PDA

Zobacz pełną wersję : poradnik majstra budowlanego



m.dworek
15-03-2006, 09:38
witam
ksiazka slynna
i zastanawiam sie nad kupnem
i tu pytanie do tych co juz maja
czy jest tam zawarta wiedza na temat budowy wiezby dachowej
mam tu na mysli praktyczna wiedze na temat robienia tych wszystkich zaciosow i polaczen gwozdziowych itd...

Bonzai
15-03-2006, 11:26
Zastanawiam sie czy nie przesadzamy z tą wiedzą. Chcemy wiedziec jak najwięcej a przecież nie wykonujemy tych prac wykonują je wykwalifikowane ekipy. Czy kupując telewizor stajemy się elektronikami? Można iść dalej studia budowlane.

mmmad
15-03-2006, 12:46
Ja wczoraj gosciowi od okien tlumaczylem, jak ma mi zamontowac okna w scianie trojwarstwowej. Powiedzial, ze musi zapisac montazystom uwage, ze okno ma byc w srodku, a nie zlicowane ze sciana.

No i jak tu sie nie doksztalcac?

rafałek
15-03-2006, 13:54
Zastanawiam sie czy nie przesadzamy z tą wiedzą. Chcemy wiedziec jak najwięcej a przecież nie wykonujemy tych prac wykonują je wykwalifikowane ekipy.

I tu się możemy przejechać na tej fachowości...

aru
15-03-2006, 13:59
o ile dobrze pamiętam to na temat
robienia tych wszystkich zaciosow i polaczen gwozdziowych itd... to nie ma tam nic ciekawego
prędzej norma - konstrukcje drewniane

m.dworek
17-03-2006, 10:09
o ile dobrze pamiętam to na temat
robienia tych wszystkich zaciosow i polaczen gwozdziowych itd... to nie ma tam nic ciekawego
prędzej norma - konstrukcje drewniane
mam taka norme
ale sa tam rtylko obliczenia wytrzymalosciowe samych belek
poszukuje takiej normy w ktorej opisane sa polaczenia drewniane

sebo8877
17-03-2006, 11:16
Leon polecam serdecznie

Janusz Kotwica
Konstrukcje drewniane w budownictwie tradycyjnym

Możesz kupic np tu:
http://www.sklep.architekci.pl/go/_info/?id=276

Sebo8877

m.dworek
17-03-2006, 11:20
dzieki
juz znalazlem podobne pozycje w mojej bibliotece
teraz tylko wybrac cos fajnego i kopiowac, kopiowac.... ;)

co bede przeplacac ;)

Heath
17-03-2006, 13:11
Niedawno pożyczyłem sobie Poradnik Majstra Budowlanego, wydanie z połowy lat 90tych. Odniosłem wrażenie że świat ciut poszedł do przodu w stosunku do materiałów czy metod pracy tam opisywanych. Pisali tam np. jak docieplać ściany eternitem :o :o a o ceramice poryzowanej czy betonie komórkowym prawie nic nie było.
Dużo spraw się nie zmieniło - jak organizacja placu budowy, skład mieszanek betonowych czy budowa fundamentów, ale polecałbym tą książkę tym którzy budują sami lub np. remontują stare domy albo chcą mieć domy wystylizowane na dawne budownictwo.
Takie były moje wrażenia.

calk
19-03-2006, 20:56
Witam!
W swoim zbiorku mam wydanie z 1996 roku .
Polecam tą książkę .
Nie ma nowości lecz od czego jest internet
Widziałem w księgarni nowe wydanie poradnika majstra i vademekum budowlane