeklety RKS sie w nim zmiescil

Ghostbuster
14-03-2006, 11:23
posliniskzma

zuczek
14-03-2006, 11:24
zuczek - u przyszlych montazystwo okien - bo to oni beda musieli ten pasztet rozwiazac. nikt inny
Wlasnie jestem na etapie wymyslenia metody zamocowania okna szerokkosci 4500 wlasnie z RKS-em.. I juz siwy jestem a czaha mi paruje. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nikt opacowujac ten system chyba nie pomyslal o tym jak okno w nim mocowac. Patent ktory kiedys zastosowalem (sa gdzies zdjecia na forum) nie zawsze jest mozliwy, bo pojawia sie pozniej inny klopot - jak takie cudo obudowac by ladnie wygladalo.
Jesli cokolwiek moge doradzic - omijajcie RKSy z daleka

Rozumiem. Czyli problem tkwi w zamontowaniu okna, tak? I to się tyczy każdego okna, czy tylko tak szerokiego?

P.S. Nie gniewajcie się na amatorów :( Gdzie mamy się tego dowiedzieć jak nie tutaj? Producenci tych nadproży je zachwalają (dzwoniłam do dwóch), a mi chodzi właśnie o obiektywną ocenę. Nie upieram się przy tych nadprożach, chce wiedzieć jak to z nimi naprawdę jest. Gdybym była na nie zdecydowana to bym nie pytała tylko od razu nabyła :wink:

jareko
14-03-2006, 11:32
...U mnie nie wchodzi w grę - ucierpiałby na tym wygląd budynku.
a nie interesuje Cie to ze kazde okno ponad 900 po kilku latach bedzie nadawac sie do wyrzucenia? Jest niewiele ekip kore wogole podejma sie montazu okien przy RKSach by nie miec pozniej klopotu z klientem i dac mu gwarancje na wykonana robote. NIe martwi Cie kasa jaka potencjalnie w bloto wyrzucisz?
RKS nie jest przystosowany do prawidlowego osadzenia okna !!!!
By to dobrze zrobic sa to wlasne patenty ekip - nie zawsze dobre i skuteczne
Naprawde - uwierzcie praktykom a nie handlowcom, oni maja za zadanie tylko towar z magazynu spuscic ;)

Ghostbuster
14-03-2006, 11:34
ideowonla

jareko
14-03-2006, 11:34
zuczek - problemow jest wiele a najwiekszy to wlasnie okno o szerokosci juz przekraczajacej 900mm i prawidlowe jego zamontowanie. O szczelnosci skrzynki, jej izolacyjnosci termicznej nie bede wspominal - to inna bajka

jareko
14-03-2006, 11:36
jareko, holusio
Nie podchodźcie tak ideologicznie. Przeciez nie upieram się, ze to musi być RKS. Niech się nazywa i KBKS lub PKS, byle spełnił to czego od niego oczekuję....
ideologie odstawmy na bok - od niej jest inny watek :)
Juz holusio i jareko :) Ci podpowiedzial co powinienes uczynic i jak - przeczytaj jeszcze raz nasze posty :)
nawet fotke Ci wkleilem bys mial material do przemyslen. A w tym systemie nie martwisz sie o skrzynke w nadprozu :)

Ghostbuster
14-03-2006, 11:38
jarko

MartekP
14-03-2006, 11:38
Okno tarasowe ma u mnie 2,5 m szerokości. Nad nim jest nadproże z roletą. Okno jest przytwierdzone (oprócz tego że do ścian) również do tego nadproża. Posłużyły do tego nieduże, stalowe "L"ki. Całość działa już parę sezonów, silnik jest O.K., dostęp łatwy, nic nie wieje, pozostałe okna wykonane tą sama metodą.
Rolety mam tylko na parterze.

jareko
14-03-2006, 11:40
moze holusio kogos Ci poleci - on szpenio od rolet :)
A jesli nie to poszukaj regionalnego przedstawiciela Anwisu - sorki ze ta firme niejako promuje ale z racji tego ze z nia od lat wspolpracuje (przyzwyczajam sie do dostawcow) innych producentow po prostu nie znam

jareko
14-03-2006, 11:42
Okno tarasowe ma u mnie 2,5 m szerokości. Nad nim jest nadproże z roletą. Okno jest przytwierdzone (oprócz tego że do ścian) również do tego nadproża. Posłużyły do tego nieduże, stalowe "L"ki. Całość działa już parę sezonów, silnik jest O.K., dostęp łatwy, nic nie wieje, pozostałe okna wykonane tą sama metodą.
Rolety mam tylko na parterze.
jedna z metod mocowania ale....nie zawsze mozliwa do zastosowania. Zwlaszcza gdy sciana waska i puszka jest szerokosci sciany. Wtedy w stryropian zadnego plaskownika nie zamocujesz :(

MartekP
14-03-2006, 11:46
No tak. Ale ja miałem nadproża betonowe. Do nich dopiero przyklejano styropian, zatem było do czego przykręcić "L"ki. Rzeczywiście, nadproże tylko ze styropianu, to ekwilibrystyka dla monterów.

jareko
14-03-2006, 11:57
a tak niestety wyglada skrzynka do RKSa :(
Sa tez takie co maja troszke betonu - ale powiedz mi jak ma sie taka "L"ka trzymac w pasku betony grubosci 2 cm i dlugosci rownej szerokosci okna? Jedno trzasniecie skrzydlem i peka :(

Ghostbuster
14-03-2006, 12:23
rowerek

MartekP
14-03-2006, 12:43
nie pamiętam jak się pisze. To było dawno.

MartekP
14-03-2006, 12:47
znalazłem. leier

MartekP
14-03-2006, 13:06
Zdaje się, że te nadproża mają mniej niz 36 cm

Ghostbuster
14-03-2006, 13:08
jakbym

holusio
14-03-2006, 13:19
ktos tu sobie jaja robi..


ja juz nic nie pisze odsylam do producentow boadz dealerow

Ghostbuster
14-03-2006, 13:59
sasied

jareko
14-03-2006, 14:24
a skad ten pomysl ze sobie jaja robie?
Alez skad.
BeClever nie jest montowany w nadprozu jak RKS. I chyba widac to na zdjeciu - lub ja jakos inaczej na fotografie patrze ;) Cos chyba faktycznie z komunikacja nie teges ;)
Wiec uscisle co mialem na mysli. Jesli masz 36 cm to wywal w cholere to nadproze, okno powieksz a majac do dyspozycji 36 cm wszystko zmiescisz

Ghostbuster
14-03-2006, 15:24
lokal

grzegorz10
15-03-2006, 18:14
Dobrze ,że tu trafiłem Ghostbuster postaram ci w tym pomóc.
Jestem pracownikiem firmy która się tymi rzeczami zajmuje.
W Gdańsku mieści się firma JURAND która produkuje RKSy z ceramiki które zastępują również nadproże. Nie znam ich www ale numer tel.to 0-058-684-91-43. Innym rozwiązaniem które może wpłynąć na wielkość kasety jest profil najmniejszy ma 37mm. W Poznaniu i pod jest dużo firm które z tym problemem powinny sobie poradzić.
Podaj mi wymiary tego otworu oraz ile masz miejsca do stropu.
W razie pytań masz mój tel. na priwie.

jareko
16-03-2006, 10:16
Jesli masz 36 cm to wywal w cholere to nadproze, okno powieksz a majac do dyspozycji 36 cm wszystko zmiescisz

Teraz rozumiem, dzięki :). Znalazłem lokalnego dystrybutora i instalatora BeClever, pochylimy się nad projektem. Dam znać jakie rozwiązanie zaproponował.
nio :) :) :) wiec jaj sobie nie robilem :) :) :)

jj
05-04-2006, 20:45
Panowie,
Mam pytanko odnośnie rolet Beclever bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
Jaki wymiar ma:
a) grubość okna + prowadnic od rolet
b) grubość okna + prowadnic od rolet+ prowadnic od moskitier
Jeśli mam ścianę trzywarstwową i odległość między ścianą nośną i klinkierem 10 cm to czy zmieści się wersja b)? Czy skrzynka może dotykać do klinkieru czy jakaś pustka między nimi powinna być jednak zachowana.
Pozdrawiam
jj