PDA

Zobacz pełną wersję : kotły z Pleszewa



alekspo_mug
15-03-2006, 12:47
Czy ktoś z Forumowiczów użytkuje może jakiś kocioł z Pleszewa (np. z firm Kotłobud, Kotłospaw, Simar)? Bedę wdzięczna za opinie.

Jaro27
15-03-2006, 20:12
z tego co słyszałem największą opinią cieszą się kotły z firm Ekomet zPleszewa.Rozmawiałem z ludzmi którzy je eksploatują, są bardzo zadowoleni.Ale wszyscy mieli kotły miałowe nie wiem czy ta firma produkuje kotły typowo węglowe.

jeżyk
15-03-2006, 21:49
Polecam kotły firmy Simar bo ...to mój kolega ze studiów :oops:

rad
16-03-2006, 23:27
Polecam!! Kotly firmy LAWA mialowo- weglowe nie wymagaja wkładu kominowego bardzo oszczedne!! Polecam!! Pozdrawiam http://www.kotly-lawa.isnet.pl/kotly-lawa/

Mały
17-03-2006, 06:33
Czytam, czytam i się smieję...swego czasu handlowałem "Pleszewem" ale Kotlarzem - potem oglšdałem Simar, Ekocentr itp z tego samego miasta - jakbyscie bez tabliczek postawili jeden przy drugim to...dokładnie jeden diabeł. Identyko!Kolory ,drzwiczki,blachy...no może sterowniki trochę inne. I cena.
Ba znajomy z tamtych okolic twierdzi że tylko jedna z fabryk produkuje korpusy a reszta je "nazywa"...ale ile w tym prawdy nie wiem.

alekspo_mug
17-03-2006, 07:56
Dziękuję wszystkim za informacje. Są one dla mnie bardzo cenne.

Mały
Jest dużo racji w tym, co piszesz. Po analizie wielu ofert stwierdzam, że rzeczywiście modele są do siebie bardzo podobne. Tym, co je zasadniczo różnicuje, jest zazwyczaj cena... I tu zaczynają się dla mnie schody: dlaczego kotły o tej samej mocy, podobnie wyglądające kosztują tak różnie (pomijam różne marże, narzuty, itp.)? Które szczegóły techniczne mają na to wpływ? Na co zwracać uwagę w przypadku kotłów z pozoru takich samych, ale różniących się ceną? (szukam kotła na ekogroszek, z możliwością spalania innych paliw, w tym pelletów; moc 25 kW, z automatycznym podajnikiem, mało palącego, ale z w miarę dużym zasobnikiem na paliwo, itd.)

Mały
17-03-2006, 08:36
Dziękuję wszystkim za informacje. Są one dla mnie bardzo cenne.

Mały
Jest dużo racji w tym, co piszesz. Po analizie wielu ofert stwierdzam, że rzeczywiście modele są do siebie bardzo podobne. Tym, co je zasadniczo różnicuje, jest zazwyczaj cena... I tu zaczynają się dla mnie schody: dlaczego kotły o tej samej mocy, podobnie wyglądające kosztują tak różnie (pomijam różne marże, narzuty, itp.)? Które szczegóły techniczne mają na to wpływ? Na co zwracać uwagę w przypadku kotłów z pozoru takich samych, ale różniących się ceną? (szukam kotła na ekogroszek, z możliwością spalania innych paliw, w tym pelletów; moc 25 kW, z automatycznym podajnikiem, mało palącego, ale z w miarę dużym zasobnikiem na paliwo, itd.)
Szczerze? Poszukaj przedstawiciela kilku firm i po prostu oceń je "organoleptycznie". Co do różnicy cen - marża oraz sterowniki. Tyle.

alekspo_mug
17-03-2006, 08:39
Dzięki!!! Tak właśnie zrobię.

JACKIE P
19-03-2006, 23:52
sprawdź również firmę TILGNER, www.tilgner.pl albo www. tilgner.com.pl

coulignon
23-05-2017, 18:32
w zasadzie to zgłosiłem do moderacji. Trzeba być bardzo intelektualnie powściągliwym by w ten sposób się reklamować.

cezary.pl
23-05-2017, 19:02
w zasadzie to zgłosiłem do moderacji. Trzeba być bardzo intelektualnie powściągliwym by w ten sposób się reklamować.
To tylko modlić się o jej szybką (moderacji) reakcję, bo tak na prawdę, to odświeżyłeś reklamę firmy z przed jedenastu lat.:yes:

Pozdrawiam
Cezary

coulignon
23-05-2017, 21:58
Moderator trochę zrobił to bezmyślnie bo powinien usunąć tez mój post. Nad moim postem wypowiadał się Mirek z Pleszewa . Zarejestrował się dzisiaj, w głębokim mezozoiku poszukał tematów o kotłach i nastukał 15 pochwalnych postów na temat jednej firmy z Pleszewa.

Mirosław Marketingu po prostu.