PDA

Zobacz pełną wersję : zlecenie na wyrobienie pozwolenia na budowe



majkii
14-03-2006, 11:24
Szukam kogos kto zajmuje sie wyrabianiem pozwolen na budowe.
Interesuje mnie ktos kto zalatwi wszystkie formalnosci z tym zwiazane za odpowiednia oplata.
Gdzie moge szukac takich uslug? Ile kosztuje takie wyrobinie pozwolenia?

pozdr.

yaro
14-03-2006, 12:46
zapytaj swojego architekta

moze on to wszystko załatwi

mój to załatwia za 4200 ze wszystkimi papierkami,posadowieniemi,pradem woda gazownia

wsio :D

Agnieszka1
14-03-2006, 12:49
zapytaj swojego architekta

moze on to wszystko załatwi

mój to załatwia za 4200 ze wszystkimi papierkami,posadowieniemi,pradem woda gazownia

wsio :D

a mój załatwiał to za 3000 :D

yaro
14-03-2006, 13:03
zapytaj swojego architekta

moze on to wszystko załatwi

mój to załatwia za 4200 ze wszystkimi papierkami,posadowieniemi,pradem woda gazownia

wsio :D

a mój załatwiał to za 3000 :D

Ok licytujmy sie
a ja w tym mam jeszcze projekt szamba i wjazdu :D

aha jeszce projekty przyłaczy

:wink:

Agnieszka1
14-03-2006, 13:12
zapytaj swojego architekta

moze on to wszystko załatwi

mój to załatwia za 4200 ze wszystkimi papierkami,posadowieniemi,pradem woda gazownia

wsio :D

a mój załatwiał to za 3000 :D

Ok licytujmy sie
a ja w tym mam jeszcze projekt szamba i wjazdu :D



aha jeszce projekty przyłaczy

:wink:

ja tez , z tym ze nie szambo lecz oczyszczalnia przydomowa :D
projekty przyłączy oczywiscie tez :D
yyyy i mam w tym aranzacje poddasza, ktore w moim typowym projekcie bylo nieuzytkowe :D
i jeszcze w tym był kosztorys na doprowadzenie gazu do dzialki - gazownia od nas tego wymgala :D

KAS01
14-03-2006, 13:17
A do mnie architekt dopłacił. Kto da mniej :wink: :lol:

jeżyk
14-03-2006, 13:35
Ja za 1300 miałem adaptację projektu, zmiany w projekcie i załatwienie pozwolenia na budowę (3 dni) uzgodnienia z wodą, gazem i pradem robiłem sam.

majkii
14-03-2006, 13:43
ok.. ale wy tu podajecie ceny za praprojektowniae polowy domu :)a ja jedynie chce papierek - pozwolenie. zmiany w projekcie i zagospodarowanie to juz inna bajka.
A moze jest tutaj jakis chetny z okolic Bieslka ktory sie podejmie ?

Gracz
14-03-2006, 17:15
moje doświadczenie - nie spieszy Ci się, zrób to sam, bo zaoszczędzisz. Spieszy Ci się - zrób to sam, nikt nie będzie za Ciebie deptał ścieżek do urzędów tak pracowicie i tak często jak Ty sam :D

EZS
14-03-2006, 17:56
Sęk w tym, że najczęściej robi to ten, co załatwia resztę, czyli posadowienie, adaptację itd. Jak mi wyjaśnił architekt - często chcą jakiś papierków, wyjaśnień i ten, co robił wszystko ma najłatwiej. Jak sobie to wyobrażasz - jeden robi adaptacje, cuś schrzani, drugi załatwia papierek, biegnie do pierwszego po poprawkę, leci znowu do urzędu :o :o . To będzie trwało lata.....

A co do cen, nie licytujcie - już przekonałam się, że różnią się w zależności od regionu a nawet dzielnicy!!! I wcale Warszawa nie jest najdroższa, a mam wrażenie, że Łódź :cry:

majkii
14-03-2006, 18:18
moje doświadczenie - nie spieszy Ci się, zrób to sam, bo zaoszczędzisz. Spieszy Ci się - zrób to sam, nikt nie będzie za Ciebie deptał ścieżek do urzędów tak pracowicie i tak często jak Ty sam :D

to nawet nie chodzi o to ze mi sie spieszy - mam sporo czasu. Jesli zrobie fundamenty na jesien to bede zadowolony. Problem w tym ze fizycznie nie jestem w stanie tego sam wykonac bo nie mam na to czasu a w Bielsku bywam tylko co jakis czas. Dlatego szukam pomocnej reki.

Agnieszka1
14-03-2006, 18:32
moje doświadczenie - nie spieszy Ci się, zrób to sam, bo zaoszczędzisz. Spieszy Ci się - zrób to sam, nikt nie będzie za Ciebie deptał ścieżek do urzędów tak pracowicie i tak często jak Ty sam :D

to nawet nie chodzi o to ze mi sie spieszy - mam sporo czasu. Jesli zrobie fundamenty na jesien to bede zadowolony. Problem w tym ze fizycznie nie jestem w stanie tego sam wykonac bo nie mam na to czasu a w Bielsku bywam tylko co jakis czas. Dlatego szukam pomocnej reki.

a moze Twój przyszły kierownik chętnie podejmie się tego ?
Chociaż nie wiem czemu nie chcesz projektantowi tego zlecić, przecież i tak musisz go wynając do adapracji projektu ( lub zaprojektowania indywidualnego) :roll: więc dorzucisz mu kilka groszy za załatwienie pozwolenia na budowę.

majkii
14-03-2006, 18:45
nie mam jeszcze kierownika :)
nie mowie ze nie zlece tego architektowi... no chyba ze zazada 4000zl to moze zapomniec. Za takie pieniadze...:(

Zobaczmy. Jak dostane projekt to zapytam o cene.

A polecicie mi jakiegos kierownika z B-B ?

sylvo
15-03-2006, 07:13
U mnie w Łochowie (mazowsze) 2 lata temu chcieli 1000 zł za załatwienie pozowlenia. Załatwiłem wszystko z żoną: kilka wizyt w UM, 1 w ZE, 1 w gospodarce komunalnej, no i geodeta. Ale nie każdy mieszka 100m od swojego urzędu ;)

majkii
15-03-2006, 21:13
Ale nie każdy mieszka 100m od swojego urzędu ;)

dokladnie... niektorzy maja nawet 2500km :)

tornado17
16-03-2006, 14:12
Możesz załatwić sam, jak Ci się nie śpieszy, korespondencyjnie i uzgadniać ew. telefonicznie. Ale do czerwca to możesz się nie wyrobić. Ja załatwiam to samodzielnie, ale często odwiedzam różne urzędy (zależy mi na czasie). Obecnie czekam na odrolnienie. A adaptację projektu i "posadowienie go na mapie" możesz zrobić poprzez architekta lub inżyniera w dowolnym mieście. I jak będziesz sam chodził koło swojego, to zmniejszasz ryzyko wpadki (mnie udało się ostatnio ze Stoenem wynegocjować lepszą umowę, niż pierwotnie zaproponowali).
Pozdrawiam i trzymam kciuki :lol: