PDA

Zobacz pełną wersję : Robocizna za dom po klucz...



majkii
14-03-2006, 11:14
Witam.
Czy moze ktos przyblizyc mi kwote jaka nalezy zaplacic za robocizne? Dom ma byc budowany od podstaw razem z instalacjami i wykonczeniem? Z jakimi kosztami musze sie liczyc? Oczywiscie nie pytam o dokladne wyliczenia i nie prosze zeby ktos mi robil kosztorys z dobrego serca. Jest to dom z poddaszem ok 150m na plaskiej dzialce
projekt mozna obejrzec tutaj

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m3f01942e015ae

przy okazji... co myslicie o tym projekcie ?

pozdrawiam

areq
15-03-2006, 07:52
Odpowiedź znajdziesz tu:
http://www.archon.pl/index.php?act=12&kosztorys=1&id=m3f01942e015ae

Dolicz do kwoty podanej w kosztorysie 253 tys 20% i masz koszt wykonania tego domu

Przy okazji myślę o tym projekcie :),że jest to bardzo ciekawy domek,niezbyt tani w wykonaniu ale prezentuje się bardzo okazale.

majkii
15-03-2006, 21:19
te 253 tys to jest koszt pod klucz z materialami a mi chodzi o sama robocizne. Mam juz wlasna wycene materialow i teraz chcialem zorientowac z jakie ceny sa teraz w poludniowej Polsce. Mialem nadzieje ze moze jakis murarz albo dekarz sie wypowie ile sobie za takie cos zarzycza.

A moze tak z innej strony... czy 50 000zl wystarczy? podkreslam ze pytam o robocizne tylko.

pozdr.

Zuza35
16-03-2006, 06:35
Myślę, że tak naprawdę nikt Ci na to nie odpowie. Nawet jeżeli spróbuje to się będzie nijak miało do stanu faktycznego. Wiem to z doświadczenia. Trzeba założyć, że budowa takiego domu (przy możliwie najtańszych materiałach, ale nie najtańszych z założenia, bo często trzeba zapłacić trochę więcej, żeby mieć dobrze) będzie kosztowała jakieś 300 tys. Jeżeli masz kosztorys na materiały policz sobie różnicę do tych 300. Chyba, że te materiały masz jakieś szczególne, a przez to wyjątkowo drogie (zwłaszcza, jeżeli wliczasz to wykończenie pod klucz - przy tych materiałach rozbieżności są ogromne, np. glazurę widziałam za 25 zł i za 800!! za metr). W takim wypadku musisz jeszcze raz zrobić kosztorys na materiały w cenach uśrednionych (lub w niższych cenach) i policzyć różnicę do 300 :)
A zresztą w tym biurze projektowym jest opcja kosztorysu na CD. Może w to zainwestuj, nie może to jakoś szczególnie drogo kosztować. Wtedy będziesz miał orientację.
A i moim zdaniem, ale tylko moim, a ja mam tylko doświadczenie jednorazowe, zdobywane w trakcie, a więc nie miarodajne, 50 tys. nie wystarczy. Chyba, że będzie to robił wszystko jeden czy dwóch facetów. Tylko, że wtedy musisz założyć jakieś dwa lata na wykonanie.

areq
16-03-2006, 07:28
te 253 tys to jest koszt pod klucz z materialami a mi chodzi o sama robocizne. Mam juz wlasna wycene materialow i teraz chcialem zorientowac z jakie ceny sa teraz w poludniowej Polsce. Mialem nadzieje ze moze jakis murarz albo dekarz sie wypowie ile sobie za takie cos zarzycza.

A moze tak z innej strony... czy 50 000zl wystarczy? podkreslam ze pytam o robocizne tylko.

pozdr.

Przecież w tym kosztorysie jest podana wartość robocizny.Czytaj uważnie.
50tys Ci nie starczy -mnimum 35tys stan surowy otwarty...i przynajmniej drugie tyle reszta.Nawet jakby to dwóch ludzi robiło to i tak wyjdzie więcej.

majkii
16-03-2006, 08:12
czytalem uwaznie... wlaciwie to znam go na pamiec...
a to ze tam pisze ze 68000 to nie znaczy ze tak musi byc i kropka. Jedna firma to zrobi za 50 tys a druga za 100tys- sam dobrze o tym wiesz.

majkii
16-03-2006, 08:23
Trzeba założyć, że budowa takiego domu (...) będzie kosztowała jakieś 300 tys.

Tez tak zakladam... te 300tys to moim zdanem dobra cena za ten dom a nawet 350 mysle ze bylo by ok. Kosztorys oczywiscie sobie zamowilem / koszt to tylko 195zl/ jak przyjdzie projekt to bede musial to sobie wszystko dostosowac do warunkow lokalnych i do wlascnych potrzeb.

Jesli chodzi o roznorodnosc cen to powiem ze spotkalem sie z cena 250 000 pod klucz za ten dom. Troche ma robic firma a troche pracy wlozy sam inwestor... ciekawe na ile mu sie to uda...