PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SAGA pracownia DOMOWE KLIMATY



Strony : 1 2 3 4 [5]

Piotr Marmurowicz
02-01-2010, 13:42
_____33333333333333333333333
________333________________333
__N_______333___2_0_1_0___333
____O______333___________333
______W_____333_________333
________Y_____333______333
________________333__333
_____R____________3333
_______O___________33
_________K_________33
___________________33
__2_0_1_0__________33
___________________33
___________________33
_____________33333333333333
Po zaciemnionym niebie biegnie smuga
kolorowa, z ogonem rozpryskującym się
po królestwie nocy.
Po chwili znika w blasku księżyca,
tak jak rok miniony. Lecz coś po
nim pozostanie- wspomnienia i marzenia.
Szczęście i te dni gorsze, słowa raniące
i te kojące. Uśmiech igrający ze łzami.

Życzę, wam aby te wspomnienia,
które pozostaną w pamięci w Nowym 2010 Roku
były cudowniejsze. Kwitły marzeniami,
masą dobrych dni, słowami płynącymi
z serca,które uszczęśliwią,
wspomną prawdziwą miłość i przyjaźń.

tukaj
07-01-2010, 22:34
Witam,

Ja też składam Wszystkim Sagowiczom i nie tylko Noworoczne Życzenia - samych pomyślności , ukończenia budowy, a tym co zamieszkali radości i cieszenia się mieszkaniem w nowej chacie. Chcę także zakomunikować , że podobnie jak Luiza także się przeprowadziłem przed Święrtami . Pierwsze spotkania rodzinne już za nami , a także Sylwester na 23 osoby ( nie czuło się tłoku), i dodam że był bardzo udany do 9 rano oczywiście dnia następnego. Przed wprowadzeniem, jeszcze w Listopadzie położyliśmy kostkę na podjeździe do garażu ( zdjęcia póżniej), a tuż przed Świętami zabudowaliśmy przestrzeń pod wolim okiem w łazience:
http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/IMG_9143.jpg

pozdrawiam:

Darek

zrobas
07-04-2010, 18:03
Witam,
Dziwna cisza na forum, czyżby już wszyscy skończyli budować?
Ja mam kilka pytań do Was i dlatego proszę o pomoc:
1. Czy montowaliście grzejniki w garderobach, zastanawiam się czy są potrzebne?
2. Jakiej mocy przewidzieć piec gazowy, chciałbym dwufunkcyjny kondensacyjny (posiadam już zamontowane solary na dachu dla cwu), pełna podłogówka na parterze i w łazienkach na górze.
3. W którym miejscu macie zamontowaną skrzynkę bezpieczników i centralkę alarmową?
4. Planuje zakup i instalację agregatu, gdzie go można posadowić - pom. gospodarcze czy garaż?

Aktualnie będę rozpoczynał następny etap, czyli instalację elektr, kan-wod i co oraz tynki i ocieplenie dachu, jeżeli ktoś z Was byłby tak uprzejmy i uprzedził mnie o "niespodzianka" wynikających z tych prac to proszę o sygnał.

dziękuję i pozdrawiam
Robert

tukaj
04-05-2010, 16:44
[QUOTE=zrobas;4054778]Witam,
Dziwna cisza na forum, czyżby już wszyscy skończyli budować?
Ja mam kilka pytań do Was i dlatego proszę o pomoc:
1. Czy montowaliście grzejniki w garderobach, zastanawiam się czy są potrzebne?

odp - Ja mam niewielkie grzejniki w każdej garderobie ( w razie wilgoci zawsze się przydadzą)

2. Jakiej mocy przewidzieć piec gazowy, chciałbym dwufunkcyjny kondensacyjny (posiadam już zamontowane solary na dachu dla cwu), pełna podłogówka na parterze i w łazienkach na górze.

odp - co do kotła , to radzę zwrócić się do profesjonalisty ( dla jednofunkcyjnego kondensacyjnego z zasobnikiem 24 kW w zupełności wystarcza, mogę to spokojnie cytować , bo właśnie taki posiadam i przetestowałem )

3. W którym miejscu macie zamontowaną skrzynkę bezpieczników i centralkę alarmową?

odp - wybóru tego miejsca musisz dokonać sam, ale kieruj się kilkoma rzeczami: ( dogodny dostęp dla ciebie , ale nie dla złodzieja, centrane położenie w chacie ( długość kabelków ( ewentualnie dwie rozdzielnie - parterowa i piętrowa), centralka w miejscu niedostępnym, a raczej trudno dostępnym dla wszystkich.

4. Planuje zakup i instalację agregatu, gdzie go można posadowić - pom. gospodarcze czy garaż?

odp-Jeśli planujesz montaż agregatu , to czekają Ciebie dodatkowe i dodam niełatwe uzgodnieneia z ZE. Ponadto jedyne miejsce w chacie na taki sprzęt to chyba garaż , ale zabiera miejsce na samochód ( drugie auto musi być już małe), konieczność odprowadzenia/wyrzutu spalin ( uszczelnienie, - też niemały problem, hałas- nie wiem czy warto )

Aktualnie będę rozpoczynał następny etap, czyli instalację elektr, kan-wod i co oraz tynki i ocieplenie dachu, jeżeli ktoś z Was byłby tak uprzejmy i uprzedził mnie o "niespodzianka" wynikających z tych prac to proszę o sygnał.

odp- na to pytanie znajdziesz odpowiedzi w moich mailach dotyczących poszczególnych etapów budowy.
pozdrawiam:

Darek

KJM&
06-06-2010, 22:41
Pozdrawiam Wszystkich, którzy ciągle jeszcze budują SAGĘ. Moja aktualnie wygląda tak jak na zdjęciu.

b_kuleczka
17-06-2010, 07:52
Pozdrawiam Wszystkich, którzy ciągle jeszcze budują SAGĘ. Moja aktualnie wygląda tak jak na zdjęciu.

Witam,

Pierwszy raz widzę sagę bez wykuszy i lukarn całkiem nieźle sie prezentuje czy w środku też wprowadzakiście zmiany. U nas stan surowy zamknięty teraz zaczną się prace w środku, następnym razem wkleję parę zdjęć.

Pozdrawiam,

KJM&
24-06-2010, 10:55
Witam,
W środku też wprowadziliśmy kilka zmian, ale głównie na poddaszu. Na dole zlikwidowaliśmy wnękę w PP i dzięki temu przesunęła się łazienka i powiększyła kotłownia. Natomiast na górze zlikwidowaliśmy jedną łazienkę i poprzesuwaliśmy trochę ścianki działowe.
Mamy teraz ekipę tynkarzy a za chwilę wylewki i wykończenia.
Czekam na zdjęcia waszej SAGI
Pozdrawiam

Piotr Marmurowicz
12-03-2011, 18:26
Witam wszystkich, już od pół roku mieszkam może uda mi się wkleić kilka fotek to pochwalę się moiom dzieckiem :)

kawa1
13-10-2011, 21:13
Pani Marto jesteśmy przed decyzją budowy Saga II , ale obawiamy się kosztu dachu o czym wszyscy nas przestrzegają. Chciałabym zadać pytanie czy to rzeczywiście kosztowna inwestycja. Ciekawa jestem jak wygląda tak piękny domek w rzeczywistości .Pozdrawiam

Tomek St Wies
30-11-2011, 14:33
Witam serdecznie,
zachęcony prowadzoną tutaj dyskusją, Waszymi opiniami i radami podjęliśmy decyzję o wybraniu Sagi na nasze przyszłe gniazdko :)

Po trwającej jakiś czas przepychance urzędowej, czyli oczekiwaniu na pozwolenie na budowę, rozpoczęliśmy działania i właśnie zakończył się etap budowy fundamentów.

Przygotowując się - na razie teoretycznie - do wznowienia prac na wiosnę, chciałbym spytać Sagowiczów, czy ktoś robił rekuperację w tym domku, jakie koszty poniósł, na co zwrócić uwagę. Planuję ogrzewanie gazowe, plus do tego kominek - i tutaj dylemat - płasz czy podłączenie do reku i "wykorzystanie" instalacji rekuperatora...

Przy okazji, może jakaś Saga w okolicach Nadarzyna, którą możnaby obejrzeć, porozmawiać z budowniczym tudzież mieszkańcem? :-)

Pozdrawiam
Tomek

magi11
08-12-2011, 13:29
witam,
jestem (nie)szczęsliwą posiadaczką tego projektu. Jestem na etapie parteru - konczą kłaść strop na parterem. Dom bardzo drogi w budowie. Na dzisiejsze czasy zrezygnowałam z wolego oka- mąż plastyk i tak twierdził, że on nie pasuje do pozostałych elemntów budynku, okienka pomiędzy salonem a schodami, dachówki karpiówki i drewnianych okien a i tak cena budowy zwala na kolana. Obok mnie wybudowała się też saga ale porobili zmiany w wysokości budynku, jakieś balkoniki u góry - tragedia, wyglada to jak karykatura domu, całkiem zatraca formę, trochę jak ze strasznej bajki. Niestety projekt kupiłam z działką a chciałam szybko się wybudować..... . Myślę że w 1 mln zł powinnam się zmieścić - tyle na temat. Jakby jakieś pytania były to chętnie odpiwem a i zapraszam sdo siebie na budowę. Szczecin.
pozdrawiam
Magda

tommy72
15-02-2012, 10:21
magi11 - a jak z funkcjonalnością pomieszczeń? Co sugerowałabyś zmienić/poprawić żeby żyło sie lepiej :)?
Czy wyposażałaś swój domek w reku lub inne nowości?
Pozdrawiam
Tomek

magi11
30-05-2012, 12:39
magi11 - a jak z funkcjonalnością pomieszczeń? Co sugerowałabyś zmienić/poprawić żeby żyło sie lepiej :)?
Czy wyposażałaś swój domek w reku lub inne nowości?
Pozdrawiam
Tomek

Nie zmieniałam nic z projektu. To już mój drugi dom i ten całkiem będzie ok. Mam garderoby, łazienki tak jak w projekcie. Dodałam tylko jedno okno dachowe na strychu który wykorzystam na czwarty pokój na górze. Spiżarnię zostawiłam kiedys miałam a potem zrezygnowałam i żałowałam. Z nowości -solary do ciepłej wody,kominek z wymuszonym obiegiem ciepłego powietrza, centralny odkurzacz. Z pompy ciepła rezygnuję ze względu na koszty prądu. Rekuperacja dobra ale droga. Mój mąż jest mechanikiem na statku i odpowiada właśnie za rekuperację na statku i mówi że warto ale koszty nas przerosły. Ekipa nas wykańcza. Mam jedną firmę i powinnam ją rzucić ale niestety obawaiam się że nadpłaconych pien. nie otrzymam, nie dokończą roboty i zostanie wszystko rozgrzebane. Także maltretuję się dalej. Z nowości to jeszcze lukarny i kominy wykończone łupkiem czarnym - pomysł od zachodnich sąsiadów.

tommy72
31-07-2012, 12:42
Bardzo dziękuję za informacje.
U mnie właśnie "robi się" więźba - dom zaczyna wreszcie wyglądać jak dom :)
Na chwilę obecną jestem zdecydowany na reku - mam nadzieję że kasy starczy (jeśli będzie krucho, to przygotuję kanały, a centralę dopiero później), poza tym kominek ale bez udziwnień, może tylko jedno wyprowadzenie grawitacyjne na górę (no ale nie wiem czy nie będzie zaburzać pracy reku?) i centralny odkurzacz.
Co do solarów - zastanawiam się intensywnie - jak gmina dofinansuje to tak, ale bez dofinansowania nie wiem czy warto... te obiecywane 45% to jakoś nie do końca mnie przekonują, tym bardziej że czytałem jak z 45% nominalnie robi się koło 20% realnie ;)
Poza tym stoję przed trudnym wyborem - okna - raczej plastik, ale może w kolorze drewna? Raczej 3-szybowe, z termowzmocnieniami...
No i walczę z przyłączem energetycznym - termin na listopad, myślałem że da się wcześniej, ale elektrownia ma to w d... ;) jest termin to postarają się dotrzymać... a mógłbym wstawić okna i do jesieni zamknąć chałupę...
Cóż, trzeba będzie poczekać ;)

Pozdrawiam wszystkich już mieszkających Sagowiczów :)

Tomek

Olawia
31-07-2012, 13:14
Witam
Dzieki za podzielenie się zdjeciami projektu Saga, będziemy chyba się na nią decydować. Cieszę się że jest tyle przychylnych opinii na temat tego projektu. Zastanawiam się nad zmianami jeszcze i chętnie skorzystam z Waszych dokonań..przyznaje że przebrnięcie przez 44 strony to wyczyn, ale postaram się podołać :) Zazdrosze że już w niej mieszkacie, mnie przed budową jeszcze czeka walka z formalnościami ;/ Widziałem jeszcze parę wskazówek na forum pracowni MG, ale przyznaje że tu jest ich znacznie więcej :)

Pozdrawiam i dzięki

tommy72
06-08-2012, 07:33
Olawia - ta Saga o której piszesz to chyba nie 'nasza'... ;)

Ten wątek dotyczy sagi z Domowych Klimatów. Oczywiście zachęcam jak najbardziej do wyboru właśnie tego domku :) i przyznam szczerze, że po przeglądnięciu baaardzo wielu projektów i przeczytaniu wieeelu stron forów ten wątek skłonił nas do wybrania Sagi.

Pozdrawiam
Tomek

tommy72
09-08-2012, 12:27
Sagowicze drodzy...
a może ktoś z okolic Nadarzyna/Pruszkowa/zachodniej części Warszawy zechciałby pokazać swoją Sagę od środka? Szczególnie interesuje mnie zagospodarowanie góry - ustawienie ścianek działowych no i chętnie podejrzałbym aranżacje wnętrz...
Pozdrawiam i jeśli ktoś zainteresowany zwiedzeniem budowy mojego domku to zapraszam do kontaktu :)