PDA

Zobacz pełną wersję : Przewody wentylacyjne w podlodze



Felek
11-02-2003, 20:25
Zdecydowalem sie utworzyc nowy watek bo byc moze wiecej forumowiczow zmaga sie z tym problemem. Jakos nie moge sie zdecydowac ktoredy dac przewody wentylacyjne. Na poczatku myslalem o podlodze (dom parterowy bez piwnicy) ale chyba musialoby sie to odbyc kosztem zmniejszenia warstwy izolacyjnej w miejscu przebiegu przewodow. Poza tym z tego co czytam na forum malo kto lub wrecz nikt nie decydue sie na tekie rozwiazenie. Nie wiem wiec jak to rozwiazac technicznie baz szkody do izolacjii (czy ktos ma prostokatne przewody w podlodze?). Moze tez wystapic problem z zamontowaniem tlumikow ktore sa grubsze. Pozostaje wiec sufit podwieszony, lecz nie podobaja nam sie anemostaty umieszczone w suficie, chcemy dac kratki wentylacyjne w scianie przy podlodze. Trzeba wiec rozwiazac problem ukrycia przewodow w scianie. Mysle, zeby dac prostokatne przewody i ukryc je w scianie, musze wiec "wyrzezbic" kanaly glebokie na jakies 8 cm od sufitu do podlogi. Nie wiem czy 24 cm BK by to przetrzymal wiec chyba zbuduje dom z 30 cm BK. Moze ktos mnie oswieci jakie jast najlepsze rozwiazanie. Troche mi szkoda budowac calosc z 30 cm dla kilku kanalow

pozdrawiam

Bartt
11-02-2003, 21:32
Felek, przyszło mi na myśl, że kanały mógłbyś poprowadzić w ściankach działowych. Widzę to tak: mur zwen. przy nim kanał, a do niego doklejona ścianka działowa. Kanał obudowujesz odpowiednio węższymi płytkami bk. Musiałbyś tylko załatwić długie kotwy między ścianą a ścianką obejmujące kanał.
Jest to wizja kogoś, kto nie jest autorytetem budowlanym, ale ma pomysły :smile:
Niech wypowie się jakiś budowlaniec, czy tak można

januszek
12-02-2003, 07:17
felku
w twoim przypadku nie ma dużego problemu masz dom parterowy więc przewody prowadzisz na poddaszu lub nad sufitem podwieszanym.
następnie zastosuj redukcję z okrągłego na prostokątny (takie kolanko) i przewody tylko te końcowe pionowo puść w ścianie do kratki (takie miejscowe pionowe wycięcie ściany nie szkodzi konstrukcji) takie przewody prostokątne mają grubość około 5cm
na końcu redukcja do kratki wylotowej.
24 z bk spokojnie wytrzyma zwłaszcza że ty nie będziesz miał stropu lanego( tak myślę)