PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za przyłącza prądu??



Paulka
14-03-2006, 18:30
Witam!
Czy moglibyście napisać mi jak mniej więcej oszacowac koszt przyłącza prądu?? Nie mam pojęcia jak to liczyć.
napiszcie proszę, ile wyszło u was, ile za metr, jakie sa koszty stałe??
Dzięki za odpowiedzi

Medyc
14-03-2006, 19:45
ja akurat trafiłem na promocję i doprowadzili mi prąd /w ziemi/ zaok 1500 zł. W metrach to około 50 m kabla :D

qdlaty
14-03-2006, 19:54
Zloz do swojego zakladu energetycznego wniosek o wydanie warunkow przylaczenia pradu (oplata 146 zl) i tam wszystko bedzie.
Teoretycznie zaklad energetyczny powinien dociagnac prad na swoj koszt.
Ja malem tak: albo ciagna na swoj koszt i mam przylacze napowietrzne.
Albo partycypuje w kosztach 1000 zl i mam kablowe w ziemi.

Qdlaty

jędrzej
14-03-2006, 22:57
Teoria, teorią ale koszty wyglądały u mnie tak:

- za moc zamówioną (15 kW) 1500zł
- za przyłącze (ok. 100m) do dwóch domów: 6000 zł

Tak było w 2001 roku, może teraz jest inaczej?

K74
14-03-2006, 23:52
Ok. 2500 zł za 16kW. Kabel pod ziemią, jakieś 75 m.
Teraz walczę, żeby w tej cenie zrobili mi też szafkę, bo mają to zapisane w taryfie opłat, ale zobaczymy. Sprawa utknęła w URE. W najgorszym wypadku szafka dodatkowe 1000 zł.
Za warunki techniczne nic nie płaciłam, a sama opłata za przyłącze jest podzielona na dwie raty.

noblokers
15-03-2006, 08:34
a ile za sam projekt przyłącza??

Paulka
15-03-2006, 08:45
dziekuję za odpowiedzi.
Jakas taka nieklarowna sprawa z tym prądem. Koszt powinien byc jakos znormalizowany. A chyba nie jest :-?

AldonkaS
15-03-2006, 08:52
Koszty są znormalizowane. Płaci się za 1kW mocy zamówione, mniejsza opłata za przyłącz napowietrzny (szafa na słupie), wyższa dla przyłącza kablowego - tak przynajmniej jest w VATTENFALL'u. Ja w 2004 roku zapłaciłam za 16,5kW mocy przyłączowej kablem niecałe 1500PLN. Po czterech miesiącach miałam w granicy skrzynkę (ZK2) - bo to przelot do następnej skrzynki.

jedraszko
15-03-2006, 09:22
Witaj,
w pierwszej kolejności należy złożyć w lokalnym ZE wniosek o wydanie technicznych warunków przyłączenia w którym określisz m.in zapotrzebowanie na moc (wielkość ta zależy od mocy zainstalowanych docelowo urządzeń eklektrycznych). Po 14 dniach powinnaś otrzymać z ZE techniczne warunki przyłączenia oraz umowę o przyłączenie do sieci. Umowa określa prawa i obowiazki stron w zakresie technicznym i finansowym procesu przyłączenia, inaczej mówiąc określa jaki zakres prac wykona ZE i ile cię to będzie kosztowało. Opłaty za przyłączenie określane są w Taryfie dla energii elektrycznej, taką taryfę ma każdy ZE. Stawka za 1 kW dla przyłącza kablowego wynosi ok.125 zł netto. Sądzę, że dla przeciętnego domku jednorodzinnego opłata za przyłączenie powinna się zamknąć w kwocie do 2tyś. Niektóre ZE przy składaniu wniosku o wydanie twp żadają przedpłaty która następnie jest zaliczana na poczet opłaty za przyłącze. Z reguły jest również możliwość rożłożenia płatności na raty.
Podpisanie umowy o przyłączenie do sieci rozpoczyna proces przyłączenia. Termin zakończenia inwestycji określa umowa i może wynieść nawet 6-mcy a w skrajnych przypadkach nawet dłużej. ZE wybuduje przyłącze zakończone złączem kablowym. Po zakończeniu inwestycji dostaniesz informację, iz należy podpisać umowę o sprzedaż energii elektrycznej. Pozostanie Ci zrealizowanie swojej części instalacji elektrycznej. Na poczatek będzie to podłączenie tzw skrzynki budowlanej wyposażonej w bezpieczniki, włączniki, itp. Ta część instalacji wymaga protokołu potwierdzającego wykonanie zgodnie z odpowiednimi przepisami. Teraz już wystarczy podpisać umowę sprzedaży energii elektrycznej.

Mireks6
16-03-2006, 06:26
Termin zakończenia inwestycji określa umowa i może wynieść nawet 6-mcy a w skrajnych przypadkach nawet dłużej.
Mój ZE przewidział zakończenie inwestycji za 2 lata. Rad nie rad, wziełem elektryka, zapłaciłem 500 i mam projekt przyłączenia i skrócony termin do 6 miesięcy.

12marek
30-01-2007, 21:06
Witam!
Może znajdzie się ktoś, kto przerabiał podobną sytuację.
Przed zakupem działki dowiadywałem się w ZE o to czy potwierdzają, że dla upatrzonej działki będzie możliwość podłączenia do prądu. Potwierdzili, chociaż mówili, że to trochę potrwa, bo nie mają jeszcze projektu.
Po kupnie okazało się, że dostanę warunki wstępne i ZE bedzie robił projekt jak będzie kilka zezwoleń na budowę. Zezwolenie na budowę mam ale jestem praktycznie sam. Podpisałem umowę na wykonanie przyłącza. Termin realizacji był określony jako do 31.07.2008, opłata za nie (13 kW) 2039 PLN. Ponieważ czas realizcji przekracza 12 m-cy poszedłem dowiedzieć się kiedy REALNIE i na pewno będę miał to przyłącze, oraz ile mam teraz zapłacić.
Dowiedziałem się, że jak tak bardzo mi zależy to żebym sie nie zdziwił, jak będę obciążony częściową opłatą za wykonanie sieci od transformatora do mojej działki (to co powyżej 200m) bo podobno nowe prawo tak stanowi. Wyjdzie mi jakieś 8-10 tys. Zrobią aneks do umowy i każą mi tyle zapłacić! Mało tego nic nie odzyskam jak następni będą się budować i podłączać( moja działka jest na końcu)
Nie wiem czy facet sobie jaja robi? Cały czas była mowa, że płacę po 152 PLN za kW zapotrzebowanej mocy a teraz wyskakuje z taką stawką!

Zależy mi na budowie , ale nie dam darmozjadom takiej kasy za przyłącze do którego będą podłączać się inni a energetyka będzie tylko czerpać zyski. To mi trochę przypomina dawne komitety telefonizacji i inne."wybudujcie nam linie to my ją przejmiemy, podłączymy innych i każemy sobie płacić za używanie"

Ręce mi opadają, a jeszcze łopaty nie wbiłem!

Pozdrawiam

LubMar
31-01-2007, 14:46
listopad 2006
około 240 mb kalbla pod ziemią do mnie i do sąsiada, ZE oznajmił, że albo czekamy aż oni nam zrobią (może i 1 rok) albo robimy sami a oni nam zwracają kasę, i tak też zrobiłem
wynajęta firma zrobiła wszystko, łącznie z podłączeniem kalbla z szafki na granicy działki i podłączeniu go do prowizorycznej "szafki budowlanej"
za całość firma wzięła około (z tego co pamiętam) 18000 zł.
w dniu odbioru linii kasa na rękę z ZE :D
projekt i wycena z ZE nie obejmowała przyłącza od szafki na granicy działki do tymczasowej szafki budowlanej (łącznie ok.11 mb kabla, mała szafka, no i komplet gniazdek) a i tak wyszedłem prawie na 0 (musiałem dołożyć 300 zł.)

bob budowniczy junior
31-01-2007, 14:57
2050zł przydział mocy w tym skrzynka.10zł/m elektrykowi za wkopanie kabla + cena przewodu (ok 15m).Grudzień 2006

Mikazuu
31-01-2007, 16:49
Może orientujecie się w takiej kwesti...

Czy można negocjowac warunki umowy (zwłaszcza koszt przyłącza) z ZE?

ZE wyliczył mi koszt ok 2500zł, ale prąd na mojej działce juz jest od 20 lat! :roll: (skrzynka na słupie). Chciałam, żeby była w ogrodzeniu i miałam nadzieję, że będzie niewielki koszt takiego przeniesienia, a tu dostaje wyliczenie, że wcale niekoniecznie....

EDZIO I ZIBI
31-01-2007, 19:08
w Taryfie 2007 zatwierdzonym przez URE dla ENION - Czestochowa za 1 KW zamówionej mocy w warunkach płaci sie od ok 90 do 130 zł w zalezności od rodzaju zasilania (napowietrzny czy kablowy ziemią) do 200 metrów w tym jest wszystko do złacza wraz ze skrzynką (tak wynika z taryfy) itp http://www.enion.pl/res/doc/taryfa2007.pdf str 22. nie ma znaczenia że prąd (słup) jest na działce. Każdy zakład ma swoją taką taryfę. Nam za 13 KW wyszło ok 1600 zł (ceny netto). Zapoznajcie się z taryfą swojego zakładu na ich stronie a potem uważnie przeglądajcie ich warunki jakie wam wydali i jeśli macie jakieś wątpliwości to nie na gębe, ale piszcie pisma potwierdzone w biurze podawczym na pismie o wyjaśnienie dlaczego jest taki zapis czy to cenna. jesli coś sie nie zgadza to pisemko do nich (na którym jest napisane że kopia posz kła do URE)
Pozdrawiamy

michall.m
31-01-2007, 20:33
październik 2006: 2500 za 16kw kabel pod ziemią (cena ze skrzynką w granicy działki), reszta (doprowadzenie do budynku, skrzynka) niestety eszczenie wiem, za jakieś 2-3 mc, a Energa dała mi przyblizony termin realizacji 12 m-cy :roll:

michall.m
31-01-2007, 20:49
w Taryfie 2007 zatwierdzonym przez URE dla ENION - Czestochowa za 1 KW zamówionej mocy w warunkach płaci sie od ok 90 do 130 zł w zalezności od rodzaju zasilania (napowietrzny czy kablowy ziemią) do 200 metrów w tym jest wszystko do złacza wraz ze skrzynką (tak wynika z taryfy) itp http://www.enion.pl/res/doc/taryfa2007.pdf str 22. nie ma znaczenia że prąd (słup) jest na działce. Każdy zakład ma swoją taką taryfę. Nam za 13 KW wyszło ok 1600 zł (ceny netto). Zapoznajcie się z taryfą swojego zakładu na ich stronie a potem uważnie przeglądajcie ich warunki jakie wam wydali i jeśli macie jakieś wątpliwości to nie na gębe, ale piszcie pisma potwierdzone w biurze podawczym na pismie o wyjaśnienie dlaczego jest taki zapis czy to cenna. jesli coś sie nie zgadza to pisemko do nich (na którym jest napisane że kopia posz kła do URE)
Pozdrawiamy

Zachecona tym wpisem sprawdziłam cennik swojej Energii, faktycznie prawie tak samo kabel max.128 zł, a ja zaplaciłam ok. 160 zł :evil: , dlaczego? Muszę się dowiedzieć :o :(

pawilon79
31-01-2007, 20:55
witam .na wiosne dostane pozwolenie. licze gdzies w maju.
jutro składam wniosek o warunki ZE. jak bede sie chciał sie budowaC na wiosne to skad bede miał prąd jak realizacja trwa az 12-miesiecy.
CZY MOZNA JAKOS INACZEJ TO ZAŁATWIC
A MOZE MOZNA OD SĄSIADA POŻYCZYC, CHOCIAZ ZA BARDZO GO NIE ZNAM.

EDZIO I ZIBI
31-01-2007, 21:16
michall.m podane ceny ok 130 zł za kabel to ceny netto 128 + 22% daje ok 156 zł brutto może z tąd ta cena.

bob budowniczy junior
01-02-2007, 07:44
witam .na wiosne dostane pozwolenie. licze gdzies w maju.
jutro składam wniosek o warunki ZE. jak bede sie chciał sie budowaC na wiosne to skad bede miał prąd jak realizacja trwa az 12-miesiecy.
CZY MOZNA JAKOS INACZEJ TO ZAŁATWIC
A MOZE MOZNA OD SĄSIADA POŻYCZYC, CHOCIAZ ZA BARDZO GO NIE ZNAM.
Najlepiej dogadać się z sąsiadem i podłączyć prąd do już powstałego budynku.W innym przypadku musisz wystąpić i podłączyć tzw prowizorkę budowlaną (mnie elektryk krzyknął 2 tys)dodatkowo dochodzi abonament co miesiąc ok 40zł + fakt,że cena 1kw jest sporo wyższa od taryfy mieszkalnej
Moje rachunki za wymutowanie domu to ok 120zł

michall.m
01-02-2007, 08:46
podane ceny ok 130 zł za kabel to ceny netto 128 + 22% daje ok 156 zł brutto może z tąd ta cena

EDZIO I ZIBI Tak! To dokładnie tyle było :oops:

pawilon79
ja niestety mam ten sam problem, mój sąsiad to starszy "pijaczek" i niestety kontakt jest trudny (ciagle domaga się wódeczki od nowej sąsiadeczki), pożyczałam od niego prąd (a właściwie mój majster), był to ponoć jeden dzień, a sąsiad zawołał 150 zł :o za tę pozyczkę :evil: ...dla mnie to sporo...
Jednak nie mam innego wyjścia i wiosna znów od bniego pożyczę, jednak spiszę przy nim stan licznika i zapłacę za wszystko (całe zuzycie nie wnikając ile faktycznie ja zużylam), ale zgodnie ze wskazaniem licznika...no i wódeczkę zawiozę, bo to najwazniejsze :wink:
pzd,
Ania

Leszko
01-02-2007, 16:15
Teoria, teorią ale koszty wyglądały u mnie tak:

- za moc zamówioną (15 kW) 1500zł
- za przyłącze (ok. 100m) do dwóch domów: 6000 zł

Tak było w 2001 roku, może teraz jest inaczej?

U mnie w 2003r
moc zamówioną (7KW ) 735zł i nic więcej mnie nie obchodziło .
A wkopali 60m kabla z bednarką i skrzynką . Od skrzynki do domu sam wkopałem 12m kabla , potem złożyłem dokumenty na sprzedaż prądu i miałem już prąd.
Teraz będę oddawał do użytku, zmniana na prąd tańszy nie budowlany . Potem dokupię jeszcze kilka KW.

Mikazuu
01-02-2007, 19:01
Hmmm, wychodzi więc na to, że taryfę za 1kW mam "ogólnopolską" (złożyliśmy zapotrzebowanie na 16kW), stąd te 2500zł. Reszta (kabel, skrzynka) dodatkowo płatne.
A miałam cichą nadzieję, że wyjdzie mi konkurencyja cena... :roll:

EDZIO I ZIBI, thx za wyjasnienia!

Mikazuu
01-02-2007, 19:04
Chciałam, żeby była w ogrodzeniu
a projekt zasilenia domku nowym kablem od skrzynki masz ??

Nie mam takiego projektu. Czy jest on konieczny?

Ola i Krzysiek
01-02-2007, 19:15
Witam

my podpisaliśmy umowę z Zakładem Energetycznym na 11 kW i płacimy 1 690,92.
Piszecie, że płacicie dodatkowo za kable. Nic takiego nie wyczytałam w naszej umowie, chyba, ze jakichś pojęć nie rozumiem.

Co to znaczy np:
Odbiorca zobowiązuje się do przygotowania instalacji odbiorczej? Czy to chodzi właśnie o kable???

EDZIO I ZIBI
01-02-2007, 19:25
Mikazuu Zobacz http://www.enion.pl/res/doc/taryfa2007.pdf na stronie 21 ostatnie 6 linijek punktu 8.4 jest zapis że za wszystko wraz ze złoczką i skrzynką miesci się w opłacie przyłaczeniowej to Taryfa Enion a na stronie 20 też punkt 8.4 http://www.zeb.com.pl/pl/inc_download.php?df=taryfa_2007 jest taryfa Twojego zakładuPozdrawiamy

Mikazuu
01-02-2007, 19:31
EDZIO I ZIBI, wielkieee dzięki. Zabieram sie do czytania!
W razie trudnosci, poproszę o konsulatcje. :wink: :)

pawilon79
01-02-2007, 19:42
mysle ze w miare mozliwosci podawac mniejsze zapotrzebowanie na KW
mniejsze koszta za przyłącze

michall.m
01-02-2007, 19:57
mi wystarczyłoby 5kW (malutki domek mieszkalny, ale wykorzystywany bedzie jedynie weekendowo i wakacyjnie :) ), ale wzięłam minimum tego co trzeba do zabezpieczenia 25A....był na forum taki fajny wątek o tym...poszukam

pawilon79
01-02-2007, 20:02
ja rozmawiałem z trzema elektrykami i wszyscy byli zgodni ile mam wziąść KW. najpierw wypytali mnie jakie urządzenia planuje, czym bede ogrzewał itd.
polecili mi 7 kw a 3 kw na czas budowy i powiedzieli ze w zupełności to wystarczy.
pozdrawiam

casandra75
01-02-2007, 20:26
Witam!
Może znajdzie się ktoś, kto przerabiał podobną sytuację.
Przed zakupem działki dowiadywałem się w ZE o to czy potwierdzają, że dla upatrzonej działki będzie możliwość podłączenia do prądu. Potwierdzili, chociaż mówili, że to trochę potrwa, bo nie mają jeszcze projektu.
Po kupnie okazało się, że dostanę warunki wstępne i ZE bedzie robił projekt jak będzie kilka zezwoleń na budowę. Zezwolenie na budowę mam ale jestem praktycznie sam. Podpisałem umowę na wykonanie przyłącza. Termin realizacji był określony jako do 31.07.2008, opłata za nie (13 kW) 2039 PLN. Ponieważ czas realizcji przekracza 12 m-cy poszedłem dowiedzieć się kiedy REALNIE i na pewno będę miał to przyłącze, oraz ile mam teraz zapłacić.
Dowiedziałem się, że jak tak bardzo mi zależy to żebym sie nie zdziwił, jak będę obciążony częściową opłatą za wykonanie sieci od transformatora do mojej działki (to co powyżej 200m) bo podobno nowe prawo tak stanowi. Wyjdzie mi jakieś 8-10 tys.
CASANDRA75
Witam
Nie zazdroszczę Twojej sytuacji :-?
Jeszcze rok temu byłam w identycznej . Zakupiłam jedną działkę z sześciu , i też na samym końcu, BEZ uzbrojenia
Z tego co wiem to nie powinny Cie interesowć koszty budowy transformatora-choć nie wiem czy cos sie nie zmieniło.
Co mogę Ci poradzić to nawiązac kontakt z właścicielami sąsiednich działek - zrobić zebranie lub kontaktować sie osobiście z każdą z osobna celem utworzenia tg. komitetu . Zakład energetyczny nie będzie budował transformatora dla jednej posesji ...dlatego musisz znaleść sprzymierzeńców...co nie będzie łatwe...jeśli znajdziesz conajmniej sześciu to masz szanse .
Nie jest to prosta sprawa musisz przemyślec sobie z której strny sie dO tego dobrać i do których drzwi zapukac...

W mojej sytuacji po wystapieniu o warunki odpisali mi iz zbudują transformator jak zwiekszy sie ilosć osób chcących sie podłączyc i minimum to musi być te sześć działek...inaczej jest to dlanich nieopłacalne. :-? A moja budowa już trwała :wink: spać nie mogłam po nocach...koszmar...
Kontaktowałam sie ze wszystkimi właścicielami działek..no ale jak to w zyciu bywa...ludzie kupuja działki dla samej inwestycji z planami na zarobek lub na budowę w dalszej niewiadomej przyszłości. Po prostu nie miałam wyjścia musiałam załatwic 6 szt wniosków . Nie mało nerwów i siły perfazji musiałm wykazać -noi udało się.Prosze se wyobrazic że jeżdziłam do każdego do domu prosiłam ...i sama zawozilam podpisane wnioski.i pózniej umowy... po upływie 1mies dostałm upragnione pismo od enea : jesli wszyscy podpiszemy i odeślemy umowy oraz wpłacimy zaliczki enea rozpocznię budowę...jaka byłam szczesliwa :D po jakimś czasie jeden z właścicieli zadzwonił domnie iz sie wyłamuje toz: wycofuje sie ponieważ nie ma na zaliczkę dla enea - byłam skłonna nawet pożyczyc...ale był uparty..nie i koniec ...z jednej strony to miał racje ..przecież nie mogłam go zmusic. Wkońcu wymysliłam iż napiszę pismo z prozba w jego imieniu iz wycofuje sie z powodu....... ale prosi dla właścicieli działek 5 ciu o budowe trnsformatora ....
Zrobiłam wszystko co w mojej mocy ...byłam nawet tam na górze...a wypraszali nie raz i nie dwa..." OD TEGO JEST BIURO KLIENTA"tak mi
mówili :wink: 8) Ale tam też pracuja ludzie co czują muslą tak jak my...a przepisy są przepisami... wielu cennych rad mi udzielono które mi pomgły w rozwiazaniu problemów.I dopiełam celu jaki obrałam :P
Wiesz jesteś w takiej komfortowej sytuacji iz nikt Ci nie powiedział iz nie bedzie wogle prądu...Ty masz tylko wybrac 1. szybko i-ale drogo
2. póżniej -ale taniej
ALE TO TANIEJ TO TE PROBLEMY O KTÓRYCH J/W.

POWODZENIA I WYTRWAŁOŚCI :D :D


Pozdrawiam

toomas
02-02-2007, 07:14
Ja wczoraj podpiałem umowe..15 kW koszt 1940 netto. Ok. 20 m kablem w ziemi :(

Leszko
02-02-2007, 08:30
Witam

my podpisaliśmy umowę z Zakładem Energetycznym na 11 kW i płacimy 1 690,92.
Piszecie, że płacicie dodatkowo za kable. Nic takiego nie wyczytałam w naszej umowie, chyba, ze jakichś pojęć nie rozumiem.

Co to znaczy np:
Odbiorca zobowiązuje się do przygotowania instalacji odbiorczej? Czy to chodzi właśnie o kable???

Do licznika nic więcej nie płaciłem, tak jak wcześniej pisałem tylko 735zł (7KW)

daggulka
02-02-2007, 08:51
A una s to jest podobno tak, że płacimy tylko za kilowaty (ok.1860zł), a skrzynka i pociągnięcie kabla ...ok.10-15m od słupa sąsiada jest gratis :o .
Tak nas poinformowali w Wattenfallu...pytałam sie dwa razy bo norrrrmalnie nie wierzylam :D .

W naszej gestii jest tylko zamontowanie drugiej skrzynki niejakiej prowizorki..... elektryk zrobi nam to za 450 zeta(skrzynka w cenie).

pawilon79
02-02-2007, 12:06
witam. ja dostane warunki za pare dni. mozecie napisac jaki dali wam czas realizacji
dzieki

marcin714
04-02-2007, 19:07
ja rozmawiałem z trzema elektrykami i wszyscy byli zgodni ile mam wziąść KW. najpierw wypytali mnie jakie urządzenia planuje, czym bede ogrzewał itd.
polecili mi 7 kw a 3 kw na czas budowy i powiedzieli ze w zupełności to wystarczy.
pozdrawiam

To jakie to zabezpieczenie przed licznikiem będziesz miał?. 10A? To gratoluje ci tych elektryków-ogrodników.

pawilon79
04-02-2007, 19:33
25 i poczytaj sobie troche o elektryce

marcin714
04-02-2007, 20:21
Czytać zawsze warto. Ja na początek proponuję odszukać gdzieś wzór na moc to może koledze coś się rozjaśni.

EDZIO I ZIBI
05-02-2007, 19:17
wszystko zależy od zakładu energetycznego. Mysmy musieli wziąść 13 kW (było to minimum) aby dostać 20 A od 15 kW było 25 A, także wyliczenia mało są przydatne, ważny jest interes ZE

pawilon79
05-02-2007, 19:28
oczywiscie bede sobie zwiekszał póżniej chodzi o to aby za duzo za przyłącze nie płacic

Leszko
05-02-2007, 19:33
wszystko zależy od zakładu energetycznego. Mysmy musieli wziąść 13 kW (było to minimum) aby dostać 20 A od 15 kW było 25 A, także wyliczenia mało są przydatne, ważny jest interes ZE

Ja wziąłem 7KW, mam 20A

Leszko
05-02-2007, 19:36
wszystko zależy od zakładu energetycznego. Mysmy musieli wziąść 13 kW (było to minimum) aby dostać 20 A od 15 kW było 25 A, także wyliczenia mało są przydatne, ważny jest interes ZE

Ja wziąłem 7KW, mam 20A

pawilon79
05-02-2007, 19:37
jak to mowia jak człowiek chce to potrafi 7kw jest ok

marcin714
05-02-2007, 21:09
Nikt ci hyba nie powiedział jeszcze, że przy zwiększeniu mocy przylączeniwej za przyrost mocy trzeba zapłacić. Więc ja bynajmniej żadnych oszczędności tu nie widzę. Ale po co ci to zeiększenie mocy jak rzekomo przy swoich 7kW masz już zabezpieczenia 25A. A może jednak obawiasz się ,że będzie to jednak 10A, bo mi jakoś nie chce wyjść 25 po podzieleniu mocy przez napięcie i zawsze jakoś wychodzi coś koło 10. A może jest jakiś inny wzór na moc?

pawilon79
05-02-2007, 21:30
wzory wzorami pieniążki pieniążkami.

pawilon79
05-02-2007, 21:31
a kto powiedział ze musisz miec 25

marcin714
05-02-2007, 22:01
a wolisz mieć 10A?

pietrix
06-02-2007, 18:56
Ja właśnie wczoraj podpisałem umowę z moją "ukochaną" EnergiąPro, mój monopolista skasował mnie na 1708 złotych. :( W zamian dostanę 13 kW, które chciałem.
Termin podłączenia prądu na plac budowy - do dnia 31.05.07 :o a mają tylko 10 metrów kabla do ułożenia.
Jak się zapytałem dlaczego tak długo, to pani grzecznie odpowiedziała, że to jest i tak krótko. Teraz nie ma jeszcze sezonu, na wiosnę będzie więcej zgłoszeń, więc termin się wydłuży. :(

EDZIO I ZIBI
08-02-2007, 20:00
Leszko Kazdy zakład energetyczny, gazowniczy (pracuję w takim) ma swoje taryfy zatwierdzone prze URE, oraz warunki wewnętrzne; u nas aby otrzymać zabezpieczenie 20A minimalna moc zamówienia za którą trzeba zapłacić jest 13 kW. przy urządzeniach jakie chcemy posiadać 16A jest zbyt słabym zabezpieczeniem, a jeśli "korek" wybije to za przyjazd i załączenie wynosi 21,80 zł netto nie licząc strat w lodówce i przestojach ceny według taryfy ENION

Monhub
12-02-2007, 09:31
Witam,
za całą "energetykę" zapłaciłam 6tys. :x
W tym:
projekt przyłącza:850, opłata przyłączeniowa za13 Kw 2000, szafka energ. (będą dwa oddzielne pomiary-dwa mieszkania)+robocizna 3000,mapka dla ZUD-geodeta 350.

Pozdrawiam :)