PDA

Zobacz pełną wersję : umywalka na płycie kartonowej czy ytongu ?



Medyc
14-03-2006, 19:41
Mam problem.Robia mi łazienkę i fachowiec konstrukcję pod umywalkę/stół/zrobił z płyty zielonej gipsowo kartonowej oraz do konstrukcji użył blaszanych elementów/nie wiem jak się to nazywa/.Teraz pytanie..Czy będzie to wytrzymała konstrukcja? Oczywiście będzie to oklejone kafelkami.Ja się obawiam,że jak sie o to mocniej oprę to się zawali...Może to powinno się robić z Ytongu? Proszę pilnie o odpowiedzi..dziękuję

Medyc
14-03-2006, 19:49
czy jest jakiś fachowiec lub ktoś kto ma łazienkę /a chyba każdy ma/ kto mi powie coś na ten temat ??

cinek21
14-03-2006, 20:09
W mojej łazience umywalkę mam zainstalowaną na ścianie z gk. Jednak w miejscu gdzie mocowana jest umywalka zastosowałem specjalne profile z blachy 2mm. Na takiej ścianie dobrze jest zastosować podwójne krycie płytą. Usztywnia to ścianę.

Medyc
14-03-2006, 20:23
mam profile z blachy od dołu i góry..Do dolnego profilu jest przykręcona płyta i do górnego też a do boków tych płyt również pionowo płyta,ponacinana aby wyszedł z niej owal.To będzie oklejone płytkami.Ale obawiam się czy to wytrzymała konstrukcja no a poza tym jak przez płytki podejdzie woda do płyt kartonowych to co wtedy ??

_ZBYCH_
14-03-2006, 20:33
Jeśli konstrukcja jest solidna i zrobiona z głową, to nie ma znaczenia, z czego jest wykonana. Po prostu usiądź sobie na tym i poskacz trochę. Jak nie wytrzyma Twojego ciężaru, to nie jest prawidłowo wykonane.

Medyc
14-03-2006, 20:44
zbych chyba to był żart z tym aby usiąść..A ja mam problem bo już mi to robią ..Wg mnie powinno to być zrobione /ta konstrukcja/ na y tongu i obłożopne płytkami i w to umywalka.A tak to obawiam się że jak się mocniej potem oprę to się rozleci a poza tym ktoś mi mówił,że woda może dojść do płyty GK z której jest stół pod umywalkę wykonany...Powiedzcie czy to prawda czy nie? I jakie są wasze doświadczenia..Jak Wy macie zrobioną konstrukcję pod umywalkę..Z czego? Dzięki

_ZBYCH_
14-03-2006, 21:51
zbych chyba to był żart z tym aby usiąść..A ja mam problem bo już mi to robią ..Wg mnie powinno to być zrobione /ta konstrukcja/ na y tongu i obłożopne płytkami i w to umywalka.A tak to obawiam się że jak się mocniej potem oprę to się rozleci a poza tym ktoś mi mówił,że woda może dojść do płyty GK z której jest stół pod umywalkę wykonany...Powiedzcie czy to prawda czy nie? I jakie są wasze doświadczenia..Jak Wy macie zrobioną konstrukcję pod umywalkę..Z czego? Dzięki
Nie, to nie był żart.
Mój sąsiad ma w łazience taką konstrukcję (z blaszanych profili i płyt GK) przykrytą kamiennym blatem. Tak właśnie sprawdzali, czy wystarczajaca jest nośność konstrukcji. Przecież kamień dużo waży.

O podchodzącą wodę się nie martw.