PDA

Zobacz pełną wersję : Naelektryzowana sofa



rumak1974
15-03-2006, 08:26
Witam Serdecznie

Temat może niekoniecznie na "wymiane doświadczeń"a raczej na "wnętrza" ale mysle że tutaj bardziej ktoś coś może poradzi
A mianowicie od mw. 2 miesięcy jestem posiadaczem kompletu wyp. DomoFaber "Frida" w obiciu Alcantara...i wszystko by było pieknie gdyby nie cholerne elektryzowanie tej kanapy tzn jak się posiedzi troszeczkę albo polezy itp występuja takie rozładowania elektryczne (strzelanie) że w pewnym momencie az z telewizora zaiskrzyło (przy ręcznym wyłączaniu) pomijam fakt że przy kontakcie z metalem wali równo - zaczyna mnie to męczyc bo nie jest to zaprzyjemne.....i tu pytanie do forumowiczów : macie jakis patent żeby to nie strzelało ????? (tak pocichu myśle że latem b edzie lepiej bo większa wilgotnośc powietrza ale sam już nie wiem)może sa jakies preparaty do impregnacji żeby to cholerstwo nie waliło tak niemiłosiernir
Poradzicie coś??

15-03-2006, 08:59
podłacz do uziemienia

pzdr

Geno
15-03-2006, 09:04
Taki patent to tylko hamerykanom sprzedać - pewnie "elektrycznych" mebli potrzebują... :wink:

rumak1974
15-03-2006, 09:11
podłacz do uziemienia

pzdr

Myślisz że pomoże?? może lepiej przymocuje do ubrania instalacje odgromową :lol:

slawciol
15-03-2006, 09:15
mialem ten sam problem ale z ubraniami, zreszta na pewno nie tylko ja, ale wystarczylo wyplukac po praniu w plynie do plukania tkanin i juz sie nieelektryzuja.Jak masz mozliwosc sciagniecia obiciowki(jezeli jest przystosowana) to wyplucz ja wlasnie w takim plynie,a jezeli nie to tylko polozyc jakis material na kanape ktory sie nieelektryzuje,czyli naturalny.pozdrawiam

15-03-2006, 10:38
Myślisz że pomoże?? może lepiej przymocuje do ubrania instalacje odgromową :lol:
zbys miał kota ... to z kotem tez mozna poeksperymentowac ...:wink:
miałem taki dywan ... tez sie elektryzował ...
do czasu
az go ...
sie pozbyłem ... :wink:

julieta
15-03-2006, 11:37
Może spróbuj popsikać płynem antyelektrostatycznym w sprayu?

rumak1974
15-03-2006, 12:06
Może spróbuj popsikać płynem antyelektrostatycznym w sprayu?

Własnie kto to produkuje????

ablonski
15-03-2006, 12:30
ja mam wiekszy problem...czasami mi sie laptop elektryzuje, a jak kopnie mnie leciutko problem to wylacza sie zasilacz, musze go wylaczyc z pradu na 10s i znowu podlaczyc...moze na to cos ktos poradzi?
dizeki

slawciol
15-03-2006, 12:54
ja mam wiekszy problem...czasami mi sie laptop elektryzuje, a jak kopnie mnie leciutko problem to wylacza sie zasilacz, musze go wylaczyc z pradu na 10s i znowu podlaczyc...moze na to cos ktos poradzi?
dizeki
a zastanawialiscie sie czy to urzadzenia sie elektryzuja,czy moze wasze ubrania?

piotrul
15-03-2006, 13:29
ja mam wiekszy problem...czasami mi sie laptop elektryzuje, a jak kopnie mnie leciutko problem to wylacza sie zasilacz, musze go wylaczyc z pradu na 10s i znowu podlaczyc...moze na to cos ktos poradzi?
dizeki
Co masz na podłodze? Często to wina wykładziny, dywanu itp.

julieta
16-03-2006, 11:36
Ja mam płyn firmy: Barwa Sp. z o.o., w Krakowie,tel. 012 637 01 76, www.barwa.com.pl
Nadaje się do:" ubrań, tkanin, firanek, zasłon, wykładzin, dywanów, tapicerki samoch. i innych powierzchni ". Sama polowałam na ten spray od dawna. Wreszcie udało mi się kupić, przypadkowo, w Selgrosie.

Pozdrawiam.

pereł
16-03-2006, 11:54
może to nie kanapa - może ty masz MOC

maciek.tor
16-03-2006, 12:31
może to nie kanapa - może ty masz MOC

A raczej sporo syntetyków na sobie.[/b]

ablonski
16-03-2006, 17:56
ja mam wiekszy problem...czasami mi sie laptop elektryzuje, a jak kopnie mnie leciutko problem to wylacza sie zasilacz, musze go wylaczyc z pradu na 10s i znowu podlaczyc...moze na to cos ktos poradzi?
dizeki
Co masz na podłodze? Często to wina wykładziny, dywanu itp.
wsumie to moze byc racja...bo dzieje sie tak tylko w jednym pokoju, tylko co moze na to pomoc?dzieki:)

Wolf PL
16-03-2006, 18:35
rumak1974 niech moc będzie z Tobą... :D

Funia28
17-03-2006, 09:11
Jak nie znajdziesz spray'a to wlej do sprzyskiwacza do kwiatków rozcieńczony płyn do płukania - ten sam efekt - ja tak robiłam przy firankach klejących się do ściany. Powodzenia.

ostry
17-03-2006, 09:25
No ale przynajmniej jak tak sobie posiedzisz chwile z kobieta na kanapie to masz pewnosc ze cos miedzy wami "zaiskrzy" :lol: