PDA

Zobacz pełną wersję : fajermury-zostawić czy zlikwidować



przempior
15-03-2006, 09:30
Witam po raz pierwszy i pewnie nie ostatni :D
Właśnie przymierzam się do kapitalki remontu starego budynku.Mam zamiar zacząć od wymiany poszycia dachowego. Budynek kryty dachówką- chcę położyć blachę lub blachodachówkę. Oczywiście jak najtaniej więc w założeniu jest ściągnięcie dachówki i położenie na stare łaty nowego poszycia. Nie wiem tylko co zrobić z tymi murkami wystającymi z boku ponad poziom dachu(fajermury). Okuwać na nowo i zostawić czy może lepiej skuć je do poziomu dachu i wypuścić dach na przedłużonych łatach poza mur. Co radzicie??

am00
15-03-2006, 09:54
Ja bym zrezygnował z tych murków. Uniknie się ewentualnych błędów w obróbce blacharskiej, które mogą doprowadzić do zacieków. Można dodatkowo ocieplić mur od góry w miejscu tych murków, likwidując przy okazji występujący tam mostek termiczny. Nie wiem tylko, czy samo wypuszczenie łat wystarczy. Przy większym okapie trzeba pewnie pomyśleć o zastrzałach i wiatrownicy.

15-03-2006, 10:04
skuc i poszerzyc dach

pzdr

przempior
15-03-2006, 12:32
Dzięki serdeczne za odpowiedź. Też myślałem, że lepiej jednak skuć to ustrojstwo. Nie będę wypuszczał dachu dużo poza budynek(15cm) to może same łaty wystarczą.
Pzdr :lol: