PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś może dać mi namiar na owies do CO w Małopolsce?



zawoja
14-03-2006, 20:05
Jestem posiadaczem pieca Ling 25, do tej pory paliłem pelletsem, ale chcę spróbować szczęscia z owsem. Niestety jakoś nie mogę w okolicy znaleźć źródła owsa. Czy ktoś mi może pomóc... nawet w miarę dalsze odległosci wchodzą w grę.

pozdrawiam

Jarek

Midami
14-03-2006, 20:58
dgdzie kupowałeś pellety i w jakiej cenie
dlaczego nie chcesz palić tym paliwem

bor
14-03-2006, 21:49
chopie ! idź albo jedź do byle centali nasiennej i bedziesz wiedział :D
albo do byle spichlerza. owies to owies - nie ma wersji opałowej byle sucha
pzdr

Lee
15-03-2006, 07:30
proponuje LEPERA ostatnio sie chwalił ze ma magazyn pełen owsa. zdzwon moze ci sprzeda.
Jakby juz go niemiał to zapytaj czy tego z głowy nie sprzeda :lol:

zawoja
15-03-2006, 10:02
odpowiadam na pytanie, dlaczego nie chcę palić pelletem...
po prostu chcę spróbować z owcem, bo mam taką możliwośc, za 200 złotych mogę dokupić dostawkę. owies teoretycznie kosztuje ok 300 PLN za tonę, pellets ok 550, więc jest różnica. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w praktyce...na razie pellet mi się kończy i szukam tego owsa... tutaj w okolicy jakoś nie widzę spichlerzy...czy innych tego typu przybytków...może ktoś mi pomoże pliz pliz pliz. Chodzi o okolice zawoi - małopolska

jarek[/url]

przempior
15-03-2006, 12:47
Proponuję podjechać do starostwa w Suchej. Tam powinnien być Ośrodek Doradztwa Rolniczego (ODR)(chyba na 3-cim piętrze). Może tam coś będą wiedzieć.
PZDR

piotrul
15-03-2006, 12:52
Jarmark lub bazar "wiejski". Powinno być w ofercie :D

zawoja
23-03-2006, 15:41
Sprawdzałem bazar :( cena ok 400-500 pln/tonę. Niestety po moich obserwacjach pieca (który już działa na owies - kupiłem 500kg w cenie 500/t)...wynika, że spalanie w moim domu wynosi około 40 kg/dziennie. Przy takiej cenie pellets jest porównywalny lub nawet ciut tańszy...

wyliczyłem, że jeżeli kupiłbym powiedzmy 5 ton owsa po 300 plus 200 transport... to miesięcznie w stosunku do pelletu oszczędzam jakąś stówkę...

... a może można gdzieś kupić jeszcze taniej... słyszałem głosy że i koło 200 PLN za tonę...

jeżeli ktoś z Was może mi pomóc - będę dźwięczny...

a co do samego owsa. czy jest jakiś szczególny owies (odmiana, wilgotność, itp), który się lepiej pali?

zapraszam do dyskusji ludzi którzy już palą owsem... a nie tylko chcieliby.

pozdrawiam

jarek

Maciek Kra
05-04-2006, 17:47
a gdzie kupowałeś pelety po 550 ? Najtańśze znalazłem koło mielca po 450 netto , ale plus transport to wychodzi ok 600 zł , ale one sa kiepskie.

Piotrek77
05-04-2006, 21:16
Jestem posiadaczem pieca Ling 25, do tej pory paliłem pelletsem, ale chcę spróbować szczęscia z owsem. Niestety jakoś nie mogę w okolicy znaleźć źródła owsa. Czy ktoś mi może pomóc... nawet w miarę dalsze odległosci wchodzą w grę.

pozdrawiam

Jarek
"Zawoja" jeśli szukasz owsa to jest to najgorszy czas bo jest on w tej chwili najdroższy.
Mieszkam w woj.mazowieckiem i w połowie marca kupowałe owies na targu po 250zł/t tylko wtedy to jeszcze śnieg na polach leżał i nikt o sianiu nie myślał.
We wtorek byłem na tym samym targu i za owies krzyczeli od 340-400zł/t przez 3 tygodnie cena skoczyła o 100-150zł na tonie a wszystko przez to że teraz jest czas na sianie owsa i dlatego ceny są tak wysokie. Jeśli moge coś zaproponować to może troche się wstrzymaj zapewniam że ceny spadną i znów będą normalne.Ja mam jeszcze owies na jakieś 3 tygodnie i myśle że jak mi się skończy to znów go kupie za 250zł.
Rozmawiałem z kilkoma osobami które sieją owies i mysle ze w czsie żniw będzie można kupić go w barzo dobrej cenie.Jeli u Ciebie ten owies jest taki drogi to może opłaci się zapłacic za transport i kupic go na rynku u mnie?:):):)
Zawsze jeszcze alternatywą jest ten pellet ze słomy za 280/t
Pozdrawiam

zawoja
13-04-2006, 16:04
Dzięki za ostatni post Piotra. Dodał mi otuchy ;)


cóż u mnie w okolicy raczej ceny są gigantyczne... dlatego rzeczywiście myślę o kupnie dużej partii (ok 5-7 ton) w miejscu gdzie cena jest niska i transporcie do Zawoi. Jeżeli ktoś w bliższej okolicy niż Warszawa ... czyli blisko południa polski (Kraków, Wadowice) - ma także niskie ceny na targu dajcie znać - bardzo proszę!

jarek

laspalmas
14-04-2006, 11:15
Często rolnicy ogłaszają się w lokalnych gazetach które ukazują się na terenie powiedzmy tylko powiatu. Często można sie dogadać z rolnikiem i za niewielką dopłatą dowiezie. Przychylam się do postu powyżej. W tym okresie cana (nie tylko owsa) jest stosunkowo duża. Na większą skalę nie liczyłbym jednak ze spadkiem cen które zależą od ogólnej koninktury, przy czym najniższe są w okresie żniw.

Piotrek77
15-04-2006, 19:35
Witam.
Zawoja zerknij na www.zir.pl i na www.gieldarolna.pl są to internetowe giełdy rolne może uda Ci się tam znaleźć owies w Twojej okolicy i w dobrej cenie.
Ja ostatnio kupowałem owies po 300zł. Grzeje ciepła wodę i nie mogłem zostać bez opału.
Gość ma jeszcze 6 ton ale musze troche odczekać bo trzyma się z ceną.
Już rozmawiałem o tym odbieraniu ziarna w czasie żniw.
Dziś mówi że po 280zł odda, ale myśle że w do sierpnia ta cena troche jeszcze spadnie.
Mam już ustawionych pięciu rolników na taki odbiór w czasie żniw. Myśle że uda mi się coś wytargować.
Pozdrawiam.

rs6000
16-04-2006, 11:30
Witam

Gdzie Wy trzymacie takie ilości owsa (5-7 ton) ? Co do pellet to spróbujcie tu :
MOTOWERK Zbigniew Misiarz
Mielec
39-300
ul. Wolności 83
Telefon 17 5825930
Fax 17 5825930
PELLET paliwo ekologiczne do pieców CO - producent. Produkujemy granulat 6 i 8 mm . Opakowania worki 15 - 20 kg lub BIG-BAG do 1200 kg .
To jest z mojego miasta producent.

Pozdro
Sławek

Piotrek77
17-04-2006, 08:26
Witam.
1m3 owsa waży ok 600kg( w zależności od jego jakości)
Mam obok kotłowni pomieszczenie, w którym wcześniej trzymałem węgiel wielkości 12,5m2 jeśli zasypię je tylko na 1m wyskoko to już jest 7t, piwnica ma 2,5 m więc mam gdzie sypać :D
Pozdrawiam.